Jak vyřešit alarmující míru kriminality? Legalizací všech zločinů. Na jednu jedinou noc v roce se Amerika blízké budoucnosti proměňuje v nejnebezpečnější místo na Zemi. Když se vás někdo rozhodne zabít, nikdo vám nepomůže, protože všechny složky záchranného systému jsou během Očisty mimo provoz. Funguje to náramně, i díky tomu život v téhle zemi v ostatní dny připomíná ráj. Jen se ho nemusíte dožít. Krvavý thriller s hororovými prvky natočili tvůrci série Paranormal Activity, kteří vás budou děsit tak, jak je jim vlastní. Úspěšní a bohatí Sandinovi se na Očistu připravují v bohorovném klidu. James (Ethan Hawke) prodává bezpečnostní systémy, díky nimž svůj dům proměnil v nedobytnou tvrz. Jeho manželka (Lena Headey) a děti, teenageři Charlie a Zoey, proto mohou nerušeně pozorovat prostřednictvím bezpečnostních kamer svět tam venku a výjimečná dramata, která tahle specifická noc přinese. Všechno změní jeden cizinec, který se znenadání objeví u jejich dveří a úpěnlivě prosí o záchranu. Pustit ho dovnitř, nebo nepustit? Rozhodnutí, které učiní, obrátí jejich život naruby. Z nezúčastněných pozorovatelů se stanou hlavními postavami v mimořádně krvavém dramatu, které nemusí ani jeden z nich přežít. Tahle noc bude zatraceně dlouhá. (oficiální text distributora)

esopesokeso

Paráda.Zvlášť musím oceniť perfektne zahraného psychopata Rhys Wakefielda.Ten výkon, aký bol vzrušený z vraždy a ešte nežne podakoval svojej obeti a pobozkal na čelíčko, no krása!Pripomenulo mi to tiež parádny výkon Russela Edingtona ( Denis O'Hare) v seriale true blood...tiež ten herecky výkon, ked objavil stádo víl s chutnou krvičkou bol tak neskutočne sexo-slizský, že som sa cítil ako v siedmom nebi...mám rád takýchto úchylov, aspoň si nepripadám na svete tak sám.. ()

Makky

Námet je veľmi nápaditý a ponúka príležitosti na vyhranie sa. Všetko smerovalo k tomu, že Očista bude fajn psycho záležitosť. No opak bol pravdou, keďže nelogickosť a hlúposť v tomto snímku nemá hraníc. Som skutočne sklamaný. Pozitívne hodnotenie si zaslúži akurát námet a zopár dobrých scén s "klaunmi". ()

Verka13

Pohádka o blbém klukovi. Původní nápad by nebyl tak špatný, hlavní záporák byl opravdu excelentní. Co se však týče rodiny, tak to bylo stádo tupých hlav. Až nad tím zůstával rozum stát. ()

slunicko2

Zajímavý nápad rozmělněný v céčkovém provedení. 1) Za vlasy přitažené východisko mi nevadí. Postupně se však odkrývá stále více a více dějových i situačních nesmyslů. Čím déle jsem film sledoval, tím zřejmější bylo, jaká je to blbost. Naštěstí film skončil, jinak bych se dostal až do odpadu._____ 2) Zaujal mě 25letý Rhys Wakefield (hlavní útočník) a zaregistroval jsem i 22letého Tony Ollera (dceřin milenec Henry). ()

stration

Tak tady je nápad, za který se platí zlatem. Ovšem tím zlatem mělil zaplatit trochu schopnějšího scénáristu, protože ke konci filmu se mi to zdálo poněkud natahované (i při své skromné délce) a poněkud nudné. O motivech chování postav lze těžko něco napsat, protože jak se to někomu může zdát uvěřitelné, jinému zase hrozně debilní a nelogické. Já jsem tak uprostřed. Ksicht Ethana se tam celkem hodil, on už asi takový ty vystrašený fotry bude hrát pořád. Ale jak říkám, nápad geniální a za to hvězdu navrch. ()

