Film, na který se nezapomíná a a člověk se u něho pobaví příjemným humorem, který se točí kolem zplození knížecího potomka a posléze jeho vztahem s nevlastní sestrou... Nádherný výkon tu předvádí především František Smolík s nezapomenutelnými hláškami ("a to jsou děti někdy ještě nevděčné"), ale i farář Jaroslav Marvan ("Sodoma Gomora") či ústřední postava v dvojroli vystupující Otomar Korbelář. Snad právě jeho narážky tento dnes už zcela nevinně vyhlížející film vedl v padesátých letech k tomu, že byl nepřístupný. Samozřejmě pět hvězdiček.(2.2.2016)

Další z řady filmů, které pamatuji především ze svého dětství. Tehdy jsem asi jako malý nijak zvlášť neřešil nějakou nevěru a levobočka, ale pamatoval jsem si, že to svým způsobem nemělo zas až tak dobrý konec (dojemný však byl, to jo). Když se na to podívám dnes, kromě sentimentu působí na mě z filmu především ona melancholie z aristokratických hodnot, kterých je dnes člověk svědkem už jenom v Anglii. A taky je smutný, že někdo natolik emocionální, živelný a vznešený jako Vlasta Fabiánová, musel vyměnit hrdost za montérky družstevnice po zbytek svého života..(7.7.2016)

Otomar Korbelář a Vlasta Fabiánová.....kouzelná dvojka. Příběh zamilování nerovné dvojice, příběh o moudrosti a toleranci, příběh veskrze smyšlený a utopistický, ale tím e prostě jedinečný a krásný. Spousta scén mi uvízla v hlavě, ať už nářez opaskem, nebo snězené cukroví v zámku, či prdlý a dětina pán Smolík..... Je to odpočinkový film, plný humoru a co je hlavní končí dobře. :-))(26.10.2011)

co k tomuto svěžímu dílku dodat? Otomar Korbelář je velmi - eeh, jak to říci slušně - koukatelný a sexy i jako mladý chasník, i jako starší, životem ovátý sedlák a hraje trojroli - i svého vlastního otce. Vlasta Fabiánová jako kněžna je nádherná!!!! Celá ta situace, točící se kolem následníka starého hypochondrického roztřeseného knížete pána (jako vždy bravurní Smolík) "To máám vypít? ale to je velice nechutnééé..." "Ale pomůže vám to, jasnosti.." "eeeeh, myslíte?"je velmi dobře podaná, líbí se mi všechny role...Dítětova jako dceruška (vem si koláček....kdo to snědl? Jááááá!!!!!) i Dítě, coby mladý knížepán....a nejlepší je Marvan jako farář - "Hříšníku!!! Tisíc otčenášů je málo na tvou hanbu!!!" Svěží, krásný a vždy s radostí shlédnutý film.(29.12.2012)

Příběh milostného vzplanutí jinocha - venkovského pytláka a mladé kněžny, od níž se po sňatku se zestárlým šlechticem očekává potomek. Z onoho románku skutečně vzejde kýžený pokračovatel rodu a podaří se utajit, že jde o levobočka. Po letech mladý kníže navštíví panství a zakouká se do pytlákovy dcery. Samozřejmě netuší, že je to jeho sestra...(2.4.2012)

• - Autor hudby Eman Fiala je bratrem Ference Futuristy, jednoho z protagonistů filmu. (M.B)

• - Otomar Korbelář ztvárnil ve filmu dvojroli syna i otce. (M.B)

• - Exteriéry sa točili i vo Veltrusích. (dyfur)