Město nemrtvých

• USA Battle of the Damned (více)

Po propuknutí smrtící virové epidemie se žoldák Max Gatling staví do čela přeživších a společně s několika chatrnými roboty bojuje proti ohromné přesile nakažených. (oficiální text distributora)

Karamanlis

V rámci zombie subžánru je Battle of the Damned priemerným počinom, z šedého radu nízkorozpočtových zombie flickov však vybočuje vďaka žoviálnemu Dolphiemu. Každopádne je tento Lundgrenov pokus o prienik do hororového žánru vždy o triedu lepší, než keď sa svojho času o čosi podobné pokúsil iný dinosaurus akčného filmu Steven Seagal v tragikomickom Against the Dark. ()

eraserhead666

Zombie (i když to nejsou zombie), Lundgren a roboti. Ano, je to přesně tak prostoduchá zábavná blbost, jak to podle první věty vypadá. Spíše akční než horrorové, ty zombie (i když to nejsou zombie) nejsou nijak zvlášt efektní, všechno se to, jak taky jinak, točí kolem Lundgrena (a neříkejte, že se přesně kvůli tomu na to nebudete dívat), mladá kočena zdatně sekunduje, ostatní jen sekundují a když dojde na roboty, i se zasmějete. Ne že by to bylo nějak zvlášť dobré, ono to hlavně není špatné. Prostě klasická raně devadesátková akční jízda s již trošku obstarožním akčním hrdinou a zombíky (i když to nejsou zombie) místo arabských, jihoamerických či gangsta padouchů. 2,5* ()

Ouwen

Původně jsem se filmu obával, pač já radši Dolpha v klasických akčních filmech, ale jsem opravdu ohromen i když Dolph proti zombíkům působí zajímavě. // Akce je tady dost a nechybí ani ta klasická! Lundgren kope jak o závod, střílí se a seká to tady sekyrkou jak pán. Chválím samotný námět, na konci zvrat a i když jsem se obával toho mixu s robotama, líp to dopadnout nemohlo! S robotama mně scény asi nejvíc bavily, takže maximální spokojenost. Herecké obsazení skvělé, Dolph je největší king, kosí to tady a co slovo to hláška, hlavně na samotném konci hláška s kafem, to mně odrovnalo, zbytek je úplně super, takže po herecké stránce jsem spokojený maximálně. Atmosféra tady je a i prostředí je super, tleskám tvůrcům, že si pohráli se zombíkama, jde z nich respekt a jsou docela rychlý, na to jaké je to béčko, tak tleskám! // Málo hudby, občas víc dialogů a ostrá kamera, která se třese. // Tohle považuji za comeback s Dolphem, tedy mně už přesvědčil v Icarusu, ale i tady válí. A na to, jaké je to béčko, tak zpracování snad nemohlo být lepší, nemám slov! 10/10 ()

Terva

Jak jinak začít, než citátem. A to celkem pravdivým citátem. CITÁT - Tohle byla ztráta času........ Je to šíleně natočený. Lungren už sotva chodí, natož běhání. V některých běhacích záběrech to vypadá na dubléra. Reálná kamera tu komedii ještě vylepšuje. Po půl hodině hloupých dialogů mě to přestávalo bavit. Pak přijdou roboti a to už jsem šel do kolen. CITÁT - Musíme být neviditelný........ Celkem zklamání. Táhne se to jako nakažená krev, nic se tam pořádně neděje, příšerná hudba a logiku tu moc nehledejte. CITÁT - Co budeme dělat?....... No nekupte to za 49 korun. ()

