Frankensteinova armáda

(festivalový název)
  • Nizozemsko Frankenstein's Army

Ruští vojáci objeví tajnou nacistickou laboratoř, kde doktor Viktor experimentoval s výrobou supervojáků - Frankensteinů. Poslední Hitlerův zoufalý trik, jak uniknout porážce. (Tasartir)

sadlokan

Hipísácké komando Krasnoj armii se snaží bestiálním mučením králíka(králíkboarding) vynutit z re-animátora Karla,kde se nalézá jejich průzkumník tygr medvěd lámanou angloruštinou.Borisi Karloffovi vylézají v hrobě nadšením důlky z hlavy.A tamtěm typusům vrtačky,klepeta a srpy,kladiva.Tak se na rusy musí. ()

fr3ak

Jej, tak tomu říkám promarněná příležitost. Monstra jsou perfektní, atmosféra je super a Roden opět potvrzuje, že se pro role takovejch magorů narodil (při scéně ve které "roubuje" nacistickej mozek s komunistickým jsem řval smíchy), ale krom posledních zhruba 15 minut, je to šeď a nuda. Ta podivná skoro až amatérská kamera tomu taky zrovna nepomohla. Škoda že tvůrci nesehnali trochu víc peněz, mohl z toho bejt fakt zajímavej film. ()

FilmWave

Sympatický pokus o něco mezi "Tajemství hradu v Karpatech", "Blair Witch" a "Braindead". Který se bohužel ani jednomu zmíněnému filmu neblíží ani na hony. Ale bavil jsem se rozhodně víc než u "Dead Snow" a občas jsem měl příjemně mrazivý pocit jako v nějaké počítačové hře typu "Bioshock" (monstra se povedla, napětí celkem ok, humor nefunguje). SoundCloud: Rádio FilmWave: Frankensteinova armáda ()

Ombak▼Penari

Tohle byla neuvěřitelná úchylárna. Ale už jen pro ta nacistická robotická monstra všude kolem to stálo za podívání. Mě to pobavilo. Jinak ale vlastně nevím, jestli mám doporučit se na to dívat nebo ne, je to neskutečná věc :D ()

Johny M.

Stěžovat si v případě Frankensteinovy armády na lacinost, špatnej obraz a zvuk, found footage... to se mi zdá docela mimo. Pouze to přidává na jistý autentičnosti. 1* navíc za vychytaný, nedigitální monstra a 1* si určitě zaslouží i Karel, nejlepší (nebo spíš jedinej) současnej českej herec. 4,5* ()

Kadas97

Keby sa Clive Barker zobudil v Silent Hille, tam sa ožral a zaspal tak by sa mu snívala podobná blbosť. Frankensteinove potvory boli vynikajúco navrhnuté aj prevedené, ale to nestačí keď film je o ničom a navyše je točený roztrasenou kamerou, ktorú z duše nenávidím. Inak Roden tu zahral riadneho psychoša. Námet mal obrovský potenciál, ale ten zostal svinsky nevyužitý. 3 z 10 ()

helraiser

Mám slabost pro horory který se točej kolem druhý světovky a i na tenhle jsem se mrtě těšil. Abych řekl pravdu tak jsem čekal mnohem víc, než jsem dostal. Tenhle horůrek měl opravdu velkej potenciál, ale zůstal opravdu těžce nevyužit, obrovská to škoda. Ztvárnění monster nemá chybu, geniální, prostředí je geniální atmosferické jak prase, ale bohužel toť vše. Divák se místy opravdu nudí, postavy jsou naprosto otřesný. no nevím no, ale pro mě naprosto promárněná příležitost stvořit něco opravdu vyjimečného. Celej film prakticky zachraňují monstra a místy slušná atmosféra a to je bohužel málo. ()

goni

Pokusy z druhej svetovej vojny, sci-fi a horor. Tri veci, ktore mam velmi rad a ktore sa sklbili v jednom filme. Uzasny potencial, ale uz podla celkoveho hodnotenia tohto filmu, je kazdemu jasne, ze ostal nevyuzity. Uz prve zabery z filmu davali jasne najavo, ze sa bude jednat o beckovy film. Tak nejako som sa s tym zmieril ale stale som sa tesil, ze si ho uzijem. Potom prisli stupidne dialogy a nezmyselne konanie postav a uz som vedel, ze je zle. Posledny uder zasadili prisery, ktore vyzerali ako karnevalove kostymi deti nejakeho automechanika. To uz aj to prvotne ake-take napatie (o strachu sa hovorit neda) davno vystriedal smiech a rozpaky. No a ked v zavere prisla na rad masiarcina, tak som to pozeral snad uz len zo zotrvacnosti.... Jednu hviezdicku davam iba za namet. Film samotny je hrozna sracka [65/2013]. ()

ortoncz

Konečně pořádný válečný film. Dozvěděli jsem se jak ta válka opravdu vypadala. začátek spíše nudný, ale jakmile jsem se dostali do laboratoře a k vojákům Rodenovy armády, zábava byla na 100% míře. Takže u mě vládne spokojenost. 80% ()

