Reklama

Reklama

Jamie je matkou devítileté Emily, která trpí dyslexií a není schopna se ve třetí třídě naučit číst. Dívčina třídní učitelka nemá o žáky zájem, a tak se nezatěžuje jakoukoliv širší výukou. Jamie se pokusí dostat dceru na výběrovou školu, kde mohou přijmout do třetí třídy pouze tři žáky. Bohužel, Emily mezi vybranými není. Jamie si při výběru žáků všimne učitelky Nony ze školy, kam chodí její dcera. Nona řeší podobný problém, její syn Cody chodí také do třetí třídy a není schopen se naučit psát. Poté se Jamie dozví o "Zákonu obnovy", který umožňuje nespokojeným rodičům ovládnout školu. Potřebuje k tomu ale dobrý projekt. Setká se opět s Nonou a požádá ji o pomoc. Dříve než budou moci obě odhodlané matky změnit způsob výuky, musí svést boj s rodiči, školní radou a učitelskými odbory. Ale protože to dělají pro své děti, nehodlají ustoupit. (TV Nova)

(více)

Videa (13)

Recenze (19)

Roman.Ticka 

všechny recenze uživatele

To byl zas jeden z těch uhm no nevzpomenu si ani náhodou jak je cizím slovem oslavná óda, to bude asi tím, že jsem vychodila základní školství v Americe a dál už mě nikam nevzali... Teda agitka jak sfiňa na knowhow (to jsem vyguglila pochopitelně) negramotnost jak z čítánky nebo bible? Nechci tím nikoho urazit, ale nebýt roku natočení 2012, hádala bych či jsem v minulém tisíciletí nebo někde na Bangládeši či v Africe. Jeden se někdy nestačí divit, ale zase na druhou stranu není těm jednodušším líp? V tom dnešním Absurdistánu jistě! Na první stranu stejně můj nicotný příspěvek není v hluboké džungli vědění relevantní, takže nic.☺ Po druhém shlédnutí shovívavě zvedám hodnocení. ()

Dzeyna 

všechny recenze uživatele

Vážně skvělá podívaná! Plná emocí, napětí, vůle a hlavně víry v sebe sama. Maggie Gyllenhaal je opravdu skvělá a tady předvedla naprosto skvělou ženskou, která si stojí za svým a je plná života. Naprosto výborný příběh, který má velké poselství. Má to hodně do sebe. Kdyby se takhle chovali všichni lidé, svět by byl hned lepší. Nedám plný počet pouze kvůli tomu, že to tady akorát kazí vedlejší mini příběhy, jako je románek s jedním z učitelů apod. ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Snímek má dobré herecké obsazení, kdy herci, co zde jsou, prostě nezklamou, ať už je to Maggie Gyllenhaal, Viola Davis nebo Holly Hunter. Jenže ten příběh je prostě tak strašně optimistický, až se mi trochu místy protivil, i když je podle skutečné události. Ale jo, někdy něco pozitivnějšího a dobrého potřebujeme. ()

kinderman 

všechny recenze uživatele

Ačkoli koncept modelového dramatu neústupný jedinec proti systému vypadá sympaticky, dílo vzbuzuje řadu otázek: Co bránilo Noně od začátku učit s podobným entuziasmem, jaký vykazoval její kolega (ačkoli z jeho hodin není jasné, zda učí matematiku, nebo hudební výchovu)? Opravdu veškeré zlo ztělesňují odboráři, kteří brání pegagogům v jejich snaze věnovat se slabším žákům i po skončení výuky? Líbilo by se vám, kdyby osud školy, do které chodí vaše dítě, najednou chtěla brát do rukou sice pohledná a zapálená, ale nepříliš inteligentní žena, jež nestíhá ani ve svém běžném (nijak náročném) zaměstnání? A to hlasovací finále je jedno velké klišé (včetně hudebního podkresu). ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Z pozice studenta by mi bylo jistě sympatické, kdybych navštěvoval školu, ve které by mne nikdo neobtěžoval s probíranou látkou a učitelé by byli vděčni za to, že je nebudu příliš bít. Z pozice rodiče už mi taková škola zase až tak dokonalá nepřipadá, takže dokážu ocenit Jamie v její odhodlané snaze po zlepšení úrovně školy. Ono podobných filmů je několik, ale tento obsahuje výtečný souboj s byrokracií, která dokáže otrávit nejednoho idealistu a taky jednu skvěle zarputilou mámu, pro kterou není problém rozbít hlavou atom ani vyplnit dotazník. Tak to mám rád, jen to na mne bylo příliš dlouhé. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama