American Mary

V tomto americkém hororu ztvárňuje herečka Katherine Isabelle talentovanou studentku lékařské fakulty Mary Mason. Veškeré úsilí stát se chirurgem je ovšem ohroženo její katastrofální finanční situací. Chytá se proto příležitosti v místním striptýzovém podniku, kde může přijít k rychlým penězům. Jenomže při konkurzu je vyzvána, aby využila svého nadání a mohla si tak přijít na více peněz. Tento nově objevený svět jí přináší peněžní zaopatření, ale ovšem za určitou cenu. (starblade)

Willynka

Béčkoidní zvyky (přehnaně hlasitá shitty hudba, očividný otřesný postsynchronní dabing, kostýmy často vyloženě působící na nejnižší pudy a nejmenší inteligenci) stranou, American Mary je kupodivu dobře zahraná žánrovka padající s divným scénářem, který tupě kopíruje zaběhnuté scénáristické berličky pro posun "psychologie" postav a které by vlastně vůbec nebyly potřeba a bez kterých by celý plot byl i vlastně podstatně zajímavější (konkrétně znásilnění, zabouchnutý pasák a jeho erotické fantazie, rádoby plot twist závěr a podobně). Sestry Soskovy (mimochodem samotné hrající neuvěřitelně zajímavé figurky) nicméně vytvořily zajímavý vesmír a já bych docela ráda viděla celou minisérii třeba na Netflixu, kterak mladá řeznice v černé zástěře na zakázku řeze do lidí pro nabuzení místo kafe, protože mě to ve výsledku fakt dost bavilo. Jako komplexní film tři s odřenýma ušima za neustálé vysoké štekle v každé scéně, protože ty z toho dělaly mimo jiné trochu cringefest, jako osobité béčko minimálně za čtyři. ()

Patroxi

Myslím si že nic takovýho tu ještě nebylo nebo osobně sem na to nenarazil... za jedinečnost 5 originalita fakt monstrozní s dost dobrým dějem ... kolikrát mi z toho bylo až na vracení. Bodymorphy fakt ulet a dostala se k tomu opravdu zajímavě kdo by se nechtěl pomstít a ejště z toho mít profit ! luxus ! ()

montel

Mary Masonová (Katharine Isabelle) je mladá a velmi talentová studentka medicíny. Jejím největším snem je stát se špičkovým chirurgem a vše nasvědčuje tomu, že se její sen brzy vyplní. Než se tak ale stane, je třeba vydělat peníze někde jinde. Protože je Mary mladá a sexy, rozhodne se zanést svůj životopis do nočního klubu. Zde potká majitele Billyho (Antonio Cupo), který jí nabídne peníze za jinou práci, má zachránit život pořezanému muži, kterého Billyho banda téměř umučila k smrti. Mary nabídku přijímá a zanedlouho se jí podobné nabídky jen hrnou a stejně tak i peníze. Mezitím je pozvána svým učitelem dr. Grantem (David Lovgren) na malou soukromou párty, které se účastní pouze vybraní chirurgové. Mary okouzlena zajímavým pozváním na párty dorazí, je zde ale zdrogována a dr. Grantem znásilněna. Ponížená a velmi naštvaná Mary využije přátelství s gangsterem Billym a nechá dr. Granta unést. Nyní se Mary, kterou navždy změnil její hnusný zážitek může přiučit novým chirurgickým zákrokům ke kterým jí poslouží živé tělo doktora Granta...Velmi zajímavý, nepraktický a zároveň trošku bizardní snímek, který rozhodně není pro každého. Otřesných záběrů, které by mohli leckoho šokovat je tu zde dost. Naopak sex zde nehledejte vůbec. I když chodí celý film Katharine Isabelle velmi spoře oděná a je zde i znásilněná, nic zde pořádně nejde vidět. Ale násilí a bizardnosti je zde dostatek, takže pokud jste alespoň trochu úchylní jako já, vzhůru za American Mary. 55% ()

ScoRPy

Postava Mary mě zaujala hned od začátku a to jak se postupem času "vyvíjí" je pozoruhodné. Bizarní film, který si zaslouží pozornost! ()

Allein4

Odporné scény provrtávají kvalitně posazený příběh s naprosto úchvatnými hereckými výkony. Upřímně bych možná o něco víc ocenil méně nechutností, ale chápu, že spoustu lidí právě tyto ERkové scény přitáhnou. Film jako celek bych rád vyzdvihl, je to pro mne příjemné překvapení...a hlavně to mělo spád, což je poslední dobou docela vzácnost. A konec mě překvapil (v dobrém slova smyslu), takže čtyřhvězda zasloužená. ()