katmandzoo

skôr komické než hororové..niektoré výtvory šialeného doktora Frankensteina vyzerali naozaj veľmi smiešne a viac ma pobavili ako vystrašili (napr. človek, ktorý mal namiesto hlavy vrtuľu a namiesto rúk kosáky :D )..každopádne dalo sa na to pozerať a tých 80 minút zbehlo veľmi rýchlo, čiže pozitívom je, že to tvorcovia zbytočne nenaťahovali a už po necelej pol hodinke sa išlo rovno na vec..ak by sa tohto projektu ujal skúsenejší režisér, dotiahol by známejšie herecké tváre a viac by sa do tohto filmu investovalo, mohol to byť veľmi zaujímavý a kvalitný snímok, pretože tématika nie je zlá, ba práve naopak, dalo by sa z nej vytrieskať omnoho viac..škoda nevyužitého potenciálu..slušný priemer ()

Rockerman

Zase ta zatracená roztřesená kamera! Párkrát jsem už psal, že někdy je ku prospěchu věci, ale jindy zas dokáže film pokazit. Nyní jsem si uvědomil, že existuje ještě třetí možnost, že je jedno, jakou kamerou je vše nasnímáno, protože je to tak blbé, že by tu nepomohla ani kdyby kamera byla zlatá! Jistě by se to dalo brát jako parodie a ty výtvory šíleného doktora by tomu napovídaly, ale pak by tu muselo být více humoru. Každopádně se mi líbil Karel Roden, ale to "křížení" komunisty s nacistou bych mu neschvaloval. Mrazí mě jen při pomyšlení, co by z takové kombinace dvou nejhorších ideologií mohlo vzniknout. Ale vtipné to bylo, to zas jo! ()

Drtic

Tu je vidieť, ako sa dá zabiť potenciál dobrého filmu z ručnou kamerou. Čo z toho je, že celková atmosféra a výprava filmu vrátane tych prima vecičiek ktoré často odnekiaľ vybafnú a tvária sa primitívne čo znamená skoro až desivo pôsobí dosť dobre a autenticky keď vlasne film speje nikam a tak vlastne aj skončí nijako. ()

Shaleman

Já nevím ale tohle nedokážu ohodnotit. Z pohledu amatérského snad až studentského filmu za pět hvězd a dokážu si tvůrce představit u takových projektů jako je např. Wolfenstain film či filmový S.T.A.L.K.E.R samozřejmě za pomoci většího rozpočtu. Na druhé straně tu máme nehorázně levné mizerně zahrané a napsané podivné béčko až žetko s pár dobrými maskérskými nápady přesto však k uzoufání laciné a otřepané. Ne tohle si opravdu hodnotit nehodlám. Odpad až pět :-) ()

Veronica27

Na samotném začátku tohoto filmu jsem si říkala, to je ale nuda. Nezajímaví herci, všude nějaký Saša, když po delší době začal film nabírat nějakou tu akci v podzemí, kde pekelný doktor -Karel Roden vyráběl perfektní monstra. Hned to nabralo jinou atmosféru.Takže velice milé, hororové překvapení ! ()

Homerking

Jako milovník Wolfensteina jsem byl mile překvapen, ty monstra v sobě měli originalitu a to se cenní .Karel Roden má u mě palec nahoru . ()

ANTYCHRYST

Když člověk přežije prvních 20 minut a nevzdá to :) tak se slušně pobaví. Roden je frajer a jeho role alá DR. Frankenstein :) je zajímavá. Zrůdičky jsou překvapivě dobře udělaný :) a správně ujetý. Škoda takovej námět si zasloužil trošku lepší pojetí a mohlo to bejt dost velký překvápko. Ta kamera mě neskutečně vytáčela, ale dá se to. Je to skoro na 4 * :) tak je taky dávám... já se bavil :) 70 % ()

Zombiepod

Šialená kravina, alebo ako sa dá dnes za malý peniaz natočiť originálna found-footage záležitosť. Kamera je strašná, príbeh to v podstate nemá, herci hrať nevedia, ale na prekvapenie som sa celkom dobre bavil. Desivá atmosféra a videoherné príšery občas spôsobili aj husiu kožu a uveriteľný gore takisto nechýbal. Slušný béčkový priemer. ()

TSZ

Většinu filmu jsem si připadal, že se dívám jak kdosi hraje nějakou verzi Return to castle Wolfstein, ale moc to neumí. Výrazně laciné béčko s K.Rodenem, u kterého nebudete vědět jestli jste vzhůru, nebo se Vám zdá nějaký zlý sen. ()

0811

Krásné, bizarní a vtipné, opomenu-li naprosto zbytečnou první půlhodinu, strašně přehrávající strašné herce, strašnou režii a fakt, že se nejedná o komedii. Film by fungoval lépe jako krátko/středometrážní. Pozitiva jsou Karel Roden, rozmanitá, veselá a rozpustilá monstra a příjemně nereálná atmosféra továrny. Ideální film na večerní schůzku s děvčetem sešitým z několika jiných děvčat, kraba a motoru ze sekačky. ()