Expendable

Nedá mi to, fil jsem musel furt přetáčet, ještě, že mám KM player. Těch hluchých míst je tu většina, tady na tomto filmu nevidím žádná pozitiva, kamera je tak roztřesená, jako kdyby někdo natáčel rockovej koncert, zombíkům není pořádně vidět do tváři, většinou jsou to jen jakési mihnoucí se siluety pod Dolphovým nožem a ted přijde to hlavní. Holka, kterou má Dolph zachránit mu přímo dalo by se říci znenadání spadne do klína a on se na tvrdácké motorce rozjede kamsi do paláce. Její dialogy stejně jako ostatních jsou mimořádně trapné, až sem to nemohl ani dodívat. ()

corpsy

Dolfíčku, Dolfíčku, je mi jasné že treba platiť nájom, dane a živobytie, ale občas treba mať aj hrdosť. A Ty, čo si bol akčným idolom jednej ( mojej ) generácie, máš na výber plné právo. Prajem ti ešte veľa ďalších úspechov a prosím, spomeň si občas aj na nás divákov. ()

ConanVJ

Pěkný post-apo-zombie filmek s Dolphíkem vedoucím tuto šílenost k parádní podívané. Jasný, příběh je prostej bez většího překvapení a s předvídatelným koncem a efekty jsou levný až to bolí. To ale ničemu nevadí. Začátek filmu je hodně povedenej a Dolph v něm válí. Poté je to klasický utíkání před zombies a chránění přeživších, i když se to trošku zkomplikuje. Objeví se zde i pomoc, kterou by v tomto filmu asi nikdo nečekal. Všechno je to namícháno tak, že to funguje a je to zábavný. Mě filmek pěkně utekl a bavil jsem se u něj takže dávám 80% :) ()

Astaroth12

Je to rýchle,je to akčné a má to grády a to v zombie filmoch milujem.Ale jedno filmu neodpustím a to D.Lundgrena ten mi tam veľmi prekážal,nielenže ho nemám rád ale tu mi dosť vadil.lebo mi pripomínal S.Seagala a to nebol kompliment.Málo to pár náhod ktoré by sa v bežnom živote asi nestali.Bolí tu aj nesympatické postavy a postavy ktoré vyzerali veľmi akčné a pôsobivo ale v konečnom dôsledku to bola len fraška.Lebo vždy keď sa schyľovalo k otvorenému boju tak zomreli alebo v tom lepšom prípade ušli.Aj keď tých výhrad je u mňa dosť aj tak tento film bol s tých schopnejších zombie projektov.Lebo z akčného hľadiska bol jeden s tých lepších a zato môžu aj tie rýchlo sa pohybujúce zombie aj keď behali ako ľudia preglgol som to.Ten kovový psík bol parádny a celkovo tí roboty boli dobrým oživením vo filme. ()

Kryton

Tenhle film stojí a padá na Lundgrenovi. Jakmile je na scéně, pak je to tradiční Dolfík se vším všudy - drsné hlášky, kosení zombie (ehm nemocných) nepřátel a jeho klasické obličejové kreace. Vrcholem nejsou ani snad roboti, kteří totálně vytáhnout film do zábavnosti, ale atletický výkon Lundgrena při běhu (ehm chůzi) před zombíky. Nejzábavnější čistokrevné dvd béčko tohoto roku! :-) ()

FFilipCZ

Prostředí je v pohodě, zombíci taky, akce jakž takž ujde - od Béčka toho nemůžete moc chtít. Ale ta kamera, to je hrůza! Se na to skoro nedá dívat, střih každé dvě vteřiny, žádný záběr nevydrží a vůbec si ho neužijete, je to docela peklo pro oči. Po 15 minutách utrpení se k vašemu udivení objeví zbytek úvodních titulků a také Melanie Zanetti - konečně něco koukatelného. Úplný propadák zachraňují pouze roboti v poslední půlhodince. Roboty já můžu! ()

Ellmariachi

Velectěné publikum tak prosím račte dál, tohle je náš ancábl a já jsem generál. Za prachy sotva znatelný si užijete šou, roboti trochu debilní zombíci v řadě jdou! A nyní vrchol večera výbuch a hoření, všechno je to hned zhaslý a asi spalený! Ano je to tak já nejsem z filmovýho nebe a oberu o cas zrovna tak i tebe! ***Prvních 20 minut bylo lacinejch, ale bavilo to. 50 procent. ()

kaylin

Tak jsem zase jednou dostal to, co jsem chtěl. Dolph Lundgren a k tomu ještě zombie, i když s těmi je film hodně na štíru, ale navíc tu jsou ještě roboti. Dolph je místy pořád docela dobrá mlátička, o herectví se tu moc mluvit nedá. Ale jak říkám, to, co jsem chtěl, jsem dostal a u snímku jsem se dobře bavil. Nemusel jsem u něj vůbec myslet, což bylo příjemné. ()

