Čas pomsty

Army of One

Čas pomsty

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1993, 106 min

Klasické béčko 90-tých let a rozhodně průměrné, ale co se týče Lundgrenovi tvorby tak jde rozhodně o nadprůměr a dovolím si říct, že jde o jeden z jeho nejlepších filmů. Parádní střílečky, při kterých stříká krev, létají končetiny jsou parádní a honička v těch rychlejch kárách byla také skvělá a tyto momenty z tohohle filmu dělají celkem slušnou podívanou a děj není také k zahození, sice jde jen o pomstu, ale za to drsnou.(29.6.2008)

Ale jo náhodou to docela šlo bylo to sice béčko jako vyšitý, ale v těch já si přímo libuju. Scénář byl fakt debilní a některé scény (docela dost např. scéna kdy Lundgren drží svýho černošskýho kámoše a řve na něj "co je dneska za den?") vina Lundgrena to ovšem není. Dolph Lundgren byl na to filmu nejlepší a sympaticky často nosil brokovnici. Přestřelky se taky povedly i když těžce vykrádaj Zloděje od Johna Woo. Horší to ovšem začne bejt když ta ženská "specialistka na kung-fu" začne zvedat nohy (tomu se nedá říkat kopy) nevím co tím tvůrci mysleli ale většího antitalenta než tuhle herečku bys pohledal. Dolphovi pěstní souboje taky moc nejdou a oproti tomu jakej je to badass s brokovnicí, když se pere jak malá holka musíte se smát. Dále se dočkáme i nějaké té romantiky, když Lundgren pomazává svojí holku ňákou sračkou z kaktusů a oba tak roztomile papkaj bramboru (nebo co to je) bohužel je vyruší dva nezbední motorkáři.... No berte nebo nechte být ale já jsem po tomhle filmu začal mít Dolpha Lundgrena docela rád.(24.11.2005)

Z těch všech filmů, které jsem v rámci své Lundgrenovské mánie v poslední době zhlédla, ten lepší. Přitom se o tolik neliší od ostatních. Dolphin opět běhá, tváří se drsně, střílí, jezdí v autě, kopem z otočky sejme každého zmrda a k tomu si získá srdce dámy. Prostě klasika. Možná je to způsobem jakým se zde střídá akce s klidnějšími pasážemi, možná je to docela sympatickou hereckou kolegyní (protože ty ostatní v dalších jeho filmech jsou dost o ničem, jenom hezké ksichtíky), možná mám jenom ráda prostředí amerických pouští a opuštěných silnic, možná je to všechno dohromady, každopádně mě to hodně bavilo. A Dolphovi role polozáporáka sluší snad víc, než role čistokrevnýho klaďase. Takže i ten trochu blbej příběh odpouštím a s klidným srdcem uděluju tři hvězdičky.(26.7.2014)

Kdysi jsem to opravdu považoval za nejlepší film Dolphíka. Stejně jako Rudý Škorpion mě ale při shlédnutí v tomto století trochu zklamal, takže měním na 3 hvězdičky. V rámci Dolphovy filmografie i v rámci akčních béček let devadesátých slušné. Stupidní ale slušné. Temný Anděl a Zúčtování v malém Tokiu jsou lepší.(24.5.2013)

Dalsie becko mojej mladosti a na dlhu dobu posledna poriadna Lundgrenovka. Reziu dostal na starosti dlhorocny kaskader a reziser druheho stabu Vic Armstrong, ktory sa podielal na vyrobe tych najväcsich peciek. Ako reziser tiez nesklamal. Sice neprichadza s nijakym originalnym stylom a v akcii doslova kopiruje Johna Woo, ale robi to velmi dobre, takze prestrelky su perfektne. Bohuzial ich tu vela nie je. Vrcholom je masova prestrelka v skladisku, kde postriela desiatky kaskaderov v nadhernych spomalovackach. Minimalne dvakrat zabije aj legendarneho Al Leonga. :) Potom je tu este skvela nahanacky na naslapanych sportiakoch. A vo finale sa Lundgren trochu pobije s dvoma zaporakmi. No a to je prakticky vsetko. Vlastne ackie tu az tak vela nie je a to je hlavny problem tohto filmu. V prvej polovici sa prakticky nic nedeje a v tej druhej to je uz len sled akcnych scen. Zapletka nic extra. Aspon ze tu je Lundgren v skvelej forme a jeho postava je sympaticka. Potesi aj pekna zenska po jeho boku, ale bohuzial vnady uz neukaze. Zaporaci su nejaki stari slizki dedkovia, ktori prekvapivo drzia krok s Lundgrenom vo finalnej bitke. Ale chcelo by to skôr nejake namakane hovädo ake bolo v tom sklade. Takze dnes, ked som si film pozrel po dlhsej dobe znova sa mi zda tento film uz trochu zastarali. Ma prilis malo akcie a zapletka tiez dvakrat nestrhne. Ale za kvalitnu technicku stranku a sympataka Lundgrena pod 3 hviezdicky nepôjdem. No a ten happyend vo verzii, ktora u nas nikdy nesla sa mi pacil viac ako ta nasa pôvodna verzia v ktorej ho na konci zatknu. P.S. Kinodabing je bohovsky a nechapem preco to uz dvakrat predabovali so stale starsim Soukupom, ktory pôsobi na mladom Lundgrenovi komicky. 6/10.(8.5.2016)

• - Původně měl snímek končit scénou u státního návladního, v němž šerif Cepeda (Geoffrey Lewis) ukazuje záběry ze skladu, kde Severence (George Segal) zabil Ritina (Kristian Alfonso) nevinného přítele. (Monco)

• - Kristian Alfonso byla v choulostivých scénách dublována Crystal Breeze. (Monco)

• - Lze vydedukovat, že postavě Wellmana Anthonyho Santeena bylo 28 let. Jeho představitel Dolph Lundgren byl v době natáčení o 7 let starší. (Monco)