poster

Demonia

 • USA

  Liza

Horor

Itálie, 1990, 85 min

Režie:

Lucio Fulci

Kamera:

Luigi Ciccarese
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (27)

 • erl
  ***

  Jeptišky jsou cool. A především ty uctívající Lucifera. Skvělým úvodem dává Fulci vzpomenout na BEYOND. Atmosféra však za chvilku opadne protože sledování protivné (ale celkem pěkné) archeoložky není zrovna dvakrát zábavné. Snímek se těžkopádně dopotácí k poslední půlhodince která už má koule a dává vzpomenout na nejlepší Fulciovky. Jako další plus je pěkné prostředí antických ruin a povedená hudba. Na rok 1990 kvalitní filmeček ale nejprotřelejším flákům z Mistrovy kuchyně zdaleka nestačí.(9.3.2010)

 • LIVINGDEAD
  odpad!

  Mám rád staré horrory a dokonce se mi líbí filmy od Lucia Fulci, ale film "DEMONIA" je stupidní nudný blábol. Takhle jsem se už dlouho nenudil. Musel jsem se alespoň trošku zabavit a tak jsem četl při sledování "Blesk". Prostě "SHIT" jako malovaný.(31.5.2009)

 • Radko
  ****

  Asi som videl iný film ako väčšina spolu hodnotiacich užívateľov. Zaprášené, pavučinami obtiahnuté spráchnivelé mŕtvoly, poukladané, kade tade v kláštornej krypte, v rôzne nečakaných obrazcoch, pózach, či ukrižované na krížoch boli jednoducho dokonalé. Skvelé boli i takmer všetky krvavé scény. Imaginatívne a dokonale surreálne. Zároveň divoké a riadne drsné. Od ukrižovania mníšky pribitím hrubého klina priamo cez hruď až po originálne priklincovanie mäsiara cez jazyk. Od upálenia bábätka na žeravých uhlíkoch až po pretrhnutie živého ocka na dve polovice pred očami maloletého syna. Archeologická výprava len za cenu krvavých obetí odhaľuje kliatby minulosti. Všetok jednoduchučký dej je len zámienkou pre prezentovanie Fulciho obrazových vízií. A tie sú nezabudnuteľné. Jeho obsesívne a zároveň filmové poznávacie znamenie - vylúpnuté, prerezané čí rozkrájané oči - sa objavuje i tu. Tentoraz sa o vyškriabanie očí postarajú náhle zdivočené útočiace mačky!(6.2.2021)

 • MM_Ramone
  **

  Skupina kanadských archeológov odchádza z Toronta na slnečnú Sicíliu, kde sa chcú venovať antickým, starogréckym vykopávkam. Po príchode na miesto ich však začne ohrozovať neznáma temná sila. Dostanú sa pod nadvládu prízrakov piatich zavraždených mníšok. Tie boli v stredoveku ukrižované rozzúrenym davom za to, že sa zapredali Satanovi. Po stáročiach sa znova vráli späť medzi živých, aby vykonali svoju krvavú pomstu. Režisérom tohto horroru je slávny taliansky režisér Lucio Fulci. Avšak "Demonia" rozhodne nepatrí medzi špičku jeho filmovej tvorby. **(24.1.2015)

 • darkrobyk
  ***

  K nejlepším Fulciho flákům má samozřejmě Demonia hodně daleko. Největší problém je velmi kolísavé napětí, kdy chvílemi se snímek proměňuje v artovou nudu. Na druhé straně - pěkné snové scény, fajn gore (i když ho mohlo být daleko více) - oči vytržené kočičími prackami, probodnutý krk, nebo zřícení se do pasti s ostrými bodci...vrcholem je pak jistě roztržení na dva kusy - a Fulciův rukopisný smysl pro detail. Meg Registerovou si vybral asi proto, že během celého filmu parádně třeští oči, jelikož režisér na nich ve svých dílech permanentně ujíždí... Satanské téma si určitě žádalo více, Fulci se moc neodvázal, ale úplně zklamán nejsem. A nesmím zapomenout na velmi dobrou hudbu....(17.7.2015)

 • Ruut
  *

  Celkem dost slabý počin. Mám nakoukaných hodně gore filmů a tento mě vůbec ničím nezaujal. Nepamatuju si z něj žádnou zajímavou scénu a slabí je i v kontextu ostatní Fulciho tvorby.(10.4.2006)

 • LION-MR.T
  **

  Fulciho zlatá éra byla pryč a nastupovaly jeho horší kousky. Nudný film vyplněn vším,aby jste se dočkaly nějaké vraždy,až ke konci měl film začal hodně bavit a měl velký potenciál a dalo se z ně vyždímat více a,že začal opravdu moc zajímavě.(20.10.2006)

 • giallo
  *

  Další z řady nedodělaných Fulciho polotovarů, které byly tak typické na sklonku jeho kariéry. Tu jednu malinkatou hvězdičku dávám za celkem fajn gore-scény, ale vše ostatní bylo na zblití. Málem jsem měl nové číslo jedna, pro nejhoršího Fulciho film (Aenigma zatím zůstává). Kde jsou 70. a začátek 80.let, kdy byl Fulci v největší síle...(4.11.2009)

