Frankensteinova armáda

(festivalový název)
  • Nizozemsko Frankenstein's Army

Ruští vojáci objeví tajnou nacistickou laboratoř, kde doktor Viktor experimentoval s výrobou supervojáků - Frankensteinů. Poslední Hitlerův zoufalý trik, jak uniknout porážce. (Tasartir)

DavidS.

Pamatuji Wolfensteina 3D...Listoval jsem několika díly Hellboye...Mám rád Karla...Ale přesto z toho nevyplývá ani slovo obhajoby...Amatérská bída... ()

Corpsegrinder

Nadhodnocuju jak prase ale myslim že tenhle film si to zaslouží. Jediná věc co mi vadila byla asi ta nejvíc debilní parta rusáků co se kdy ve filmu objevila a taky relativně zbytečnej styl found footage kterej se sem absolutně nehodí a je docela sranda když vidíte krásně kvalitní obraz a zvuk natočenej na kameru ve 40. letech minulýho století :) Film by se bez toho vyhnul takovejm úsměvnejm kravinkám stejně jako podivnýmu střihu a teleportujícímu kameramanovi. Pominu-li to tak je to kolem a kolem docela slušnej nářez, masky a celkově všechny mechanický hračky co se ve filmu objeví jsou suprový a nevypadaj zase tolik nereálně. Jeden z nejlepších filmů o nacistickejch experimentech o jakým si v USA můžou nechat jen zdát. ()

Gogo333

Roden jako vědec, který přetváří nácky v robomonstra. Některý byli docela dost k smíchu, ale pár se jich povedlo a připadalo mi jako kdyby byli z nějaký pc hry. Celkově nechápu jakto, že ruští soudruzi a němečtí náckové mluví anglicky a taky, že obraz z tý ruský kamery je daleko kvalitnější než ve většině found footage "hororů" ze součastnosti. 30% ()

POciSEM

Obrovský překvapení.Takovej film sem vždycky chtěl natočit.Ze začátku se to tak nějak pachtí odnikud nikam.Čekal sem tak trochu že to pojede ve stylu supervojáka ss ale když klucí ruský narazej na prvního nácka kterej se ukáže být shnilou zombií,zpozorněl sem.A hergot...ono to má docela slušný masky.Pak už jenom soudruzi nakráčej do podzemních bunkrů pod kostelem kterej je docela podobnej tomu co mi leží pár desítek metrů od baráku a ta pravá zábava může začít.Aljošové narážej na armádů naprosto bombasticky designovaných potvor pravých od Rodena a chcípaj jeden po druhym ve snaze dostat se ven z bunkru.Je to totálně amatérský ale o to víc se cení že to nezabředne do tupých pasáží kdy se půl hodiny jenom melou kraviny aby trochu vzrostla stopáž a film neměl ve výsledku jenom 30 minut.Tady se pořád něco děje a když už se schyluje k tomu že se dojde na to zbytečný tlachání,odklopí se jednomu vojáčkovi mozeček a Rodenovi výtvory pokračujou v masakru.Co říct k tý kameře.Mno nejsem ani trochu fanda tohohle REC stylu ale tady mi to pasuje jako prdel na hrnec.Nasnímaný statickou kamerou by to asi ztratilo hodně velkej kus atmosféry.Takže pane režisére,sem s druhym dílem nebo si ho pudu natočit sám. ()

ondrula

Byl jsem poměrně příjemně unešen úchylným tématem a obzlášť pak Frakensteinovým obludáriem, který bylo celkem zajímavě ujetý a hlavně řemeslně konstruovaný bez užití kouska digitálních úprav. Roden zase hraje takovýho toho levnýho psychopata z Východního bloku, pro kteroužto roli má už dávno u filmařů svou škatulku a opět tak dokazuje, že je poměrně dost špatnej herec a taky dost špatnej angličtinář. Láce je ostatně patrná z celýho snímku, ale ne že by to v tomhle filmu bylo nějak zvlášť na škodu. ()

Disease

Příšerky jsou fakt vymazlené, ale to je asi tak všechno. Přes zjevnou absenci scénáře mi ale něco brání dát 1 nebo odpad... ()

Teabag

Vzhledem k tomu (evidentně) nízkému rozpočtu docela povedený kousek. Moc hororové to není, ale jaké oddechové béčko postačí. 5/10. ()

TERRORDROME

Ja som síce všetky tie lacné Found footage sračky vždy neznášal, ale Frankenštajnovej armáde ten štýl nielen že nepodráža nohy, on jej dokonca prospieva. Vďaka nej nemusí režisér riešiť scenáristické hovadiny, ktoré všetky vedú aj tak iba stále k tým istým klišé a môže sa sústrediť na to o čom ten film skutočne je. To znamená na bohapustú prehliadku roztodivných nacistických zombodroidov čo majú háky miesto rúk, vrtáky miesto nosa a pračky miesto hláv. Za druhej svetove má nejaká jednotka rusákov za úlohu nájsť druhú jednotku rusákov, je to však pasca a nájdu len zmutovaných biomechanických zmetkov ktorým šéfuje šialený Frankensteinov potomok maskujúci sa za Karla Rodena. Ten sa najnovšie chystá na vskutku kolosálny experiment - skrížiť komunistu s nacistom a vytvoriť tak hipíka. Film okrem prezentácie výplodov Rodenovho mozgu, nejakých gore efektov a váľania sa v rozsekaných mŕtvolách v podstate nič iné neponúka a čo sa mňa týka ani nemusí, nie je to potrebné. O nejaký psychologický rozbor ruských vojakov, či podobné chujoviny rozhodne nestojím. Obstojne krvavá mela s nemŕtvymi technoúchylákmi mi k šťastiu bohato stačí. ()

ApsidalTill

Presne to čom som dostal už od prvého videa, som si teraz mohol naplno vychutnať v trafenej stopáži tohto found-footage béčka, ktoré si ide svoje tempo presne v takom podaní, aké razia nulový herci mimo Karla samozrejme. Jeho úloha v snímku je skutočne len druhotná a nebiť malej kopulácie s univerzom Frankensteina, názov by nemusel byť až tak dôležitý, každopádne dôvod mojej slasti pri sledovaní je dokonalá aura masiek a dávkovanie príšer pred kamerou. Mosquito Man je totálna fetišisticko/nazistická lahôdka len pre fajnšmekrov. 4 a pól kožených gatí bez padacieho mostu. ()

zelvicka. odpad!

Jsem si myslel, že jsem dost otrlý, ale když dostanu před sebe kýbl diarrhoey, nebudu tvrdit, že je to Eintopf. Ve filmu jsem sice našel dost střev a mozků, ale jaksi postrádal hlavu a patu... takže hvězdy si nechám na jindy a zanechávám čtyři otazníky ???? ()

kubyno

Paradoxně se mi více líbila první část, to napětí. Prakticky 1st person střílečka bez konzole - což by mi tolik nevadilo, horší je, že i beze zbraně. To mě neskutečně žralo celý film. Zdrhání a bojování s těmi kreacemi byla celkem nuda, nicméně kreativitě tvůrce musím zatleskat. Obzvlášť za skvělého Hanse. Samo o sobě by se mi to to moc nelíbilo, ale při půlnoční projekci ve Varech to mělo své kouzlo. S ten mozekrvoucí zvuk je fakt otřesnej... ()

Antaeus

3 - 4 - 3 - 4 - 3.. A nakoniec predsa 4. Za obludky naštartované energiou, ktoré mali říz a ktoré mi vŕtajú hlavou. Inak myslím, že film je absolútne nepochopený! Nejde o akýsi béčkový horor. Nie nie. Znázorňuje tragédiu nepochopenia génia jedného doktora, váženého človeka medicíny, snažiaceho sa o zmier medzi nacistami a komunistami. Je tu vykreslený ako najväčšia obluda?! Ako vyvrheľ spoločnosti? To prečo? Mať tak ušľachtilý cieľ, akým je ukončenie vojny spojením mozgov nacistu a komunistu do jednej spoločnej lebky, to chce nomináciu na Nobelovu cenu za mier a nie popravu! Kam ten svet speje..? ()

BlackHood

Monstra krásná. Připomnělo mi to Silent Hill, ale nevim, na co by němcům byly takoví redardi, kteří nedokážou zabít ani jednoho pitomého kameramana. ()

dawe787

Jako velký fanda videohry Wolfenstein musím dát za 4, neboť už vím, kde tvůrci filmu čerpali inspiraci :) Roden zahrál magora doktora velmi přesvědčivě a film měl v závěru i hezkou poentu, takže nebojte se toho a do toho! ()

mala_kea

Pro příznivce 3D akčních her jako STALKER určitě třešnička. Pro dospělé lidi, které potěší alespoň jeden známý obličej nuda k uzoufání. Špatně zvolený hand-cam, špatné načasování, dobré prostředí. Sečteno podtrženo, stupidita pro blbečky. ()