Grace, kněžna monacká

Grace of Monaco

Životopisný / Drama

Francie / USA / Belgie / Itálie, 2014, 103 min

• sulimo

Až se ze mě jednou stane žena, co je alespoň deset let v domácnosti a s dosaženým maximálně základním vzděláním, zařadím si tenhle "skvost" do topky na csfd (předpokládám, že tam bude hned pod Angelikou). Nějak jsem přesvědčena, že pokud nespadáte do téhle omylem cílové skupiny, můžete to jenom nenávidět.(5.8.2014)

Tento film se zaobírá pouze jednou epizodou z celého života Grace Kelly, za biografický bych to moc neoznačila. Jednou se to sice vidět dalo a ani jsem se u toho nenudila, víckrát bych si to ale nepustila. Přišlo mi to všechno trošku zmatené, vlastně tam skoro vůbec nebylo nic o tom jak se s knížete poznala, celé se to soustředilo na to, jak se vyrovnávala s novou "rolí" kněžny a mě to zrovna dvakrát neuchvátilo. 3*(29.12.2014)

Další film, který není možné dopředu odhadnout podle hodnocení ČSFD.. Ve filmu je cítit nízký rozpočet a ne moc dobrý výběr hereckého obsazení (teda krom Kidmanky).. Rozhodně se nemělo jednat o zachycení pozlátka Hollywoodu nebo popisovat jak se panuje v Monaku, ale šlo jen a jen o životní zkoušku silné ženy.. Kdyby se film neobjevil na filmových plátnech, ale zůstal ve vodách televizních stanic, rozhodně by dosáhl na větší popularitu.. Takhle působí spíše jako laciná červená knihovna.. Silným koněm je rozhodně Nicole Kidman, která se role zhostila velmi profesionálně.. SPOILER: Na scénáři byl nejzajímavější příběh - zamilovaná žena se kdysi rozhodne provdat do šlechtické rodiny na druhé straně světa.. Musí se vzdát nejen práce, kterou miluje, slibné kariéry, ale přichází o rodinu a přátele.. Zprvu milující manžel se mění v uzavřeného týpka, který se snaží vůči ní vystupovat s hranou autoritou.. Ona má na výběr - buď se vrátit k životu, po kterém se jí stýská, ale bez dětí, nebo využít svůj herecký talent a silný intelekt, aby pomohla svým poddaným se zapeklitou politikou.. Grace Kelly si takové ztvárnění asi nezasloužila, ale když si místo ní představím no name postavu, tak za mě příjemnej průměr ;-)(18.12.2015)

Zhlédnuto v kině. Upřímně? Tenhle film si nezaslouží mít jen 58 %, které tu momentálně má. Nehraje si to na oficiální biografii, vidíme zde pouze období potom, co si Grace vzala knížete Rainiera a jak se s touto novou "rolí" vyrovnávala… a to se mi líbilo. Mám rád dramata, které se soustředí na určitý moment v životě nějakého člověka a v podstatě tyto dramata hodnotím podle toho, jak mě zaujmou a jestli mě donutí vyhledat si o té osobě nějaké dodatečné informace. A tenhle film splnil obojí, nenudil mě a po zhlédnutí jsem si přečetl pár článků o Grace Kelly a jejím pohnutém životě. Navíc mě potěšil výkon Nicole Kidman, která nejen že vypadá stále dobře (já vím, botox) ale Grace ztvárnila podle mého více než dobře. Docela dobře si umím představit, že si tento film někdy (např. až nakoukám více filmů s Grace) pustím znovu. 75 %.(30.7.2014)

Elegantní malý filmek, ovšem famózně zahraný a řemeslně dokonalý. Narozdíl od Edith Piaf se nesnaží být tak velkolepý a není plný velkých rozumů. Kidmanová zahrála Grace jako by jí byla a já odcházel z kina samej úsměv, specielně proto, že se mi opět potvrdilo, jak jsou filmový kritici plný hoven, stejně jako spousta zdejších uživatelů z jejichž komentářů přímo čiší, jak se už nemohli dočkat až sem naškrábou svoje rozhořčení a stupidní posměšky.(12.6.2014)