American Mary

V tomto americkém hororu ztvárňuje herečka Katherine Isabelle talentovanou studentku lékařské fakulty Mary Mason. Veškeré úsilí stát se chirurgem je ovšem ohroženo její katastrofální finanční situací. Chytá se proto příležitosti v místním striptýzovém podniku, kde může přijít k rychlým penězům. Jenomže při konkurzu je vyzvána, aby využila svého nadání a mohla si tak přijít na více peněz. Tento nově objevený svět jí přináší peněžní zaopatření, ale ovšem za určitou cenu. (starblade)

liskam

První polovina filmu je docela povedená, čím ale kouká divák déle,tak zjišťuje, že se začíná nudit. A konec je vyloženě slabej. Škoda.:-( Takhle jen 55% ()

Omnibus

"Já jsem Mengeleho vnučka, šikovná je moje ručka. Šmiknu, fiknu, znetvořím... prasolidi vytvořím." Na počátku všeho byl ráj. V něm strom, had a hovado. Profesorské hovado si pletlo studentky s matracemi, pročež pramáti všech plastických chirurgů Eva (řečená Bloody Mary) opustila studentský ráj i božskou kariéru promovaného lékaře a spustila se do pekla OSVČ. S chutí sežrala posvátné jablko, z prasáka Adama amputací končetin a jiných nadbytečných částí těla vytvořila umělecké torzo a hadovi z ráje sadisticky rozřízla jazyk. Od těch dob ho mají rozeklaný všichni hadi, ale nejen oni. I zamindrákovaní dementi, kteří roupama neví coby a nechávají si "umělecky" mrzačit těla (a nebo nám vesele souloží při automobilových bouračkách, že). Následně Mary, docela šukézní bloody slečna, úspěšně expandovala do deviantního světa a založila firmu Cut-off-nipples s.r.o., kde m.j. zaměstnala i gorilu z klubu Kamila Střihavku :-)) a jeho šéfa, po Mary vilně pokukujícícho gangstera. Grázlíkova chlípně ujetá "láska" ovšem zůstala nenaplněna, což je vlastně moje jediná výtka, jinak jsem si tento populárně naučný chirurgický manuál užil na (úchylnou) pohodu. ()

dr.horrible

Americký hororový underground, presne podľa môjho vkusu. Jediná výčitka patrí záveru, ktorý mohol byť o niečo sofistikovanejší (vzhľadom na dej ktorý mu predchádzal). Inak paráda. A Ginger opäť vynikajúca. 85% ()

IQ Tiqe

Kde by se vzal horror? Tohle je slabší exploation. Podle obsahu jsem čekal jiný vývoj, ale co přišlo, se mi líbilo, když pominu dialogy a herecké výkony trochu jak z porna. Škoda, že se to po chvíli začalo plácat odnikud nikam. # Za zajímavost určitě stojí, že film má momentálně výrazně nejvyšší hodnocení od žen 45+. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh ** | hudba ** | humor - | akce * | napětí * | pustil bych si znovu ** ()

Kudly4

Celkem ujetá úchylárna, kterou nezkousne každý. Mě si získal tenhle Horor, hlavně díky překrásné Katharine Isabelle !! ()

Pedestrian

Na 4* to není ani náhodou, ale Katharine Isabelle to táhne, seč jí prsa stačí. Ve výsledku to není o nic méně debilnější než třeba Human Centipede, ale přejme filmu trochu. ()

heyda

Zvrácené horory nejsou úplně můj cup of tea, ale na tomhle jsem si přece jenom našel pár věcí, které zaujmou. Zaprvé je to Katherine Isabelle. Roli úchylné studentky chirurgie zahrála parádně a je to kus sexy ženský. Zadruhé to je hudba, která krásně přechází z nepříjených melodií do nádherných orchestrálek. No a zatřetí je to námět. Člověk by si řekl, že něco takového snad existuje jen ve filmech, ale kdepak. Tyhle vygumovaný holky, který chtějí vypadat jak panenka barbie nebo jak zrůda z vesmíru, skutečně existují a není jich málo. Věřím tomu, že to může být zatraceně výhodný byznys pro soukromé plastické chirurgy a podobně jako u Mary bych věřil tomu, že tito chirurgové budou tak trochu mišuge. Film hodnotím těsným nadprůměrem = 55% ()

lillien

Nebýt toho zpackaného závěru, mohla být American Mary mým překvapením měsíce. Čekala jsem ukrutnou kravinu, ale do poloviny je to zábavné, bizarní a vůbec mi nevadilo, že to místy možná malinko vykrádá Plastickou chirurgii s.r.o. Kdyby se tvůrci odvázali ještě víc a nedrželi se v řezničině úrovně jen té plastické chirurgie, mohlo to být ještě mnohem výživnější . Prakticky celý film Katharine Isabelle nenápadně útočí na mužské centrály tím, že i v nejvypjatějších okamžicích proplouvá stopáží s dokonalým mejkapem, v jehlách, podvazcích a nalité push-upce. Bohužel tu push-upku opradu nesundá..(To byl asi spoiler, sorry chlapi). V závěru by možná ty kozy u některých onanistů pomohly zachránit nedomrlé finále. Škoda, zdálo se mi, že tenhle nápad měl docela potenciál. Chladnokrevná kikina brigádničí s pošahanci na úpravě těl, aby se pak v zápalu msty propracovala k Mengeloidní dokonalosti , přičemž si trenažér učiní z nevychovaného přednášejícího doktora. Potud to bylo výborné, zbytek lehce zklamal. ()

