American Mary

V tomto americkém hororu ztvárňuje herečka Katherine Isabelle talentovanou studentku lékařské fakulty Mary Mason. Veškeré úsilí stát se chirurgem je ovšem ohroženo její katastrofální finanční situací. Chytá se proto příležitosti v místním striptýzovém podniku, kde může přijít k rychlým penězům. Jenomže při konkurzu je vyzvána, aby využila svého nadání a mohla si tak přijít na více peněz. Tento nově objevený svět jí přináší peněžní zaopatření, ale ovšem za určitou cenu. (starblade)

harfuska

Vždy ma zahreje pri srdci, keď vidím ženu, ktorá je krásna a nadaná zároveň. A Mary je toho príkladom. Má parádne naleštené pomôcky, šikovné prstíky, sexi postavu, fajné oblečky a klientelu, ktorá je s jej prácou spokojná. Učarovala mi aj vďaka svojmu mrazivému pôvabu, ktorý jej môžem len ticho závidieť. A keď pritom všetkom strieka ešte trochu krvi, tak som celá blažená. ()

Remedy

Ta zcela zjevná inspirace mistrem oduševnělých hnusáren Davidem Cronenbergem je zde samozřejmě snadno identifikovatelná, leč si troufám tvrdit, že po stránce ryze intelektuální se tvůrci American Mary od Cronenberga distancovali (což byl nejspíš i záměr). Pokud bych měl hodnotit samotný obsah filmu, tak zastávám vcelku unifikovaný postoj vůči všem snímkům o jakémkoli druhu pomsty – ano, pomsta je morálně ospravedlnitelná, ale už se úplně neztotožňuju s tím, že se z původní oběti stane během procesu odplaty něco mnohem horšího, vedle čeho vypadá původní násilník jako amatér. A že v tomto případě se v tomto ohledu tvůrci vcelku vyřádili! --- Jak se by se řeklo ve filmové upoutávce: a nastal běsnící vír krvavé odplaty. --- ()

stration

Místy velmi nechutné. Nicméně vcelku originální a zajímavé. A hlavně úchylné. Trochu to připomíná dnes již legendární "stonožku". Ta byla ale ve všem o chlup lepší. ()

AlistairMir

Asi jsem se zamiloval. Seznamte se s Mary. Velmi talentovaná studentka toužící stát se chirurgem má lehké finanční problémy a jelikož je to tak trochu výstavní kus rozhodne se pro lehké přivydělání si ve strip clubu. Práci shodou náhod dostane nakonec úplně jinou a jí osobně i bližší. Prachů je najednou dost a vše je fajn. Až do oné noci kdy zjistí, že chirurgové nejsou tak úplně košer. A pak přijde nádherná pomsta. No nebudu říkat co všechno dacanovi provede ale byla krutopřísná. Zároveň projde lehkou duševní proměnou a stane se z ní kočka co má pestrej seznam pacientů kteří chtějí docela zajímavé operace. Tohle není horor v tom pravém slova smyslu. Film se drží docela zpátky co se týče brutality, ale to mi bylo fuk protože hlavní hrdinka je dokonale emočně chladná a vedlejší postavy taky nemaj chybu. Taková sbírka zajímavých individuí v čele s lidskou panenkou a bezkonkurenční Beatrise to se jen tak nevidí. A kolohnát se šéfem taky neměli chybu. Pokud máte rádi film se sexy emočně dočasně vypnutou dívkou která umí vytvořit super trupáčka jděte do toho. ()

peiton

Steny som síce od napätia nedriapala,no i tak pôsobivé,ale k udeleniu 5 hviezd tomu predsa len niečo chýbalo..Horory väčšinou bývajú nezmyselné,no toto malo hlavu,pätu aj šťavu.A neobvykle u mňa 1.polovica lepšia,viac ma brala ako tá druhá.Zaujímavé bolo aj prostredie špinavého striptízového klubu,ktoré býva niekedy docela vdačným prostredím v mnoha žánroch.Výnimočne som mohla oči nechať na herečke,ktorá stvárňovala jednu z najslávnejších tvárí v histórii zábavy , Betty Boop, "kráľovnú karikatúr".Len škoda,že jej nedali príliš veľký priestor na realizáciu a prezentáciu seba samej,čo ma dosť mrzí (čo som čítala,výroba make-upu trvala 2-3 hod.) a vôbec som si ju neužila. A práve toto mi tam chýbalo!No v konečnom dôsledku fajn vec.Chodte do toho a chirurgovi len v prípade potreby alebo v najvyššom stave núdze..LOL! :D :D :D ()

Havaj8

Jak rozjet solo kariéru začínajícího chirurga. Prakticky celou dobu sem nevěděl co mám čekat. Oni nás zrovna jako do děje nezatáhli a už se děly věci...Pravdou je, že až tak nechutný to nebylo, všechno s přehledem, čistá práce. Na hlavní aktérku se hezky koukalo, kort když se lehce poodhalila. Celkově se blížilo dramatu spíš než hororu, ale nemělo to pro mě ten správnej spád, nic to na mě nezanechalo. ()

honajz2

Do znásilnění to vypadalo dost dobře, ale pak se z toho stalo nudné hororové drama, ale kromě nezvyklého prostředí nemá moc čím zaujmout. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická (proč si šla prachy vydělat rovnou takhle? to by jí jinde nevzali nebo by jí to nebavilo?), nějaká psychologie u ní není (to náhle přepnutí na maniaka jsem jí fakt nevěřil) a zbytek postav mi byl podobně protivný. Pak ano, má to úchylné téma, ale zpracované tak jako "pro všechny", jako nějaký průměrný horor. Bohužel to taky nemá atmosféru a později ani napětí, ke konci mi ten film byl už dost ukradený, takže navzdory perfektně rozehranému začátku pro mě bude American Mary dalším hororem, na který si časem ani nevzpomenu. Lepší 2* ()

dubinak

Myslím, že tohle nikoho nemohlo urazit. Velmi pěkně natočený kousek ze zákulisí opět něčeho nečekáného. Mám ráda nové věci a tohle pro mě byla nová věc...stokrát jsme se tu už setkali s všeljakými úchylárnami okolo řezničení a doktorství, ale tohle tu ještě nebylo. AM akorát vypovídá o tom, že sestry Sosky jsou velice kreativní a myslím, že tímto svým dílem mohly šokovat úplně každého, v jakémkoliv smyslu. Atmosféra byla dost ponurá a možná by si to zasloužilo důkladnější výběr hudebního podkladu a mohlo ho tam celkově zaznít více, ale to už jsou takové ty typické nedostatky. Nicméně, vřele doporučuji, ale asi to neocení úplně každý žaludek. :-D ()

Nivenx

Tak popravdě nějak zvlášt' překvapující pointa a začátek jde jen o to, že Mary studuje chirurgii. Pak jí přijde chvíle jak může vydělat peníze a nabídku přijme. V celém filmu šlo o to, že lidem dělala různé úpravy a jednomu doktorovi dokonce uřízla nohy a ruce. Atmosféra příjemná, docela to bylo i překvapivé, ale jedinné co musím skritizovat je, že vlastně ty největší masakry tam nebyly vidět úplně což je škoda. Vidět naplno jak tam rozmasakrovala toho doktora atd, tak jsem mohl mít zážitek ještě větší. 70% ()

HorrFi

tohle byl teda divnej film.. nesnášim, když se ve filmech víc než hodinu nic neděja a pak teda přijde nějakej zvrat aby se neřeklo.. bohužel ten zvrat už celkovej dojem z filmu nezachránil.. tohle je přesně film jednou a dost.. ()

Deyw

ooo kurva..hodne zajimavee..bavilo me to a bohaci co si platej za upravu soucastek je zajimave tema :D kurva ale takovy divne veci divne lidi..hracky :D ()

Doudis19

Moc pěkně natočená odpornost, kde se chirurgicky oddělují bradavky, zašívají vagíny a dobrovolně se lidé zbavují částí svých těl. Nic pro metrosexuály, kteří při pohledu na injekční stříkačku omdlívají, avšak vhodné pro.. no.., naštěstí nikoho takového neznám :-). ()

Tereszka33

Námět mě potěšil, zhrzená a ponížená budoucí doktorka si zaručeně nenechá nic líbit. Hlavní herečka je sympatická a sexy, takže je na co koukat. Škoda toho závěru trochu mě zklamal. ()

Yoshimitsu

Mary je studentka lékařské fakulty, kterou nakonec nedostuduje otevře si byznys na úpravách lidského těla. Doufám, že nemáš na celý rok obsazené termíny já bych si taky chtěl objednat třeba ušmiknutí jedné varle a udělání rohu na hlavě. Chci být taky v albumu krvavé Freak Show, tak si prosím udělej čas peníze nehrajou roli. Dávám 75% ()

zdenny

Toto byl skutečně příslib. Jenže gore scény, na které jsem se velice těšil, zde prakticky nebyly a děj taky nic moc. Jedna scéna byla dobrá a to, když chtěl postarší profesor znásilnit studentku Mary. Ten si důsledky svého arogantního chování fakt zasloužil. A Mary? Ta prostě dělala to, co uměla nejlíp a ještě za slušné prachy. Jenže pro můj zážitek toho ona společně s tvůrci neudělala dost. ()

ghatos

Celkem fajn film s dobrými herci. Ani to tak moc netlačí na pilu, spíše to zobrazuje dekadenci a obscesi lidského chování, i když hlavní postavy hledají určitý cit - tahle linie se mohla rozvinout více. 59%. ()

Deryll

Moc pěkné a ujeté ale aby to semnou hnulo chtělo by to více přitlačit na pilu:) ale náznaky tam sou pěkný!! PS:tyhle ruzné implantáty sou fakt WTF?? nechápu proč si to někdo nechá dělat?? jo a estě jodno PS: Dr. Grant byl pěknej věšák!:D ()

manonfire

Originální a poměrně stylový thriller poslaly režisérky o hvězdu níž nesmyslně laděným koncem. Pokusy o romantiku ani finální vyústění nemělo ve filmu co dělat. 40% ()

Fisek

Nechutně zvrácená psycho řezačka! Tak se mi to líbí. Navíc perfektně zvolená hlavní role. Akorát zamrzí absence více "řezacích" scén. Většinou se zde vedou dlouhé dialogy, které ovšem nejsou na škodu, ale díky traileru jsem byl připraven na krapet ostřejší jízdu. Bohužel se ani nejedná o nijak převratný námět, ale potenciál překypuje všude možně. Mohlo se z toho vytáhnout více. ()