 • eraserhead666
  *

  Tak tohle mě stálo hodně úsilí, abych neusnul. Film takřka bez života. Za pozornost stojí jen samotné vraždy jinak nic, nuda, šeď, nezájem. Jenže kvůli nim absolvovat celý film možná ani nestojí za to. Nudné scény se tu střídají s podivnými snovými a jen tu a tam a obzvláště ke konci (nepříjemně dlouho od začátku) jsou proloženy trochou toho typického Fulciovského gore. Jeden z nejslabších Fulciů, co jsem viděl. Tohle je snad opravdu jen pro zaryté fandy mistra a jen jako odškrtnutí z jeho seznamu.(15.1.2012)

 • YURAyura
  *

  Vysusene mrtvoly + 3-4 odflakle gore veci je setsakramensky malo. Ostatne Fulci ma takovycho spatnych veci vic nez dost.____ I mistr tesař se někdy utne a nemusí to byt zrovna Josef. Stačí i když se jedná Lucia stojícího na opačné straně barikády. Kdybychom se drželi současného trendu točit dvouhodinové nudné akční a jiné „trháky“, zapadl by tento přesně do vkusu nastoleného HollyÚdem. Problémem je to, že tento vznikl v době, kdy se ještě i v Americe občas točily dobré filmy a stopáží ani zdaleka nedosahuje hodinu a půl. Na druhé straně je pravdou, že každá desetiminutovka, o kterou by byl filmík kratší by se podepsala na jeho „kvalitě“, ale to je zase velice aktuální problém žhavé současnosti. ;]] Lynčující dav v Itálii 15.století ukřižuje ve smrdutém podzemí kláštera za nejasných okolností tři jepťule. Po pěti stech letech přijíždí do oněch míst archeologická společnost až z daleké Kanady, aby se věnovala antickým vykopávkám. Šukózní přítelkyně hlavního archeologa má těžké spaní a noční můry a místo smysluplného ometaní nalezených artefaktů ji to pořád táhne do kláštera na kopci. Místní obyvatelé jsou neklidní, ze někdo odhalí jejich prastaré tajemství a snaží se krasavici všemožně zastrašit. Nicméně, noční můra je silnější, a tak se s pomoci cepínu, vysvícené baterky a fotoaparátu s bleskem snaží přijít záhadě na kloub. Při svém vandalském řádění mezi kostmi bývalých obyvatel svatostánku náhodou nalezne tajnou chodbu do podzemí, kde probudí ukřižovanou démonku, která nezná slintovaní ;] a ztrestá všechny, co se jí kdy snažili ublížit. V mezičase archeoložka pátrá po příčinách hrůzného objevu, ale krátké sérii gore už naštěstí nedokáže zabránit, takže trpělivý divák, se po hodince konečně dočká toho, na co celou dobu čeká: hlavy napíchnuté na kotvě, útoku roztomilých kočiček na bulvy staré paní, ubiti namrazenými hovězími půlkami!!! s pěknou lingvisticky náročnou scénou a naklonování jednoho archeologa na dva menší. Úmrtí je trošku víc, ale nestojí za zmínku stejně jako podoba démonky s vytřeštěnýma očima a plivající žlutý sajrajt. A jak většinou platí, konec dobrý, všechno dobré – divák musí být rád, že už to mají všichni za sebou. U některých horrorů se člověk bojí, u některých se směje a u tohoto se dlouhou dobu nudí. Sestřihat to na svižnější půlhodinovku, tak jsme všichni spokojení - ale to už jsme zase u palčivého problému současné blockbusterové produkce.. ;[[[ Fulci udělal hodně průmerných ale kritikou nadhodnocených filmů, pár (dva?? ;]]) super a několik dost špatných filmů a tento se k nim spolu s Manhattan Baby, Black Cat nebo New York GaGa Ripper ;]] může hrdě počítat. Koho by vystrašily neskutečně dlouhé záběry, na seschlá těla možná i opravdových mrtvých? Mně těžko, já jsem byl i v Brně u Kapucínů a ti vypadali o hodně líp než ti italští.(22.5.2005)

 • Chatterer
  odpad!

  Tak tohle byl totalni kolaps. Beze stavy. Proste nudo.(15.10.2009)

 • corpsy
  *

  Na toto stačí jediné slovíčko. NUDA. Tento snímok je účinnejší ako tabletka na spanie a niečo takéto som od svojho obľúbeného tvorcu italo trashu rozhodne nečakal.(3.6.2011)

 • Gorehound
  ****

  Nie najlepší, ale určite ani nie najhorší Fulci. Pokus o návrat do slávnych rokov konca 70´s/začiatok 80´s sa celkom nepodaril, ale snaha tu rozhodne je. Pokulháva hudba (ale nie je zas tak zlá, len to už nie sú 70´s/80´s), nie tak celkom vymazlená réžia, na akú sme boli zvyknutý už v spomínaných rokoch, i nerovnomerná gradácia. Príbeh je fajn, i keď žiadne prevratné nóvum, tu by som problém nevidel. Ale opäť je tak nerovnomerne rozložený po celej stopáži, na gore si človek taktiež musí počkať, i atmosféra je občas trochu rozťahaná. Ale... Je tu niekoľko skvelých momentov, atmosféra občas prebleskuje, i skvelého gore sa nakoniec dočkáme. Takže žiadny prepadák, len to jednoducho nie je výstavná skriňa ako the Beyond alebo Zombi 2(alebo iné Fulciho pecky).(10.6.2011)

 • -Bomba-
  ***

  Ano, je to sice jedno velké klišé a příběh to má nepatrný, ale já se docela bavil. Celému tomu tématu by slušelo víc brutality, aby se film trochu osvěžil ale alespoň tu máme roztržení chlápka vejpůl :). Jeden z horších filmů od Fulciho ale mně neurazil.(22.11.2009)

 • Martin741
  *

  Ak toto je horor, tak v Somalsku sa udial hospodarsky zazrak. 5 %(13.9.2014)

 • kosta73
  ***

  No nevím. Mě se film líbil, už začáteční titulky byly parádní a víc než polovina filmu měla výbornou dusnou atmosféru, skvělé snové sekvence a celkem logický průběh. Celý ten příběh není sice nikterak objevný ( režisér už prostě vykradl sám sebe ), ale dle mého názoru je dostatečně nosný a dobrý a Fulci z něj vyždímal působivé dílko, kde mně malá frekventovanost gore efektů nijak moc nechyběla. Těmi režisér sice šetřil, ale zase je dokázal použít ve správnou chvíli. Bohužel závěr, ten se mu prostě nepovedl, ale v kontextu to pro mě není zas až taková pohroma.(14.10.2007)

 • demented
  **

  Pekelné mníšky opäť zasahujú. Na Fulciho pomery veľmi, ale veľmi nevýrazný film. Z náhľadu deja by sa mohlo zdať, že pôjde o solídny masaker. Opak je však pravdou. Film je natočený veľmi decentne, na nejké to gore mechche si musíme počkať zhruba 3/4 filmu. Ani tu sa však žiadne zázraky nekonajú (ono posledné Fulciho filmy boli z tejto stránky odfláknuté všetky). No a nakoniec nasleduje veselý záver a "príjemne" strávená hodinka a pol je za nami.(22.11.2006)

 • colapso
  *

  Blížil se konec Fulciho kariéry a již zřejmě nebyla síla navázat na svoje největší fláky.Zde se jen chodí a hledají se důkazy bez jakékoliv atmosféry a nějakých typických krvavých scén(je zde jen jedna). Takže nuda....(23.9.2009)

 • Magika82
  odpad!

  Že se Italové snad v žádném filmovém snímku neobejdou bez nahých žen, kopulace...obvykle ovšem bez nahých mužů, a tak my ženy prakticky vždy tzv. Utřeme nos, na to už jsem uvykla... Zvláště po pohromě zvané Armáda démonů: Matka slz... Nicméně zde jsem měla oči nevěřícně vypoulené patrně stejně, jako jeptiška v popředí filmového plakátu... Zkrátka - a nyní doufám, že jsem z Italštiny ještě nezapomněla vše: Dopo tutti i diavoli, il film più dannoso che è davvero solo una mucca! I basta! ... Odpadkový koš, prosím!(28.12.2018)

 • prf.grass
  ***

  Průměrný, ale stále ten starý známý Fulci. Jeden z jeho posledních hororů nijak nevybočuje ze stylu, který si Lucio jel na konci osmdesátých let. Opět tu máme nadpřirozený příběh, tentokrát dochucený démonickou 'nunsploitation' legendou. Děj se strašně táhne a zpracováním snímek moc nevyniká, ale pár momentů je tu i docela originálních a dostatečně zneklidňujících, aby si je divák zapamatoval. Máme tu například nemilý úvod s ukřižováním jeptišek, škaredou scénku s nasranýma kočkama, které nebohé ženě vyškrábou oči nebo děsivé roztržení otce na kusy před zraky jeho malého syna. Potěší i několik podivných snových pasáží, ale celkově tu postrádám tu hnusnou a deprimující atmosféru, kterou známe z režisérových starších filmů.(3.2.2019)

 • kkarx
  **

  Demonia by snesla i odpad, ale pořád ji nemůžu upřít jisté kouzlo a pár dobrých scén. (snová scéna v amfiteátru, orgie jeptišek...) Film má dokonce nějaký příběh, i když se Fulcimu opět nedaří ho odvyprávět. Demoniu hodnotím spíš jako televizní film na který večer náhodně narazíte při přepínání kanálů a jako takový není zas tak špatný.(27.7.2013)

<< předchozí 1 2