Ze staré drogerie (TV film)

Komedie

Československo, 1982, 74 + 65 min

Navzdory parádnímu hereckému obsazení vznikla utahaná televizní inscenace. 1) Pro Haškovy povídky (jakož i pro Švejka navzdory jeho ukecanosti) je typická údernost, svižnost a rychlý spád. A to je přesně to, co filmu chybí._____ 2) Pěkné detaily jsou degradovány chvilkovými silnými náběhy na nudu.(21.10.2020)

Dle informace České televize se jedná o televizní seriál, ze kterého se dochovaly pouze dva díly.(21.3.2017)

To je zajímavé, že si nikdo na tento TV film nepamatuje. A je také pravda, že to u pana Vladyky nebylo celkem dlouho uváděno. Také je mi záhadou uvedené herecké obsazení - já "si pamatuju", že v hlavní roli hrál lékárníka hrál Josef Somr. Jenže paměť je vrtkavá záležitost, viděl jsem to jako kluk a tak to může být jinak... Dějem se to vše odhrává v lékárně, kde mladý drogistitcký učeň Miroslav Vladyka získává poznatky s těžkým životem drogisty. V paměti mi utkvěla scéna, na kterou bych se někdy rád podíval znovu, ale nějak je tato inscenace zapomenuta a nereprízují ji. Ta scéna vypadala kouzelně - v lékárně je zrovna jen učeň a přijde babka, že chce "sádlo z medvědice od samice". Učeň nezná a tak zajde dozadu, vezme svou svačinu - chleba se sádlem, setře sádlo do misky, přidá pár bylinek a za chvilku už to nese babce jako sádlo z medvědice od samice. Vymyslí cenu, babka zaplatí. Později se vrátí lékárník a ptá se učně, zda-li se něco nového nepřihodilo. Učeň mu převypráví historku o babce a jejím sádle z medvědice od samice. Lékárník vytáhne knihu a nechá učně zapsat recept tak, jak to přesně provedl a i s cenou. Aby to příště namíchali stejně...(18.7.2015)

"Voni musej bejt užitečnej!" To von-donování bylo super, docela vtipná dvoudílná komedie.(19.7.2020)

• - Dle informace České televize se jedná o televizní seriál, ze kterého se dochovaly pouze dva díly. (sator)