Hrdinou napínavého příběhu je řidič kamionu Wellman Santee, který se stane obětí přestřelky, při níž zahyne také jeho přítel, černoch Eddie. O devět měsíců později je Santee odsouzen za vraždu policisty. Během převozu se ho pokusí podplacení policisté zabít. Santeemu se však podaří ubránit a uprchnout. Rozjíždí se pátrání po uprchlíkovi, v jehož čele stojí šerif Cepeda. Santee se zmocní rukojmí, půvabné Rity Merrickové a v jejím terénním voze uprchne do pouště. Velení pátrací akce se ujímají detektivové Severance a Rudisill. Byli to oni, kdo zavraždili policistu a potom zatkli nevinného Santeeho. Policejní uniformy totiž ukrývají nebezpečné vůdce gangu, obchodujícího s drahými automobily. Také se ukáže, že Santeeho rukojmí je ve skutečnosti zástupkyně šerifa Cepedy. Rita si začíná uvědomovat, že uprchlík není takový zločinec, za jakého jej vydává Severance, nakonec pochopí celou pravdu a postaví se odvážnému hrdinovi po bok, aby spolu s ním svedla boj s nemilosrdnými padouchy. A jak už to v takových příbězích bývá, nechybí vedle spousty honiček, přestřelek a soubojů ani láska. (oficiální text distributora)

Pecival

Hodně fajnová podívaná, která splňuje do putníku požadavky poctivého béčka raných devadesátek. Příběh, stejně jako chování postav je echt dementní, navíc mezi sebou vedou hodně cheesy dialogy. Akční scény jsou docela fajn, Lungren je neskutečně topornej jako vždycky, ale ženská je dost šik. Kdyby to bylo kratší byl bych ještě o fous spokojenější, přecijen 110 minut je na takovýto klenot dost. Ale na Lungrena až nečekaně koukatelné. ()

Ilicka

Ze začátku se to slušně rozjíždí, vypadá to na zajímavé akční béčko, ale s přibývajícím časem je to utahanější... a nudnější... a banálnější... Konec tradiční. Nejvíc zajímavé mi během toho filmu připadalo sledovat, jak hlavní postřelený hrdina neošetřuje svou ránu, stále si v pohodě chodí a nic mu není. Pořád jsem čekala, kdy se svalí a zranění ho přemůže, ale on nic... Ke konci jsem se uculovala nad tím, jak ho do toho zranění každý mlátí a on nehne ani brvou.... No prostě rojezd byl velice velice slibný, než to zapadlo do obyčejného béčkového průměru. ()

ssfan

Čas pomsty je asi nejlepší Lundgrenův film, co jsem zatím viděl. Přesto se nejedná o žádnou akční pecku. Je to lehce nadprůměrné béčko, které má sice zajímavý příběh o neprávem obviněném vězni na útěku, ale jinak není mnoho, čím by film zaujmul. Musím zmínit snad jen nabušené auťáky, které se ve filmu asi po hodině objeví. Souboje nejsou moc dobré , a tak nemůžu dát viíc než 3 hvězdy. ()

ConanVJ

Čas pomsty je parádní filmek, na kterej se vždy rád podívám. Určitě ptří k Dolphymu nejlepším filmům. Jsou zde parádní přestřelky a honičky sporťáků. Strkanice Lamba s Ferárkem je nezapomenutelná a tu pasáž mám hodně rád. Ve filmu je i spousta skvělých hlášek, které v takovýchto akčňácích nesmí chybět. Pro mě je film prostě klasika a je to jasných 100% :) ()

danny_21

Bývaly doby kdy byl Švéd pro mě jasná jednička a pamatuju, že jsem na tomhle byl v kině...I po letech je to jasně jeho nejlepší film, tahle role mu přesně seděla. Jinak vše podle musteru béčkových akčních filmů - naivňoučký scénář, pořádná fešná kost, kterou je potřeba obrousit nebo aspoň svlíknout, spusta rozstřílených a u toho tančících Asiatů, rozbušková krev, vždy plné zásobníky a honičky, tady aspoň v pořádnejch kárách, jóóó to byly doby, Čas pomsty je jedna z těch lepších věcí - 65 %. ()

• Na začátku filmu je slyšet ženský hlas říkající přes policejní rádio: "Jednotka 2-11, důstojník potřebuje pomoc.". V závěru snímku je pak možné slyšel stejnou větu, avšak jiným hlasem. (Monco)
  • Původně měl snímek končit scénou u státního návladního, v němž šerif Cepeda (Geoffrey Lewis) ukazuje záběry ze skladu, kde Severence (George Segal) zabil Ritina (Kristian Alfonso) nevinného přítele. (Monco)
  • Lze vydedukovat, že postavě Wellmana Anthonyho Santeena bylo 28 let. Jeho představitel Dolph Lundgren byl v době natáčení o 7 let starší. (Monco)