Jak vyřešit alarmující míru kriminality? Legalizací všech zločinů. Na jednu jedinou noc v roce se Amerika blízké budoucnosti proměňuje v nejnebezpečnější místo na Zemi. Když se vás někdo rozhodne zabít, nikdo vám nepomůže, protože všechny složky záchranného systému jsou během Očisty mimo provoz. Funguje to náramně, i díky tomu život v téhle zemi v ostatní dny připomíná ráj. Jen se ho nemusíte dožít. Krvavý thriller s hororovými prvky natočili tvůrci série Paranormal Activity, kteří vás budou děsit tak, jak je jim vlastní. Úspěšní a bohatí Sandinovi se na Očistu připravují v bohorovném klidu. James (Ethan Hawke) prodává bezpečnostní systémy, díky nimž svůj dům proměnil v nedobytnou tvrz. Jeho manželka (Lena Headey) a děti, teenageři Charlie a Zoey, proto mohou nerušeně pozorovat prostřednictvím bezpečnostních kamer svět tam venku a výjimečná dramata, která tahle specifická noc přinese. Všechno změní jeden cizinec, který se znenadání objeví u jejich dveří a úpěnlivě prosí o záchranu. Pustit ho dovnitř, nebo nepustit? Rozhodnutí, které učiní, obrátí jejich život naruby. Z nezúčastněných pozorovatelů se stanou hlavními postavami v mimořádně krvavém dramatu, které nemusí ani jeden z nich přežít. Tahle noc bude zatraceně dlouhá. (oficiální text distributora)

chaotic

Frank má strach, Jerremy ho schová, Pete chce zabít Franka, Pete přizabíjí Jerremyho, Frank je mrtvý, Petovi kámoši jsou mrtví, Jerremy je mrtvý. Ach jo a to to vypadalo tak nadějně. ()

papaprochy

Sice nejsem fanoušek horrorů, ale tento snímek jsem si kvůli jeho autenticitě nechtěl nechat ujít. Samotný nápad legalizace zločinu na jednu noc se mi zdál originální a s vysokým potenciálem ke ztvárnění. Ale již po slabé půlhodince filmu je jasné, že jsem doufal zbytečně. Podprůměrné herecké výkony, očekávatelné plot twisty a nejvíc nesympatický záporák historie kinematografie. Byl to totiž pouze hybrid mezi Lokim z Avengers a Heathem Ledgerem z Temného rytíře. Závěr filmu není ani nápadný, ani zajímavý. Tři hvězdy jsem udělil pouze kvůli nápadu a vizuálnímu zpracování. A to jsem musel přivřít obě oči. ()

Plechpetr

Velice dobrý námět filmu trošku zmařilo jeho podání. Dodat té akci trochu víc na uvěřitelnosti a trochu vylepšit herecké úsilí by Očistě rozhodně neuškodilo. ()

bif

Fakt totální blbost. Všechno špatně. Kamera, střih, režie, scénář. Katastrofa. Zajímavý koncept na slasher, Áčkove obsazení, to vše přišlo v niveč. Shit. ()

CharlieSs

Očistu jsem si hodně dlouho odpírala s tím, že to je film, který by mě určitě nijak nebavil, což se nakonec ukázalo jako nepravdivé. Netradiční námět a děj mě dostal až moc, originalita taktéž. Tu pátou hvězdu sem ale nedám, protože nejsilnější a nejcharismatičtější charakter fakt chcípnout nemusel. ()

TheSompeque

Velmi zajímavý kousek. V Americe vznikne jisté právo, kdy mají občané jeden den v roce možnost páchat zločin bez následků. Takže lidi vraždí. To se nevyhne ani rodině, která přijme jednu z obětí masakru. Jistý maskovaný gang chce onu osobu "očistit," a tím vzniká dilema, zda-li muže vydat či nikoliv. Následuje akce a napětí, které bylo využité na maximum. Dost dobré, ale na další díly se vrhnout nehodlám. (A že jich je.) ()

tranquill

"Už s tím tedy skoncujme, zabijte nás rychle!" Povedený námět. Zpracování už poněkud skřípalo, ale závěr se mi zase líbil. ()

