Příběh hollywoodské hvězdy a držitelky Oscara Grace Kelly, která se vzdala své oslnivé kariéry a odešla do zcela neznámého světa. Na samém vrcholu slávy, kdy jí Hollywood a diváci leželi u nohou, se provdala za monackého knížete Rainiera III. a stala se navždy Grace – kněžnou z Monaka. Knížecí dvůr se ale stane bojištěm, na němž i samotná Grace Kelly musí ve své nové roli zápasit o osud malé země. Film Grace, kněžna monacká se soustředí na dramatické momenty, kdy na dveře paláce zaklepe slavný Alfred Hitchcock s nabídkou velké filmové role a na jiné dveře buší mocná Francie s hrozbami a výhrůžkami. Kněžna Grace se zapojí do tvrdého boje za osud Monaka, země, která se přes všechny překážky stala jejím domovem. (Bontonfilm)

Ivy_9

O Grace Kelly toho moc nevím, tak jsem byla zvědavá, jak na mě zapůsobí ten film. No.. nějak si mě nezískal. Přestože tam byly scény, které se daly zdůraznit nebo udělat dramatičtějším (když už se asi stejně nedrželi reality). I se samotnou Kidman jsem měla problém. Já nevím proč, snažím se ji vnímat otevřeně, ale zkrátka mi nesedí. ()

natykarb

Upřímně moc nerozumím tolika negativním recenzím a hodnocením. Za mě dobrý film, podařený snímek, odehrávající se během jednoho roku života hollywoodské legendy a monacké kněžny. Nicole Kidman mě příjemně překvapila, zejména v první, a závěrečné části filmu. ()

peproch

Osobní drama Grace, táže se po úloze sebe sama po boku knížete, na trůně knížectví a roli v manželství. Líbily se mi její konverzace s knězem (Frank L.) definující její povinnosti a konflikty. Velmi dobré. ()