Útok z hlubin

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Thriller

USA / Velká Británie, 2018, 121 min

Objektivně za tři, subjektivně za čtyři. Když se totiž přiblble usmíváte u závěrečných titulků, je to jasná věc, že jste právě našli svoje guilty pleasure roku 2019. 90tkový feeling spolu se CGI nového tisíciletí. Všechno, ale úplně všechno je tam strašně přestřelené, přiblblé a samozřejmě řádně přitažené za vlasy, ale já se tento večer královsky bavil. 80%(30.1.2019)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $15,767,460Tržby Celosvetovo $29,325,209Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Taký béčkový námet ale tento krát to celkom ustojí svižná réžia a z chuťou hrajúci Gerard Butler. Podla ohlasov som čakal ale dosť pofidérnu uletenú vtákovinu ako naposledy Geostorm. Butler proste nemal v poslednom čase dosť dobrý výber filmov (stačí spomenúť len túto trojicu Geostorm, Bohovia Egypta či Londýn v plameňoch), tak už som videl ďalšiu pofidérnosť na ceste. Také nič sa nekoná a máme tu opäť obľúbený námet američanov zo studenej vojny, niečo tipu Honba na ponorku (1990), ktorý dobre sadne aspoň mne. Tieto podmorské súboje ma vždy dostali. Vizuálne a trikovo to nemá slabšie chvíľky, akcia a napätie na slušnej úrovni. Rozlúčka na záver s ruským kapitánom v podaní Michaela Nyqvista ma proste dostala, tam boli body na vyše. /70%/(20.1.2019)

Je to naprosto stejná situace jako před časem, když spadl Bílý dům.. v dnešní době nereálný, emmerichovinami nacpaný konflikt mezi ruskem a amerikou, kdy máte občas pocit, že se místo reálného válečného konfliktu hrají monopoly..z logického hlediska je to úsměvné, z toho akčního ale moc dobré, až jsem byl překvapen jak mě to bavilo (pochopitelně při zapnutém vlastním módu IQ zmrzlá makrela)...a to že herec s velkým H pan mistr Nyqvist už není mezi námi, je mi vážně líto, pokud si to člověk uvědomí, je závěr filmu vážně silný, smutný a dojemný............. moje hodnocení = 7,5 z 10.(27.1.2019)

tohle je tak extrémně blbý,že je to mnohem blbější než oba filmy kde Žérarovi nejprve upadnul Bílý dům a poté Londýn dohormady.Na druhou stranu ta blbost a nepravděpodobnost všeho co se tady děje je tak osvobozující,že mi to vůbec nevadilo (narozdíl třeba od Geostorm,kde to bylo utrpení) a vlastně sem si tu možnost úplně vypnout naplno užil.Ano,pořád je to béčko jako prase,ale pořád slušně vypadající béčko,kde se navíc celou dobu něco děje (i když to většinou nedává smysl).Bylo by rozhodně špatně,kdyby vznikaly pouze takové filmy,ale jednou za čas si dopřát pořádné guilty pleasure...proč ne...70% (možná 80% v rámci béčko-céčkové zábavy)(18.12.2018)

Hlavně nepřemýšlet! Toť zásadní bod k tomu, aby si divák vychutnal tuto filmovou jednohubku. A co lze na tomto snímku hodnotit 80%? Vedení dějové linie, Výborné. Herecké výkony, Velmi dobré. Digitální triky, Výborné. Exteriéry, zvláště krajina a záběry z hlubin vod slaných, Výborné. V jednoduchosti se ukrývá síla, naplněno na Výbornou... Leč znovu připomínám: Pro vychutnání si odpočinkového lehce vojenského a akčního snímku, něco na zobání, dobrou kávu či kvalitní čaj, zhasnout, nenechat se rušit, a nezapínat centrum logiky v mozku, především v otázce geopolitické a pravděpodobnostní... Takže 80%, a příjemný večer s tímto filmovým snímkem...(29.12.2018)

• - V druhé polovině filmu jsou vidět vojenské raketomety TATRA T815 8*8. (everlast44)

• - Kvůli roli kapitána podmořského plavidla strávil Gerard Butler spolu s režisérem Donovanem Marshem pár dní na palubě skutečné jaderné ponorky, a díky spolupráci s americkým námořnictvem měli možnost zde i natáčet. [Zdroj: prochlapy.cz] (Bioscop)

• - Při tiskové konferenci se jeden z novinářů zeptal prezidenta ruské federace Vladimira Putina, co na tento film říká. Putin odpověděl: „Je to málo pravděpodobný scénář – fantastický. Dva malé čluny, které darovaly USA Ukrajině, nepropluly přes Kerčský průliv. A ty chceš aby atomová ponorka vplula na naši základnu. Špatný film.“ (Maulincio)