gumolit

Veľmi dlho som nevidel taký kvalitný drsný krimi thriller.Má to síce pomalý rozbeh lenže to čo sa tam potom deje mi doslova vyrážalo dych.Skvelý scenár, príjemne depresívna atmosféra a hlavne skvelí herci.Forest whitaker je ako vždy stále výborný no najviac ma prekvapil Orlando Bloom!Sakra nakonniec nie je až také nemehlo herec ako som myslel.Mám dojem že další z miláčikov ženského pohlavia končí so svojimi tipmi pekných hrdinov a ako další v poradí už konečne dospel na herca.Režisér Jerome Salle príjemne prekvapil a natočil proste hotovú pecku. ()

NJD

Dějově hodně nabitá kriminálka, která sice může občas působit trochu předimenzovaně (velký počet postav sledujících své vlastní cíle), někdy naopak poněkud mdle (závěrečná "honička" v poušti), ale celkově ve mě zanechala určitě pozitivní dojem. To hlavně kvůli odlišnosti od většiny dnešních kriminálek odehrávajících se v šedých metropolích vyspělých států. Právě pestrost jihoafrických kulis společně se zajímavě rozvíjející se dějovou linií povyšuje film na o něco vyšší úroveň. ()

Renfield

Vcelku povedená kriminálka, s dobrou, tak trochu "severskou" atmosférou. Zaujala především hereckým obsazením, protože jméno režiséra bylo pro mě neznámé. Forest Whitaker nezklame a nestalo se tak ani v případě Zulu, za to Orlando Bloom vzbuzoval velkou zvědavost, především pak, po přečtení zdejších komentářů. Také se mi do této role vůbec nehodil, protože jeho hraní nebylo nikdy kdovíjaké. O to větší překvapení... od začátku jsem čekal, kdy se objeví a ano, původně jsem ho vlastně nepoznal, protože takhle charismaticky a od života zmláceně snad ještě nevypadal. Nakonec mě scény s ním bavily pomalu nejvíce a tím počtem milenek to nebylo, prostě výborný výkon. Scénář a režie jsou taktéž fajn, film je dostatečně napínaví, akční a brutální. I když ano, několik rezerv ve scénáři by se přeci jen našlo. Po skončení westernového finále jsem si říkal, že by to bez Orlanda snad ani nebylo ono. Lépe, nebo stejně dobře by to pravděpodobně zahrál jen Matthew McConaughey, který si v poslední době podobné role užívá. 75% ()

Blazin

Tak tohle jsou filmy přesně pro mě. Syrové, ostré, hlavní hrdinové se svým nekonvenčním chováním a k tomu perfektní prostředí. Až na trochu slabší finální scénu super. PS: Naprosto famózní herecké výkony dvojice Orlando Bloom a Forest Whitaker. ()

mira007

Přes nudnější začátek celkem solidní drsné krimi odehrávající se v ne časté Jižní Africe. Obsazení je lehce matoucí, ale Orlando dokázal zahrát zkrachovalýho drsňáka, Whitaker profi a pár ženskejch se svlíká. Frantíci natočili hodně zajímavej kousek po delší době. ()

Zombi

Parádní drsná kriminálka z jižní Afriky o vyšetřování vraždy jedné dívky, které ale bude mít větší dopady na život obou dektivů než by se mohlo z počátku zdát. Whitakera v pohublé podobě jsem skoro nepoznal, překvapením pro mě byl Bloom, kterého moc nemusím, ale tady byl hodně fajn. Celkové pojetí filmu, drsnost i sem tam trocha akce a netradiční závěr mě potěšili. Žabožrouti umí. Slušné 4 hvězdy. ()

bobstock

Né všechny pláže se lesknou a třpytí krásnými exotickými dívkami, některé jsou spíše zalité krví a experimentální drogou jako pozůstatek nehezkých dob Apartheidu v JAR. Detektivové rozkrývající zločin v syrové podobě, Forest Whitaker s tradičním chladem a Orlando Bloom a jeho dokonale sešlehanou a unavenou tváří. 75% ()

