Frankensteinova armáda

(festivalový název)
  • Nizozemsko Frankenstein's Army

Ruští vojáci objeví tajnou nacistickou laboratoř, kde doktor Viktor experimentoval s výrobou supervojáků - Frankensteinů. Poslední Hitlerův zoufalý trik, jak uniknout porážce. (Tasartir)

6thSun

Mínusy: zavádějící název, pitomej scénář, zvlášť Rodenova postava je spatlána čistě účelově. Plusy: found-footage, nazi-killing-machines, a hlavně nepříjemná tísnivost, která ve svém hnusu přímo ČPÍ z obrazovky a činí z toho jeden z nejodpornějších hororů poslední doby (a že jich sjíždím dost). 70% ()

maseer2

náckové a komanči přetvoření vyšinutým Karlem Rodenem v chodící popelnice a otvíráky na konzervy.. děkuji, nechci.. ()

JohnCZ

Ohromný úlet, který ze začátku zaujme syrovým prostředím aby pozdější naháňečky trochu nudily, ale finále to zase docela vynahrazuje. Je to objektivně spíš na 2*, ale hvězdu za ty meganápadité potvory a Rodena, kterej si to evidentně totálně užíval, klidně přihodím. Ale je to teda neskutečný gore trash, který určitě není pro každého. ()

joehot

Zklamání. Moc by to chtělo býti guilty pleasure, ale nějak tomu chybí ono pleasure. Povětšinou nuda, jen tu a tam se objeví vtípek. Druhá hvězda za Rodena, i přes jeho dementní přízvuk. ()

Astaroth12

Film disponuje dobre prevedenými gore efektami a to je asi tak jediné, čo film plnohodnotné môže ponúknuť. Lebo forma a obsah boli totálne tupé, kamera mimoriadne zlá, nielenže bola značne roztrasená, ale aj dosť často bola rozmazaná, naozaj nemala svoj deň ako aj režisér a scenárista. Obludy viac nebolo vidieť ako bolo a to čo aj bolo vidieť, bolo trápne, naozaj tak trápne kreatúry si mohli odpustiť. Film som dopozeral s veľkým sebazaprením, lebo veľa scén bolo až chorých. ()

ledzepfan

Hodně silné tři. První cca2/3 se silně videoherním charakterem a vymazlenýma lidskýma slepencema šlape v solidním tempu a divák tomu asi odpustí i místy příliš viditelnou lacinost a hloupost. Poslední třetina ve které to všechno komanduje Roden je sice nejvíce bohatá na deformáty všeho druhu, ale zároveň naplno odkrývá fakt, že je to vlastně celé dost nedomyšlená konina a že celý ten mikrosvět je vybudovaný na dost chatrných základech....Ale nevadí. ()

Andersis

Mě filmy natočené tímhle stylem začínají popravdě celkem štvát. Chápu, je to levnější, ale rozhodně to není vždycky atmosferické. Hodně pekelná vyzáž některých monster se uplně ztrácí díky nepřehlednosti jejich vyzáže. Myslím, že . Found Fotoage tomu celkem dost uškodilo. ()

LV.Helter

Po vzhliadnutí sa aj celkom celkom hanbím, že toto som pokladal ako jeden z najnadenejších hororov (tohto roku). Klasický FF, ktorý sa prvú hodinu nieže nesnáži, ale paroduje sám seba. V nočných sekvenčných bitkách tu nevidno NIČ! Kamera neprehľadná a večne sa trasúca. Ale zasa sa nedá Frankensteinovej armáde vyčítať všetko. Posledná (necelá) polhodina s Rodenom je docela maso. Jediný herec, ktorý si rolu užíva a hraje je fakt skvelo. Masky a efekty vobec nie zlé. Takže teraz som v rozpakoch a je to tak 50/50, pretože tomu viacej sa vážne dať nedá... ()

FromHell odpad!

Dávajte bacha,pretože keď Vás začne naháňať hrdzavá chladnička ktorá má na sebe nálepku s hákovým krížom ide Vám o kejhák :-D ()

SaNcHeZ_cz

Karel Roden a videodeníček profesora, který má v hlavě trochu vydrbáno. Krvavá dokumentace jeho hrůzných výtvorů, které se právem řadí k tomu nejlepšímu co se v hororu za poslední roky objevilo. Setsakramentská škoda, že tohle je ani ne třetina snímku, která nestíhá zachránit topící se loď jménem Frankensteinova armáda. Nezajímavá, nudná a těžce amatérská podívaná, která se snaží vyvolávat dojem té nejméně nákladné hororové produkce, nicméně ani to ji uplně dobře nejde. Pár světlých momentů a solidní zvuková stopa to nezachrání bohužel. Nuda je prostě nuda. [25%] ()

Ghostface2

Hrozně jsem se těšil, nakonec nejsem zklamán ale čekal jsem od tohoto projektu více. Herci byli bohužel hrozní, dokonce i Karel Roden v tomto filmu nepodává zrovna kvalitní herecký výkon. Naštěstí film je docela zábavný, monstra ve filmu jsou zajímavá a pěkná. Found Fotoage styl natáčení mi vůbec nevadil. Frankensteinova armáda je prostě jen docela zábavné akční béčko. Když vypnete mozek tak je docela velká pravděpodobnost že se vám bude Frankensteinova armáda líbit. ()

