Ledové vody severního oceánu jsou místem, kde studená válka mezi západem a Ruskem nikdy neskončila. Mimo dosah lidských očí tu probíhají nebezpečné hry, provokace a dokazování síly. Nejmodernější nukleární ponorky na obou stranách mají nepřítele odstrašit od útoku, jež by měl za následek stejně strašlivou odvetu. Hry ale skončily! Ruská ponorka pod hladinou pošle bez varování svého soka na dno. Nad hladinou pak zmizí ruský prezident a velení nad armádou i nukleárním arzenálem se ujímá nebezpečný generál s touhou svoji mocnou armádu konečně použít. Válka už není jen hrozba, válka pomalu začíná. Zatímco na souši uprostřed nepřátelského území má americké komando za úkol zajistit a zachránit ruského prezidenta, pod hladinou je povolána do akce speciální útočná ponorka s Gerardem Butlerem v roli jejího kapitána. Musí využít své letité zkušenosti podmořských her na kočku a myš a dostat se až do týla nepřátelských vod. V případě nutnosti útočit. Při své misi v hlubinách najde nečekané protivníky i spojence. (Bontonfilm)

Trailer 1

Lacike

Vdaka trailerom s prestrelenou akciou som ocakaval film, ktory sa nebude brat vôbec vazne. Pritom zapletka je na urovni Ryanoviek mixnuta s nejakou tou Bondovkou. Nejaky parchant sa proste snazi vyvolat konflikt medzi amikmi a rusmi a tak sa musi najst niekto, kto bude mat dost rozumu, aby nejednal zbrklo a bez predsudkov. No a ten niekto tentoraz nie je kancelarska krysa analyzujuca v bezpeci situaciu, ale chrabry velitel amickej ponorky v podani super duper frajera Gerarda Butlera. Namet je super, ale prevedenie filmu nie je uplne dokonale. Prvym nedostatkom je zaporak, ktory je taky tuctovy chudacik. Nastastie nema vela priestoru. Skoda, ze si ho nezahral Gary Oldman, ktory v devätdesiatkach stvarnil jedneho famozneho zaporaka za druhym. Namiesto toho tu hra uplne zbytocnu postavu. Najväcsim nedostatkom filmu su otrasne triky, ktore vyzeraju jak docasny previz, ktory sa neskôr nahradi vymazlenym CGI. Ale na to asi neostali prachy. To uplne nici vsetky akcne sceny, ktorych je dostatok od subojov ponoriek po rôzne prestrelky a vybuchy. Lenze vsetko to pôsobi komicky. Dvakrat ma nenadchli ani akcne sceny s ponorkami, ktore sa neustale vyhybaju rôznym predmetom doslova o milimetri. Az som mal pocit, ze sledujem tie sialenejsie diely Rychlo a zbesilo s ponorkou. Rusi medzi sebou by tiez nemuseli hovorit anglicky. Tych par titulkov by amici prezili. Takze zapletka ako celok sa berie vazne a celkom funguje, ale jednotlive akcne kusky su dost od veci a v mizernom prevedeni. Proste prijemna jednohubka. 6/10. ()

Garson

Průměrné ponorkové minidrama které neurazí,ale ani nenadchne.Líbila se mi jen poslední půlhodina a to je dost málo na dvouhodinový film.Hned na začátku jsem si vzpomněl na snímek Rocky IV kde Sylvester Stallone na konci po zápase básnil něco o tom že všichni se můžeme změnit a očekával že snad skrz film udrží mír mezi národy navždycky a přitom Američané stále dokola natáčí filmy kde je Rusové ohrožují a oni ti správní a spravedliví jim musí čelit všemi prostředky co mají k dispozici že už je to až směšné.Gerard Butler v hlavní roli kapitána působil hodně prkenně,ale to mi spíš tak jen připadalo hlavně proto,že mým oblíbeným ponorkovým filmem je K-19:Stroj na smrt kde hrál kapitána Harrison Ford a ten ho ztvárnil fakt excelentně.Útok z hlubin měl opět dojemný konec kde si kapitáni americké a ruské ponorky potřásli rukama a zavládl klid jako o Vánocích.Na jak dlouho? ()

Yoshitsune

Dle České názvu, sem usuzoval že Butler bude v ponorce honit, mega mecha giga Chad žraloka a ono je to jen o záchraně Ruské prezidenta, který v posilce tráví veškerý svůj čas. A přišlo mi docela srandovní, jak roce 2018 filmový svět vnímal Rusko a trochu mu i nadržoval, i tady je ten Ruský svět pojat jako civilizovaná země, kde se občas urodí jen pár bláznů, ale jejich prezident je jinak cool. A přestože na akci dojde až ke konci filmu a neni ji moc, tak mně film i docela bavil, hlavně tedy Toby Stephens a jeho parta, byli super. A v tomhle směru, je škoda že jsme nedostali plnohodnotnou verzi, kdy by Amíci zachráli "Ruského prezidenta" a následně by s ním utíkali přes půlku Ruska, aby ho tedy dostali k nejbližší prodejně Vodafonu, aby si odtamdu mohl zavolat, že válku on tedy nechce. Takhle tady máme hodně Butlera a jeho morální kecy, a že jich má dost a taky pro každého, no a když nemoralizuje tak hazarduje s životy své posádky. Špatný to asi neni, obsazení je parádní, akce je obstojná, jen kdyby Butler tady furt nezkoušel ohýbat myslí železo, tak bych i dal čtyři, ale takhle ty průměrnější tři. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $15,767,460Tržby Celosvetovo $29,325,209Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Taký béčkový námet ale tento krát to celkom ustojí svižná réžia a z chuťou hrajúci Gerard Butler. Podla ohlasov som čakal ale dosť pofidérnu uletenú vtákovinu ako naposledy Geostorm. Butler proste nemal v poslednom čase dosť dobrý výber filmov (stačí spomenúť len túto trojicu Geostorm, Bohovia Egypta či Londýn v plameňoch), tak už som videl ďalšiu pofidérnosť na ceste. Také nič sa nekoná a máme tu opäť obľúbený námet američanov zo studenej vojny, niečo tipu Honba na ponorku (1990), ktorý dobre sadne aspoň mne. Tieto podmorské súboje ma vždy dostali. Vizuálne a trikovo to nemá slabšie chvíľky, akcia a napätie na slušnej úrovni. Rozlúčka na záver s ruským kapitánom v podaní Michaela Nyqvista ma proste dostala, tam boli body na vyše. /70%/ ()

EvilPhoEniX

Trailer mě nezaujal a ponorky sice obdivuji, ale filmy na tohle téma vyloženě v lásce nemám, takže ve výsledku jsem velmi mile překvapen jak moc svižné a zábavné béčko Hunter Killer nakonec je. Gerard Butler v roli kapitána solidní a baví i podmořské útoky, které jsou velmi napínavé byť natočeny spíš průměrně. Povedla se i záchranná akce Ruského prezidenta. Bavil jsem se nadmíru dobře a víc jsem zde ani nečekal. Na zábavnější film s ponorkami si nevzpomínám, rád přilepším.70% ()

• Film obsahuje potitulkové scény. (Duoscop)
  • Úvodní scéna ukazuje ledové kry, které mají většinu svého objemu nad vodou. Ve skutečnosti jsou kry ze sedmi osmin pod vodou. (Hal_Moore)