Říkal mi, abych to nedělal. Prý se mi ta ‚hra‘ vymstí. Ale pro mne to nebyla hra; byl to únik z těžké, stereotypní reality. Něco jako vysvobození. Nyní však vidím, jak moc jsem se mýlil. Ne, žádný únik, ale naopak vězení. Iluze jistoty a bezpečí se hroutí, stíhá mne závrať, všechno se se mnou točí, nemůžu dýchat a padám dolů, stále hlouběji a hlouběji až do míst, z nichž není návratu... Nic už nebude jako dřív.(2.4.2013)

Tenhle film byl prý natočený za necelé dva týdny se vším všudy a vznikl proto,aby bylo na Barrandově na Vánoční prémie(jestlipak to tak opravdu bylo?).Velmi zdařilá komedie ve Fričově režii o tom,jestli je člověk schopen žít dva životy současně.Prakticky jde o divadekní komedii,kde opravdu exceluje Oldřich Nový a zdatně ho doplňuje Nataša Golová.Tenhle film neustále baví a bavit bude.Pro mě je místy malinko přeslazený a trochu naivní-hlavně konec filmu.Ale je to prostě česká klasika-dobře napsaná,mistrovsky režírováná a s grácií zahraná.Zavřete oči a já dávám čistých 85%.(3.2.2011)

Unikátní svědectví o době dávno minulé. Nedovedu si představit, že by dnešní sereblity dokázaly něco podobného. I když třeba u tý vymatlaný Aduš, transky Bendový nebo takový Špagáty bych si malý kopanec do rypáku a Zavírám oči a rychleodcházím, než tě pobliju, představit dovedl. Jenže to už by pak nebyl Kristián, ale Jak ukopat svini k smrti, popřípadě Ostrov Dr. Moreau:-)))(29.9.2011)

„A ty bys tetičko neplakala, kdyby tvůj muž…?“ - „Vyloučeno! Ostatně, já nikdy nepláči, protože bych si rozmazala řasenku.“ Film mě začal bavit již od chvíle, kdy Kristian poprvé promluvil na Zuzanu. Jeho postava je výborně napsaná a snad ještě lépe zahraná. Ale to i ostatní ve vedlejších rolích, od barového personálu přes mazaného svůdce s kapesníčkem, kolegu z práce až k uplakané manželce. Hodně z nich pobaví stejně jako řada vtipných situací (rozesmály i romantické řeči o „Cairo“ v reálu, ale nejvíc jsem se asi „tlemil“ při Nového kreacích „u něj doma“). Atmosféra je maximálně pohodová, člověk se tak nějak pořád musí usmívat a je úplně jedno, že je to film v zásadě předvídatelný. Snad jen za to (a že jsem možná čekal o něco více humoru) zůstanu „jen“ u solidních 4*. „Víte, nemohu totiž vystát muže, kteří využívají situace a zahlédnou-li někde osamělou dámu, klidně si k ní přisednou.“ - „Co to děláte?“ - „Sedám si.“ - „Proč?“ - „Musím s Vámi mluvit.“ - „Ale já Vám nemám co říci.“ - „No, to nevadí, budete jenom poslouchat.“(14.10.2017)

Dnes již legendární a i pro mě překvapivě snesitelný film por pamětníky (v tomto ohledu přijímám jen legendární komedie mistra Buriana) o šarmantním úředníčkovi, který se po večerech vydává za Velké zvíře a svým šarmem okouzluje krásné ženy z vyšších společenských kruhů. Vše se změní ve chvíli, kdy zaujme ženu, která o něm chce vědět více.(7.10.2012)

• - Premiéra se konala sedm dní po vypuknutí 2. světové války v pražském kině Lucerna. (KatRi)

• - Zuzana (Adina Mandlová) mala v pôvodnom scenári až troch ctiteľov. Jeden bol burzián, druhý boxer a tretí bol herec. (Raccoon.city)

• - Před rokem 1989 v televizi běžela zkrácená verze, režimu totiž vadil Jára Kohout, proto byly scény s ním vystříhány. (Kulmon)