Jak vyřešit alarmující míru kriminality? Legalizací všech zločinů. Na jednu jedinou noc v roce se Amerika blízké budoucnosti proměňuje v nejnebezpečnější místo na Zemi. Když se vás někdo rozhodne zabít, nikdo vám nepomůže, protože všechny složky záchranného systému jsou během Očisty mimo provoz. Funguje to náramně, i díky tomu život v téhle zemi v ostatní dny připomíná ráj. Jen se ho nemusíte dožít. Krvavý thriller s hororovými prvky natočili tvůrci série Paranormal Activity, kteří vás budou děsit tak, jak je jim vlastní. Úspěšní a bohatí Sandinovi se na Očistu připravují v bohorovném klidu. James (Ethan Hawke) prodává bezpečnostní systémy, díky nimž svůj dům proměnil v nedobytnou tvrz. Jeho manželka (Lena Headey) a děti, teenageři Charlie a Zoey, proto mohou nerušeně pozorovat prostřednictvím bezpečnostních kamer svět tam venku a výjimečná dramata, která tahle specifická noc přinese. Všechno změní jeden cizinec, který se znenadání objeví u jejich dveří a úpěnlivě prosí o záchranu. Pustit ho dovnitř, nebo nepustit? Rozhodnutí, které učiní, obrátí jejich život naruby. Z nezúčastněných pozorovatelů se stanou hlavními postavami v mimořádně krvavém dramatu, které nemusí ani jeden z nich přežít. Tahle noc bude zatraceně dlouhá. (oficiální text distributora)

PanSoudce odpad!

Na první pohled se zdá, že se po čase objevilo nové a neotřelé téma. "Jeden den v roce je zločin povolen". Bohužel i přes vcelku dobré herecké obsazení a zajímavý námět se z toho stal ani ne "béčkový" horor, kdy je cílem přežít a za tím účelem použít co nejvíce filmařské krve. Pointa filmu je taky vesměs nedotažená (ti vražední sousedi přece můžou přijít příští rok v klidu znova). A hlavním hrdinou se stává nebohý černoch, který většinu filmu strávil přivázaný ke křeslu... ()

Standey

Pro mně vcelku milé překvapení. Podle hodnocení jsem měl zprvu trošku obavy, ale po prvních deseti minutách mě děj vtáhnul a vydechl jsem až po závěrečných titulkách. ()

Homosapiens

James DeMonaco na rozdíl od Scotta Derricksona (Sinister) zabil nejen potencionál, který se v Ethanovi skrývá, ale kompletně celý film. Osobně bych Ethana raději viděl na straně nemilosrdného zabijáka, nežli v roli uvědomělého amerického otce, bránícího svoji rodinu. Navíc u "Sinister" byla role otce o poznání jiná a také Ethanovi více sedla na tělo. Už samotná stopáž filmu napovídala, že se bude jednat o velmi slabý počin. Nikdo si nepohrál s charakteristikou postav a především u těch záporných, kde by to bylo opravdu efektní. Naopak se postavy chovaly předvídatelně a tím pádem i scény, které budou následovat. Asi by měl James zůstat pouze u nápadů a zbytek přenechat schopnějším. A rozhodně se tento film nepřibližuje ani kvalitám filmu Funny Games USA. ()

Raggnar odpad!

Děj celého blivajzu se točí asi ve třech pokojích superboháče, kde kvůli drzému fakanovi vyhrožuje banda jakýchsi pablbů. Toť vše. Jestli to je od tvůrcu paranormal debility tak se nedivím, proč se zplodila další taková sračka. ()

joywork

Naprosto nesmyslný námět, který by v reálu nikdy nemohl fungovat. Nedivím se však sousedům, že si přišli vyřídit účty s otcem Sandinem, protože prodávat za tučné peníze zabezpečovací zařízení domu všem sousedům široko daleko, které během několika sekund zlikviduje parta adolescentů, tak to chce opravdu kuráž... ()