Ad4mson

Zatraceně drsná kriminálka s perfektní režií a scénářem a pro mě strašně příjemným překvapením v podobě Orlanda Blooma. Takhle šťavnatej a přesvědčivej charakter jsem už dlouho neviděl. Zarostlej, zpustlej, nasávající, kouřící, nekorektní drsňák, kterej pro hlášku nejde daleko. Připomněl mi Lea v Krvavém diamantu. Víc takovejch rolí pro něj. Pecka! ()

Illy

Fakt parádní kriminálka s překvapivě výborným Bloomem, o Whitakerovi nemluvě. Navíc v prostředí, které mi nedávno totálně znechutil Chappie :-) ()

petikacka

Mělo to potenciál...dobré obsazení...zajímavý příběh...A nakonec se to všechno tak nějak rozplynulo do ztracena a nezanechalo to ve mě absolutně nic...Za mě 68% ()

barteca

Orlando Bloom, konečně mimo škatulku hezouna a konečně s přesvědčivém výkonu, s F.Whiteakrem v drsně autentické krimi z JAR. ()

Druury

tak tady se s brutalitou nikdo nesral. pár scen mi hnulo žlučí - scéna na pláži. Orlando mi kupodivu nevadil, protože na takovýho vola se uplně hodí. Forest nezklamal, to je pan herec. Dobrá kriminálka ze světa, kde se s nikym a ničim neserou. ()

Mlle

Slibný začátek se promění v přehlídku zbytečných krutostí a snahu šokovat za každou cenu. Přesto má film spoustu kladných stránek, herci, drama, celkem smysluplná zápletka. ()

gonga

Začala to dobře, občas docela drsná scéna, postavy sympatické, Orlando skvělý, jeden by si myslel, že ho čeká skvělá drsná kriminálka. Ale nečekala, vinou naprosto naivního a hloupého scénáře film padl o třídu níž než by se zdálo. Pilotní historka o tajemné molekule měnící lidi v monstra byla snad vycucaná z nějakého céčkového hororu a dál už se to vezlo, nelogičnosti, chyby , jedna postava ví to co druhá aniž by spolu mluvily a tak dále, a tak dále. Navíc jsem si nějak k postavám nestihl vytvořit jakýkoliv vztah a tak mi jejich osud byl zcela ukradený a tudíž mě nedojal ani konec, který zřejmě dojemný být měl. P.S. Když chcete vystřílet ranč plný zkušených ozbrojenců, dělá se to tak, že tam prostě nakráčíte s brokovnicí a postřílíte je, protože střelba asi není slyšet a tudíž všechny , ač jich tam je alespoň šest, zastihnete nepřipravené. ()

bllm

Solidní, chvílema opravdu drsná detektivka z brutálního prostředí JAR. Skvělý výkon F.W. je samozřejmost, ale hlavním překvapením tohohle filmu je Orlando Bloom. Kdy se z Barbíny stal CHLAP? A kdy se naučil takhle dobře hrát? ()

djfun

Překvapivě hustej a přesvědčivej Bloom a jako vždy spolehlivej Whitaker. Solidní thriller, spokojenost. ()

Narciska

Za mě to byl násilnický film, násilí tam bylo moc, ve snaze šokovat diváky a bez ohledu na to, že šlo proti motivaci zločinců. Vůbec se často jednalo iracionálně, celý film věnovaný vyšetření vraždy, který vypadá jak milenecká hádka pod vlivem drog, zatímco vražda policisty projde skoro bez povšimnutí. Orlando Bloom hrál pro mě dosti odpudivého floutka, jeho vývoj mi přešel absurdní, Forest Whitaker měl lepší roli, ale zase někdo měl potřebu se na jeho příběhu pitoreskně vyřádit. Všechno, co se první půl hodinu řeklo, bylo určeno jen uvedení diváka do děje, takhle lidi spolu nemluví a věci, co na hlas říkají, už o sobě musí dávno vědět. Velmi špatný film, kde násilí bylo to jediné, co vynikalo. ()