Reklama

Reklama

Jamie je matkou devítileté Emily, která trpí dyslexií a není schopna se ve třetí třídě naučit číst. Dívčina třídní učitelka nemá o žáky zájem, a tak se nezatěžuje jakoukoliv širší výukou. Jamie se pokusí dostat dceru na výběrovou školu, kde mohou přijmout do třetí třídy pouze tři žáky. Bohužel, Emily mezi vybranými není. Jamie si při výběru žáků všimne učitelky Nony ze školy, kam chodí její dcera. Nona řeší podobný problém, její syn Cody chodí také do třetí třídy a není schopen se naučit psát. Poté se Jamie dozví o "Zákonu obnovy", který umožňuje nespokojeným rodičům ovládnout školu. Potřebuje k tomu ale dobrý projekt. Setká se opět s Nonou a požádá ji o pomoc. Dříve než budou moci obě odhodlané matky změnit způsob výuky, musí svést boj s rodiči, školní radou a učitelskými odbory. Ale protože to dělají pro své děti, nehodlají ustoupit. (TV Nova)

(více)

Videa (13)

Trailer

Recenze (20)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Snímek má dobré herecké obsazení, kdy herci, co zde jsou, prostě nezklamou, ať už je to Maggie Gyllenhaal, Viola Davis nebo Holly Hunter. Jenže ten příběh je prostě tak strašně optimistický, až se mi trochu místy protivil, i když je podle skutečné události. Ale jo, někdy něco pozitivnějšího a dobrého potřebujeme. ()

Dzeyna 

všechny recenze uživatele

Vážně skvělá podívaná! Plná emocí, napětí, vůle a hlavně víry v sebe sama. Maggie Gyllenhaal je opravdu skvělá a tady předvedla naprosto skvělou ženskou, která si stojí za svým a je plná života. Naprosto výborný příběh, který má velké poselství. Má to hodně do sebe. Kdyby se takhle chovali všichni lidé, svět by byl hned lepší. Nedám plný počet pouze kvůli tomu, že to tady akorát kazí vedlejší mini příběhy, jako je románek s jedním z učitelů apod. ()

Reklama

Roman.Ticka 

všechny recenze uživatele

To byl zas jeden z těch uhm no nevzpomenu si ani náhodou jak je cizím slovem oslavná óda, to bude asi tím, že jsem vychodila základní školství v Americe a dál už mě nikam nevzali... Teda agitka jak sfiňa na knowhow (to jsem vyguglila pochopitelně) negramotnost jak z čítánky nebo bible? Nechci tím nikoho urazit, ale nebýt roku natočení 2012, hádala bych či jsem v minulém tisíciletí nebo někde na Bangládeši či v Africe. Jeden se někdy nestačí divit, ale zase na druhou stranu není těm jednodušším líp? V tom dnešním Absurdistánu jistě! Na první stranu stejně můj nicotný příspěvek není v hluboké džungli vědění relevantní, takže nic.☺ Po druhém shlédnutí shovívavě zvedám hodnocení. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Z pozice studenta by mi bylo jistě sympatické, kdybych navštěvoval školu, ve které by mne nikdo neobtěžoval s probíranou látkou a učitelé by byli vděčni za to, že je nebudu příliš bít. Z pozice rodiče už mi taková škola zase až tak dokonalá nepřipadá, takže dokážu ocenit Jamie v její odhodlané snaze po zlepšení úrovně školy. Ono podobných filmů je několik, ale tento obsahuje výtečný souboj s byrokracií, která dokáže otrávit nejednoho idealistu a taky jednu skvěle zarputilou mámu, pro kterou není problém rozbít hlavou atom ani vyplnit dotazník. Tak to mám rád, jen to na mne bylo příliš dlouhé. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Zaujímavý film s dobrým a originálnym námetom. Ale 2-hodinový rozsah sa mi zdal naozaj príliš, obzvlášť keď kopu z toho čo sa tam odohrávalo boli nepodstatné veci. Ale naozaj nepochopím, prečo by škola s trvalo najhoršími výsledkami mala byť aj naďalej ovládaná despotickým vedením a pri akejkoľvek iniciatíve o zlepšenie boli všetci na začiatku automaticky proti. Ale ústrednú myšlienku filmu treba určite vyzdvihnúť, lebo jedna vec určite stojí za zamyslenie. Vlastne počas celého príbehu sa stále dokola hľadelo len na odbory, učiteľov a rodičov. A pre koho sú vlastne tie školy? Pre koho majú byť odrazovým mostíkom do budúcnosti? No predsa pre deti! Ale väčšinu z nich tam zaujímali len peniaze a pracovná zmluva. V mnohých prípadoch je to podobné aj dnes... Ale to je komplexný problém, ktorý nenájde správnu cestu bez aktívnej účasti všetkých strán - odborov, učiteľov, rodičov a ich detí. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama