Reklama

Reklama

Steve Butler (Mat Damon) byl společně se svou kolegyní z obchodního oddělení Sue Thomasonovou vyslán na venkov do McKinley. Město trpí vleklou ekonomickou represí a pro dva zkušené obchodníky se jeho obyvatelé zdají být snadnou kořistí – hodlají jim nabídnout peníze za odkup těžebních práv na jejich farmářských pozemcích, což díky daným podmínkám většina jistě přijme jako řešení nelehké finanční situace. Vypadalo to, že vše bude za pár dní hotové. Situace se ale komplikuje – za prvé, komunita vše zvažuje společně pod vedením váženého učitele Franka Yatese, za druhé se Steve zakouká do Alice. Když se na scéně objeví noblesní ekologický aktivista Dustin Noble, dosáhnou osobní i profesní dilemata maxima. (HBO Europe)

(více)

Videa (19)

Trailer 1

Recenze (111)

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Země naděje je přesně tím typem filmu, u kterého věřím, že si aktivisty zneužívané děcko Greta Thunberg pohrává se svou přírodně zarostlou ekopipinkou, a myslí při tom na své zřejmě podobně smýšlející kámoše Matta Damona a Johna Krasinskiho, kteří využili svého postavení a možností využití, respektive zneužití, filmového průmyslu, ke svému postoji vůči přírodě a nekompromisnímu pošpinění korporací celého světa. Co k tomu prostě dodat? Od prvních minut se jedná o ekologistickou agitku, kde je už dopředu zcela jasné, jak se jak zápletka, tak hlavní hrdina budou vyvíjet, ovšem ono je to navíc zpracováno tak strašně nezáživně a nezajímavě, že to snad nemůže bavit právě ani ty „zelený“. Ono tu tedy ke konci dojde k jednomu nečekanému zvratu, který vážně překvapil, ale hned v následující scéně je to navráceno zpět do zajetých, tuctových kolejí, aby to samozřejmě vyústilo v megakýčovitý happyend, který byl fakt za trest. Když bych jinak ale pominul tedy tu zoufale nefunkční a otřepanou zápletku, máme tu ještě postavy, které nelze též ovšem považovat ani trochu za zajímavé, hodně se tu pak hraje i na emoce a různé vztahové propletence, jenže i v tomto ohledu to velmi nepřesvědčivě klopýtá, o nějaké atmosféře, či osobitém tvůrčím zpracování se tu také nedá ani diskutovat, čímž Země naděje zkrátka spadá mezi ty vážně nefunkční a mdlé podívané, které si dle mého mínění nemůže užít fakt nikdo, a konkrétně zde se prostě ve všech ohledech jedná o nehorázně tuctový snímek, kterých jsou stovky, či spíše tisíce a nic na tom nezmění ani jeho naivní ekologická propagace. ()

filipvrbik 

všechny recenze uživatele

Matt Damon a John Krasinski excelují v sice lehce nudném, ale velmi zajímavém filmu. Moc se na americkém venkovu nevyznám (vím, že většina volí Trumpa a brojí proti potratům a přistěhovalcům), takže jsem se docela přiučil, každopádně to vůbec nebylo špatné, i když začátek naznačoval, že to bude o ničem, naopak konec je docela netradiční a v něčem i nečekaný...70% ()

Reklama

Hortensia 

všechny recenze uživatele

Velice duležitý dnešní film! Až k podivu, že autorem je Gus Van Sant. Za dramtem v zapadlém městečku se vyjevuje alegorie o drobných lidech v jakémkoli městečku, kteří se jednou octnou ve střetu zájmú. A je zcela jedno jak se strany jmenují, ale "Global" je sam o sobé skvělý výběr názvu. O současném politicko-mediálním balastu. Proekologické, proti, pronárod, proti, prolife, proti, proLGBT, proti, proToleranci, Proti... Hlavne se nenechte... ehm, obelhat a používejte rozum, ostatne tento malý krásný film přichází s vírou v obyčejného člověka, který se napokon zmanipulovat nenechá, protože sám bádá, sám se informuje, sám se rozhodl uhájit svoji dustojnost. Matt Deamon má krásnou postavu. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Když se upíšete ďáblu a pak mu věrně sloužíte, můžete ještě prokázat, že jste slušný člověk? Ne, vždycky budete už jen pokrytec. Stejně jako náš amatérský zpěvák, co nedávno rezignoval v schizofrenní roli lokaje i šéfa na ministerstvu zdravotnictví.. Budoucí přítomnost Bruce Springsteena detekuje citlivý nos už po pár minutách, Van Sant to ve specifickém prostředí nechává přirozeně plynout a v jednu chvíli překvapí i zajímavým zvratem. Škoda jen, že se očekávaný závěr neobešel bez Damonova uvědomělého proslovu. V rámci té licoměrnosti to působilo, že když už je vyděláno, můžeme se vrátit ke kořenům.. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Na tohle téma už vzniklo tolika filmů, že tenhle vedle toho vypadá nejen jako chudý příbuzný, ale navíc kopírující kdejaké klišé z těch filmů předchozích. Tím se stává snímek nejen nereálným, ale dokonce nechtěně směšným. Není na něm nic burcujícího, co asi mělo být, a kdejaké ekologické krátké video na Youtube je údernější. K tomu unylé herectví, mizerný scénář a poměrně "utajená" kamera - nic moc. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (1)

  • Původně měl být film režijním debutem Matta Damona, ale vzhledem ke krátké době na přípravu a k některým tvůrčím konfliktům zůstal u projektu pouze jako herec. (Dr Lizal)

Reklama

Reklama