Carrie White je plachá dospívající dívka, která je díky přísné výchově své fanaticky věřící matky totálním outsiderem. Ve škole prožívá hotové peklo – její oblíbenější spolužáci (a hlavně spolužačky) ji neustále šikanují a krutě si ji dobírají. Ale Carrie má tajemství: jednoho dne zjistí, že byla obdařena vzácnou, a zároveň děsivou mocí telekineze. Toto nadání se umocňuje a vymyká kontrole při přílišném nervovém nebo emocionálním vypětí. Postupem času začne své síly využívat proti lidem ve svém okolí, kteří ji ubližují. Příběh vyvrcholí v momentě, kdy je Carrie pozvána na maturitní ples, kde se stane obětí velmi krutého žertíku svých zákeřných spolužáků. Carrie se její skryté schopnosti naprosto vymknou kontrole a všichni, kdo ji znemožnili, dostanou lekci: Pokud si budou hrát s ohněm, spálí se. Změní se studentský večírek v krvavá jatka, nebo vše dopadne úplně jinak? (Forum Film CZ)

Meraxes

Najnovšie spracovanie Carrie dopadlo ako vcelku ľahký, ale úplne zbytočný horor, keďže má prakticky identický scenár ako Da Palmov originál, len obohatený o nejaký ten youtube a iphony. Navyše úroveň ako jeho hororových, tak filmárskych kvalít je o triedu nižšie. Carriena fanatická matka ani finálna krvavá sprcha tu nepôsobia tak surovo a brutálne a namiesto hrôzy Carrie fandíte. Prišla mi skôr ako nejaká superhrdinka pomsťujúca sa za šikanu ako vraždiace monštrum. Celkovo mi to pripomenulo Matildu, keďže jej schopnosti sa neprejavili náhle z nasrania, ale študovala ich a trénovala, čo je ďalší odklon od pôvodnej verzie. A k tomu napriek ukrivdenému výrazu, hlave stiahnutej medzi plecia či zhrbenej chôdzi proste nie je možné Chloe Moretz uveriť, že ona je tam tá šikanovaná škaredka, keď všetky ostatné dievčatá vyzerajú horšie. Ale snažila sa veľmi a aspoň sa na ňu takto lepšie pozerá. Herecké výkony vo vedľajších rolách sú tragické, film sa vyhýba nahote (čo nie je nutne zápor, skôr konštatovanie), nepôsobí hrozivo ani brutálne ako by mal. Celkovo je to taká korektnejšia verzia než pôvodná. Nebolo to úplne zlé, ale skôr ľahká pohodovka, taký generický, mainstreamový teen horor, ktorý je navyše úplne zbytočný. Ale záverečná lakačka znovu zafungovala skvele. 3* 57% ()

denisvavrin

Pro člověka který četl knihu bude tento film zklamáním... velký rozdíl oproti knižní předloze je ten, že Carrie použije své schopnosti v knize pártkár, a to vždy když to má největší váhu v dané situaci zatím co ve filmu své nadpřirozené schopnosti používá asi tak jako Darth Vader ve Star Wars. S tím také souvisí až moc efektů, které mají působit nadpřirozeně, ale jak jsem psal všeho moc škodí. Jdu si spravit náladu prvním filmem o Carrie. ()

andy60

Kvalitativně srovnatelné s původní Carrie. I když se jedná o pohádku pro dospělé, na jeden večer dokáže zabavit bez problému. ()

the.gargoyle

Kam se hrabe původní film. Nová Carrie v podání Chloe Grace Moretz není sice až tak špatná, ale v podstatě má smysl se podívat jen na konec filmu, který za něco stojí. Průměrný film se špatným hereckým obsazením a scénářem. ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek