Útok z hlubin

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Thriller

USA / Velká Británie, 2018, 121 min

Řemeslně slušně udělaná pohádka o boji Dobra proti Zlu. Už jen ty dialogy jsou klasické a samozřejmě už stokrát slyšené. Někdy ale člověk nemá dost a chce si prostě užít oldschoolovku, tak tady máme nově natřenou starou koloběžku jak z partesu. Jen se chtít nechat houpat a užijete si to náramně. Pokud ovšem budete skuhrat jak je tohle a tamto nemožné a jak tohle by nikdo neudělal a hledat nelogičnosti, bude to veliké zklamání. Já si to užil. 80%(9.6.2020)

I přes stereotypní scénář jsem se královsky bavil a současně dostal od filmu to, co jsem očekával. Proto jsem se ani nemohl zlobit na scénáristu, který nepřekvapivě zvolil extrémně pozitivní závěr reprezentovaný poplácáváním se po zádech ze strany všech přeživších. 74 % Celosvětový příjem k 8. 8. 2019: $ $15,767,460, což je 0,39 násobek rozpočtu(8.8.2019)

• Lucasion

Na Útok z hlubin jsem se těšil. (Proč použil distributor v ČR stejný název jako už byl jednou použit u filmu z roku 1999?) Gerard Butler, áčková produkce a ponorky. Mohu se zklamat? Vlastně jak se ukázalo tak velmi. Příběh je jak z laciné knížky, efekty cgi tragické a hlavně je film nabitý nesmyslnými akčními scénami. Odpustil bych, kdyby se jednalo o film co má hodinu a půl. Ale sledovat dvě hodiny tuhle nudnou operaci bylo vážně utrpení. Butler je nezáživný, ponorky nevyužité a hlavně když jde do tuhého tak rozhodování charakterů rozhodně nezasluhuje medaili. Rusové mluví anglicky a já od půli filmu začínám film docela komentovat. Když z toho pak tvůrci udělají Rychle a zběsile pod vodou, tak jen kroutím hlavou ale film dokoukávám. Bohužel, těšil jsem se na thriller s ponorkami. Mám naprostý béčko s hloupým příběhem, který se dá snadno předvídat. (35 %)(20.4.2019)

Poctivá chlapsko-militaristická záležitost, která sice pracuje s poněkud za vlasy přitaženým tématem, nicméně pokud se tento atribut rozhodnete ignorovat, budete se díky skvělému tempu královsky bavit. Hunter Killer rovněž zaujme svým zpracováním, které může směle konkurovat i mnohem dražším snímkům. Celou tuto akční jednohubku vyjma hereckých výkonů obestírá i velké množství palných hraček pro "velké kluky", což u mne osobně, jakožto velkého fanouška vojenství, způsobilo nejeden nadšený výkřik. Takže co dodat na závěr? Pokud od snímku Hunter Killer čekáte nějaké hlubší myšlenky zabývající se podstatou vrozené lidské agrese a potřeby válčit, zcela určitě Vás zklamu. Avšak pokud máte v oblibě “jednodušší” akční snímky z ponorkového prostředí, nemusíte vůbec váhat. Jako vysokooktanová filmová jízda na nedělní odpoledne totiž Hunter Killer funguje více než skvěle. Dobrá práce! PS: Gerard Butler tu je výjimečně za sympaťáka! „I would like to take one last breath before we go under. You never know what it's gonna be like when you come up.“ (30.12.2018)

Jsou to 4 dny, co jsem film viděla v kině a už si ani nevybavuji, jak moc na mě (ne)zapůsobil. Pamatuji si, že první polovina se dost táhla. Ve druhé bylo rozhodně víc akce a i mě víc bavila. Ale nakonec z toho vznik takový typický "Amerika je nejlepší" brak o přátelství. Dost zbytečný film i když některé záběry z ponorky za to stály. 3*(26.10.2018)

• - Gerard Butler byl vybrán do hlavní role už v roce 2011. (Gary)

• - V Rusku byl film zakázán. (Duoscop)

• - Film obsahuje potitulkové scény. (Duoscop)