Závod s časem

Příběh otce, který se snaží vyrovnat s těžkou situací a udržet svou dceru naživu během ničivého hurikánu Katrina. (Filmbox)

maddy

Paul Walker One-Man Show! ... ehm, no skôr „boredom“ ako „show“. V hlavných úlohách totiž popri Walkerovi ešte plastový novorodenec, nefunkčná batéria, kalná voda a pes. Všetko zasadené do troch miestností nemocnice. Nedôveryhodný námet takmer-podľa-skutočnej-udalosti počas hurikánu Katrina v New Jersey je absolútne zbytočný a vo výsledku nemá čerpanie z reálnej katastrofy žiadne opodstatnenie. Celý námet s opusteným novorodencom a otcom, ktorý sa neustále snaží dobíjať baterku inkubačného prístroja a vyhľadať pomoc je nelogický nakoľko sústavne porušuje časovú osu filmu – batéria vydrží bez dobitia tri minúty, neskôr len dve a postupne sa znižuje, avšak otec nemá problém kdekoľvek odbehnúť, zotrvať tam plné dve/tri minúty, ale cestá späť sa akoby zámerne vynecháva a ako náhle opustí napríklad nájdenú vysielačku v aute, tak je zrazu naspäť pri batérii. Celé dianie sa navyše opiera o tie najbanálnejšie situácie ako napr. odpoveď z druhej strany vysielačky sa ozve práve vtedy keď už je postava na odchode a nemá šancu to počuť. Hlúpy námet bez momentu prekvapenia, bez jediného nápadu, ktorý neponúkne vôbec nič. S tým súvisí aj uťahané tempo, kde je problém film dopozerať aj pri skromnej hodinke a pol, keďže sa v ňom dohromady nič neudeje. A už vôbec tomu nedopomáha Paul Walker. Síce môže byť ten správny sympaťák do partie Rýchlo a Zbesilo (prípadne podobných akčných snímkov), avšak dramatické úlohy mu vyslovene nesedia, nakoľko zvláda tak maximálne dva výrazy tváre. Úplne tým zaniká emotívna línia o otcovi, ktorý chce zachrániť dieťa. Preto viac ako tá 1* rozhodne nie. ()

MartinezZ

Asi kukám na moc filmů, nebo co, protože tady jsem měl značné deja vu, prostě jsem ten příběh už někde viděl. A tudíž bylo i jasné, jak to dopadne a i jsem stále čekal, kdy už tam ta verbež přijde krást a ono se stále nic nedělo, a to ůomíjím skutečnost, že si Paul nevšil, jak se vylidnila celá nemocnice - celá! Ten film byl mimózní rádoby thriller/drama, kvalitou srovnatelná s hodně béčkovou slabotou Vehicle 19 - také film Direct-to-DVD. ()

erased

Příjemné překvapení na všech frontách. A přitom je to tak průměrný, ničím nevybočující film. Jenže funguje. Paul Walker, který je podle své dosavadní kariéry jedním z nejdřevěnějších známých herců, si mě přes automatické předsudky získal na svou stranu hned úvodním přesvědčivým výbuchem vzteku. A přestože ty sympatie několikrát zavrávoraly, ve výsledku jsem s ním neměl nejmenší problém. Nejspíš i díky tomu, že je celý příběh umístěný do jedné prázdné a potemnělé nemocnice, kde právě ten jeho kamenný výraz nešel vidět. Značně pomohl taky minimalistický pohled na katastrofu v New Orleans. Hours se nesnaží šokovat destrukcí, a místo toho ukazuje spíš jen malé drama jednoho novopečeného otce v zoufalé situaci, a pouze autentické prostřihy ze zpravodajských kamer mezi jednotlivými částmi toto drama dávají do kontextu. Celkové téma i jednotlivé motivy (manželka, novorozeně, baterie, pes) jsou samozřejmě ztělesněním účelného klišé, ale tvoří po všech stránkách funkční nenáročnou jednohubku. Snad jen trochu zamrzí, že scénář není založený na skutečných událostech. ()

kaylin

Když tohle řeknu, asi budu pro mnohé rouhač, ale Paul Walker nikdy nebyl dobrý herec. V tomhle případě se to potvrzuje, protože se jedná o drama, které se soustředí vlastně pouze na něj. Hodinu a půl ho sledovat je možná pro fanoušky potěšení, zvláště když se jedná o jeden z jeho posledních filmů, pro ostatní to může být utrpení, protože on se tak moc snaží o emoce, až je to prostě nuda. Přitom je příběh neskutečně dramatický, navíc založený na skutečných událostech, respektive se odehrává na pozadí skutečné katastrofy. S lepším hercem v hlavní roli by se snímek dostal i přes průměr, takhle je to bohužel hodně obyčejný průměr, protože snímku se ani pořádně nedaří držet napětí. ()

