Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Truls Paulsen byl kdysi úspěšným hráčem norského curlingového týmu. Ale jednoho dne se zhroutil, skončil na psychiatrii a tam mu diagnostikovali obsedantně kompulsivní poruchu. Každé ráno musí brát plnou hrst pilulek, aby se udržel na nohou. Je vyděšený a pod vlivem své despotické opatrovnice a manželky Sigrid. Když se ovšem Truls dozvídá, že jeho bývalý trenér a mentor Gordon umírá a zachrání ho jedině nákladná operace v USA, rozhodne se, že Gordona zachrání stůj co stůj. Ve snaze získat peníze dává dohromady tým skládající se ze svých starých spoluhráčů. Snaží se přesvědčit své přátele, že je psychicky naprosto v pořádku, a že je schopen znovu dovést je k vítězství a získat tak potřebný obnos na Gordonovu operaci. (Severský filmový podzim)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (43)

Slarque 

všechny recenze uživatele

Norská komedie si schválně vybrala naprosto minoritní sport a ještě z toho těží (např. ušetřila za statisty při inscenování mistrovství Norska). Jenže dělat si srandu z něčeho jako je curling by bylo pod skandinávskou důstojnost, takže si tvůrci vzali opět na paškál mnohem vtipnější věci: duševní zdraví, smrtelné choroby, manželství atd. A na závěr využije i známé klišé sportovních filmů a předvede finálový zápas s velkým F. :-) ()

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Spomeniem si na tento film a musím sa uchechtnúť. Neviem či dať 2* alebo 3*, lebo je to síce perla absurdnosti výrazne poznačená severským pôvodom, ale zároveň to ani vo svojom žánri nie je zase až taký žiarivý maják úžasnosti... Parodické prvky o niečo lepšie než iracionálny humor a prvoplánové gagy. Jednoducho to má niečo do seba, osobité čaro aj punc škandinávskej životnej filozofie, obrátenej samozrejme na srandu, predsa však citeľnej. ()

Reklama

lenuse 

všechny recenze uživatele

S Lebowskim to mělo tedy společné absurdní postavičky. V příběhu Krále curlingu mi poněkud chyběla ta temná linka.. Díky filmu jsem se dozvěděla, že v curlingu je skiper, viceskiper, pak první hráč a druhý hráč. A taky jsem zatím netušila, že se dělají transplantace plic a že existuje pták, co se jmenuje bekasina otavní. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- A jedna perlička: Ve hlavní hrdina sleduje pořad: „Nikdo nevěří, že tam někdo bydlí.“ S přítelkyní sleduje díl, ve kterém se hledá místo, kde bydlí, producent filmu Kong Curling, Håkon Øverås. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Slušná komédia, ktorá ťaží hlavne z absurdných postavičiek v spojitosti so snáď najnudnejším športom na svete - curlingom. Niektoré situácie a scénky veľmi dobre pobavili, nemôžem sa však ubrániť pocitu, že na plné vychutnanie tohto špecifického humoru treba vedieť aj čo to z reálií, zvyklostí a sociálnych pomerov nórskej spoločnosti. 65/100 ()

JFL 

všechny recenze uživatele

Norský Big Lebowski - ačkoli to zní jako tradiční recenzentské zjednodušení, lze se domnívat, že přesně tak zněl programový koncept tvůrců. Složky coenovské absurdity, severské černohumorné existenciality a žánru sportovních filmů se vzájemně skvěle doplňují a výsledkem je bezchybný crowd-pleaser. Hlavní silou snímku jsou stejně jako u Lebowského skvostně groteskní postavy. Jen namísto různých podob vyšinutosti zde všichni bez rozdílu jsou cvoci s fobiemi, fetiši a mániemi. Inu, čtyřicátnická loserská komedie, která nevyhnutelně přiroste k srdci. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama