Veľká americká lúpež

• Nizozemsko

Akční / Krimi / Drama

USA, 2013, 94 min

Filmy podle skutečné události jsou zjevně v kurzu a The Rock si už letos zahrál ve dvou. Po obyčejném Práskačovi přichází taktéž obyčejný Empire State. Tím nechci film nikterak hanit, naopak si myslím, že věrohodně reflektuje skutečné události, ovšem z filmového hlediska nic víc nabídnout nedokáže a lehce zapadne v Rockově nabité filmografii. Ten tu však uzmul celkem malou roli, což může kdekoho lehce zmást. Nejdůležitější postavu totiž obsadil lehce nahraditelný Liam Hemsworth, který to může i nemusí využít jako odrazový můstek ve své nedlouhé kariéře...60%(31.8.2013)

Niekde vo filme sa spomína, že išlo o najväčšiu lúpež peňazí v histórii USA...A režíruje to totálny babrák. Vo filme sa takmer nič nedeje, úplne jednoduchá lúpež, ktorá nemá čím šokovať. Postavy sú priemerné, vôbec nemáte chuť niekomu fandiť, film bez emócií, akcie..Dwayne Johnson takmer nevyužitý doslova zbytočný a chlapec si bude musieť pečlivo rozmyslieť k akým filmom do budúcna sa upíše, pretože toto bol jeho zatiaľ najväčší omyl. A prečo až 3 hviezdy? Ako "televízny" film by docela ušiel.(30.12.2013)

• Chrustyn

Slabý akční snímek, snažící se zpracovat skutečné události nepovedené loupeže z 80. let minulého století. Film sráží na kolena nicotná akce a velice slabé herecké výkony a dobová atmosféra je ničená chabou výpravou a obsazením postavou Dwayne Johnsona, který zde nepůsobí jako "osmdesátkový" polda ani se zavřenýma očima.(26.1.2014)

• Terva

CITÁT - Mám vynášet odpadky? Jsem snad nějakej negr!?........Po deseti minutách mě bolela hlava z těch dlouhejch a mnohdy tupejch dialogů. Kloudná věta zazněla až po půl hodině. CITÁT - Měl bys to místo, kde pracuješ vykrást........... Nechápu to, ale Eddi je idiot. A vlastně všichni se tu chovaj jak idioti. Všechno tam každej vykecá. CITÁT - Je to zabezpečený jak cukrárna.......... Nic moc, hudební doprovod je minimální, dialogy tupé a děj filmu je tak nepravděpodobnej až je směšnej. CITÁT - Mám dvě otázky? Kde je Chris a kde jsou prachy?............(2.7.2014)

Podle hodnocení jsem to čekal horší. Celé to stojí na výkonu Liama Hemswortha, ale vzhledem k tomu, že snoubenec Miley Cyrus hrát umí, to celkem odcejpá. Další sympatická postava je Dwayne Johnson coby detektiv. Zápletka je ovšem průměrná: zatímco u poctivě vydělaných peněz platí, že se musí točit, ty ukradené se musí tajit a skrývat.(28.8.2013)

• - Prvý film režiséra Dita Montiela, kde si nezahral Channing Tatum. (MikaelSVK)

• - Během rozhovoru Chrise (Liam Hemsworth) s Eddiem (Michael Angarano) v hospodě o koncertu Black Sabbath má Eddie cigaretu v levé ruce, ale hned v dalším záběru je cigareta na popelníku. Peníze ze stolu také zmizely. (Timak)

• - Okrem amerických miest New York a New Orleans prebiehalo natáčanie aj v kanadskom Toronte. (MikaelSVK)