Hrdinou napínavého příběhu je řidič kamionu Wellman Santee, který se stane obětí přestřelky, při níž zahyne také jeho přítel, černoch Eddie. O devět měsíců později je Santee odsouzen za vraždu policisty. Během převozu se ho pokusí podplacení policisté zabít. Santeemu se však podaří ubránit a uprchnout. Rozjíždí se pátrání po uprchlíkovi, v jehož čele stojí šerif Cepeda. Santee se zmocní rukojmí, půvabné Rity Merrickové a v jejím terénním voze uprchne do pouště. Velení pátrací akce se ujímají detektivové Severance a Rudisill. Byli to oni, kdo zavraždili policistu a potom zatkli nevinného Santeeho. Policejní uniformy totiž ukrývají nebezpečné vůdce gangu, obchodujícího s drahými automobily. Také se ukáže, že Santeeho rukojmí je ve skutečnosti zástupkyně šerifa Cepedy. Rita si začíná uvědomovat, že uprchlík není takový zločinec, za jakého jej vydává Severance, nakonec pochopí celou pravdu a postaví se odvážnému hrdinovi po bok, aby spolu s ním svedla boj s nemilosrdnými padouchy. A jak už to v takových příbězích bývá, nechybí vedle spousty honiček, přestřelek a soubojů ani láska. (oficiální text distributora)

Mefistofelle

Z těch všech filmů, které jsem v rámci své Lundgrenovské mánie v poslední době zhlédla, ten lepší. Přitom se o tolik neliší od ostatních. Dolphin opět běhá, tváří se drsně, střílí, jezdí v autě, kopem z otočky sejme každého zmrda a k tomu si získá srdce dámy. Prostě klasika. Možná je to způsobem jakým se zde střídá akce s klidnějšími pasážemi, možná je to docela sympatickou hereckou kolegyní (protože ty ostatní v dalších jeho filmech jsou dost o ničem, jenom hezké ksichtíky), možná mám jenom ráda prostředí amerických pouští a opuštěných silnic, možná je to všechno dohromady, každopádně mě to hodně bavilo. A Dolphovi role polozáporáka sluší snad víc, než role čistokrevnýho klaďase. Takže i ten trochu blbej příběh odpouštím a s klidným srdcem uděluju tři hvězdičky. ()

DruidKarel

855. hodnocený film: Co si budeme povídat. Filmům tohoto žánru už dávno odzvonilo a je to jen taková malá a hezká vzpomínka na dobu, kdy mi bylo 7-8 let a já hltal Dolpha Lundgrena. Fajn příběh, dobrá akce a trocha americkej trapnej erotiky. 90. léta jako vyšitá. Nakonec to všechno dobře dopadlo a Santee všechny zlikvidoval. 3* a musím pochválit toho urostlého Švéda za jeden z nejlepších výkonů, který kdy podal. 3* ()

danny_21

Bývaly doby kdy byl Švéd pro mě jasná jednička a pamatuju, že jsem na tomhle byl v kině...I po letech je to jasně jeho nejlepší film, tahle role mu přesně seděla. Jinak vše podle musteru béčkových akčních filmů - naivňoučký scénář, pořádná fešná kost, kterou je potřeba obrousit nebo aspoň svlíknout, spusta rozstřílených a u toho tančících Asiatů, rozbušková krev, vždy plné zásobníky a honičky, tady aspoň v pořádnejch kárách, jóóó to byly doby, Čas pomsty je jedna z těch lepších věcí - 65 %. ()

Tommassi3

"Můžete ten trezor otevřít s koulema nebo bez nich !!" - "První možnost !!" ;) Za mě skutečně nejlepší Dolphieho film, který sice není ničím jiným než krystalickým béčkem, ale jeho síla tkví právě v tom, že si ani na nic jiného nehraje a naprosto kulervoucím způsobem bezezbytku využívá svůj potenciál !! Pro Lundgrena mám odjakživa slabost, ostatně v jeho životní roli si ho budu už navždy pamatovat jako Ivana Draga z Rockyho IV, jeho vlastní sólové filmové projekty však rozhodně nevyhledávám, většinou se jedná o naprosté sračky, až na jednu jedinou, zato však nesmírně povedenou, výjimku, kterou prostě je tenhle film !! Čas pomsty mě totiž prostě bavil od začátku až do samotného konce a přes všechny výtky, které k danému žánru neodmyslitelně patří a zrovna mě napadají, je až nechutně svižný a šlape jako hodinky !! Zvláště ty dialogy jsem si neuvěřitelně užíval !! Za zmínku jistě stojí mimo hereckou účast George Segala také opravdu vymazlená práce nepříliš známého kameramana Dana Turretta, velmi schopného řemeslníka, který sice při velkých spektáklech stojí většinou v pozadí, naposled například spolupracoval s Mindelem na Abramsově Star Treku, nezapře ovšem, že svoje řemeslo dokonale ovládá, ani povedený soundtrack Joela Goldsmithe nikoho nemůže urazit.. ()

Jara.Cimrman.jr

"Nikdo je neviděl, nikdo je nezná, nikdo nemluví anglicky." Tak je ten Santee řidič nebo zabiják? Od všeho trochu, ale já u něj nejvíc oceňuju schopnost vybrat si atraktivní rukojmí. Takže pokud budu někdy prchat do pouště, tak bych si to asi užil, kdyby to bylo ve Ferrari a s bojovnou Ritou. Tady prostě jde jen naštvaného svalovce, rychlá auta a něco pro potěšení pánského oka. Já jsem tedy dostal přesně to, co od béčka očekávám a ještě jsem se naučil fintu, jak se dá nenásilně odstranit policejní zátaras. Až budu jezdit něčím, co dokáže překonat nejvyšší povolenou rychlost ve městě, tak to určitě využiju. ()

• Počet mrtvých ve filmu je 51. (Monco)
  • Kristian Alfonso byla v choulostivých scénách dublována Crystal Breeze. (Monco)
  • Původně měl snímek končit scénou u státního návladního, v němž šerif Cepeda (Geoffrey Lewis) ukazuje záběry ze skladu, kde Severence (George Segal) zabil Ritina (Kristian Alfonso) nevinného přítele. (Monco)