poster

Snadný prachy II

 • Švédsko

  Snabba cash II

 • slovenský

  Easy Money II

 • anglický

  Easy Money II

Krimi / Thriller / Drama / Akční

Švédsko, 2012, 97 min

Režie:

Babak Najafi

Předloha:

Jens Lapidus (kniha)

Scénář:

Maria Karlsson

Kamera:

Aril Wretblad

Hudba:

Jon Ekstrand

Producenti:

Fredrik Wikström

Střih:

Theis Schmidt

Scénografie:

Roger Rosenberg

Kostýmy:

Lisa Holmqvist
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JASON_X
  ****

  Od minule nám všichni ti švédští... vlastně nešvédští gangsteři nějak zdrsněli. Zdrsněl srábek Jorge, který byl minule jen za fackovacího panáka, zdrsněl arabáčský přizdisráč Mahmúd, který dokonce nemuslimsky zfackoval vlastního fotra, zdrsněl norský studentík, který v lapáku dostal školu od drsného Srba Mrada a zdrsněli i všichni ostatní Srbové, beztak už dost drsní. A zdrsněla dokonce i hudba. Takže se mi to líbilo víc než posledně. Scénář je samozřejmě opět hodně vyumělkovaný, ale (SPOILER) největší průser, který hrozí celý film znehodnotit (jedna přitroublá lovestory jednoho vylízaného gangstera a jedné vylízané šlapky), naštěstí Mahmúd včas zažehná brokárnou. Ale jelikož byl nedůsledný, jen se modlím, aby tenhle románek nepokračoval v trojce...(7.1.2015)

 • Kaluž
  ****

  Společenské minoritní skupiny přistěhovalců ze zemí nikoho, kterým nevoní poctivá práce nebo vůbec způsob života postavený na pevných etických zásadách, se konečně dočkaly. Natočili o nich film. A rovnou celou volně provázanou trilogii. Podsvětí současné švédské metropole je zde vykresleno v konturách lapkovství jako ze středověku, akorát s tím rozdílem, že kočovné kmeny se zde ohánějí nabitýma kvérama. Jinak se nic moc nezměnilo. Krade se vše, co není pod zámkem a pokud to pod zámkem je, je to jen kosmetická překážka. Koks, kurvy, rychlá auta a společenský status zvířete, všechno chceme a chceme to hned. Trpělivost je nám cizí. Snadný prachy jsou něco mezi akční gangsterkou a sociálním dramatem s občasným moralizačním šťouchancem do slabin. Pestrá mozaika lidských osudů z opačného spektra společnosti, zábavná, napínavá a ošklivá. Refnova spanilá jízda napříč severským kanálem plným smrdutého marastu je ale přeci jen o nějaký ten stupínek výše (okoštujte: Pusher / Pusher II / Pusher III).(19.12.2014)

 • vander19
  ****

  Pokračovanie jedničky sa jej kľudne vyrovnáva. JW sedí v lochu a robí si čiarky na stenu a čaká kedy ho pustia. Sedí spolu so svojím srbským kamošom a plánuje si počestný život. Našťastie oproti prvej časti Kinnaman zmenil účes a oveľa viac mi bola v tejto partií jeho postava sympatickejšie. Film je možno ešte drsnejší ako bola prvá časť tohto multikulturálneho škandinávskeho krimi. Opäť sa do popredia dostavajú konflitky moslimov, Srbov a rôznych hispánskych skupín. Opäť je to o drogách a hlavne prachoch. JW sa vykryštalizuje na to, čo vo svojom vnútri skutočne je. Dvojka je o moc akčnejšia a filmu to prospieva. Výborné pokračovanie.(20.11.2014)

 • kenkaku
  **

  Sorry lidi, ale nic víc než nastavovaná kaše (a navíc pěkně řídká) to není. Pokračuje se přesně tam kde končí Snadný prachy #1, jen s tím rozdílem, že už není co objevovat. Není s kým se seznamovat. Prostě jen jedeme dál a neeeuuuvěěěěěřittttelněěě uloudaně. Když jsem s hrůzou z jistil že mám za sebou 1/2 filmu a vlastně se ještě nic nestalo, měl jsem chuť to zabalit. Ono sledovat několik linek je hrozně sexy, ale sexy je to proto, že to dává šanci na slušně dynamický děj. Celkem mě taky naštvalo, že "ojebaný JW" neudělá vůbec nic proto, aby "vyrovnal skóre". Stejně je mimo zákon, tak proč si brát servítky? Navíc jsem vůbec nepochopil, proč se VŠICHNI chovají jako retardi? Znamená to, že když jsem gauner, jsem i idiot? Stručně řečeno: děj nudný, hloupý, bez špetky fantazie...(4.7.2014)

 • Fr
  ***

  ,,PAMATUJEŠ SI, KDYŽ JSI MI ŘÍKAL, ŽE V TOMHLE SVĚTĚ KAŽDEJ MYSLÍ JEN NA SEBE A NA PENÍZE? MĚL JSI PRAVDU.“...... /// Tak nám chlapci pokračujou v těch svejch rozjebanejch životech (prostě nejsou zrovna za vodou a ve vatě…). Dlouho je to slabý bahno. ¾ hodiny – tyhle nezáživný obrázky můžou odradit. Pak KONEČNĚ Jorge přichází provýst svůj ,,ojeb“. Mahmoud zdá se mít taky po starostech. A co J.W? Iñárritovsky (na Švédskej způsob) se nám to tady začne proplejtat a je z toho taková povedená … kurva nevím – kovbojka? Na nějakej přesah, jako že prachy ti stejně štěstí nepřinesou bych se vysral. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihy ,,Snabba Cash“ (2006) a ,,Aldrig Fucka Upp“ (2008), který napsal Jens Lapidus číst nebudu. 2.) Jsem na kryplkáře a nevím, jak zdrhnout z kriminálu. 3.) Thx za titule ,,PJ Ladd“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(30.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace