American Mary

V tomto americkém hororu ztvárňuje herečka Katherine Isabelle talentovanou studentku lékařské fakulty Mary Mason. Veškeré úsilí stát se chirurgem je ovšem ohroženo její katastrofální finanční situací. Chytá se proto příležitosti v místním striptýzovém podniku, kde může přijít k rychlým penězům. Jenomže při konkurzu je vyzvána, aby využila svého nadání a mohla si tak přijít na více peněz. Tento nově objevený svět jí přináší peněžní zaopatření, ale ovšem za určitou cenu. (starblade)

Kadas97

Kruté prípady odvrátenej strany plastickej chirurgie. Nikdy by ma nenapadlo, že by toto niekoho napadlo. Mladá študentka medicíny si ide zvráteným spôsobom za pomstou a rýchlym zárobkom. Za originalitu operácií 6 z 10. ()

Kingjiri

Netušim, o co konkrétně mělo jít. Náhled do života lidí, který baví tělesná modifikace nebo snad do života vyšinutejch a finančně nezaopatřenejch studentů? A co měl znamenat nic neříkající závěr? Muj dojem nezlepšil ani fakt, že film žánrově nelze nikam pořádně zařadit - na horor málo strašidelný/krvavý, na thriller a drama zase málo napínavý. Jestli byly sestry Soskovy ty dvě zvláštní dvojčata s ruskym přízvukem, pak se už moc nedivim, že vzniklo něco takovýho s divnejma postavama (transsexuál s nepříjemně vysokym hlasem, zmalovaná plastická "panenka" apod.). Oproti slušnýmu hodnocení i pozitifním ohlasům jsem dost zklamanej a druhou projekci rozhodně dávat nebudu, dvě slabší hvězdy. ()

snoodles

Tak dlouho se chodí se džbánem, až se ucho, žeano. Mně se to líbilo velmi, dokonce odpouštím některé logické úlety. ()

CharlieSs odpad!

Horor? HOROR?! Myslím, že tohle je největší urážka mojeho oblíbeného žánru. Co do pekla je na téhle kravině HOROR? Naprosto vypatlaná hlavní hrdinka, příšerná herečka, příšerný film, který ani nedával smysl. Je neuvěřitelné, jak role dokáže posrat celý film. Ale tohle byla sračka solidní sama o sobě. Jediné co mě potěšilo značně byl úplný konec, když té krávě bylo dáno to, co si zaslouží. ()

Pekisan

Exploitation film pre zaciatocnikov. Fajn zaciatok, dobry koniec, avsak medzi tym chyba nieco extra. Vzhladom na temu, mozno viac gore. Vzhladom na zaner, mozno viac sexu. Ale aj tak som sa bavil. ()

JimiH

Kde začít? Že je to všechno chytře satirické, aniž by to tlačilo na pilu? Nebo že Mary je krásně nevypočitatelná postava? Popsat tento velmi zábavný a zlomyslný film není jednoduché. Přesto jde o skvělý body horor kombinovaný s revenge thrillerem a černou komedií, který by byla chyba minout. ()

Vabr

Asi jsem něco nepochopil. Očekával jsem film o studentce medicíny, která bude své zkušenosti uplatňovat na černém trhu, ale tohle mi jako ono úplně nepřišlo. Přinejmenším alespoň ne po stránce hororové nebo trochu příběhově osvěžující. Americká Mary má dost zmatený styl výpravy a je dost těžké se do filmu vcítit. nadmíru podivné postavy tomu vůbec nepomáhají a dialogy by občas stály za optání. Vyhodnocení: Divnej to kousek ()

filipes.lu

Nepochopeno...Nevím jestli jsem byl nějak psychicky unavenej, ale nechápal jsem proč se to tam všechno děje a občas jsem se pozastavil i na dialogama, který měly výpovědní hodnotu jako složení jahodovýho pribináčku. Na můj vkus bylo využito zbytečně moc motivů a "těžkejch" scén, takže to a mě působilo překombinovaně a ploše zároveň. Prostředí zaflusanýho stripbaru s vymydlenejma děvkama už by stačilo samo o sobě, ale přidat k tomu nedostudovanou chiruržku (co to je za slovo?), živoucí barbíny se zašitejma pipinama, hadí jazyky a k tomu přihodit třeba znásilnění na večírku...Nevim, nevim. Pro mě zbytečnej film, kterej nezaujal v ničem. Ale svý diváky si evidentně našel, takže jsem byl asi jenom fakt unavenej nebo jsem na to moc blbej...A to že mam tyhle "úchylárny" rád. ()