MontyBrogan

Tento podivný horor načrtne mnoho motívov - nadaná študentka vo finančnej tiesni, ktorou sú viac či menej posadnutí jej nadriadení (doktori, prevádzkar strip clubu); babička odkazujúca na maďarský pôvod hlavnej postavy ako jej jediná blízka osoba; mučenie z pomsty; mučenie samého seba ako životný štýl; mučenie ako profesia; nenápadný detektív s britským prízvukom... - no rozvinie ich len epizódne a pre mňa nepresvedčivo. Možno by som pridal tretiu hviezdu za Katharine Isabelle, ale odoberiem ju za anatomický nezmysel so zrúdnou blonckou, ktorá sa rozhodla dať sa prerobiť na asexuálnu bábiku tým, že si dá okrem iného zašit otvor, ktorým sa aj vyprázdňuje. Keby si dala kundu zašiť len čiastočne, stále sa jej bude dať penetrovať riť, ktorú si nemôže dať zašiť vôbec, že? ()

Pítrs85

Vyloženě nehezký film v tom slova smyslu, že jsou tu samí divní lidé, s ještě divnějšími problémy a s vůbec nejdivějšími zálibami. Dobrovolné amputace končetin? WTF! :-) Film nebrat ani tak jako čistokrevný horor, jako spíš slušnou psychárnu s mírnou detektivní zápletkou. Ale po všech těch démonech, vrazích, maniacích a já nevím čeho ještě je tahle Emerická Mařka docela slušné osvěžení. ()

GigaPudding

Velmi zajímavý námět s docela zajímavými postavami, akorát v poslední čtvrtině filmu už fakt nevěděli, jak to ukončit nebo vůbec nějak dál směřovat, a ani co chcou od představitelky hlavní role aby hrála, protože od druhé třetiny filmu už jednoduše vypadá jako robot, co jede na setrvačnost. Závěr prostě byl docela neuspokojivý a prázdný, ale předchozí děj v klidu přebije i pro někoho třeba rušivé pozůstatky levné produkce, například v některých chvílích podivnou práci se zvukem. Mezi nezávislými horory jde o dost kvalitní kus :). ()

SOLOM.

Sestry Soské, které si tu zahrály i roli dvojčat (které k sobě měly opravdu hodně blízko a opravdu zvláštním způsobem) se sice snažily vnést svůj rukopis do hororového žánru, ale moc se jim to nepovedlo. Když se zamyslím jako laik, který by toho moc zatím neviděl, byl bych uchvácen jejich na první pohled „perverzní“ myšlenkou, kterou se nám děj snaží až přespříliš vnutit, ale jelikož jsem už něco viděl, tak tohle je pro mne někde napůl cesty mezi skoro odpadem a hodně průměrným filmem. Skoro nic z jejich vizí není dotaženo dokonce, žádné nechutnosti (snad kromě jednoho-dvou záběrů) neuvidíme – všechno důležité se děje mimo obraz kamery a kdyby se využil potenciál, který scénář bezesporu měl, tak z toho mohla být docela zajímavá podívaná. Katharine Isabelle už má za ty roky dost zkušeností, takže role pomstychtivé Mary, které své vysněné řemeslo provádí dosti divným a obyčejným člověkem dost nepochopeným způsobem zvládla v pohodě. Divným, ale proč ne. Nadání by holka měla, ale chybí praxe (to znají snad všichni lidi – z různých řemesel), tak proč nevyužít nabídnutou šanci. Taky byla hlavní tahounkou filmu, jenže když zbytek neladí, je to lidově řečeno v p… ()

