Na dno nás nedostanete

Won't Back Down

Na dno nás nedostanete

Won't Back Down

USA, 2012, 116 min

Zaujímavý film s dobrým a originálnym námetom. Ale 2-hodinový rozsah sa mi zdal naozaj príliš, obzvlášť keď kopu z toho čo sa tam odohrávalo boli nepodstatné veci. Ale naozaj nepochopím, prečo by škola s trvalo najhoršími výsledkami mala byť aj naďalej ovládaná despotickým vedením a pri akejkoľvek iniciatíve o zlepšenie boli všetci na začiatku automaticky proti. Ale ústrednú myšlienku filmu treba určite vyzdvihnúť, lebo jedna vec určite stojí za zamyslenie. Vlastne počas celého príbehu sa stále dokola hľadelo len na odbory, učiteľov a rodičov. A pre koho sú vlastne tie školy? Pre koho majú byť odrazovým mostíkom do budúcnosti? No predsa pre deti! Ale väčšinu z nich tam zaujímali len peniaze a pracovná zmluva. V mnohých prípadoch je to podobné aj dnes... Ale to je komplexný problém, ktorý nenájde správnu cestu bez aktívnej účasti všetkých strán - odborov, učiteľov, rodičov a ich detí.(18.5.2014)

Ikdyž je vám jasné (stejně jako u jiných hollywoodských filmů) jak film skončí, tak přesto je zajímavé sledovat úsilí a odhodlanost matky, která bojuje za vzdělání a budoucnost svého dítěte. Všechna úskalí, která to sebou přináší a i obrázek toho jak to v některých školách a některých třídách skutečně může vypadat, když je špatné vedení a když se výuka dělá pro peníze nikoli pro studenty. Osobně zajímavý snímek.... záleží na tom kolik z toho je skutečnost a kolik holý výmysl. Jinak jen další hollywoodský snímek se šťastným koncem.... Jaká utopie, kéž by to tak skutečně fungovalo :-/(5.9.2013)

Snímek má dobré herecké obsazení, kdy herci, co zde jsou, prostě nezklamou, ať už je to Maggie Gyllenhaal, Viola Davis nebo Holly Hunter. Jenže ten příběh je prostě tak strašně optimistický, až se mi trochu místy protivil, i když je podle skutečné události. Ale jo, někdy něco pozitivnějšího a dobrého potřebujeme.(10.10.2017)

To byl zas jeden z těch uhm no nevzpomenu si ani náhodou jak je cizím slovem oslavná óda, to bude asi tím, že jsem vychodila základní školství v Americe a dál už mě nikam nevzali... Teda agitka jak sfiňa na knowhow (to jsem vyguglila pochopitelně) negramotnost jak z čítánky nebo bible? Nechci tím nikoho urazit, ale nebýt roku natočení 2012, hádala bych či jsem v minulém tisíciletí nebo někde na Bangládeši či v Africe. Jeden se někdy nestačí divit, ale zase na druhou stranu není těm jednodušším líp? V tom dnešním Absurdistánu jistě! Na první stranu stejně můj nicotný příspěvek není v hluboké džungli vědění relevantní, takže nic.☺ Po druhém shlédnutí shovívavě zvedám hodnocení.(6.9.2013)

• peetriss

Abych byl spravedlivý, určité kouzlo v sobě tento příběh, o rodičích bojujících za právo na kvalitní vzdělání pro své děti, má. Ale zcela mi tady chybí náboj potřebný pro rozjetí vtahujícího filmového dramatu, protože tento film osciluje svým stylem a kvalitou někde na úrovni tuctového televizního filmu. Je to takové nemastné neslané. Dvouhodinová stopáž se mi také zdá příliš. Jedinou spásou je kvalitní herecké obsazení.(12.2.2016)