Reklama

Reklama

Steve Butler (Mat Damon) byl společně se svou kolegyní z obchodního oddělení Sue Thomasonovou vyslán na venkov do McKinley. Město trpí vleklou ekonomickou represí a pro dva zkušené obchodníky se jeho obyvatelé zdají být snadnou kořistí – hodlají jim nabídnout peníze za odkup těžebních práv na jejich farmářských pozemcích, což díky daným podmínkám většina jistě přijme jako řešení nelehké finanční situace. Vypadalo to, že vše bude za pár dní hotové. Situace se ale komplikuje – za prvé, komunita vše zvažuje společně pod vedením váženého učitele Franka Yatese, za druhé se Steve zakouká do Alice. Když se na scéně objeví noblesní ekologický aktivista Dustin Noble, dosáhnou osobní i profesní dilemata maxima. (HBO Europe)

(více)

Videa (19)

Trailer 1

Recenze (105)

Radko 

všechny recenze uživatele

Veľmi trefná predpoveď nielen v eko hnutiach. Ideálny stav podľa nej nastáva, ak developerov aj ich odporcov financuje aj organizuje len jedna strana sporu. O koho ide, písať netreba. Odbúrajú sa tým nepredvídané ťažkosti. Len to nesmie vyzerať príliš okato, aby verejnosť nespanikárila. Trefné podobenstvo na aktuálnu nôtu. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $15miliónovTržby USA $7,597,898Tržby Celosvetovo $11,034,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,351,915 //počet predaných kusov 32,632Tržby za predaj DVD v USA $2,991,788 //počet predaných kusov 95,662║ celkom príjemný film sa zaujímavou témou ktorá je nenásilne podaná, fajn obsadenie /60%/ ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Když se upíšete ďáblu a pak mu věrně sloužíte, můžete ještě prokázat, že jste slušný člověk? Ne, vždycky budete už jen pokrytec. Stejně jako náš amatérský zpěvák, co nedávno rezignoval v schizofrenní roli lokaje i šéfa na ministerstvu zdravotnictví.. Budoucí přítomnost Bruce Springsteena detekuje citlivý nos už po pár minutách, Van Sant to ve specifickém prostředí nechává přirozeně plynout a v jednu chvíli překvapí i zajímavým zvratem. Škoda jen, že se očekávaný závěr neobešel bez Damonova uvědomělého proslovu. V rámci té licoměrnosti to působilo, že když už je vyděláno, můžeme se vrátit ke kořenům.. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Problém je, že pokud znáte názory Matta Damona, tak není potřeba ani žádné myšlenkové námahy k odhadnutí konce, byť nezastírám, že aktivista mě překvapil. Téma filmu se mě moc nedotýká, ale myšlenky se dají převést i na jiný případy, které jsou bližší i naším poměrům, takže fajn. Celou dobu však film postrádal sůl, která by dodávála chuť, přišlo mě to jako když se lenochod zavěsí na strom a co se stane, to se stane. ()

Hild 

všechny recenze uživatele

Mám moc ráda režijní styl Guse, ve svých filmech umí vždy vytvořit strašně příjemnou atmosféru a umí ve mně vyvolat takový hřejivý pocit. Tady se mu to ale tak moc nepovedlo, námět je zajímavý, ale prostě tomu něco chybělo, z tématu šlo určitě dostat více, scénář je hodně nezajímavý a celý film tak dost nezáživný a ten závěr filmu tomu už vůbec nepomohl. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (1)

  • Původně měl být film režijním debutem Matta Damona, ale vzhledem ke krátké době na přípravu a k některým tvůrčím konfliktům zůstal u projektu pouze jako herec. (Dr Lizal)

Reklama

Reklama