Čas pomsty

Army of One

Čas pomsty

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1993, 106 min

Santi, Severajn, Šušejn a to vše v dabingovém opojení Intersonic. Slast a zároveň poslední koukatelný film Lundgrena. Kristian Alfonso je fajna baba co chce za každou cenu prokázat nevinu jednomu uprchlému vězni. Zaživají dobrodružství a bojují proti bezcitnému šerifovi Cepedovi. Už jsem si říkal, kde je Al Leong ? Musí tady přece hrát a vida - byl tam. Ve své klasické kratké roli pistolníka z gangu :-) Al Leong for president, hehe(14.9.2016)

Po přestřelce při přepadení kamionu zůstává na zemi ležet mrtvý jeden z řidičů Eddie a policista. Druhý řidič Wellman Santee (Dolph Lungren) je ihned obviněn ze zabití policisty a při převozu do vězení napaden převážejícími kolegy mrtvého policisty. Ale Santeemu se podaří uniknout, a za pomoci Rity Mareková, kterou o své nevinně přesvědčí, se snaží zjistit kdo za celým spiknutím stojí. Ale nitky ukazují do nejvyšších míst ... Tento film si pamatuji ještě z dob, kdy nebyla žádná multikina, a při filmu se tak místo popcornu maximálně šustilo pytlíkem od bombónů. Na svoji dobu měl film vše, co si dospívající teenager mohl přát - rychlá kola, spoustu akce a i to nějaké ženské tělo. Ze dnešního pohledu už to vidím ale trochu jinak - rychlá kola zůstala stále parádní, akční scény působí poněkud směšně (hlavně přestřelka s nekonečným zástupem číňanů) a nějaké koukání po ženských taky manželka nevidí moc ráda :). Ale to nic nemění na tom, že tohle je jeden z nejlepších filmů Dolpha Lungrena (to znamená, že to není taková sračka jako zbytek jeho tvorby)...(21.10.2009)

Když jsem viděl Čas pomsty v devadesátkách poprvé, docela jsem si ho nevážil. Dneska musím konstatovat, že v mládí člověk prostě blbne. Dolphovi jeho role zásadového nemluvného polozáporáka neskutečně sedí a i když příběh je danej ještě dřív než skončí úvodní titulky, tak se rozhodně nekoná žádná nuda. Ve filmu je víc akce než dialogů a to filmu a "hereckému umu" Dolpha jen prospělo. Kroěm Dolpha je potřeba ještě pochválit kameru, protože ať už "výškový" záběry nebo bitky jsou natočený poměrně lahůdkově. Hlavní představitelka byla sice trošku legrační, ale i tak jsme jí nepřal nic špatnýho, taková neherecká šmudlina co si z přehlídkového mola odskočila do akčního filmu.(17.6.2013)

[7/10] Aj ked´ Čas pomsty určite nieje perfketktný akčný film, ale určite patrí medzi lepšie Lundgrenové akčné filmy, ktoré natočil. V rámci celkovo akčných filmov je to takisto podarený a dobrý akčný film. Takéto námety mám najradšej, Lundgren tu hrá presne tú rolu, ktorá sa mu hodí. Z ostatných hercov sa mi najviac páčili Lewis a Alfonso. Veľa sa tu striela, veľa sa tu zabíja. Strelba na ledisku kde Lundgren likviduje veľa nepriateľov sa mi páčila najviac z celého filmu, ale aj ostatná akcia je vydarená. Videl som film niekoľko krát a aj tak sa pri nom nenudím.(13.5.2012)

Klasické béčko 90-tých let a rozhodně průměrné, ale co se týče Lundgrenovi tvorby tak jde rozhodně o nadprůměr a dovolím si říct, že jde o jeden z jeho nejlepších filmů. Parádní střílečky, při kterých stříká krev, létají končetiny jsou parádní a honička v těch rychlejch kárách byla také skvělá a tyto momenty z tohohle filmu dělají celkem slušnou podívanou a děj není také k zahození, sice jde jen o pomstu, ale za to drsnou.(29.6.2008)

• - Kristian Alfonso byla v choulostivých scénách dublována Crystal Breeze. (Monco)

• - Počet mrtvých ve filmu je 51. (Monco)

• - Původně měl snímek končit scénou u státního návladního, v němž šerif Cepeda (Geoffrey Lewis) ukazuje záběry ze skladu, kde Severence (George Segal) zabil Ritina (Kristian Alfonso) nevinného přítele. (Monco)