Fundelot

Tak tohle mě dostalo. Velice silný, osobitý snímek s originálním námětem, výbornou hlavní postavou a spoustou zajímavých vedlejších rolí (panenka Barbie, Beatrice, dvojčata). Musím říct jediné, ať už byla Mary sebevíc zvrácená a dělala sebeujetější věci, mé sympatie si získala již na samém začátku a při její proměně (která měla dost smutnou příčinu) z talentované studentky medicíny na emočně chladnou vražedkyni ještě vzrostly. Po většinu filmu mi jí bylo vlastně dost líto a při scéně, ve které zjistila, že je její babička mrtvá, už jsem měla sto chutí ji obejmout. Na závěr asi jen tohle - až do shlédnutí American Mary jsem nevěděla, kolik odporných věcí jsou lidi schopni dobrovolně dělat se svým tělem. ()

MartinSTFC

Nápad zajímavý, začátek filmu velmi slibný. Obvzláště operace první pacientky, která si přeje vypadat jako Barbie, dávala filmu značnou naději. Od té chvíle ale film znatelně ztrácí na kvalitě. Zcela nelogicky propracované myšlení a jednání hlavní "hrdinky" filmu ještě více ubírá na kvalitě a pro mě je toto velké zklamání. Nic nečekat a být zklamán, prosím. Ale nic nečekat, pak být hned ze začátku dobře navnaděn a pak teprve být prudce zklamán, to je hyenismus. Za nápad a prvních pár scén, tvě hvězdy. ()

uprchlice

American Mary pokulhává v žánru horror. Nejedná se ani moc o horror, ale spíše o slabší thriller obohacený různými chirurgicky amatérskými operacemi, předělávkami atd. Nikdo ještě snad nenatočil větší zvrácenost, která by byla tak k smíchu. Režiséři chtěli nejspíš divákovi co nejvíce zhnusit den, ale odporností tam bylo minimum. Vlastně to ani moc nebyly odpornosti jako spíš napodobování odporností. S vaším žaludkem to nic neudělá a můžete si u toho dát cokoliv a dělat cokoliv, jelikož vás film za chvilku přestane bavit, protože se "opakuje". Hlavní hrdinka je pěkná a samozřejmě na to doplatila a poté, co se jí stane ta "nehoda", změní se a začne chirurgicky předělávat "zákazníky" a nedobrovolné "zákazníky". American Mary není špatný film, ale snaží se z ničeho vytvořit něco nechutného až dokonce brutálního, ovšem toto se tvůrcům vůbec nepovedlo a z odpornosti, kterou nastolily, si každý divák akorát udělá špatný obrázek a je to úplně zbytečné! ()

Miroslav.Zac

Film dobře ukazuje nemoc dnešní doby - normálnost. Kdo je normální, je nemocný a musí se změnit. Musí vyčnívat z davu normálů... Je to snímek deset let starý, ale pořád hraje na citlivou strunu vývoje dnešní společnosti. Možná, že dnes víc, než tehdy. Kdoví, jestli by v dnešní době natočený obsahoval mnohem drastičtější scény, protože (jak jste si určitě taky všimli) možnosti plastických operací jsou na jiné úrovni a šílenství některých lidí taky... film ale splnil to, co měl. Zhnusil mě. ()

ferdinandv

Velmi příjemné překvapení hororové nezávislé scény, které bych zařadil do sub žánru gore. Vzdáleně připomíná hororovou operu Repo. Děj vypráví o nadějné studentce lékařské fakulty, která díky špatné finanční situaci, ve které se nachází přijme nabídku striptýzového podniku. Ale nikoliv jako go go tanečnice. Všechno se totiž zvrtne a nadějná studentka si začne přivydělávat operacemi lidí. American Mary je film, který má dobře zvládnutý příběh, dobré herecké obsazení i dobré hororové scény. Je sice pravda, že jsem se u filmu vůbec nebál, ale film vcelku slušně ubíhá a nenudí. Za to dávám 3 hvězdy z 5. ()

