Hrdinou napínavého příběhu je řidič kamionu Wellman Santee, který se stane obětí přestřelky, při níž zahyne také jeho přítel, černoch Eddie. O devět měsíců později je Santee odsouzen za vraždu policisty. Během převozu se ho pokusí podplacení policisté zabít. Santeemu se však podaří ubránit a uprchnout. Rozjíždí se pátrání po uprchlíkovi, v jehož čele stojí šerif Cepeda. Santee se zmocní rukojmí, půvabné Rity Merrickové a v jejím terénním voze uprchne do pouště. Velení pátrací akce se ujímají detektivové Severance a Rudisill. Byli to oni, kdo zavraždili policistu a potom zatkli nevinného Santeeho. Policejní uniformy totiž ukrývají nebezpečné vůdce gangu, obchodujícího s drahými automobily. Také se ukáže, že Santeeho rukojmí je ve skutečnosti zástupkyně šerifa Cepedy. Rita si začíná uvědomovat, že uprchlík není takový zločinec, za jakého jej vydává Severance, nakonec pochopí celou pravdu a postaví se odvážnému hrdinovi po bok, aby spolu s ním svedla boj s nemilosrdnými padouchy. A jak už to v takových příbězích bývá, nechybí vedle spousty honiček, přestřelek a soubojů ani láska. (oficiální text distributora)

B!shop

No na jednu stranu jsem nic moc necekal, ale zase na druhou stranu vsichni pisou, ze to je nejlepsi Lundgrenuv film a ze je velmi dobrej, tak sem aspon malicko dufal, jenze byl to dalsi podprumernej film. Lundgren vypada celkem jeste v pohode, nic moc nehraje a ostatni herci taky ne, ale to uz tak nak k temhle vecem patri. Pribeh je naprosto smesnej, ale aspon dava prostor k prestrelkam a honickam. A tech tu je bohuzel malo. Prvni hodina je silene nudna, Lundgren jen nekam jezdi s zenskou, ale pak se dostane do skladiste a zacne fakt vybornej masakr. Opravdu vyborna prestrelka, akorat se mi tak nak nezda, ze by obycejnej ridic delal kotouly, otocky, chytal zbrane padajici ze vzduchu a zabil nakejch 40 lidi. Navic kdyz to ze zacatku vypada, ze je tam tech lidi max tak 15. Ale tyhle nelogicnosti opet k takovejmhle druhum filmu patri. Zaverecna honicka autama v pousti je docela zabavna a konec celkem v pohode. Potesilo me, ze tim, ze vymlatil vsechny zaporaky (+jednoho zatkli) tak se neocistil a taky ho zavreli. Ale celkove to pusobilo spis smesne a je to stale jen podprumerny becko. ()

Pohrobek

Zoufale mdlé, unylé, nevýrazné a výborně ilustrující okrová raná léta devadesátá. Fïlm, u nějž postupně přestává platit plus akční a nastupuje pocit nostalgie. Hlavní "disco-kráska", dnes poněkud zaprášené ferrari a dost legendární vyvraždění mírumilovné asijské skupinky automechaniků. Lundgren tak, jak si ho chci uchovat v paměti. ()

Superpero

Ale jo náhodou to docela šlo bylo to sice béčko jako vyšitý, ale v těch já si přímo libuju. Scénář byl fakt debilní a některé scény (docela dost např. scéna kdy Lundgren drží svýho černošskýho kámoše a řve na něj "co je dneska za den?") vina Lundgrena to ovšem není. Dolph Lundgren byl na to filmu nejlepší a sympaticky často nosil brokovnici. Přestřelky se taky povedly i když těžce vykrádaj Zloděje od Johna Woo. Horší to ovšem začne bejt když ta ženská "specialistka na kung-fu" začne zvedat nohy (tomu se nedá říkat kopy) nevím co tím tvůrci mysleli ale většího antitalenta než tuhle herečku bys pohledal. Dolphovi pěstní souboje taky moc nejdou a oproti tomu jakej je to badass s brokovnicí, když se pere jak malá holka musíte se smát. Dále se dočkáme i nějaké té romantiky, když Lundgren pomazává svojí holku ňákou sračkou z kaktusů a oba tak roztomile papkaj bramboru (nebo co to je) bohužel je vyruší dva nezbední motorkáři.... No berte nebo nechte být ale já jsem po tomhle filmu začal mít Dolpha Lundgrena docela rád. ()