italka63

Možná to bylo trochu rozvleklé, ale těžko z tématu, kdy otec s novorozencem v i nkubátoru zůstanou sami v opuštěné budově nemocnice při hurikánu Katrin, těžko udělat akčňák. A já určitě tohohle , dnes už bohužel, kdysi nádherného chlapa, nezatratím. Jeho smutek, zoufalství, snaha , to všechno pro zachránění dcerušky, za pomoci nalezeného ovčáka, to jsem mu věřila. I tu drtivou únavu a štěstí na konci. ()

MATADOR

Komorní snímek, který i s Paulem Walkerem dokáže v pohodě ustát svou stopáž a nenudit. Pohodový thriller, od kterého nesmíte ovšem čekat až moc. ()

zbyshek

Velmi zajímavý film, u kterého jsem měl ke konci filmu blízko k dojetí. One man show v podání Paula Walkera sice moc neoslňovala, jako herec není top třída, ale jinak dílo vcelku koukatelné. 59%. ()

M.i.k.e

těžko si představit lepší tribute Paulu Walkerovi než film ve kterém po celou dobu nesleze z plátna.I přes těžko uvěřitelnou zápletku jsem se nenudil,i když nutno uznat,že nebýt Walkera v hlavní roli a jeho nedávného odchodu do věčných lovišť,nejspíš bych se podobnému filmu vyhnul.takže so long Paule...60% ()

bourec odpad!

Tak přátelé ,to je děs.Tak u tohodle filmu jasně pochopim,že se neobjeví snad ani v televizi.Nudná píčovina,ve který se děje tolik,co ve varný konvici.Hovno.Točí klikou,pobíhá,a vlastně ani nemusí hrát.S takovejma filmama jděte do prdele.0%. ()

Rodriguez

Čekal jsem na nějakou katastrofu a zatím katastrofa dorazila ke mě. Co to mělo bejt? Sice jsem měl Walkera rád, ale tohle byl velký omyl v jeho herecké kariéře! Levné a stupidní od začátku do konce. Nic víc, nic míň. 15% ()

Radiq

Minimalistickej film, kde byl Paul Walker osamocenej jak psi v Osmi statečnejch, ale to by vůbec nevadilo. Horší to bylo s logikou - kdyby zvedli ten dvouminutovej (a míň) limit aspoň na 5 minut, dalo by se uvěřit, že mohl i něco stihnout. Ale zkuste něco udělat za 2 minuty. To se ani nevyserete. A on tam běhal z patra do patra a stíhal věci, co by stihnout nemohl. Zasazení děje do doby hurikánu Katrina v New Orleans je jen hraní na city a klidně z toho mohli udělat anonymní nemocnici a anonymní hurikán. Ano, je to dost nuda, která ani nemůže stát na výkonu Paula Walkera, protože tam prostě výkon nešlo udělat. A kdo NEčekal happy end, ten je asi dost naivní... ()

kinghome

Pevně doufám, že se dotočí Fast & Furious 7, protože tohle si Paul Walker nezaslouží. Strašně levný nezáživný film, s předvídatelným dějem a naprotosto "nečekaným" koncem. Jediný plus je Walker, který potahal celý film, a ten se tak vyhl odpadu. ()

Honzek

Mám slabost pro nízkorozpočťáky a tenhle se povedl téměř na jedničku! Mimochodem, Paul Walker zde zahrál velmi věrohodnou roli (jen škoda, že to byla jedna z posledních - čest jeho památce)! Ze snímku byl cítit zmar, láska, hrdost a tvrdohlavost. Místy to bylo lehce utahané za vlasy, ale pro mě jako milovníka podobných snímků, se to velmi povedlo. A Eric by měl dostat metál za to, jak dokázal s tak málo penězi natočit něco tak dobrého! Za mě palec nahoru. ()