Snakefinger

Naprosto geniální originální a ojedinělý námět, který byl naprosto negeniálně a neoriginálně nevyužit. Příběh z Ameriky blízké budoucnosti roku 2022 kdy v jednu noc v roce se může dít naprosto beztrestně cokoliv. Film se vlastně ani pořádně nerozjede a nápadů by se tady dalo vymyslet donekonečna, ale stejně jako v nudném Panoramal Activity i tady se to propadá občas děsivou nudou. Já bych řekl slušný průměr a že američani jsou dneska tak zdegenerovaní že to snad uvedou v praxi je docela i možné - no nějaký ten rok na to ještě mají. ()

spalep

Námět mi vůbec nesedl, jelikož mi připadá naprosto nesmyslný. Jako obvykle se postavy chovají jako banda idiotů, záporáci se nechají zabít ještě před tím, než si vůbec všimnete, že k nějaké akci došlo. Navíc jejich pojetí není vůbec děsivé. Takové masky už tu byly stokrát. Závěrečný zvrat jen přidává na absurditě celému provedení filmu. Bohužel The Purge je jen další tuctově natočený horor. ()

dudel3333

sci-fi-horor..........to nie,ale v ramci žanru thriller-vynikajuce.Zaujimava tema Očista v jeden den v roku,sice ako vždy iba v Amerike(nikoho ineho by taka volovina nenapadla).Clovek cakal uplne ine ako to vlastne skončilo.Ale bolo to Ok.Zhrnutie "čo sa stane ked sa zfetovana mladež zbohatlíkov buducej Ameriky začne nudiť-stane sa toto" ()

Dataminer

Na zabití času to jde. Nejslabším článkem tohoto filmu pro mě byla naprostá předvídavost toho co se ve filmu stane a neodpustitelné to, že mi autor na konci -- malý SPOILER -- nedopřál zadostiučinění co se sousedů týče (to jediné jsem opravdu nečekal; tak blbý jako hlavní hrdinka může být snad jen autor sám) -- konec spoileru--. Film se rozjíždí dost pomalu, aby to v poslední třetině naopak vzal až moc hákem. Uživatel Lima to píše naprosto přesně. I námět se tváří jako něco víc, ale bohužel nění. Hlavní hrdinové se opravdu chovají jako idioti, jejich charaktery jsou nevyvážené kdy jsou chvilku postránci, pak bojovníci a zpět. Super bezpečnostní systém, který spočívá v tom, že se jen stáhnou plechové rolety, které je navíc možné odtrhnou autem a řetězem? Ale autore no táááák. V normální době možná, ale v době kdy existuje tzv. Očista si dům zajístíte jen pasivně? Zvláště když na to máte prachy? To je fakt sranda. Víc snad nemá cenu ani psát, ostatní to tu popsali dost. ()

ragtime

Nápad je to výborný, ale prenos na plátno už taký pútavý nie je. Stopáž je síce viac než rozumná, herci fajn, ale logika tu nemá miesto a dej je predvídateľný až hrôza. Prečo by si susedia kupovali ten obranný systém od človeka, ktorým tak pohŕdajú. A prečo by im to malo tak vadiť, keď si žijú v takej štvrti a majú toľko prachov? A to, ako sa dostali do toho domu, tak to bol fakt joke. ()

endymion

SPOILER! Během nového státního svátku se skupina milých usměvavých mladých lidí a starostlivých počestných sousedů rozhodne, že ta rodina debilů od vedle je už tak nesnesitelná, že si zaslouží krvavou lekci. Bohužel navzdory tomu, že debilové nedokáží spolupracovat a na vteřinu se udržet pohromadě, se ukáže, že všichni počestní občané jsou taky pěkní matláci a navzdory enormnímu úsilí a sečné a palebné síle nedokážou dotáhnout svou bohulibou činnost do úspěšného konce. Tak snad napřesrok. ()

DJDC

The Purge pro mě bylo velkým zklamáním,čekala jsem mnohem více a z tak dobrého námětu a myšlenky se určitě více vytáhnout dalo. ()

montel

Blízká budoucnost. Amerika je bez kriminality. Vyřešil to jediný den. Jednou za rok je totiž legální vražda. A tak se lidé, kteří si chtějí vyřešit své problémy a vybít si svou frustraci, vydávají od sedmé hodiny večerní do ulic, aby očistili zemi od lidí, kteří se jim znelíbili. James Sandin (Ethan Hawke) má hezkou rodinu, obrovský dům a protože je prodejcem zabezpečovacích zařízení a prodal svůj výrobek celé ulici, je taky pěkně za vodou. Jakmile nastane den očisty, tak se stejně jako každý rok zabirikáduje se svou rodinou v domě a vyčkávají na příchod rána. Jeho syn Charlie (Max Burkholder) však v bezpečností kameře uvidí před domem zraněného muže a pustí jej do domu. Zanedlouho se před domem objeví skupina maskovaných lidí a vyžadují propuštění své oběti, dřív než dorazí jejich posili. Pokud tak neučiní, vtrnou do domu a všechny tam zabijí...Výborný námět, skvělý úvod s hustou atmosférou a vyčkávání na pořádný nářez. Asi takové byly mé první dojmy z filmu. Bohužel s nástupem násilnické partičky do domu, už to byl jen odfláknutý paskvil, který si nezasloužil jít do kin. Za dobrou první půlku jsem hodnocení trošičku nadhodil. 55% ()

breebee

A mě se to moc líbilo. Buďme k sobě upřímní, zase tak nepravděpodobné to nebylo. Námět byl skvělý, originální, film celý byl plný reálného pohledu na lidské bytosti, na to, jak krutí a nemilosrdní dokážou být někteří z nás, naopak jiní nejsou schopni zabít člověka ani za cenu vlastního života. Bylo to napínavé a strhující, konec se mi zdál sice přehnaný, nějak si nemyslím, že by se sousedi vydali zabít jiné sousedy, jak by pak žili po zbytek roku, to asi ne. Ale přesto zůstávám u 5*. ta poslední hláška v titulkách se mi líbila, hádám ale, že scénárista nečekal, že moc američanů zůstane až do konce. tohle se přece neříká! ()

sevastak

Nápad bol naozaj dobrý, len je trocha škoda že ho obmedzili len na 1 dom, bolo by zaujímavejšie sledovať čo sa deje v uliciach. Ale aj tak začiatok bol dobrý, ale bolo tam strašne veľa nelogických vecí, ala bezpečnostný systém, ktorý dokážu obyčajným autom rozbiť, nehovoriac o tom že v tomto filme zachránil hrdina na poslednú chvíľu niekoho 3krát, to bolo už dosť na mňa. Našťastie stopáž je dosť krátka dalo sa to v pohode dopozerať ( až na koniec) ()

johnyoss

Asi nemá cenu bědovat, jako spousta dalších lidí, že tak originální námět si zasloužil lepší zpracování, ale co už. Opět bych se rád pozastavil nad logikou filmu, jedna z věcí co naprosto nesnáším je, když se herci chovají nepřirozeně a nepřemýšlejí, což se v tomhle filmu objevovalo tak často, až to překračovalo veškeré meze. Scénář jedno velký klišé, prostě škoda ... Hodnocení 5/10 za super nápad. ()

2sistem

Tohle musela vymyslet jedině skopová hlava. Naškrobená kravina s debilní zápletkou. Zaskočila mě, takže malý bezvýznamný plus a pár scén tam nebylo špatných. Celkově hovadina. ()

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Očista míří do televize

Očista míří do televize

04.10.2016

Kolik znáte hororových sérií, které jsou čím dál tím lepší a výdělečnější? Ano, Očista je spíš thriller než horor, rozhodně ale vydělává „hororové" peníze. Není tedy divu, že mají její tvůrci velké… (více)