Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kinderman
  ****

  Věřil jsem, že můj oblíbenec W.Pasikowski nenapíše na motivy legendárního seriálu (jehož první díl mi kdysi přišel tak absurdní, že jsem na další nesebral odvahu) úplný blábol, což se naštěstí potvrdilo. Scény z konce války fungují bezvadně, retro z roku 1975 poněkud umělé (narozdíl od Veřejného nepřítele č.1, Baader Meinhoff Komplex nebo Mnichova), ale finální důchodcovská přestřelka hodně napraví. A je pravda, že místy se Polákům povedlo dodat filmu až indianajonesovskou kvalitu.(26.8.2012)

 • Big Bear
  ***

  Britové mají Bonda, Poláci Klosse. A zatímco se o 007 teprve snažili jeho rodiče, Major Stanislaw Kolicki už za války zle zatápěl Němcům v přestrojení za německého důstojníka abweru. Slavný seriál věnovaný Klosssovi z roku 68-69 jsem ještě neviděl ač jej vlastním. Znám ty co jej zbožňují i ty kteří nad ním ohrnují nos. Osobně od něj čekám něco podobného jako od filmu 4 z tanku a pes. A jelikož se mi do ruky dostalo poslední dílko věnované tomuto legendárnímu hrdinovi, dostal jsem chuť na něj. V prvé řadě lze konstatovat, že Polákům nechybí odvaha. Nemyslím teď vojáky a odbojáře což mohu jen a jen potvrdit, ale filmařům. Dnes se pouští do opravdu výpravných filmů a třeba zde co se týče válečných momentů jsem se až divil jak skvělou atmošku vykreslili. Samozřejmě řada triků byla digitálních a dost okatě digitálních, ale chápu, že splašit letuschopnou štuku by dnes byl asi problém a minimálně drahej špás. Bohužel zejména u těch bojových akcí mi to přišlo takové přetažené i chování některých hrdinů. Nejlepší byla ta střelba z toho pevného kanónu, kde co střela to výbuch. Jestli tam Kloss do kazet neládoval bobky Chucka Norrise pak nevím čím to tam rozsekal přístavní základnu, protože jen bobek Chucka Norrise po zásahu vyhodí do povětří v ohnivé kouli kulometnou věž i s obsluhou... Střela z kanonu rozhodně ne. Před časem také Poláci - studio City Interactive chrlilo levné PC hry FPSky z druhé světové. Hrdinou byl často Polák a kolikrát plnil úkoly na které by nestačil ani tým dobře vybavených a vycvičených britských commandos. Pár jsem jich hrál a přesně takový jsem měl dojem z filmu. Osobně mi mnohem více seděly špionážní pasáže a hlavně ta poslední část filmu odehrávající se v DDR. Kdybych to měl všechno shrnout, tak za mně je to jen za tři bedny knih Mein Kampf. Bratři Poláci totiž co se týče historických a válečných filmů umí víc a lépe... * * *(24.3.2018)

 • gogo76
  ****

  "Dovidenia v Štvrtej ríši!.." Poliaci vedia, nebude to prvý krát, čo píšem chválu na ich adresu. Zaujímavý príbeh na tému, čo ak...Čo ak niekoľko nacistov, ktorým sa podarilo po vojne v tichosti zdekovať, nájde svoj cez vojnu ukrytý poklad a za tie peniaze vytvoria Štvrtú ríšu? Už od úvodu často striedame roky 45 a 75, navyše je tu i častá zmena lokácií, interiérov a exteriérov, takže v tomto smere je film pestrý a nudiť by ste sa nemali. V tomto žánri by som delený obraz nečakal, ale je tu. Hans Kloss z guľometu páli lepšie ako James Bond a práve toho vám Kloss môže pripomenúť. Akčných scén je tu dosť a majú slušnú úroveň. Veľkým plusom je, že film sa netvári prehnane vážne, to by mu ani nesedelo, preto som sa po váhaní priklonil k štyrom hviezdam. 70%.(1.6.2013)

 • bjjoba
  ****

  - http://www.youtube.com/watch?v=F7UhkilBNLA - myslim si, ze v snahe o novodoby remake v americkom style starsieho, slavneho a ovela serioznejsieho diela - http://www.csfd.cz/film/77238-s-nasazenim-zivota/ sa to tvorcom velmi nepovedlo(25.8.2012)

 • JASON_X
  ****

  Zatímco my Češi tradičně nejradši točíme (a sledujeme) užvaněné taškařice a plebejské rádobykomedie, u kterých se otylí knedlíkáři a knedlíkářky plácají do kolen a řehtají se s hubou plnou žrádla na celé kolo, naši severní bratranci umějí spíchnout i takovýhle esteticky přitažlivý, zábavný, světácký, prostě proklatě šmrncovní biják. A zatímco Češi mají Švejka s půllitrem plzeňskýho, Poláci mají Hanse Klosse s Lugerem (na tomhle příkladu je mimochodem dobře vidět odlišnost našich národních povah). Mít polská režie trochu víc merglí na lepší triky, bohatší výpravu, početnější kompars a působivější lokace, Hans Kloss by strčil do kapsy nejednu bondovku. Tak aspoň že obě Kloss girls strčí spolehlivě do kapsy většinu Bond girls.(22.1.2016)

 • - Všechny hlavní postavy objevující se v tomto filmu v záběrech z konce války v roce 1945 jsou svým vzhledem i chováním naprosto věrné a úžasně podobné svým vzorům z dvacetidílného komiksového seriálu Kapitán Kloss (od r. 1968) od výtvarníka Mieczyslawa Wisniewskiho. U nás se tento komiks poprvé prodával v letech 1971-2 v prodejnách zahraniční literatury. Každý měsíc vyšlo pouze jedno číslo a stálo 6 korun. (lioncel)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace