Reklama

Reklama

Ledové vody severního oceánu jsou místem, kde studená válka mezi západem a Ruskem nikdy neskončila. Mimo dosah lidských očí tu probíhají nebezpečné hry, provokace a dokazování síly. Nejmodernější nukleární ponorky na obou stranách mají nepřítele odstrašit od útoku, jež by měl za následek stejně strašlivou odvetu. Hry ale skončily! Ruská ponorka pod hladinou pošle bez varování svého soka na dno. Nad hladinou pak zmizí ruský prezident a velení nad armádou i nukleárním arzenálem se ujímá nebezpečný generál s touhou svoji mocnou armádu konečně použít. Válka už není jen hrozba, válka pomalu začíná. Zatímco na souši uprostřed nepřátelského území má americké komando za úkol zajistit a zachránit ruského prezidenta, pod hladinou je povolána do akce speciální útočná ponorka s Gerardem Butlerem v roli jejího kapitána. Musí využít své letité zkušenosti podmořských her na kočku a myš a dostat se až do týla nepřátelských vod. V případě nutnosti útočit. Při své misi v hlubinách najde nečekané protivníky i spojence. (Bontonfilm)

(více)

Videa (8)

Trailer 2

Recenze (270)

Fr 

všechny recenze uživatele

,,TO JSME ZAČALI VÁLKU?“ … „ NE, ALE MOŽNÁ JSME DO NÍ VPLULI“… /// Béčkovej příběh, ale vytahujou fakt zajímavý věci, jako je třeba akce s torpédy. Fajnově natočený a trikově zmáklý. Na efekt jsou dělaný i další věci – třeba seskok speciálního komanda v bouřce. Laciný, ale… proč ne. Občas haprujou myšlenkový pochody – hlavně politiků (a to tam není Kalousek!), ale beru to jako akční a navíc ponorkovej film. Příběh se nevodehrává jen ve vodě, ale vojáci „makaj“ i na souši, takže akce je fakt celkem dost. Důležitý je se na hodně věcí povznýst! Scénárista prostě chtěl akci s ponorkou, torpédoborcem, Tomahawkama … a tomu podřídil všechno vostatní. Jestli to neumíš… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „Firing Point“, kterou v roce 2012 napsali Don Keith a George Wallace, neznám. 2.) Miluju pohádky. Nejvíc tu, jak Rusáci s Amíkama zabránili Rusákům rozpoutat válku. 3.) Thx za titule „blacklanner“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * ()

angel74 

všechny recenze uživatele

Tak jsem se zase jednou utvrdila v tom, že současné akční filmy, ve kterých hraje hlavní roli Gerard Butler, neoplývají zrovna valnou kvalitou. Nemám nic proti vizuální stránce tohoto snímku, ale stupidnější scénář jsem už dlouho neviděla. A aby toho nebylo málo, na závěr si všichni pěkně zatleskali. (45%) ()

Reklama

Trevor 

všechny recenze uživatele

Proamerickú časť českej a slovenskej populácie urazí že vojaci zo štátov nacistických zachránili ruského prezidenta, červenoarmyjcov akože technická a vojenská prevaha amíkov a normálnych divákov celý príbeh, ktorý je zrelý na vysielanie na Netflixe a nie v kine. Aj keď sa možno tvorcovia pokúsili ako tak navodiť atmosféru, že na obidvoch stranách sú ľudia túžiaci po vojne a rovnako tak po mieri, celé to vyznieva strašne trápne a vrcholom je asi amícky kapitán na love, ktorý nezastrelí jeleňa v zasneženom Škótsku, lebo je tatkom malej srny. A to som na to chcel ísť do kina...45% ()

Dale 

všechny recenze uživatele

Veľmi naivná rozprávočka, kde opäť nechýba neohrozený a úplne dokonalý kapitán ponorky, ktorý nikdy neurobí chybu a pre svetový mier bez zaváhania obetuje život celej posádky ponorky. A na druhej strane opäť raz šialený generál, ktorý sa zbaví prezidenta, ktorý mu stojí v ceste, len aby si mohol ukojiť svoje chúťky v novej totálnej svetovej vojne. Hrdinstvo, statočnosť a veľa pátosu, kto sa ešte má chuť na toto dívať? Väčšina postáv na zvracanie, snáď len Nyqvist a Cardellini boli fajn. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Prečo je stále taký nasratý?“ – „Je z Birminghamu.“ Ponorkové filmy nie sú mojou srdcovkou, čiže ani tento som si neužil. Herecké obsadenie je na prvý pohľad silné, ale v konečnom efekte prehajdákané a zbytočné. Okrem toho je to veľmi dlhé a scenár je, ehm, blbý. Možno naschvál, ale proste JE blbý, no podľa mňa nie až do takej miery, aby bol taký blbý, až je zábavný. Je tam síce dosť akcie (prekvapivo aj suchozemskej), ale to nie vždy stačí. Tentokrát to nestačí. ()

Galerie (46)

Zajímavosti (13)

  • Při tiskové konferenci se jeden z novinářů zeptal prezidenta ruské federace Vladimira Putina, co na tento film říká. Putin odpověděl: „Je to málo pravděpodobný scénář – fantastický. Dva malé čluny, které darovaly USA Ukrajině, nepropluly přes Kerčský průliv. A ty chceš aby atomová ponorka vplula na naši základnu. Špatný film.“ (Maulincio)
  • Kvůli roli kapitána podmořského plavidla strávil Gerard Butler spolu s režisérem Donovanem Marshem pár dní na palubě skutečné jaderné ponorky, a díky spolupráci s americkým námořnictvem měli možnost zde i natáčet. [Zdroj: prochlapy.cz] (Duoscop)

Reklama

Reklama