tron

„To nie je jeho štýl. A chlap ako on má len štýl.“ – „Tuším ho máš rád.“ – „Vždy som ho mal rád.“ Začiatkom 90-tych rokov na tom akčné hviezdy 80-tych rokov neboli najlepšie. Doba sa postupne menila a ony sa pokúšali meniť spolu s ňou. Lenže príliš im to ne(vy)šlo. Staré dobré (a úspešné) časy boli preč a akční borci sa (väčšinou so zmiešanými a rozporuplnými výsledkami) pokúšali zaujať v novom desaťročí. Sly a Arnie hrali v komédiách, Willis mal pred sebou podpisy zmlúv na také newillisovské filmy ako 12 opíc a Pulp Fiction, Seagal presedlal na ekologickú réžiu (a predtým jeden z jeho filmov získal Oscara!), Chuck Norris sa z kín vytratil do televízie a Belgičan Van Damme sa v roku 1993 pokúsil získať rešpekt divákov nie príliš akčnou drámou Útek nikam, v ktorej stelesnil väzňa na úteku. Snímka sa namiesto akcie odvážne spoliehala na dialógy, vzťahy a postavy. Jeho švédsky kamoš Dolph Lundgren mal v tom čase za sebou Rockyho 4, Vládcov vesmíru, Červeného škorpióna, Univerzálneho vojaka a Temného anjela. V rovnakom roku čo Van Damme nakrútil Útek nikam, Dolph podnikol Čas pomsty. Niekto, neviem kto, mu dal k dispozícii 9-miliónový rozpočet, kaskadéra ako režiséra (wtf?) a scenár od autora pecky King Kong žije (!), Freejacka (!!) a seagalovky Nico (???). Aj Dolph si v Čase pomsty zahral väzňa na úteku, nachádzajúceho vzťah ku krásnej žene (ale tentoraz sa to zaobišlo bez detí). Predtým, než sa dostal za mreže, sa živil ako šofér kamiónu a to napriek tomu, že keď čosi podobné v roku 1987 skúsil Stallone v Do útoku, bol to jeden z najväčších prepadákov jeho kariéry. Dolph dopadol o čosi lepšie. Síce sa taktiež snažil, aby bol Čas pomsty trochu „proti očakávaniam“ (čiže mu vo finále úplne nevierohodne, smiešne a WTF nabúcha dvojica starých tučných fotrov), ale nakoniec to vzdal a prepašoval do nej množstvo samoúčelných akčných scén. Vrátane gigantickej likvidácie mega-početného ázijského zabijackeho gangu. Čas pomsty som prvý raz kompletne celý videl až v roku 2017. Dovtedy som počúval zvesti o tom, aký hrozne neakčný film to je a aký kvalitný výkon v ňom Lundgren predvádza. No, Lundgren je ako herec naozaj v pohode, ale že by toto bol neakčná dráma, tak to teda vážne nie. Po stránke scenára to tiež nie je žiadny zázrak, ale skôr jedno veľké klišé. Potešia ksichty v podporných rolách, adrenalínová hudba, dobrá púštna americká výprava á la Stopár s Hauerom, srandové hlášky („Na pápeža rozhodne nekandidujem.“) a fajn dialógy („Viete po španielsky?“ – „Vrátane nadávok.“). ()

Enšpígl

Když jsem viděl Čas pomsty v devadesátkách poprvé, docela jsem si ho nevážil. Dneska musím konstatovat, že v mládí člověk prostě blbne. Dolphovi jeho role zásadového nemluvného polozáporáka neskutečně sedí a i když příběh je danej ještě dřív než skončí úvodní titulky, tak se rozhodně nekoná žádná nuda. Ve filmu je víc akce než dialogů a to filmu a "hereckému umu" Dolpha jen prospělo. Kroěm Dolpha je potřeba ještě pochválit kameru, protože ať už "výškový" záběry nebo bitky jsou natočený poměrně lahůdkově. Hlavní představitelka byla sice trošku legrační, ale i tak jsme jí nepřal nic špatnýho, taková neherecká šmudlina co si z přehlídkového mola odskočila do akčního filmu. ()

• Počet mrtvých ve filmu je 51. (Monco)
  • S výnimkou USA, Nemecka a Veľkej Británie bol všade vo svete tento film uvedený do kín. (beso74)
  • Kristian Alfonso byla v choulostivých scénách dublována Crystal Breeze. (Monco)