Veľká americká lúpež

Akční / Krimi / Drama

USA, 2013, 94 min

Pohodové krimi drama podle skutečných událostí. Chris Potamitis spolu se svým kámošem Eddiem vykradou firmu, ve které Chris pracuje. Následně Dwayne Johnson musí zjisttit kdo za touto krádeží stojí. Přišlo mi, že Chris Potamitis to ani ukrást nechtěl, ale zase nechtěl podrazit svého kámoše, tak ho nechal to vzít. Trochu smutný konec pak, že oba dva končí ve vězení a dostanou stejný trest. Jinak Liam Hemsworth byl fajn, má stejný herecký talent jako jeho brácha Chris.(20.5.2015)

Filmy podle skutečné události jsou zjevně v kurzu a The Rock si už letos zahrál ve dvou. Po obyčejném Práskačovi přichází taktéž obyčejný Empire State. Tím nechci film nikterak hanit, naopak si myslím, že věrohodně reflektuje skutečné události, ovšem z filmového hlediska nic víc nabídnout nedokáže a lehce zapadne v Rockově nabité filmografii. Ten tu však uzmul celkem malou roli, což může kdekoho lehce zmást. Nejdůležitější postavu totiž obsadil lehce nahraditelný Liam Hemsworth, který to může i nemusí využít jako odrazový můstek ve své nedlouhé kariéře...60%(31.8.2013)

Moc dobře zachycená dobová atmosféra tomuhle filmu hodně pomohla. "Rock" pochopitelně taky, i když jsem od něj čekal větší nasazení a rozhodně víc akce. Co tuhle podívanou sráží na kolena je mimo jinýho i pitomost lupičů, ale abych nebyl nespravedlivej, je to podle skutečný události, takže nezbejvá než si jenom zakroutit hlavou:)(6.4.2014)

Tento film, respektíve jeho dej je pomalý a pripomína staré filmy v štýle 80.tych rokov. To neznamená, že by bol zlý, zápletka je výborná, len je to zbytočne rozťahané a čo si budeme rozprávať, väčšinu filmu sa tam toho veľa nedeje. Taká krimi s miernym nádychom gangsterky. Dwayne Johnson má vedľajšiu úlohu a objavuje sa len sporadicky, hneď ma napadlo prečo ešte nebol v Expendables. A ešte mi tu prišiel dosť útly, nie taká hromada svalov, ako sme všetci už zvyknutí. Film ma bavil a Liam Hemsworth príjemne ťahal film z priemeru.(9.2.2015)

• Chrustyn

Slabý akční snímek, snažící se zpracovat skutečné události nepovedené loupeže z 80. let minulého století. Film sráží na kolena nicotná akce a velice slabé herecké výkony a dobová atmosféra je ničená chabou výpravou a obsazením postavou Dwayne Johnsona, který zde nepůsobí jako "osmdesátkový" polda ani se zavřenýma očima.(26.1.2014)

• - Během rozhovoru Chrise (Liam Hemsworth) s Eddiem (Michael Angarano) v hospodě o koncertu Black Sabbath má Eddie cigaretu v levé ruce, ale hned v dalším záběru je cigareta na popelníku. Peníze ze stolu také zmizely. (Timak)

• - Okrem amerických miest New York a New Orleans prebiehalo natáčanie aj v kanadskom Toronte. (MikaelSVK)

• - Detektiv Ransome (Dwayne Johnson) nosí hodinky G-Shock, které byly vynalezeny až v roce 1983. (T-enter)