Čas pomsty

Army of One

Čas pomsty

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1993, 106 min

Hodně fajnová podívaná, která splňuje do putníku požadavky poctivého béčka raných devadesátek. Příběh, stejně jako chování postav je echt dementní, navíc mezi sebou vedou hodně cheesy dialogy. Akční scény jsou docela fajn, Lungren je neskutečně topornej jako vždycky, ale ženská je dost šik. Kdyby to bylo kratší byl bych ještě o fous spokojenější, přecijen 110 minut je na takovýto klenot dost. Ale na Lungrena až nečekaně koukatelné.(12.6.2013)

Klasická Lundgrenovina. V dnešnej dobe ťažké béčko, v dobe vydanie určite ťažký akčný náhul. Hlavne akcia v garáži a naháňačky na diaľnici sú fajn. Škoda, že sa tu len strieľalo a moc rán päsťou Dolphík nerozdal. Lundgren je sympaťák a ta sexi prdelka mu fajn sekunduje. Slušná akčná jednohubka, jedna s tých lepších od švédskeho sympaťáka, ktorý ma skratka smolu, že hraje v tom čom hraje. 60% - 3*(18.3.2015)

Čas pomsty je parádní filmek, na kterej se vždy rád podívám. Určitě ptří k Dolphymu nejlepším filmům. Jsou zde parádní přestřelky a honičky sporťáků. Strkanice Lamba s Ferárkem je nezapomenutelná a tu pasáž mám hodně rád. Ve filmu je i spousta skvělých hlášek, které v takovýchto akčňácích nesmí chybět. Pro mě je film prostě klasika a je to jasných 100% :)(24.5.2013)

Po kultovom Univerzálnom vojakovi, v ktorom si Dolph Lundgren zahral svoju životnú úlohu by som od neho síce čakal o trochu viac, ale aj Čas pomsty je stále dostatočne vydarené béčko, ktoré za jeho klasikami ani moc nezaostáva. Vždy ma bavili tieto zápletky o mužovi na úteku, ktorí bol nespravodlivo obvinený z vraždy a tak na úteku musí čeliť nielen polícii, ale aj skutočným vinníkom, pričom v tomto prípade sa film môže oprieť aj o zaujímavý a v rámci možností celkom slušne spracovaný scenár. Poteší, že film naberie slušné tempo prakticky okamžite a tak už po pár minútach dojde nielen k samotnej tragickej udalosti, ale aj úteku a tak už je to po celý čas slušná naháňačka pred políciou a snahe dostať tých, čo za to môžu. Ale ten prvok s rukojemníčkou nie je dobre zvládnutý, do filmu s touto tématikou to síce patrí, ale tu to pôsobí úplne nelogicky, keďže hlavný hrdina si ju drží aj vtedy, keď je mu nielen úplne zbytočná, ale aj veľmi riziková, čo sa mu aj potvrdí a stále robí tú istú chybu. Ale zase dá sa cez to preniesť a veľkým plusom je zasadenie deja do púštnych oblastí a malých mestečiek Kalifornie, takéto zápletky sú v podobných prostrediach najlepšie. Obsadenie ale mohlo byť aj trochu zaujímavejšie, Dolph Lundgren je tu výborný, s ním nemám ani najmenší problém, nesklame ani postava rukojemníčky a Geoffrey Lewis ako slušný šerif, ale chcelo by to lepších záporákov, títo ma moc nebavili. Chcelo by to ale trochu upraviť akčnú zložku. Akcie je tu síce pomerne dosť, je výborne natočená a aj technicky dobre zvládnutá, ale chcelo by to, aby bola trochu osobnejšia. Väčšinou sa jedná len o rôzne naháňačky a úteky na poslednú chvíľu, ktoré sú vo svojej kategórii až prekvapivo dobré, len by som ocenil viac plnohodnotných súbojov a prestreliek. Lundgren tu vlastne len občas niekoho udrie alebo vystrelí, ale aj to s cieľom ho odohnať, nie zneškodniť. A tak úplne podivne pôsobí tá jedna dlhá prestrelka, ktorá pôsobí ako z iného filmu, mal som z nej pocit, ako keby chceli tvorcovia rýchlo dohnať slabšiu akčnosť filmu a tak vytvorili jednu úplne preakčnelú sekvenciu, v ktorej protivníci umierajú po desiatkach a viditeľne sa to snaží kopírovať štýl Johna Woo, ktorého kvalite sa to samozrejme nepribližuje, ale aj tak je to stále zábava a z celého filmu je to vlastne aj najlepšia akčná scéna. Ale aj tak si myslím, že by bolo lepšie, keby ju rozdelili a Lundgren týchto protivníkov zneškodnil v dvoch, troch samostatných scénach, než v jednej takto prehnanej. A finále sa mi zase zdalo zbytočne naťahované, pričom Lundgren tu mal až prekvapivo veľké problémy. S réžiou a technickou stránkou som dosť spokojný, skutočne ideálne béčko prvej polovice deväťdesiatych rokov, v ktorom nechýba slušný vizuál, atmosféra a až na to finále aj dobré tempo. Takže jednoducho jeden z tých dobrých Lundgrenových filmov, ktoré nemám problém pozerať opakovane. 73%(5.4.2007)

Asi to nejlepší co Lundgren kdy natočil.Sice je to klasický béčko s děravým scénářem,nulovými hereckými výkony a katastrofálním střihem.Obvzlášť mě pobavilo dvanáct výstřelů ze šestiranného revolveru etc.Ovšem celkem slušná byla honička v horách a přestřelka ve skladišti a poměrně slušné tempo celého filmu.(24.5.2008)

• - Americká VHS verzia bola vydaná pod názvom Army of One, aby film nebol zamieňaný s albumom Joshua Tree od skupiny U2. (beso74)

• - Lze vydedukovat, že postavě Wellmana Anthonyho Santeena bylo 28 let. Jeho představitel Dolph Lundgren byl v době natáčení o 7 let starší. (Monco)

• - Původně měl snímek končit scénou u státního návladního, v němž šerif Cepeda (Geoffrey Lewis) ukazuje záběry ze skladu, kde Severence (George Segal) zabil Ritina (Kristian Alfonso) nevinného přítele. (Monco)