Frankensteinova armáda

(festivalový název)
  • Nizozemsko Frankenstein's Army

Ruští vojáci objeví tajnou nacistickou laboratoř, kde doktor Viktor experimentoval s výrobou supervojáků - Frankensteinů. Poslední Hitlerův zoufalý trik, jak uniknout porážce. (Tasartir)

Azrael

Tak tento film jé vážně paráda…ovšem jak pro koho.Pokud máte rádi Rodena v divných rolích, jste fanda Wolfenstein her (hlavně monster) a máte v zálibě podivné pokusy,testy a operace z období světových válek, přičemž vám nevadí špatní nebo spíše nijací herci(kromě Rodena na kterém je vidět, že se mu role líbí), fakt že je to celé točené ve stylu jedné kamery pak jste u správného díla.Od scénáře nečekejte nějaké poselství nebo zamyšlení nad životem apod. Tento film se vám bude líbit jen tehdy, pokud si budete užívat vizuál monster a nedočkavě se klepat jakým nechutným způsobem tam umře další voják přičemž vás pohltí prostředí ‘‘továrny‘‘ na super vojáky.Já se u filmu neskutečně bavil, protože Roden coby nácek, který vytváří zvrácené monstra, dělá polévku z lidí a do jednoho těla vloží půlku mozku nacisty a druhou půlku komunisty a to všechno v přímém záběru je úžasné. 4 lidské * pro toto otrlé dílo. ()

m.xFuck

Zoufale promarněný potenciál. Výsledek je v pohodě koukatelný, ale mohlo to být o sto procent lepší. Škoda. ()

jkpj22

Uvěřitelný, znepokojivý, atmosferický snímek, který rychle upoutá pozornost a už vás nepustí. Naprosto úžasný, zvrácený příšery, ze kterých šel strach. Vizuál je temný a naprosto skvěle to funguje. Ke konci brutální gore, not my cup of tea, ale dostalo mě to. Úplně. Nechce se mi tomu věřit, ale po dlouhé době jsem našel film, horor, kterému dávám čtyři hvězdy. Wow! ()

mokrasek

Po sledování začátku velmi kvalitní práce s kamerou to budete chtít vypnout, ale když z nějakého neznámého důvodu vytrváte, dočkáte se příchodu Karla Rodena, který je jak se říká "mezi slepými jednookým králem". Panoptikum důmyslně vyrobených, avšak na můj vkus málo akčních „zombohumanoidů“ však za to stojí a to i přesto, že místo děsu vyvolávají spíš úsměv. Takže za ně a za krále Karla 40%. ()

Vojta-x odpad!

Podle hodnocení jsem film shlédl. Nechápu současnou vlnu poživatelů těchto sXaček. S filmem to nemá nic společného. Děj ubohý. Dialogy snad jak pro mentálně postižené. Kamera na prd. Na film bych zašel do kina jedině kdychyb k tomu byl donucen. Nedoporučuju nikomu kdo se rád kouká na filmy. ()

RomaS

Tuto obludnost drží nad vodou jen míra šílenství kreativity člověka, který tato monstra dával dohromady. A to se mu povedlo na výbornou. Je libo zombie nácka s vrtulí místo hlavy? Nebo kudlanku esesáka s vrtačkou v rypáku? Nu prosím. Fantazii se meze nekladou. ()

MiniRecenze

Co se dá čekat od filmu s takovým názvem? Absolutně nic... v první polovině se jedná o zívačku a Vám začne docházet trpělivost.V druhé půli se konečně začne něco dít,ale nejásejte.Budete svědky totální hlouposti s amaterským gore,hloupým scénářem a zklamaným Rodenem.Film se Vás bude snažit v určitých chvílích "šokovat",ale nízký rozpočet,který je ve filmu poznat ,to neumožní.Můžu,alespoň vytáhnou jednu zajímavost a tou myslím,že se tento snímek natáčel v Karlových Varech...pod co se ČR jestě "nepodepíše" ?! LEVNÁ HLOUPOST!!! ()

WoodoX

Výborná S.T.A.L.K.E.R-ovská atmosféra, šialené pojatie a dosť nie často vídaný obsah filmu. Prekvapenie. ()

spawnxp

Bohužel. Ano, bohužel. Skvělý monstra, skvělá výprava, atmosférický interiéry ale totální absence scénáře a střihu. Hereckej výkon jen jeden, kdy Roden vědomě přehrává šílenýho doktora - aby tam aspoň něco bylo. Trestuhodně pros*aná příležitost. ()

brasek

Pokus o snímok vo forme pseudo-dokumentu ala horor o sovietskej prieskumnej jednotke z obdobia 2. svetovej vojny. Nič viac ako len utrpenie pre oko diváka, plač pre fans hororu. Bieda, bieda a ešte raz bieda v zmysle tragédie tohto snímku. ()

lida93

Horor za všechny prachy :) Pro někoho jako jsme já to byl asi maximum, co můžu sníst, ale nikdy neříkej nikdy. Shlédnuto na festivalu... ()

JardaPazdy

Kapitalni ptakovina natolik, ze je to celkem zabavny a nema to spatnou atmosferu. Souhlasim s nazorem ze pro fanousky Wolfensteina je to jasna povinnoat. ()

bulawaio

3/10. Naprosto zbytečně použitá "found footage" forma. Tohle zbytečně kazí filmek, který by jinak mohl být mnohem více zábavnější. Škoda, dost promarněná šance na pořádnou monster krvavou jízdu, ze který by mohlo být dobré béčko ala resident evil. ()

Scaevola

Nejsem úplně příznivec vyvražďovacích horrorů, ale přiznám se, že námět mne zaujal natolik, že jsem zvládnul celý snímek až do konce. Samozřejmě největší podíl na tomto faktu mají nápadité nestvůrky a "šílený" K. Roden, přičemž se neztratí ani stylisace "propagandistického found footage", ale nejzajímavější otázkou, která mě po shlédnutí napadla, bylo, do čeho že to dává peníze české Ministerstvo kultury?! ()

othoson

Velice zajímavý námět se proměnil v průměrný found footage horor. Kája Roden je sice fajn, celkově však zaujmou hlavně masky, protože monstra jsou supr. Určo je ale Frankieho armáda zábavnější než ty různé Paranormální aktivity... ()

ScoRPy

Bylo to amatérské, špatně obsazené a ze začátku nudné, ovšem námět se mi líbil už od první chvíle, co jsem o filmu uslyšel. Film nejede v zajetých kolejích žánru a přichází s monstry (experimenty), které se v jiném filmu jen tak nevidí. Toto spolu s obdobím 2. světové války a prostředím schátralé továrny tvoří dostatečně zajímavý obsah, za který dávám 4* (přiznávám že trochu nadhodnocuji, mám pro tohle téma slabost) ()

musolini

Tak tohle byla kravina až na půdu,tomu se nedá říkat horor ani náhodou,tohle musel napsat někdo,kdo jede na drogách nebo je v blázinci,jinak si to neumím vysvětlit.Film je jen pro silné masochisty... ()

alex.agent

Velké zklamání u filmu který mohl ukázat daleko víc. Tzv. "vojáci" byli výrazově dost odfláklí a nevýrazní. Za to Doktor Frankeinstein byl velice kvalitní šílenec, kterému by se měl každý vyhnout. Evidentně nízký rozpočet ubírá hodně na kvalitě filmu. Za snahu dávám 45%. ()