eraserhead666

Na tenhle film jsem byl hodně zvědavý a v podstatě jsem se na něj hrozně těšil. Hned z několika důvodů. Poslední dobou jsem hodně "slyšel" o Soska sisters a stávaly se v mých očích velmi sympatické (nejen tedy díky fotografim). A neméně sympatická je mi Katharine Isabelle. Přesto všechno jsem byl rád, že jsem do filmu nakonec šel coby panic, který o něm neví vůbec nic. A byl jsem překvapen. A to jak mile, tak i nemile. Nečekal jsem zrovna to, co jsem dostal. Ne, že bych to tedy vnímal negativně, on mě ten v podstatě fetish soft erotický nádech strhl a ukojil mé niterné fetiš choutky. Po vizuální stránce prostě pastva pro oči. A středobodem všeho právě úžasná, skvělá a v této roli nedostižná Katharine. Problém trochu nastává ve faktu, že se ta pozitiva skrývají převážně ve vizuální oblasti. Dějově mi to přišlo trošku nevyvážené a příběhově ne zcela dotažené. Občas bylo něco nedořčeno (např. linie dvojčat - v podání režisérek - prostě nedoběhla do konce a stává se tak skoro zbytečnou, neboť si myslím, že ukázání výsledku bylo a je jejím jediným smyslem, a toho jsem se nedočkal). Každopádně, Katharine v mém hledáčku povyskočila hodně vysoko, sestry Soskovy mě zaujaly a já byl ukojen. Nezbývá, než jen doufat v lepší příští. A já chci uvěřit. Cítím někde vzadu v mysli silný hlas našeptávající, abych kašlal na objektivitu a ještě trošku přihodil. ()

ARI50

Slabý a hodně, studentka sexy ale to je vše, žádné pořádné drama nebo pořádný záběr na danou nepříjemnost. Pomsta samozřejmě opět bez detailu a taky slabá, příběh je suchý a vůbec diváka nebaví což je škoda. Dalo se by se z tohohle vytřískat mnohem víc kdyby se více zaměřily na detaily, pořádný drama a krve proliti v provedení pomsty. ()

JASON_X

Jeden z nejbizarnějších thrillerů, jaký jsem kdy viděl, nepočítám-li nějaké ty obskurní undergroundové šílenosti. A taky jedna z nejlepších filmových pomst, jakou jsem kdy viděl. Obě režisérské sestry - dvojčata musí být aspoň trochu cáklé... tedy tím samozřejmě myslím hodně zajímavé a nevšední osobnosti. Příslušníci fetišistické subkultury, konkrétně vyznavači sebepoškozování (pardon - transformace) a podobní pošahanci, budou při filmu určitě vlhnout, náhodný nepřipravený divák od něj bude znechuceně odvracet zrak nebo rovnou blít, připravený divák, tedy třeba já, ocení nevšední námět, působivý vizuál a skvělý herecký výkon Kathariny Isabelle, objektivně bude z tak ujetého filmu nadšený, ale asi si ho jen tak znovu nepustí, protože je přeci jen takový... nezdravý... zneklidňující... KURVADRÁT PROČ SI NĚKDO NECHÁ DOBROVOLNĚ TŘEBA UŘÍZNOUT RUKU? Na vcítění se do podobného uvažování jsem naštěstí málo dekadentní... (Abych někoho nenavnadil a pak nezklamal - přímočarých prvoplánových gore nechutností je ve filmu pomálu, jsou většinou jen naznačeny, ale kdo má trochu fantazie a zamyslí se nad některými věcmi...) ()

Morholt

Katharine Isabelle! Nikdy by mě nenapadlo, že se dá na týhle holce postavit celej film a už vůbec bych netušil, že by ve mě dokázala vzbudit sexuální touhu a čistou hrůzu zároveň. Film sám o sobě příliš nenabízí a kdo čeká potoky krve či detailní záběry řezání končetin, bude hodně zklamán. Ale pokud máte náladu na lehkou artovku s psychopatickou vamp v hlavní roli, je tohle film pro vás. 60% ()

BoPo

Nečakajte horor. Dostanete fetiš thriller, ktorý ale zrážajú dve veci. Postavy sú všetky do jednej strašne prvoplánové a ten fetiš je urobený tak, že keď má prísť na niečo naozaj "chutné", tak vlastne nič neuvidíte. Rozpočet hold nepustil. Ale samozrejme treba oceniť výlet do nebežnosti a hlavne viac než sympatickú Mary (Katharine Isabelle). ()

Hoyt

Sestry Sosky si natáčení jistě užily a i podle jejich vzhledu určitě věděly o čem točí. Hnedka jak se na plátně objevily dvě hnuté sestry co chtějí vyměnit paže tak jsem měl tušení, že by to právě mohly být režisérky snímku a po vygooglování a titulkách jsem zjistil že tip byl správný. Samotný snímek byl velmi zajímavý jak scénářem tak uvěřitelnými a zajímavými postavami. Téma filmu se mi zdá šokující ale nadruhou stranu jsem se zase dozvěděl něco nového. Jediné mínus vidím v konci ale to je jenom maličkost. Potitulkové věnování Elimu Rothovi pobavilo. ()

ledzepfan

Horor to sice není ale jako komorní psychotriller to šlape dobře. Isabelle to herecky utáhla naprosto bez problémů a i přes to to není egoistická one woman show. Všichni ti úchyláci, divňáci a zrůdičky jsou rovnocenní spoluhráči v trošku nemocné a deformované hře na doktora a pacienta :) ..fajn relax. ()