• Bigrambo
  *****

  Roztomilý snímek o sedmilhářích s nekonečnou fantazií Oldřichu Novém a krásné Nataše Gollové! Navíc mě vždy zaručeně rozesmála postava babičky Haškové v podání Elly Nollové.(2.11.2011)

 • Radek99
  ***

  Když postava Jaroslava Marvana pronese při přípitku na svatební hostině Prosit, zavane náhle svým mrazivým dechem duch doby. Je logické, že v hrůzném roce 1941 se z podstaty věci točily tyhle uměle pozitivní veselohry, národ prostě potřeboval unikat z neveselé protektorátní reality, v kontextu doby jistě pochopitelný film, z pohledu dnešního diváka ale tahle uměle veselá crazy komedie nepřináší vůbec nic zajímavého... Naivita je zakódována nejen u čtenářek červené knihovny, ale i u milovníků estetiky prvorepublikových a protektorátních komedií...a podle vysokého hodnocení tohoto filmu je zřejmé, že i dnes existuje velká potřeba někam unikat...(5.1.2014)

 • Slarque
  *****

  Možná ještě lepší crazy veselohra než Eva tropí hlouposti a vůbec nevadí, že Nataša Gollová přijde na scénu až po zhruba 35 minutách a s Oldřichem Novým se setká ještě později. Parádní komedie, která dokonale odolává zubu času.(8.10.2005)

 • Slartibarkfast
  ****

  Výborný film o tom, jak to dopadá, když se člověk zamotá do vlastních lží. Skvělá klasika prostoupená humorem a smyslem pro fantazii. Je to jako sněhová koule hozená ze svahu. Na jednu lež se nabaluje druhá a další a nakonec je z ní lavina. Naprosto fascinující komedie 85%(9.3.2010)

 • DinoRaptor
  ****

  Uznávám sranda to celkem byla hlavně jak se do toho vždycky zamotal.(6.11.2010)

 • - Téměř pokaždé, když si začne Oldřich Nový vymýšlet, začne si upravovat kravatu. (Elisebah)

 • - Snímek byl natočen na motivy románu "Kašpárek", který napsal F. X. Svoboda. (Terva)

 • - Nataša Gollová jako Polda Krušinová čte ve vlaku Ženské noviny a Nataša Gollová je na obálce! (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace