Hrdinou napínavého příběhu je řidič kamionu Wellman Santee, který se stane obětí přestřelky, při níž zahyne také jeho přítel, černoch Eddie. O devět měsíců později je Santee odsouzen za vraždu policisty. Během převozu se ho pokusí podplacení policisté zabít. Santeemu se však podaří ubránit a uprchnout. Rozjíždí se pátrání po uprchlíkovi, v jehož čele stojí šerif Cepeda. Santee se zmocní rukojmí, půvabné Rity Merrickové a v jejím terénním voze uprchne do pouště. Velení pátrací akce se ujímají detektivové Severance a Rudisill. Byli to oni, kdo zavraždili policistu a potom zatkli nevinného Santeeho. Policejní uniformy totiž ukrývají nebezpečné vůdce gangu, obchodujícího s drahými automobily. Také se ukáže, že Santeeho rukojmí je ve skutečnosti zástupkyně šerifa Cepedy. Rita si začíná uvědomovat, že uprchlík není takový zločinec, za jakého jej vydává Severance, nakonec pochopí celou pravdu a postaví se odvážnému hrdinovi po bok, aby spolu s ním svedla boj s nemilosrdnými padouchy. A jak už to v takových příbězích bývá, nechybí vedle spousty honiček, přestřelek a soubojů ani láska. (oficiální text distributora)

sedm.1

Těžko hledat typičtějšího zástupce akčních béček z let minulých.Těchto filmů je sice opravdu tuny a tuny,ale tohle je prostě jedna gigantická ukázka toho,co se točilo v devadesátých letech se vším zlým i dobrým,pro co tyto filmy vznikaly.Má nabušeného sympatického hrdinu(Lundgren tu byl skutečně hodně charismatický),přitažlivou parťačku(o které už nikdy nikdo neslyšel),skrz naskrz prohnilé záporáky(chvílemi to už ale bylo především v podání George Segala až parodie),spousta honiček(kvalitních),spousta výbuchů((už méně kvalitních) a především hodně střílení(opravdu špatné efekty).Lundgren tu dokonce předvede i něco ze svého bojového umění,závěr je pak jednoduše praštěný,ale jiné finále se zkrátka netočili.Čas pomsty určitě patří k tomu lepšímu z Lundgrenovi filmografie,celkově je to ale šedošedý průměr,který před patnácti lety mohl bavit,dnes s nostalgickým úsměvem spíše jen prostě existuje. ()

Mefistofelle

Z těch všech filmů, které jsem v rámci své Lundgrenovské mánie v poslední době zhlédla, ten lepší. Přitom se o tolik neliší od ostatních. Dolphin opět běhá, tváří se drsně, střílí, jezdí v autě, kopem z otočky sejme každého zmrda a k tomu si získá srdce dámy. Prostě klasika. Možná je to způsobem jakým se zde střídá akce s klidnějšími pasážemi, možná je to docela sympatickou hereckou kolegyní (protože ty ostatní v dalších jeho filmech jsou dost o ničem, jenom hezké ksichtíky), možná mám jenom ráda prostředí amerických pouští a opuštěných silnic, možná je to všechno dohromady, každopádně mě to hodně bavilo. A Dolphovi role polozáporáka sluší snad víc, než role čistokrevnýho klaďase. Takže i ten trochu blbej příběh odpouštím a s klidným srdcem uděluju tři hvězdičky. ()

HAL

Blonďatá guma Dolph Lundgren - jak je v reálu chytrý, tak má rád své filmy blbé. Joshua Tree není vyjímkou, přímočará naháněčka za uprchlým trestancem, který se chce pomstít špinavým policajtům a jiným číňanům. Tzn tak že jich tu hodně umře, všichni v krvavých explozích a ve slow motion, a při střelbě obouruč s létajícími úlomky všeho všude kolem, protože přesně to bylo po invazi filmů Johna Woo v kurzu. A ono je to jako amatérská napodobenina vlastně i zábavné, byť je ta viditelná neschopnost dostát svým vzorům aspoň technicky, když už ne talentem, místy hodně úsměvná. Pozitivní je že vážně to moc nebrali ani herci, a je to na filmu vidět. 6/10 ()

Skleena

Neuvěřitelný kýč a zhovadilost, ale... ve své době to musela bejt pecka :) Nekompromisní (a v mnoha soubojích zřejmě neprůstřelný a neutlučitelný) Lundgren, doplněn o nádhernou Kristian Alfonso a pár pěknejch aut (s průjezdama nádhernou krajinou), co víc si přát. Hvězdička navíc za "konečné řešení šikmooké otázky" ve skladišti. Každopádně pozor - nutno koukat s vyplým mozkem a vědomím, kdy byl film natočen. Pak se můžete královsky odreagovat a bavit. ()

Kingjiri

Dolph Lungren proti zbytku světa. Klasický akční béčko, který nazdory roku svýho vzniku jednoznačně zapadá do osmdesátejch let. Jednoduchej příběh a chabější herecký výkony vyvažuje obnaženej hrudník hlavní hrdinky, pár hustejch hlášek, slušná hudba a spoustu poctivejch akčních scén. Garážová scéna, kde Lungren jezdí na nějakym vozejku a postřílí snad polovinu obyvatel čínský republiky, byla pořádná prdel. A závěrečná honička v supersportech taky nebyla k zahození. Nějak nechápu, proč spoustu lidí v kontextu dnešní doby označuje snímek za směšnej. Viděl jsem ho poprvý a je rozhodně kvalitnější, než většina béčkový produkce novýho tisíciletí, tři silnější hvězdy. ()

• Herec Beau Starr (Rudy) tvrdil, že počas filmovania videl preletieť ponad púšťou UFO. (beso74)
  • V pôvodnej verzii scenára mal Santee (Dolph Lundgren) zabiť v sklade len piatich protivníkov, ale kvôli väčšej akčnosti sa ich počet niekoľkonásobne navýšil. (beso74)
  • Původně měl snímek končit scénou u státního návladního, v němž šerif Cepeda (Geoffrey Lewis) ukazuje záběry ze skladu, kde Severence (George Segal) zabil Ritina (Kristian Alfonso) nevinného přítele. (Monco)