Mitopus

Film s místy skoro až s Twin Peaks-ovskou atmosférou díky naprosto úžasný postavě Beatrice. Nedávno jsem viděl Hunger Games a zaujal mě styl obyvatel Capitolu, jehož ztvárnění ve filmu bylo v porovnání s knihou ještě velkej soft-core. Nu a můj hlad po kvalitnim kousku plnym extrovertně vyhlížejících tělesně modifikovanejch individuí byl ukojen. Krom toho jde o výbornej thriller s tématem pomsty. ()

vincchuppo

Tento snímek mne nadchl. Na prvním místě mě zaujaly obrazovost.Práce s kamerou a světlem tady prostě fungovala. Hned, a ne příliš daleko, za tím výběr postav. Super! Hlavní hrdinka: Bloody Mary byla nejen kočka, ale velice dobře seděla do své role. To samé platilo o všech ostatních. Vynikající! Je pravda, že možná pro trochu labužničtějšího diváka, ale opravdu dokonalé! ()

Zl0

Rozmýšľam či možno dať 5* takémuto filmu a až na to že ja by som si ten koniec predstavoval inak nenachádzam čo by sa mi nepáčilo. Nie je to žiadna intelektuálčina, blockbuster či umenie. Film ma držal od začiatku do konca, bol som stále zvedavý kam sa posunie, nad Mary som slintal a konečne som videl niečo bizardné natočené bez toho že by to bolo zredukované len na prestrelený hlavný nápad so zvyškom filmu ako vatou. Nie. Toto bolo skvelo namixované presne tak ako mi to chutí. Bomba. A tie dvojičky boli perfektné. ...dorozmýšľané, za 5. Nemám o čom. ()

DavidWebb

Ja myslím, že toto má kľudne nábeh na kultovku. Nevšedný námet - doslova bizarný (teraz nemám na mysli kategóriu - rape and revenge), nie je to jediné na čom film stojí a padá. Aj keď mi je osobne Katharine Isabelle nesympatická, neznamená to že je škaredá. To nie. Naopak nemohol som od nej odtrhnúť oči, celé to fakt slušne potiahla. Režisérske sesterské duo násoskových nepoznám, a ak je toto ich prvý počin, tak potom oba palce hore. Slušný thriller s dobrou muzičkou, ktorý obsahovo ani formou nezaostáva za známejšími dielkami. Otázka: Keby sa niekomu stalo niečo také naozaj, hráblo by mu takto chirurgicky? Niekto taký už musí byť "nasmerovaný" aj pred takým spúšťačom. No a čo sa týka konca, mne osobne sadol. V každom prípade - minutáž akurát (98 min. v pohode) a určite si to pozriem ešte raz... ()

ANTYCHRYST

Musím uznat, že Mary je zatraceně sexy psychoskorochirurgička :) Jak chudá studentka využila své znalosti, zarobila dobré lováky a ještě pár úchyláků potěšila. Těšil jsem se na to, až si podá toho sviňáka učitele a dobře si ho dávala, akorát škoda, že toho moc vidět nebylo. Dvojčátka se hodně povedli :) vskutku zajímavá modifikace. Hodnecení je takovej přelom 3* až 4 * dobrejch 70% ()

Knor

Velmi zajímavý film, ani ne tak horor jako spíš bizare drama. Hlavní postava je sympatická a krásná holka, které se nedá nefandit i když si zařídila takové hodně zvláštní podnikání. Bohužel se zhruba v poslední třetině filmu děj nějak rozprskl a ztratilo to dech. Je to velká škoda, protože se to rozjíždělo jako celkem parádní úchylárnička s perfektním hlavní postavou. Taková netradiční jednohubka pro zvrácenější lidičky. Dávám silné tři hvězdy, protože se mi to celkem líbilo. ()

Alouette

Skvělá krvavá podívaná na nastartovanou pomstychtivou řeznici, která si nebere servítky, ale pomalu nad sebou přestává mít kontrolu. ()

SunWuKung

no dost slabe to teda bolo. cakal som rozhodne viac po precitani niektorych komentarov. Pribeh neucelena zlatanina. Co to vobec bolo za film? o com to bolo alebo chcelo byt? A k tomu vsetkemu hlavna hrdinka, ktora sa spravala tak, ze v podstate dostala to co si zasluzila. ()

Miagy

American Mary je bezpochyby vynikajúca hororová žánrovka s výborným nápadom a myšlienkou, ktorý stavia predovšetkým na nechutnostiach, ktoré si ľudia nechávajú robiť so svojim telom. Filmu by som však vytkol absolútnu nevyváženosť, veľa nevysvetleného, v podstate o hlavnej hrdinke absolútne nič nevieme. PLUS: vynikajúci nápad, idea, napätie, nechutnosti, krv... MINUS: zdĺhavé nudné scény, rozhovory, slabšie dialógy a herecké výkony. ()