Rakosnicek77

Sice jsem si po náloži "lepších" filmů, chtěl dopřát něco nenáročného pro zábavu, ale tohle bylo spíše utrpení, jednoduše jsem nesáhnul dobře, už to prostě není ten 80´borec, jak si ho pamatuji. Utrpení od počátku, jen úvodní titule se objevili tak po čtvrt hodině a dějově to bylo tragické...bohužel. Dvě hvězdy jsou luxus. Jednu za Lungrena a jednu za ty roboty, to byl jediný dobrý nápad. ()

MATADOR

Být Lundgrenem, tak za Expendables děkuju bohu! Jeho ostatní tvorba je totiž opravdu to maximální céčko, která jsou v současné době k dostání, Město nemrtvých nevyjímaje! ()

Dexter1

V§bec nie zlý nápad, len škoda toho spracovania. Horda mäsožravých akože zombiekov (nie sú to úplní, lebo behajú ako srny a zastaviť ich môžete akokoľvek nie len guľkou do hlavy) proti zabijáckym robotom v hlavnej úlohe s Dolphom Lundgrenom je skvelé béčko, ktorému nohy podráža taký ten Asylum style. Akcia neprehľadná, efekty lacné a dialógy písalo zrejme päťročné decko. Avšak postrehol som istý náznak talentu v niektorých pekných záberoch, čiže nejde len o bežnú rutinu a chalani sa zrejme snažili. Pre fanúšikov ultimátnej béčkovej nálože povinná jazda. ()

Wiikii

Ze začátku vás to hodí do příběhu tak rychle, že ani nezaznamenáte co se stalo a už je první tým roztrhanej na kusy... Díky tomu si všimnete, že Lundgren se pohybuje a chová trochu jako T-101 napadená terminátorským virem... A všechny herecké výkony jsou ... no nic moc, a tak se stává z Lundgrenta ten nejlepší herec na plátně, to se musí nechat. No a pak ta hudba, ta hudba, to už se téměř nedalo vydržet, málo kdy byla padnoucí hudba ke scéně, a když byla tak to bylo klišé co je vidět(slyšet) všude. Kdyby to skončilo u tohoto dal bych 2*, ale pak tam přišli roboti !! Chápete to, plně vyspělé stroje v tuto dobu, kdyby byly nepřátelští ještě by se to dalo, ale škoda nebyly,film má i své světlé stránky, těch je bohužel málo... HODNOCENÍ: 20% (1*) ()

Figu

Dolpha mám rád, proto za něj dám vždy nějakou tu hvězdičku navíc, ale už by toho opravdu neměl tolik zneužívat. Zneužil toho i dnes ve Městě nemrtvých, takže vlastně jednoduše ve Městě živých néé? Filmek má pomalé tempo, je jednoduchej jak žebřík a chvílemi je i dost směšný. Třeba scénka kdy si Dolph povídá s robotem "konzervou" (jak mu sám tak vtipně říká - hahaha, chlámu se jak prase) a ještě mu u toho asistuje vymazlený vtipálek s velkým F. Těchto stupidit je tam spousty. No naštěstí jsem od toho nic nečekal. Příjemné překvapení byl Lundgrenův dabing v podání Soukupa, na který jsme zvyklí, ale bohužel je to v poslední době vyjmečná událost, naopak dabing vůdce skupinky živých, byl srandovní jak sviňa. Až mi bude padesát, určitě nechci mít hlásek jak konipásek... No nebudeme to dál rozebírat a čistým středem uzavírám tento film. 50% ()

peto12

O trochu viac sa mi to páčilo ako film POSLEDNI NOC so Stevenom.Dolph proti zombikom neni zlé a skamosit sa s robotom takisto nie, len chcelo by to viac akcie. Davam 50%. ()