Celeste a Jesse navždy

Celeste and Jesse Forever

Komedie / Drama

USA, 2012, 92 min

• Terva

Rashida Jones je velkým lákadlem, ale Andy Samberg jí to nějak moc kazí.(16.4.2013)

Sympatičtí herci táhnou celkem zajímavý indie film, jehož hlavní a bohužel dost zásadní chybou je fakt, že se nedokáže rozhodnout, jestli chce být spíš komedií, romantikou nebo dramatem. Výsledný mix je tak od všeho trochu, ale jako celek moc nefunguje. Což je škoda, protože potenciál to má ve všech rovinách, ale snaha svézt se po módní vlně podobně laděných filmů v tomhle případě vyzněla spíš do prázdna.(30.9.2014)

Sklamanie.Ale môžem si za to sám; moc som sa tešil. Problém je v tom,že "Celeste and Jesse Forever" sa stále na niečo hrajú - konkrétne na "500 Days of Summer" - a občas je to skrátka moc okaté.Okrem toho,nie všetky vedľajšie postavy a dejové línie majú čo povedať.Elijah Wood ako teplý kamarát,komická postavička; dostal málo vtipov (asi dva) a Emma Roberts je tu už čisto na natiahnutie stopáže. Andy Samberg (Jesse) - po minulom Sandlerovom fekáli - opäť dokazuje,že je iba trápny neherec.Jeho prejav obsahuje asi tri výrazy,aj tie odkopírované od Setha Rogena; s tým rozdielom,že Rogen je vtipný a nech mi nikto nehovorí,že schopnosť rozplakať sa je nejakým dôkazom talentu,alebo čo.Ten človek je herecky ešte pod Jiřím Mádlom. Pri niektorých vypätých scénach bohužiaľ stroskotáva aj Rashida Jones,vo svojej prvej veľkej úlohe (kvôli ktorej som na to vlastne pozeral a ktorej to rozhodne nemám za zlé).Ona je hlavným ťahákom snímku; snaží sa nad rámec svojich možností (aj keď sú obmedzené),konečne v hlavnej úlohe; navyše sa pod film podpísala aj ako spoluscenáristka a ja jej to všetko hrozne prajem.Len ak chce naozaj preraziť,chcelo by to nabudúce niečo originálnejšie. Ale o tom nezávisláky nie sú - ide o výpoveď a tak sa netreba zaoberať tým že je to stále o tom istom.Stále niekto chce ukázať svetu svoje pocity a preto to stále funguje. Celeste and Jessie nakoniec aj tak zostanú niekde na hranici šesťdesiatich percent a štyrmi hviezdičkami teda hodnotím preto,že som na týchto indie vzťahovkách vyrastal,za vynikajúci pesničkový soundtrack a za Rashidu (v neposlednej rade).Aj keď objektívne je to tak na 65%(20.2.2013)

Ze začátku trochu plytký ale ve výsledku příjemný a v mnoha ohledech překvapivě reálný romantický film (spíše drama než komedie) o dvou lidech, kteří i přes obrovskou lásku neplánují společný život ale rozvod. Samberg (díky bohu) nevýrazný ale Rashida Jones překvapivě skvělá. Ve výsledku příjemné překvapení.(6.3.2013)

Rashida Jones mi tady udělala obrovskou radost. Ať byla jakákoliv, nevím proč, trošku jsem jí v tom jejím chování rozuměl. No a právě proto se mi pak na film koukalo hezky. Dokonce i ten Andy Samberg mi nevadil. Na vztahovačku děsně příjemná práce, která nenadchne, ale ani neurazí. No a otevřený konec, ten vyloženě potěší, protože život takový prostě je.(15.11.2013)