• jane1106
  ****

  Zpočátku jsem byla z Fričovy konverzační taškařice, kde se drby šíří rychlostí blesku a nabývají těch nejabsurdnějších rozměrů, maximálně nadšená. Vzhledem k přepálené stopáži se později začnou Bláhovy výmysly a následná nedorozumění zajídat, i tak ale patří Roztomilý člověk k tomu nejzábavnějšímu z dané éry.(30.12.2011)

 • CarlaBrunn
  *****

  Oldrich Novy tentokrat v podobe nenapravitelneho roztomileho cloveka Viktora opat zahviezdil. A nielen on; v hereckej kombinacii s Natasou Gollovou je filmovy zazitok na tej najvyssej urovni. Ziadne nasilie, akcia, intrigy, ci nevhodne sexualne narazky, ci sceny. Nadmieru galantnych a slusnych muzov, ktorych v tej dobe bolo ako hub po dazdi, sucastnost postrada (a ako hovori jedna babkina suseda - treba ich hladat so zapnutou baterkou za bieleho dna). Hodnotenie bez rozmyslu v maximalnej moznej miere. Mala som tu cest vidiet viacero filmov v hlavnej ulohe s O. Novym, no zatial vedie tento. Uvidime co prinesie buducnost.(7.9.2012)

 • provitamin
  *****

  Ďalšia super komédia z vojnového obdobia a už tretí film, kde som videl spolu ústrednú dvojicu Nataša Gollová - Oldřich Nový. Oldřich hrá típka ktorý si z každého robí prdel, vymýšla si rôzne historky, ľudia mu to baštia aj s navijákom, problém však je že tieto historky si vymýšľa aj na svadbe na ktorú je pozvaný a takto takmer rozoštve od seba mladomanželov. Najlepšia časť prichádza potom jak sa objaví na scéne Nataša, ktorá je podobne potrhlá ako Oldřich a vo vymýšľaní lživých historiek je Oldřichovi viac ako vyrovnanou partnerkou.(31.10.2016)

 • dyfur
  *****

  moja zajímavosť-najskôr uznaná,neskôr znárodnená:14.5.2013 10:27 Milý uživateli, tebou zaslaná zajímavost k filmu Roztomilý člověk (1941) byla právě schválena. Děkujeme za přispění. Text tebou zaslané zajímavosti: Nataša Gollová získala za tento film Národnú cenu . Zdroj:Kniha:Otomar Korbelář vzpomína... z roku 1999 strana 147(28.9.2014)

 • jonnybe
  *****

  Chemie mezi Oldřichem Novým a Natašou Gollovou funguje náramně. Nonšalance Nového a komediální talent Gollové jdou sakra k sobě. Je neuvěřitelné, vymýšlení je takhle skvělé (ale jen takhle neškodné). Gollová byla nejen krásná. Ne jako žena-vamp, ale tak nějak jinak. Uměla být velmi ztřeštěná tak, že to bylo snadné uvěřit. Nový byl prostě gentleman u kterého lhaní bylo naprosto v pořádku. Ano Vitališi.(25.12.2011)

 • - Snímek byl natočen na motivy románu "Kašpárek", který napsal F. X. Svoboda. (Terva)

 • - Téměř pokaždé, když si začne Oldřich Nový vymýšlet, začne si upravovat kravatu. (Elisebah)

 • - Nataša Gollová jako Polda Krušinová čte ve vlaku Ženské noviny a Nataša Gollová je na obálce! (Kulmon)