MATADOR

Myšlenka, která zůstává poněkud komorně zpracována. Určitě bych uvítal dvojku s daleko větším rozsahem. I přesto by se atmosféra dala krájet, bohužel kvůli opět nevysvětlitelnému chování některých postav mě to občas ubíjelo! Tak či tak příjemná jednohubka na pozdní večer. ()

Hamaradža

?? Prečo ??? Prečo vyplýtvať inteligentnú, sociálne satirickú a svojim spôsobom nadčasovú myšlienku na teenagerský horôrik??? Buď rozviť sociálne a psychologicky provokačnú stránku scenára alebo pritlačiť na pílu a natočiť krvavú řežbu, ale tento skororodinný filmík (Vykrádajúci okrem iného napríklad Hanekeho Funny Games) pôsobí po všetkých stránkach nedotiahnutý :( Ani sladké ani slané, proste priemer. ()

AlistairMir

Tuhle očistu vymyslet u nás tak máme za 12 hodin vyřešenou poltickou situaci jednou provždy a byl by tu ráj na zemi. Bohužel však tento nápad asi ve sněmovně neschválí tak holt zase nic. Tak k filmu : Ethan Hawk mě bavil jeho přeměna z hodného táty na totální šrotovací mašinu neměla chybu a fandil jsem mu ať to zmákne. No jak dopadnul se podívejte samotní. Všichni tu nadávají na blbého synáčka...joo je to ťunťa na entou ale bez něj by ty jatka nebyly takže za mě pochvala mladý muži vyhráváš cenu za nejvíc zkoněnej večer v rodinné historii. Parta maskáčů co si jde pro občana tmavé pleti by u nás uspěla lépe než v USA. Ukažte mi člověka co by doma bránil jedince Romus Kradális...ne néé to by byl poslanej ven z baráku v dárkovém balení nebo by se rodinka nabídla že s likvidací píchne. Ale v USA jsou holt humánní takže s heslem - VYVRAŽDI MI RODINU JÁ BUDU HRÁT HRDINU - dacana brání seč jim síly stačí. Na konci je tak překvapivej zvrat že by ho uhodl i středně tupej lenochod ale bylo to i tak pecka. Film kterej můžu jen doporučit protože ať je přemrštěnej jakkoli jedna věc je pravdivá...99% lidí by se chovala při schválení očisty stejně jako v tom filmu takže koukáte vlastně na sebe sama a to se vidí málokdy. ()

CageDepp

Čekal jsem o dost víc. Málo mrtvých. Tak po 9 letech jsem si dal repete, jako má to svoje kouzlo a docela napínavé, ale jak vidim, tak mě dříve zklamalo se asi od toho čekalo více a dost se o tom mluvilo.. Tedka člověk tuší co asi tak bude možná to je lepší. ()

FilmFan24

Napůl proměněná šance, kterou drží nad vodou celkem originální zvrácený nápad. Škoda, že po napadení rodiny ve svém domě negraduje více napětí, kterou by si tenhle film zasloužil. ()

runner85

Mne to teda pripadalo ako keby sa skôr pozerám na určitý druh komédie. Vám nie? Takže na jednej strane máme skvelý prepracovaný bezpečnostný systém počnúc silnými "okenicami" ktorý stojí nemalé peniaze a na strane druhej reťaz a ťahač. Čo podľa Vás vyhrá? Na tomto filme sa mi inak páčilo veľa vecí. Na jednej strane krásna empatia ktorú predviedol malý chalan k neznámemu pánovi čo potreboval pomôcť. A na strane druhej ukážka toho, že aj sused či známi s ktorým sa zdravíte a máte pocit, že si vychádzate, by vás bes problémov odbachol ak by dostal k tomu možnosť z toho sa beztrestne vylízať. Každopádne dúfam, že takýto deň "amnestie" nikdy nebude zavedený ... tak či tak sa človek bojí ísť v noci po ulici .... napadá ma ešte jedna vec. Do akej mieri je toto pravdivé? "kde su vsetci svaty ked ozvyva sa plac a rev ziadne bozie deti sme iba krvilacna zver" ()