Johnny.ARN

Viac to chalanovi slušalo za volantom ako v dramatických filmoch, ale aj tie zvládal. Niekto sa v tom možno nájde, mňa to neoslovilo. Film z jednej miestnosti, jedným generátorom a retorspektívou, z toho som už asi vyrástol. 1 z 5 ()

elanius

(154/2013) / Ja som to zvádol docela bez ujmy. Jasné, je to vyslovene pomalý, civilný film. Možno práve preto to bola zmena, ktorá ukázala že nie všetky filmy musia zákonite spĺňať nejakú šablonu. (6/10) ()

lennyd

Měl to být šťastný den, na který vždy rodiče čekají - narození potomka. Ale u Nolana se to všechno zvrtlo, jeho žena při komplikovaném porodu umírá, ale naštěstí dítě, malá holčička přežila - jen musí ještě alespoň dva dny strávit v inkubátoru. To by bylo vcelku standardní řešení, nebýt toho, že nad New Orleansem se právě přehnal hurikán Katrina, a většina nemocnice je evakuovaná a bez energie. Jen starý inkubátor má ještě baterie, které je ale nutné co tři minuty dobít ručním pohonem. A tak má Nolan na následující dny o zábavu vystaráno - nabít baterii, a ve zbytku času se pokusit najít pomoc, jídlo nebo si alespoň trochu odpočinout ... Trochu mne děsí, že jsem před nedávnem zkoukl film o Nelsonovi Mandelovi, a zhruba po týdnu N.Mandela zemřel. Před čtrnácti dny jsem viděl tento film, a hlavní představitel, Paul Walker, už také není mezi námi - co bude příště? Nicméně - na rozdíl od většiny hodnotících - se mi tento film hodně líbil, a nejen díky tomu, že Paul Walker je (byl) můj oblíbený herec - a v tomto filmu jsem mu věřil naprosto vše do poslední emoce - onu bezmoc, přerod z "nenávisti k dítěti, protože mu vzalo ženu" až "nekonečné lásce", i to, že - pokud by film pokračoval dál, tak byl byl Nolan dokonalým otcem. Vždyť jaké může být větší pouto, než nasadit život i veškeré síly pro život svého dítěte? A k tomu všemu ještě ten pocit, že toto je opravdu poslední film Paula Walkera .. .Rest in peace Paul... ()

Bobik9

65% by tomu slušelo. Docela dost silná citovka, která asi nebude pro každého. Původně jsem čekal klasický katastrofický film, ale tenhle se dost vymyká. Takže originalitu nemohu upřít. Erik Heisserer je pro mě velkým překvapením. Jméno, které prakticky neznám, ale když se podívám na jeho scénáristickou historii, tak jsem viděl naprosto všechno a všechno ve mně zanechalo podobně rozporuplné pocity jako Hours. Po slabším začátku přijde relativně zajímavá zápletka, která se ovšem najednou zadrhne na mrtvém bodě a několik minut (možná i desítek minut) se neděje vůbec nic. Potom však přichází velmi povedené, napínavé finále. Trocha Genesis Rodriguez neuškodila a Paul Walker je zkrátka Mr. Perfect. Tohle je film, který jasně dokazuje, jaké charisma v něm třímalo. Jeden Paul Walker utáhnul celý film prakticky sám. RIP Paul, velká ztráta. ()

Terzeus

Zhodou okolností som Hours videl v ten istý deň, čo som sa dozvedel o smrti Paula Walkera. A po týždni som s radosťou zdvihol hodnotenie na zaslúžené 4*. Nielen že je to na režijný debut slušne natočené ale najmä sa pod povrchom skrýva viac než sa na prvý pohľad zdá. Hours je o odhodlaní, rodičovstve a jeho ochranárskom pude, zaobalenom do extrémnej formy. Hoci trilerová časť je ku koncu konštruktívne umelo vypuncovaná, radosť z dobre odvedeného filmu nenarúša. Heisserer si bol dokonale istý tým, čo chcel povedať a vo výsledku je to vidno. Navyše poteší aj vydarený soundtrack od vcelku neznámeho Wallfischa a tiež výkon samotného Walkera. Je to síce smutné, no Hours vyšiel v neuveriteľne príhodnom čase. Nielen že pripomína, že Walker síce nepatrí k top hercom ale jeho charizmou a sympaťáctvom si skrátka nezískal málokoho. Výkon v Hours mi pripomína, že mi bude vo filmovom svete chýbať. 75% ()

Pump

Skvělý film volně inspirován skutečnými událostmi, kdy pobřeží USA zasáhl hurikán Katrina. Hurikán Katrina zasáhl new Orleans 29 srpna ráno v roce 2005 rychlostí 178-205 km/h. Paul Walker, který zde v hlavní roli ztvárnil hrdinného otce Nolana, je upoután k inkubátoru svého dítěte v opuštěné nemocnici. Paulovi tato role sedla a je velmi přesvědčivý. Napínavé drama, které těží z dramatičnosti situace a hereckého obsazení. ()