Frankensteinova armáda

(festivalový název)
  • Nizozemsko Frankenstein's Army

Ruští vojáci objeví tajnou nacistickou laboratoř, kde doktor Viktor experimentoval s výrobou supervojáků - Frankensteinů. Poslední Hitlerův zoufalý trik, jak uniknout porážce. (Tasartir)

alex.agent

Velké zklamání u filmu který mohl ukázat daleko víc. Tzv. "vojáci" byli výrazově dost odfláklí a nevýrazní. Za to Doktor Frankeinstein byl velice kvalitní šílenec, kterému by se měl každý vyhnout. Evidentně nízký rozpočet ubírá hodně na kvalitě filmu. Za snahu dávám 45%. ()

v0jt1s3k

Něco dost tomu chybí, ale paradoxně se na to dobře kouká. Monstra super, Roden dobrej, ale zbytek.....chtělo by to trochu odborného zásahu do scénáře ()

Allein4

Karel Roden v naprosté slátanině alá "Karlík a továrna na kyborgy s hákovými kříži". To nic nemění na tom, že jsem si to vlastně docela užil. ()

Tomiczekk

Ale vůbec to nebylo špatný pokoukání. Trošku mě ze začátku nudili ti rudí vojáci, ale jakmile se dostali do kostela začlo mě to víc zajímat :) Bylo to založený na takové jednoduchosti, ale tuningovaní náckové a komančové byly opravdu k popukání :) Rodenovi role sedla jako každá jiná. Mě to rozhodně bavilo i když to bylo Béčko s nijakým dějem 60% ()

B.e.r.n.y

již v traileru jsem vycítil velkou podobnost s Return to Castle Wolfenstein a jelikož tato je pro mě největší herní srdcovka z devadesátých let, tak jsem se zapřísáhl, že jestli film bude brak, tak u mě Richard Raaphorst jako tvůrce navždy skončil. Naštěstí tento katastrofický scénář se nekonal a já byl poněkud rozčarován pouze v prvních deseti minutách. Pak už se dostavila pěkná, nitrožilní dávka napětí, mírné pocity klaustrofobie (Zejména při honičce ve sklepeních) a obdiv nad zpracováním kyborgů. Nezamrzel ani konflikt mezi samotnými vojáky. Karla Rodena bych jako hlavního záporáka vůbec nečekal, nicméně i on se s rolí popral více než obstojně. K pěti hvězdám toho moc nechybí. 85% ()

Snakefinger

Cha chá. Tenhle flick není možno brát vážně. O to více jsem si užíval nacistické Muppets Show, panoptikum mazlících monster, které by snad nevymyslel ani sám Frankenstein osobně. Je pravda, že prvních deset patnáct minut vypadalo jako ojetý VHS odpad, pak se to ovšem rozjelo do monstrozních ba přímo Godzillích rozměrů. Fantastické. A další bonbonek na závěr. V roli genitálního doktora, kdo jiný než Kájá Rodenů. ()

Milo384

Opravdu bizarní film. Ruská skupina vojáků bojuje s robo-zombiema. Monstra jsou dobře udělaná, nápaditá. Jednoduchý děj se k takovému filmu hodí. Vše krásně utíká. Povedla se i atmosféra (třesoucí se kamera, souboj monster a vojáků, na monstra krátké záběry, aby nebyly vidět nedostatky, krev akorát....). Já jsem spokojený, času nelituju. ()

Usacek_

Parádní zážitek. Film jsem sledoval pozdě v noci a nemohl odlepit oči od monitoru. Hned ze začátku se jemně ukázala hlavní zápletka a tím pádem bylo nasazeno docela svižné tempo, které nikde nezpomalovalo. Spíše naopak film stále gradoval. A bylo Příjemné vidět Karlíka jako pana doktora. Já měl parádní večerní zážitek, proto tedy 5* ()

maestrum odpad!

Chtěl jsem dát aspoň hvězdu za námět, ale ne, to by potom musely mít některé filmy pododpadové hodnocení. ()

pretorij odpad!

Pry je to dobre. Jen se mam pry prokousat asi 80%ti na zacatku- a pak to zacne. Ne dekuji dnes jsem jiz zvracel. Mam rad filmy, kde se buduje atmosfera. Budovani bez vysledku je ale jako sex bez orgasmu- jde to- ale tpste to nejak neni ono. A tohle je hruza des. V 18te minute jsem to chtel vypnout, ale pak jsem si vzpomel na mistniho devianta Verbala a rekl si, ze kdyz uz tomu dal ctyri krize- nebude to tak spatne. Ten uchyl ma bezne celkem vkus. Omyl. Tohle se fakt neda. Kdyz uz se to po 3o min. jakoze rozjede... nic nevidim. Prastena rpzklepana kamera a tma mi neda vubec nic. Jako uz opravdu nemam dal chut cekat- jestli se pririti celebrita Roden a cele to zachrani. Opravdu ne. Des a bes. Jedine, co me drzi jeste nad vodou je, ze jsem zmineny Blueray sosl za pratelske penize. ()

Sakya

Kdo ma chut na trosku iny horror s cias druhej svetovej trosku inak nech sa paci film ma dost maly rozpocet ale i napriek tomu ze to nemalo prachy mozte ocakavat NAZI experimenty v Surovej krase na styl Wolfesteinu vymazlene uplne na doraz len skoda premrhaneho obrovskeho potencialu docela zaujmavej atmosfery nj xelo by to viac prachov ale i tak je to dost dobry film ja som sa skvelo pobavil:) Bunker smrt oproti tomu HADR ()

martasdas

Musím uznat, že po první půlhodině jsem chtěl film vypnout. Ale druhá půlka mě mile překvapila. Dobrá atmosféra staré zchátralé továrny, frankensteinova armáda velice pěkně zpracovaná, ale dle mého se z toho dalo i přes to dostat mnohem víc. Originální námět nejen že nedotažený do konce, ale možná zůstal nevyužit jeho veškerý možný potenciál. Jinak určitě koukatelné, trochu jinak pojaté found footage, které neurazí a někoho určitě nadchne. A abych nezapomněl, opět vynikají Roden v hlavní roli. ()

renegad

No. Na počudovanie celkom slušný horor ktorý ťahajú hlavne masky frankensteinovských príšer a sem tam nejaké to gore. Trošičku mi tu však chýbal nejaký ten dej pretože najprv mi to pripadalo ako náhľad na pešiu turistiku sovietskych občanov v roku 1945. Postavy neboli nič moc (až na samotného Frankensteina) a k srdcu mi neprirástla ani jedna (holt tý rusáci boli pekne ehm hnusný k bezbranným civilom aj vzdávajúcim sa nemcom). Takže som s radosťou sledoval ako sa naša výprava pomaličky ochudobňuje. Samotné výstupy príšer boli ale iná káva, Masky perfektné a dosť mi pripomenuli časy keď som hrával BioShock. Záver bol však trochu WFT??? Takže vcelku príjemný film ak chce človek vypnúť. U mňa to má ***. ()

Onanista

Perfekntní atmosféra tohohle filmu mě fakt dostala. Kája si dal zase perfektního magora a moc se mi jako vnuk Frankensteina líbil. Celkově mě zajímají věci kolem nacistických pokusů na lidech a tady to vypadá, že je na tom někdo stejně a udělal si z toho film. Řek bych, že je to i trochu v atmosféře nějaký hororový počítačový hry. Rusáci ale mohli mluvit rusky. Když už, tak už. ()

SimcaJB

V rámci celkového filmařského vkusu sice tomuto filmu nedávám moc šancí se uplatnit v hodnocení kritiků, ani neočekávám velkou návštěvnost v mnoha zemích. Tento druh snímků moc lidí nepřitahuje. Převážná většina na něj nepůjde už jen pro jeho „nechutnost“, a tak film bude známý zřejmě jen v domovině režiséra. Potom na něj půjdou fanoušci Karla Rodena, který je vlastně nejslavnější český herec této dekády. A posledními diváky tohoto monster-dílka budou ti otrlí, které zajímají experimenty a nekonvenční filmy. ()

Dexies

jedna hvězdička za Rodena ... jinak totální odpad, který nemá hlavu ani patu ... námět dobrý, až vynikající, ale chtělo to více rozpočtu, lepší herce a lepší výpravu a mohl to být super film ... ale toto ? ()

Aimeel

První polovina filmu byla vcelku dost nudná. Později však jsem se při některých záběrech docela lekla :) Určitě skvěle udělané masky, ty dodávaly filmu jistou atmosféru. ()