Predvojnová komédia z čias prvej československej republiky so zásadovými profesormi, z ktorých vyzerá jeden ako mrož a divokými študentmi. Film pre pamätníkov so skvelými hláškami a smiešnymi scénkami, ale dosť sa mi to spája s filmom Cesta do hlubin študákovy duše a po dlhej dobe to už neviem veľmi odlíšiť a podľa mňa boli skoro rovnaké. Má to svoju dynamiku, svoju historickú pečať robenia komédií zo školského prostredia, je to milé. Mňa to veľmi nebavilo, aj keď vtedajšie správanie sa dá celkom pochopiť.(15.6.2012)

Martin FRic a jeho cierno-bila klasika. Na ceskoslovenske ciernobiele filmy som nikdy nezanevrel, ale ani ich neglorifikujem. Tento je vsak vynimka, komedia z 30. rokov. Tocilo sa to - rovnako ako U pokladny stal - preto, aby sa odlahcila taziva politicka situacia pred nastavajucou svetovou vojnou a preto, aby ludia prisli na pozitivnejsie myslienky. Rovnako ako u snimku U pokladny stal sa pod nanosom humoru skryvaju mrazive skutocnosti : 89 %(23.6.2015)

Omluvte prosím můj chorý smysl pro humor, ale já se až zas tak moc nebavil. Co se týče originality a vtipnosti tak o trochu horší, než Cesta do hlubin študákovy duše. Nemohu si pomoci, ale jak v takovýchto filmech nehraje český král komiků Vlasta Burian, ztrácí pro mě film ten správný komediální náboj, bohužel.(1.2.2011)

"To není učení, to je krocení divé zvěře." Tak tentokrát mne samozřejmě nejvíc pobavil fantastický němčinář Čuřil, neboť ich habe gesagt, že slepice se řekne die Katze. Těsně za ním následoval Holous, jehož básník na stará kolena zívá u jezera, bonzák Krhounek a Benetka se svým báječným kolenotočem. Pozadu nezůstal ani učitelský sbor, jehož výkon při tenise byla parádní sportovní podívaná, ale celý ten humbuk kolem vydávání Řevu septimy mě zase tak moc nezaujal.(24.10.2016)

Profesorský sbor na gymnáziu v Přívlacích je jak na koni. Někdo si dovolil vydat časopis nazvaný Řev septimy, v němž si z jednotlivých profesorů dělá legraci, což většině z nich vůbec nedělá dobře (kdo by taky chtěl takhle okatě slyšet pravdu). Začíná vyšetřování, jehož cílem je najít toho, kdo si dovolil takto zesměšnit profesorský sbor - navíc když se ve slohové práci jednoho ze studentů objevují podobné náznaky pohrdání školní výchovou jako v časopise ... Už je to hodně dávno, co jsem film viděl poprvé - a nijak zvlášť mne nezaujal. Nedávno jsme ale se ženou navštívili divadelní představení stejného názvu v Městském divadle v Brně (více zde), kde jsme se parádně pobavili, a tak nastal podívat se na film po letech znovu. A jak to jen říct - oproti onomu divadelnímu představení bohužel film působil trochu nudně - spousta fakt zábavných scének (- Ich habe gesagt. - Nein, Ich habe gesagt) je doplněna nic neříkající omáčkou (tenisové utkání profesorů). Divadlo se naštěstí té omáčky zbavilo a zůstalo postaveno jen na těch vtipnějších částech filmu. Doporučuji navštívit ...(18.1.2011)

• - Ještě před vznikem filmu existovala hra v divadle D38 E. F. Buriana. (M.B)

• - Jaroslav Marvan hral pomerne staršieho profesora, ale v skutočnosti mal iba 37 rokov. (Gareth_Jones)

• - Reálné gymnázium v Přívlakách ve skutečnosti nikdy neexistovalo. Jako Přívlaky jsou v Čechách známy dvě obce, jedna v okrese Kutná Hora a druhá v okrese Louny, ale v žádné z nich gymnázium nikdy nebylo. Název je tedy fiktivní. (ajaxx)