Hpatrik

Zajímavý námět s velkým potenciálem, který jde velmi brzy do kytek, jakmile se tvůrci omezí pouze na dům jedné rodiny. Druhá půle už je opravdu velká haluz, kde logika hraje druhé housle, celé dění je velmi nepřehledné, obvzlášť souboje jsou chaotické. Atmosféru to ale místy má, a herci to svými obětavými výkony trochu zahraňují. Slabé tři. ()

vikino1

Ale jo, mě se to libilo. Vím, že očista jako taková by v reálu asi moc nefungovala (i když amíci jsou magoři u nich člověk nikdy neví), ale nápad mě to i den po shlédutí připadá docela originální. To se cení. Vyvražďovačka hezky udělaná a kvůli malé stopáži i rychle odsýpá. Jen mě připadalo, že se tam až moc rychle dostali (cca 10 sekkund filmu a v klidu vstoupil do baráku hlavními dveřmi) takže ten ochranej systém, na kterým Hawke tak úspěšně zbohatl, zas tak dobrej nebyl. To já bych vymyslel teda lepší. Za to jedna dolů s pocitem příjemného filmového zážitku.. ()

lol xD

Jak zazněla siréna, zježily se mi chlupy na rukách a přeběhl mi až mráz po zádech. Celý film byl pěkně napínavý, pár zvratů tam bylo a skvělý úkaz toho jak všichni byli úplně vymletý a zblblý celou očistou. I chamtivost prodavače bezpečnostních zařízení a závist sousedů. Konec mě rozsekal,nečekala sem to. Celkem promyšlený snímek.. přinutí vás zapřemýšlet nad tím, jestli je lepší jednu noc se zamknout doma a přetrpět to, nebo snášet každodenní zprávy o násilí v ulicích a vaší blízkosti. I like it :) 5* ()

D.Sleeper

Mno. Špetku kouzla "krvavé poezie" postupně likviduje přízemní nápaditost a místy krajně nevhodné výlety logiky mimo filmové plátno v zásadních okamžicích. Touhu po happyendu je vidět z poza rohu Sandinovic vilky častěji, než "očistní návštěvníci"... Zejména v tomhle žánru spočívá úspěch filmu v udržení diváka v napětí až do konce, což se tedy příliš nekoná... I když forma a nápad samy o sobě nejsou nezajímavé :) ()

fichty91

Náměť filmu mě zaujal na první pohled, i film samotný rozhodně nezklamal, až na pár momentů a až příliš "amerických" scén. Závěrečné rozuzlení taky hodně překvapivé a zajímavé. 3 a 3/4 hvězdy :) ()

Franc1s

Sic originální nápad, to se musí nechat, ale na to ostatní se nedalo dívat. Od začátku do konce člověk ví co bude následovat, jen prostě čeká na tu přesnou sekundu. A teď samej SPOILER: synáček i když nemá nic dělat,samozřejmě udělá pi*ovinu a pustí návštěvníka, ale stejně mu maminka říká zlatíčko a že za nic nemůže, dcera říká tatovi, co jako dělá, že za všechno může, když chce dat cizince mimo barák, ale potom když si ho nechá, tak je nejlepší na světě, i když ví, že skupinka zabijáků se dostane do baráku... no a nakonec matka, chce aby cizinec zůstal u nich, no ale když se tata rozhodne ho nechat doma, tak se strašně diví a že o co mu jako jde, že válčit nechce! Ještě,že sousedi překvapili.. KONEC SPOILERU. Ale jinak potěž koště. Rodina idiotů. 5/10 ()

AloisNeuman

Jak by to vypadlo kdyby jste jednou za rok mohli udělat cokoliv a nebýt trestaní? Originální nápad. Amerika roku 2022. Kriminalita a chudoba na 1% díky 12 hodinám "OČISTY" JEDNOU ZA ROK. ()

Nocturno culto

Co vůbec znamená ta Očista ? Třeba že nemám rád souseda, tak mu dojdu ten večer ustřelit kebuli nebo vymlátit nějaký bezdomovecký squat ? Překvapení se nekonalo, nevím kde se tam nakonec vzal ten černoch, byl přece svázanej ale to je jedno ..nijak mě to nenadchlo, byť ambice to mělo, snad příště .. ()

kratina

Na první pohled snad zajímavý námět (ovšem při hlubším zamyšlení hrozná a nereálná blbost) s ucházející atmosférou v úvodu, plnou zlověstného ticha a nervózního očekávání. Postupně už jen průměrný thriller, řemeslná rutina, pro mne navíc i dost nudná. ()

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Očista míří do televize

Očista míří do televize

04.10.2016

Kolik znáte hororových sérií, které jsou čím dál tím lepší a výdělečnější? Ano, Očista je spíš thriller než horor, rozhodně ale vydělává „hororové" peníze. Není tedy divu, že mají její tvůrci velké… (více)