Wolodja

Prvni polovina, kde behaj po loukach a pastvinach, aniz by vedeli proc, me otravovala. Ale jak se dostali do kostela a zacali bojovat s monstry, byla to jizda! ()

blackrain

Ze začátku jsem si říkala, jestli jsem příčetná já, když jsem ochotná na tenhle snímek koukat a dokoukat ho bez nějaké újmy na mém zdraví. Brala jsem to jako zkoušku toho, co jsem jako divák schopná ještě tolerovat. Jediný, kdo tu za něco stojí je Roden. Ten byl pro mě také velkým lákadlem. Monstra byla celkem originální. Ovšem, Střihoruký Edward by je strčil do kapsy. Užívání ruční kamery bylo zbytečné. Žádný efekt to nepřineslo. ()

Philcze

Ještě stále mi nevadí found-footage (vlastně si pro něj vyvíjím celkem slabost), takže mě tenhle výlet do Rodenova pandemonia šílenství zatraceně potěšil. Frankensteinova armáda sice found-footage vůbec nepoužívá k posunutí vyprávění někam dál, zato ale okouzlí fantastickými monstry, příjemně špinavou atmosférou a šmakózním Rodenem. Prvotřídní schlock, který si jde hrdě za svým jednoduchým cílem. 70% (KVIFF 2013) ()

Helo

Rozhodně nijak zázračně provedené found-footage, ze kterého prostě nečiší ta autentičnost, která by měla. Ale je tu jedno velké ALE. Vlastně jich je víc. Atmosféra, která zhoustne tak 15 minut po začátku a už nezmizí. A pak ta druhá část filmu v továrně, to byla prostě šílenost, ale v dobrém slova smyslu. Úplně luxusní humusárny, monstra jakoby z monitoru vypadla PC hře (opět ale v dobrém slova smyslu, protože na některé "modely" je radost pohledět) a pak taková ta pomrknutí k divákovi jako například živá hlava přišitá k plyšovému medvědu, nacistický BigDady či šílený Roden (což je pomrknutí hlavně k českému divákovi). Ve zkratce: Bioshock + Wolfenstein + found-footage. ()

Vampireman

Povrchní Blair Witch grindhouse s líbivym námětem a guilty pleasure humorem, jenž je však zoufale o ničem a postrádá i jednotnou tvář. 5/10. ()

JohnMiller

Bombový film s perfektne spracovanými gore efektami mozgy , črevá všetky možné končatiny sa válali po zemi. žiadne CGI nečakajte pre boha dávno som toľko kvalitného mäsa nevidel. Originálne silne štýlové béčko akých je málo. Bavilo ma to do poslednej sekundy. Poskladaných nacistov bolo dosť a boli nesmierne kvalitne spracovaný. čepele, nože, vrtáky, píli mali na sebe všetko možné. Zopár drsných hlášok a je to. Jediné čo mi tak troška vadilo bolo spojenie found footage a WW2. Predsa v tom období nemali nejako extra kvalitné kamery a myslím že používali externé mikrofóny a tých pár kvalitných fitrov to nezachránilo. ()

stuntmanMIKE

Sanavabič... a taky dobry horor to mohol byt. Namet skvely... cokolvek ohladom nacistickych experimentov zeriem. Kostymy super a aj situovanie pribehu do tovarne je dobre. Tak v com bol problem ? Herci a hluche momenty. Fakt to mohlo mat trosku vacsie gule. Potencial obrovsky, ale slabo vyuzity. Roden to v poslednej tretine zachranuje a preto hodnotim v konecnom dosledku pozitivne. Za mna 60%. ()

honajz2

Hvězdička za mutanty a Rodena v hlavní záporné roli, který v nizozemském sci-fi hororu skutečně působí jako neskutečné zjevení, ale jinak je ten film přesně tím vším, co u akčních hororů bytostně nesnáším. Nezajímavé postavy, u kterých ani nezáleží na tom, jestli k nim má mít divák nějaké sympatie, hromada otravné a nepřehledné akce, na které to celé má stát, ale mě to díky ní spíš strašně nudilo a děj tupější něž u nějaké akční střílečky. Navíc found footage odehrávající se za druhé světové války s barevnou kamerou, která má dobrou kvalitu (!!), to si prostě říká o zparodování. Kdyby to byla komedie, tak neřeknu, ale tohle se bohužel bere hrozně vážně a to ten film pro mě shazuje nejvíc. Prostě to není vůbec pro mě. 1* ()

dubinak

Z tohoto mám hodně smíšené pocity. Jak ubíhal čas do konce projekce, tak naskakovaly hvězdy. Na začátku jsem zjistila, že herci nebudou žádné terno, že mi FF trochu leze na nervy a že se tam ty obludy možná vyskytují až moc ve velké míře a divák nestačí zírat jak lehce se kolikrát hlavní hrdinové vymknou z jejich plechových rukou bez větší úhony. Chtěla bych se ještě vrátit k tomu FF, jehož forma nebyla zrovna dvakrát přesvědčivá a to mě docela mrzí, mnohem lepší by bylo to natočit tradiční kamerou. Ale třeba se právě na kameře šetřilo, aby do snímku mohli těch monster narvat co nejvíc. Rodenova pasáž zase o něco zvedla mé hodnocení a jako herec tam opravdu zářil na sto honů. Taky se mi dost zamlouvaly některé explicitní scény, atraktivní prostředí a jeho ,,výzdoba'' působila hodně blahodárně na mé hororové já a především byly zpola vyslyšeny mé modlitby, protože na tento typ snímku čekám pěkných pár let. Na druhou stranu mě mrzí, že toto téma nebylo využito sugestivněji a trochu víc se nesnažilo diváka odrovnat svoji pýchou. Vizáž monster byla často na výborné úrovni, mám strašně ráda tohle tajemno a celková znetvoření. Celý film jsem bedlivě přemýšlela, kolik tomu dát. Zatím to je lepší průměr, z toho důvodu, že mi tento nápad strašně lahodí. O čtyřech hvězdách budu hodně přemýšlet. ()