Googooplexer

Nič výnimočné okrem skvelých operácií a zázračných zotavení, na ktoré by bol určite hrdý každý holič. Teda vlastne chirurg. Bez nejakej väčšej zápletky, napätie udržuje len očakavánie, či uvidíme pri ďalšej operácii niečo viac a či bude mať Mary kratšiu latexovú zásteru, prípadne vyššie čižmy. 3 hviezdy dávam za to, že sa s filmom tvorcovia zbytočne nenaťahovali, rezy aj strihy boli to hladké a rýchle a odplata, na ktorú by sa v inom filme hlavná hrdinka pripravovala v rozťahanej psychologickej dráme snáď aj 118 minút, tu bola hneď o pár scén ďalej. ()

ev001

tolik pozitivních ohodnocení? zřejmě ze stran mužské nadržené populace, neboť jediné co si z filmu vybavuji jsou kozy,kozy, kozy,krev, kozy, .....jistá dávka zvrácenosti mi ve filmu nevadila, naopak ty podivné plastiky a operace ve mně vzbuzovaly zvědavost a chtěla jsem vidět více...bohužel na mě hlavní hrdinka opět vyvalila dudy a ze zákroku jsem měla p-r-d. takže za nápad 1* "jen" to chtělo jiné zpracování!! ()

martasdas

Tohle je přesně moje krevní skupina. Skvěle natočené se spoustou "pěkných" záběrů. I když je pravda, že takových záběrů mohlo být i o něco víc. Nicméně příběh má své opodstatnění a je velice dynamický, což umocňuje celkově dobrý dojem. Velkou zásluhu na tom má jednoznačně i Katharine Isabelle, která se role zhostila se vší parádou a právě díky jejímu výkonu dávám nakonec za 4*. ()

lamex

Príbeh filmu Vás dostane do kolien či už jeho originalita alebo zaujímavosť. Vývin hlavnej postavy ovplyvní mnohých ,,fajnšmekrov,, chirurgie. Síce nedostane Vás druhotriedny chirurgický humor ale dej určite. Niekomu sa nemusia páčiť tie zákroky , ale čo by ste čakali od hororu :-) .Grandiózne finále je už len čerešničkou na torte. ()

Traktorista

No, rozhodně bych to horrorem nenazýval. Mladá studentka ukáže, že pomsta může být i možností jak získat tuny praxe v zajímavém budoucím zaměstnání. lilien má pravdu, že podpatky a push upka jsou v každém záběru, takže oku jistě lahodící. Tedy mužskému. Ale zpět k filmu, docela to chytne, rozhodně jsem se u toho nenudil, ale zas žádnej velkej odvaz to tedy nebyl. Konec je dost debilní, ale co už .) ()

danny79

Je to docela originalni a hlavni hrdinka je zajimava. Bohuzel mi chybi lepsi zpracovani, hlubsi psychologie hlavni postavy a vadi obcasna nelogicnost. Mohlo to vytezit alespon neco z exploitation, ale ani toho tvurci nevyuzili tim, ze tady zustava divakovi skryto jeste vice, nez v beznem dokumentu z lekarskeho prostredi ci obycejne krimi. ()

Nataraja

A ja dam pet hvezd :-) nejen pro ten pribeh samotny, ale i pro fimove zpracovani, pro zkratku, kterou sestry Soskovic dokazaly vyuzit a plne vyuzit pro svuj film. Davam je taky proto, ze z filmu neudelaly zbytecny exploiatacni hnus, ale vsechny operace, zabery na rezani a finalni vysledky, dokazaly zkrotit pro pribeh. Takze ke konci filmu jsem dokazal jasne a citelne prijit na to, co nam chtely rict a proc a jaky to vsechno melo smysl. pro me vylozene filmova lahudka ;-) bez dvojsmyslu... ()

Keii

Upřímně, čekala jsem, že to bude mnohem horší. Aspoň podle ukázky a popisu. Byla jsem ale docela mile překvapena, protože mě film celkem bavil. Líbilo se mi prostředí, hlavní herečka byla sympatická a celkově se mi líbila určitá odlišnost tohoto filmu od jiných. Nějaký ten děj to také mělo, ačkoliv si myslím, že z toho mohlo být i něco víc. Hodnotím 4*, protože ten konec mě celkem zklamal, ale určitě to stojí za vidění. ()

Setman

Přijde mi, jako by se někdo vloupal Chucku Palahniukovi domů, ukradnul mu rozpracovaný syžet nové knížky a pak podle toho narychlo spíchnul film. Bohužel, Chuck stihnul trochu propracovat jenom začátek a samotnou pointu, takže zbytek filmu je nudný, nelogický a dialogy prakticky neexistují.Má mě šokovat, že unuděné holky chtějí vypadat jako succuby nebo že si někdo nechá rozříznout jazyk? To mě spíš šokuje naivita tvůrců, kteří si představují, že si profesor jen tak pozve studentku na večírek, zdroguje jí, znásilní a pak vedle ní klidně usne. ()