Na moje prekvapenie dosť solídny romantický film. Od čiernobieleho skoro 70 rokov starého českého filmu by som toľko nikdy nečakal, takže som spokojný. Dej baví a je sympatický, herecké výkony sú na úrovni. Má to náboj a šmrnc či pôvab. Sem tam sa to síce vlečie, ale zas to nie je taký dlhý film, takže sa to dá zniesť. Nie je to dokonalé, ale každého musí potešiť. 80%(9.6.2008)

Třebaže nechápu, proč je pan Kristián považován za ztělesnění romantiky, chápu, proč je tento film považovaný za jeden z nejlepších ve svém období. Osud a plán však chtěl, abych zhlédl několik filmů podobného původu v rychlém sledu za sebou a tato série do mě otiskla ducha filmu své doby natolik silně, že jsem byl schopen přespříliš často předvídat, co se stane v nasledující vteřině a samozřejmě na konci. Kristian v tomto ohledu byl výjimkou v tom, že zcela jasný byl pouze konec. Silné ***.(5.1.2009)

Narozdíl od Krále Komiků, který mě nikdy nerozesmál, obdivuju Nového, protože byl narozdíl od úporného krále komiků přirozeně vtipnej, ironickej a sebeironickej, takže pro mě byl král Olda. Američani mají Casablancu, Češi maj Kristiána. Vlastně češi maj spíš Jágra, ale ve filmovym světě by to byl ten Kristián.(13.4.2009)

Oldřich Nový v roly Aloise a Kristiana Nováka žije 2 životy, jeden stereotypní se svou manželkou tráví každý večer u domina a druhý jako charistmatický boháč, co navštěvuje bar Orient a užívá si života do sytosti, bohužel mu finance výjdou jen na jeden noblesní večer v měsíci. Výborná československá komedie s nej herci. 85%(8.7.2011)

"Jen pro ten dnešní den stojí za to žít, jen klid svůj tichý mít, víc po ničem netoužit! Jen pro ten dnešní den a pro úsměv váš se život změní v sen, ten den, kdy štěstí potkáváš. Nesmíš se ptát, co bylo včera, bude zítra zas, jen dnešek uchopit a pochopit, že nejkrásnější sen je dnešní den." Jak lépe se vyjádřit?(10.1.2013)

• - "Jen pro ten dnešní den, stojí za to žít, jen klid svůj tichý mít, a víc po ničem netoužit. Jen pro ten dnešní den, snad pro úsměv váš, se život změní v sen, ten den kdy štěstí potkáváš. Nesmíš se ptát, co bylo včera, bude zítra zas, jen dnešek uchopit a pochopit, že nejkrásnější jen, je dnešní den" - nádherná písnička Josefa Grusse a Slávy Nováčka se stala symbolem naší předválečné kinematografie. (Kulmon)

• - Oldřich Nový věřil, že si bude moci zahrát ještě v pokračování, proto s manželkou Alicí vytvořil scénář. Film se měl jmenovat Kristiánův návrat nebo Kristián se vrací. (KatRi)

• - V knize Nataša Gollová 2, Černobílé vzpomínání od Aleše Cibulky je velmi zajímavá informace týkající se barev ve filmu Kristián. Z poznámek tehdejší skript-girl, která měla na starosti kulisy v první scéně v salónku Orient baru lze vyčíst, že karafiáty s pivoňkami, které byly ve váze na stolku, měly červenou a růžovou barvu a šaty Adiny Mandlové, včetně půvabného kožešinového plédu, byly zelené. (selfesteem)