Maniik88

Drsné krimi z prostredia Južnej Afriky, ktoré tento film hodne využíva. Kontrasty medzi chudobnými a bohatými, rasizmus, drogy, zaujímaví a dobre hrajúci poliši. Dokonca aj Orlando zahral dobre. Vyšetrovanie zaujímavé, často nezvyčajne tragické. Mne dojem skazil až samotný záver, kedy akosi zlyhali hlavní hrdinovia a prestrelka pôsobila nedôveryhodne. ()

Majzlík

Téda v životě by mě nenapadlo, že ta homodíra Legolas dokáže zahrát drsného noirového detektiva. Fakt jsem mu to věřil. O Forestovi ani nemluvim - tomu zbaštim vždycky všechno. ()

dogma97

Slušná porce emocionálně odůvodněného a naturalisticky zobrazeného násilí, to jednoho (zejména přesyceného artovými dialogovými hlubokomyslnostmi) uspokojí. ()

Clark_Kent

Začátek působí celkem hutně, když odhalíte vyvržené a zkrvavéné tělo na pláži. Druhá polovina už prudce klesá a začíná hodně moc nudit. Nic převratného ani nic překvapivého, víceméně slabší jednohubka. ()

gicous

Forest Whitaker by si zasloužil více konzistentní příběh, lepšího režiséra a schopnějšího partnera, než jakým je Orlando Bloom. Plný počet hvězd dávám již zmiňovanému Whitakerovi, jehož melancholicky ztrápená tvář, ho předurčuje pro podobné typy hrdinů. Plus velice oceňuji prostředí Jižní Afriky - exotické, netradiční a neokoukané. Příběh má víceméně průměrnou zápletku, sledující osvědčenou žánrovou šablonu. Nic nového nepřináší. Je to první film, co jsem od tohoto režiséra viděl. Musím říct, že chvílemi mi vyprávění (hlavně od poloviny k finále) příšlo až příliš neuhlazené a uspěchané. Některé scény vyzněly naprosto do prázdna, bez větší návaznosti ke zbytku filmu. Naprostým omylem je obsazení Orlanda Blooma do role tvrdého poldy. Nevěřil jsem mu ani jedno gesto, ani jeden dialog. Po většinu filmu je to prostě Orlando Bloom - výborný do blockbusteru, kde mu společnost budou dělat elfové, piráti a CGI efekty, ale nikoli skuteční lidé. V Zulu jde vidět potenciál, ze kterého ale zbylo pouze působivé prostředí a výborný Whitaker v hlavní roli. 6/10 ()

pekas

I přes účast Orlanda a Foresta tenhle kousek působí ploše a navzdory rádoby silnému tématu až nudně. Víc než průměr tomu nedám a o druhém shlédnutí někdy v budoucnu dost pochybuju. 50% ()

Lucius55

Nejdříve to vypadá "jen" jako dobře odvedená detektivka, pak si člověk začne všímat solidního výkonu, který odvádějí pánové Forrest s Orlandem. K tomu se přidá trocha krve, realistických scén, hlavní motiv nabývá na síle a vy pak prostě musíte tu čtvrtou hvězdu přidat;-) ()

dzberry

Mělo to záblesky parádnosti, ale i matnost trapárnosti (… hlavně ty otřepaniny – detektiv alkoholik plus dysfunkční rodina, porouchaný detektiv plus (a protože) fakt debilní dětství, detektiv na odstřel plus odstřel, detektiv mstitel plus náhlá vyšinutost atp...). Občas divná návaznost scén, míň kvalitní herectví jihoafrického elfa a bezradný závěr... Ale jinak ok. 3,5 ()

Mamlas

Taková zpočátku pozvolná až nudná detektivka, která časem, ale jen velmi zvolna trochu graduje. Docela dobrý casting i zajímavé exteriéry, bohužel v kontrastu se slabým a vcelku zmateným dějem a průměrnou režií. ()

Romeroo

Velmi dobře zvládnutá kriminálka po všech stránkách. Na začátku hezky drsné pokoukání, které se mění v dobře zahranou a napsanou krimi. Jsem rád, že Orlando ukázal, že umí zahrát velmi zdatně a nepotřebuje k tomu šípy. Konec předvídatelný, ale velmi milý. Zulu sice nic nového v žánru nepřineslo, ale na druhou stránu drtivou stopáž filmu mě velmi bavilo. ()

XXXXXXXX

Syrové. Naturalistické. Jen by neškodilo trochu víc zapracovat na prokreslení postav. Jo a Forest by si konečně s tou obrnou lícního nervu měl zajít ke specialistovi. ()

johnsnow

Francúzi točiť dokážu, to mi už dokázali viackrát ale tento počin je niečo úplne iné. HERCI: Whitaker s Bloomom sú vynikajúca dvojka, jeden starý skúsený a druhý mladý ožran a kurevník. Ostatný heci neznámy ale čo sa týka holohlavého záporáka tak ten to zahral fajne. AKCIA: Drsná, krvavá, miestami až odporná avšak taká je realita, síce bitky tam nie sú no čo sa týka prestreliek tak to má šmrnc. PRÍBEH: Výborný, perfektne spracovaný a trošku zamotaný takže až ku koncu začnete chápať všetko. ()