Spirit - divoký hřebec

• Česko Mustang (více)

Statný mustang, vůdce stáda divokých koní, jednou podlehl zvědavosti a skončil v lidském zajetí. Chytili ho vojáci a jejich velitel se marně pokoušel divokého koně zkrotit. Celé dny ho trápil hladem a žízní, přesto jeho vůli nezlomil. V nestřežené chvíli se mustangovi a dalšímu vězni, mladému indiánovi, podaří utéct. Způsobí také zřícení lokomotivy, aby se nemohla dostat na pastviny divokých koní. Před rozlícenými staviteli železnice mustanga zachrání indián, který se stane prvním a jediným člověkem, kterého neshodil ze svého hřbetu. Na odvážné a napínavé cestě za svobodou společně prožijí nezapomenutelná dobrodružství. Potká i lásku svého života, klisnu Rain. (TV Nova)

misa_laska

Tohle se mi moc líbilo, akorát škoda, že v české verzi jsou písničky od Bryana Adamse přezpívané :( To kazí celkový dojem a proto místo 5 dávám pouze 4 hvězdičky. ()

Smejdik

Mooc příjemný animák, kterému prostě nejde dát míň než plný počet - nejenom kvůli úžasně pozitivnímu pocitu na konci filmu, nejenom kvůli perfektní hudbě, ale především kvůli tomu, že není lepšího scénáře než koňské tváře :) Opravdu vynikající film, kéž by takových animáků bylo víc! ()

Alice02

První film z dětství, který jsem opravdu milovala. I po letech ve mě vzbuzuje tu dávnou dětskou radost a mám ho pořád hrozně moc ráda. Naprosto souhlasím s komentářem Estrellity :) ()

Moiraine

Bohužel už mi dávno není deset a vlastního poníka jsem nikdy nechtěla, takže do cílové kategorie asi nezapadám. Animáky pro děti mám ráda, ale tohle mi nic neříká. byla jsem tu zklamaná ze dvou věcí: ta kobyla neměla žádnou loajalitu a chyběl mi tu pořádný záporák nejlépe v podání zákeřného koně. Celkově to bylo takové o ničem.... ()

Trixinka

Tento animák mě velice mile překvapil. Zvířata tu nemluví roztomilými hlásky, stačí jim pohyby a zvuky. Hudební doprovod skvělý, stejně tak i příběh a animace. ()

rublik05

Nádherný animák, emocemi nabytý k prasknutí, který navíc v současné záplavě různých digitálních efektů udělá radost klasickou kreslenou animací, která má pořád své kouzlo a působí naprosto úchvatně. Moc se mi líbil nápad s minimem dialogů, skvěle nahrazených řečí těla, výrazy či posunky. Příběh je pravda trochu jednodušší s nějakou tou chybkou, nicméně je maximálně efektivní a extrémně poutavý, zaměřuje se především na přírodu, vztah člověka a zvířete a touhu po svobodě. Dojemné scény navíc umocňuje geniální hudba mistra Hanse Zimmera, takže kvalitní soundtrack je jistotou. Podle mě je Mustang hodně nedoceněný, přestože se jedná opravdu o krásnou záležitost, ideální pro děti i dospělé, u které si člověk krásně pobrečí, pobaví se a ve finále i trochu poučí. 8/10. ()

mistvan odpad!

Jako obyčejný dívák, který byl příběhem o koni supermanovi naprosto iritován, nemůžu dát víc než odpad. Chápu, že z technického hlediska byla animace povedená, ale mně to prostě nestačí. Možná, kdybych byl 20 let mladší, mělo by to ode mě pět hvězdiček, ale to bohužel (nebo bohudík) nejsem. ()

VinnePrime

Výborné použití hudby, napínavý animovaný příběh plný emocí výborně vykreslených v němé koňské tváři. Očekávala jsem málo dostala jsem mnoho. ()

LdaVinci

Tak jsem si konečně pustil film, který je stejně starý, jako já. Byla to emocionální jízda od začátku do konce. Hudba pochopitelně geniální, když je od Zimmera a animace taky stále okouzlující.. Tady jde vidět, jak šlechetná a inteligentní zvířata jsou koně. Zároveň film předává poselství o tom nevzdávat se a další témata na zamyšlení. ()

Maja238

Film je přímo nádherný... sice to tedy není úplně klasické koňské chování, ale co... Nicméně ta hudba, TA HUDBA! Ta je... nepřekonatelná! :)) ()

helrohir

Jeden z posledných klasicky animovaných filmov priniesol veľmi pekný príbeh o boji za slobodu. Skvelé animácie, krásna hudba aj filmové piesne spôsobili, že si ma tento animák získal veľmi rýchlo. Ako veľmi dobrý ťah tvorcov oceňujem to, že na rozdiel od väčšiny animákov sa tu zvieratá správajú naozaj ako zvieratá, čo znamená, že nerozprávajú, ale napriek tomu divák vďaka premyslenej animácie vždy vie, o čo práve hlavným "hrdinom" ide. 75%. ()

PlysovyMacko

Nečakala som od kresleného filmu o koníkovi takú krásnu hudbu. Respektíve o neskrotnom mustangovi, ktorý nadviaže vzťah s ľuďmi. Ľudia sú zlí (okrem jedneho), koniky sú tie dobre. Cakala som, že koniky budú rozprávať. Film je podarené dobrodružstvo o túžbe po slobode, klasická animácia super. ()

pafka

Typicka ukazka animaku, ktery rozhodne ostatni neprevysuje animaci, ackoliv je velmi prijemna - ale trosku je z ni citit animaci puvodni, nepocitacovou, ale pribeh by mu mohl zavidet kdejaky animovany braska. Ten je skutecne dobry a chvilemi i dospelaci zatajovali dech, jak bylo vypraveni i napinave. ()

davistercz

Tohle je prostě srdcovka, kterou si musíte pustit. Snad nejdokonalejší a nejpůvabnější animovaný film, který jsem kdy viděl. Okouzlující v každém momentě a zárověn smutné. Takhle má vypadat animovaný film. Nádherné dílo. ()

Sakyvanity

Mustanga si velmi spojuji s dětstvím, protože jsem u něj neustále brečela a pouštěla si ho znovu a znovu.. Vytvořit kvalitní animovaný film je umění, které se ne vždy povede. Zde se chyba nestala. 90% ()