Veľká americká lúpež

Akční / Krimi / Drama

USA, 2013, 94 min

Spíše velmi komorní krimi drama o jedné velké loupeži s dvěma současnými úspěšnými herci, kdy však ani jeden nijak výrazně neoslňuje. Mluvím samozřejmě o Johnsonovi a Hemsworthovi, ale je třeba hlavně říct, že snímek nikoho neuráží, není zkrátka nabušený akcí, super střihem a vychytanou hudbou. Čas od času ale i takový film není na škodu a jelikož stopáž byla akorátní a já vydržel až do konce, nevidím problém dát těsné 4 hvězdičky. 70%(28.8.2013)

Filmy podle skutečné události jsou zjevně v kurzu a The Rock si už letos zahrál ve dvou. Po obyčejném Práskačovi přichází taktéž obyčejný Empire State. Tím nechci film nikterak hanit, naopak si myslím, že věrohodně reflektuje skutečné události, ovšem z filmového hlediska nic víc nabídnout nedokáže a lehce zapadne v Rockově nabité filmografii. Ten tu však uzmul celkem malou roli, což může kdekoho lehce zmást. Nejdůležitější postavu totiž obsadil lehce nahraditelný Liam Hemsworth, který to může i nemusí využít jako odrazový můstek ve své nedlouhé kariéře...60%(31.8.2013)

Strašné ale strašné klišé. Takmer každá scéna bola predvídateľná a chýbalo tomu niečo svojské, vďaka čomu by som si tento film zapamätal. Hlavnými plusmi tohto filmu bol Dwayne Johnson a Liam Hemsworth, ale ani tí nedokázali zázraky a boli jednoducho zaradení do slabého scenára. Ku koncu to však začalo naberať na kreativite a zlepšilo to konečný celkový dojem.(12.1.2014)

• DAPDO

Další z řady filmů podle skutečné události. Mě tyhle filmy většinou baví a líbí se mi. V tomhle se střídaly dobré pasáže s těmi horšími, těch horších a hluchých pasážích bylo ale víc. Až se ani nechce věřit, že se to takhle někdy opravdu stalo. No jestli ano, tak zloději, ale i policisté z téhle doby a z tohoto příběhu moc chytrosti nepobrali. Největším hereckým lákadlem je Dwayne Johnson, který je psán jako hlavní představitel, ale ti, kdo se na film budou koukat jen kvůli němu, budou zklamaní - hraje tu dohromady tak 20 minut.(17.2.2015)

• Kingjiri

Thrillery a krimi filmy dle skutečnejch událostí jsou většinou nuda, což platí i v tomhle případě, kdy je navíc vše zahaleno do béčkovýho hávu. Hodinu a půl "krátká" stopáž utiká dost pomalu, takže je ve výsledku až nepříjemně dlouhá. Jediný menší plus jde za Dwayna Johnsona, kterej ale hrál spíš vedlejší roli, nicméně musim uznat, že se tvůrcům úspěšně povedlo právě na něj nalákat spoustu diváků (včetně mě).(27.10.2013)

• - Okrem amerických miest New York a New Orleans prebiehalo natáčanie aj v kanadskom Toronte. (MikaelSVK)

• - Detektiv Ransome (Dwayne Johnson) nosí hodinky G-Shock, které byly vynalezeny až v roce 1983. (T-enter)

• - Během rozhovoru Chrise (Liam Hemsworth) s Eddiem (Michael Angarano) v hospodě o koncertu Black Sabbath má Eddie cigaretu v levé ruce, ale hned v dalším záběru je cigareta na popelníku. Peníze ze stolu také zmizely. (Timak)