AffectedFace

ČSFD Hodnocení 11.7 2016 | 57% | Exkluzivní zprávy TV HOVNA: V roce 2013 byl propuštěn z vězení James DeMonaco a při první příležitosti uvedl do produkce scénář k filmu Očista . První díl na rozdíl od druhého má v sobě nic a druhý zase moc. Atmosféra skvělá, nápad originální a v rychlém tempu odbíjející scény. Špatná zpráva je, že home invasion hororů je strašně moc a mě osobně to už nemá co říct. Všichni si v hlavě dokážeme předpovědět, co se stane dál, kdo za tím vším stojí, kdo zabije koho, kdo dřív umře či přežije. Druhý díl má zase obrovské kouzlo a napravení v tom, že to není to samé, ale se stejným nápadem, který jednoduše nedokážete odhadnout. Vrazi všude kolem vás, ale co v takové situaci máte dělat? Když vám na barák zaklepe banda nerozvážných idiotů a chce ublížit vaší rodině. Odpověď se dozvíte v průběhu filmu, teda aspoň doufám, že to nějak pochopíte. ()

dom156

Film jsem viděl před 3 dny a už si skoro nepamatuji oč pořádně šlo. Jasná ukázka, že zde je něco špatně, tedy s filmem a ne s mojí hlavou. Bylo to velmi nezáživné a když konec vykřesal kapku naděje, že se to obrátí k lepšímu, opět ho pokazili. Jediné co bych mohl vystihnout je velmi dobrý herecký výkon Hawke, který se velmi snažil, ale když je blbý scénář, herec s tím moc nezmůže. Také bych ocenil krátkou stopáž, alespoň netrápili mé nervové ústrojí dvouhodinovým nesmyslem. Nedoporučuji. ()

vegetol.mp

Nijak výjimečný, ale solidně udělaný thriller, který se ovšem nijak neliší od ostatních podařených direct to video produkcí. Úspěch v kinech je spíš než důkazem kvality filmu, důkazem kvality marketingového oddělení. Dvojka je mnohem lepší. ()

kalap

Záver ma zodvihol z kresla, zavraždia jej manžela a chystajú sa to isté urobiť jej a detom a ked ich môže zabiť, tak to neurobí, lebo chce mier a takýto ježiškovci spôsobujú najväčšie problémy. ()

Frenegonda

A jsme u toho druhej film, u kterého nesmírnou měrou působí otázka proč? Stejně jako u Hunger games se tu dostáváme do nejaké post blabla společnosti, kde k absolutnímu štěstí stačí jednou za rok ustřelil pár lidem palici! No dobře proč ne hned bych nabídnul favority;-) sedí jich v těch teplých křeslech dost a dost;-)ALE co se nám tím vlastně tvůrci snaží říct! Chléb a hry? ()

kinderman

Vždycky mě rozesměje, když scenárista vloží některé z postav do úst zhodnocení svého díla. V tomto případě jde o sténání Leny Headeyové: "Je to špatné. Moc špatné." Ano, je. Jakousi atmosféru vykazuje pouze úvod (do zaznění sirény), pak už sledujeme jen snůšku nepříliš dobře zrežírovaných nesmyslů, kdy se všechny postavy (bez výjimky) chovají jako úplní idioti. ()

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Očista míří do televize

Očista míří do televize

04.10.2016

Kolik znáte hororových sérií, které jsou čím dál tím lepší a výdělečnější? Ano, Očista je spíš thriller než horor, rozhodně ale vydělává „hororové" peníze. Není tedy divu, že mají její tvůrci velké… (více)