Carrie White je plachá dospívající dívka, která je díky přísné výchově své fanaticky věřící matky totálním outsiderem. Ve škole prožívá hotové peklo – její oblíbenější spolužáci (a hlavně spolužačky) ji neustále šikanují a krutě si ji dobírají. Ale Carrie má tajemství: jednoho dne zjistí, že byla obdařena vzácnou, a zároveň děsivou mocí telekineze. Toto nadání se umocňuje a vymyká kontrole při přílišném nervovém nebo emocionálním vypětí. Postupem času začne své síly využívat proti lidem ve svém okolí, kteří ji ubližují. Příběh vyvrcholí v momentě, kdy je Carrie pozvána na maturitní ples, kde se stane obětí velmi krutého žertíku svých zákeřných spolužáků. Carrie se její skryté schopnosti naprosto vymknou kontrole a všichni, kdo ji znemožnili, dostanou lekci: Pokud si budou hrát s ohněm, spálí se. Změní se studentský večírek v krvavá jatka, nebo vše dopadne úplně jinak? (Forum Film CZ)

Vicco

Carrie byla předělána do modernějšího hávu. A vzhledem k tomu, že se jedná o remake, nabízí se srovnání s původním snímkem z roku 1976. Alespoň krátké. Tak tedy: Problémy se šílenou matkou byly poněkud upozaděny a hlavním zdrojem starostí nebohé Carrie je šikana od spolužaček ve škole. Zatímco v původním snímku šel z fanatické matky mráz po zádech téměř vždy, když se objevila, tady dala průchod své zběsilosti až v několika závěrečných scénách a ze začátku tak nemuselo být divákovi jasné, že právě život s despotickou matkou je důvodem Carriina podivného chování. Carrie spíš než jako outsider působí roztomile, i když si nejsem úplně jist, jestli to je mínus nebo plus. Pro samotný příběh spíš mínus, pro oko diváka plus =) Trochu nejasné byly také motivy některých spolužáků, respektive rozdělení charakterů na hodné a zlé bylo příliš šablonovité. Avšak zakončení plesu bylo dechberoucí. Lepší efekty díky modernější technologii, tady nová Carrie vítězí a nasadí divákovi husí kůži. Abych to na závěr nějak shrnul, remake Carrie není tak temný a syrový jako původní snímek, je takový uhlazenější. Na druhou stranu, závěrečné scény diváka o to prudčeji vytrhnou z té uhlazenosti, do které ho předchozí děj ukolébal. Nebudu k filmu přehnaně kritický jen proto, že se jedná o remake. Tak nějak nestojím o to, plácat se s hipstery po zádech, jak jsme té hloupé kopii natřeli a pak se ukájet u originálu při myšlence na to, jak jsem sám hluboce originální. Své kvality mají oba snímky. Jako u originálu, čtyři hvězdičky budiž. ()

haroska

80% filmu jsem si rikala, ze absolutne nechapu hate reakce a relativne nizky hodnoceni. Julie Moore by minimalne zaslozila vic, tu fanatickou matinku hraje skvele. Pak to ale naprosto pohnojili tou priserne prisernou scenou maturaku. Pffff, uplne mi to znechutilo tou teatralnosti, trapnosti....skoda, dalsi solidne vypadajici film, kterej totalne zabil zaver:/ ()

TomStrom

Tuctový, mdlý, sterilní výplach zvaný Iron Man 3 už mám naštěstí za sebou a proto jsem se mohl o dnešním večeru konečně pustit do něčeho, co není zadarmo drahé. A řada vyšla na Carrie, od které jsem čekal málo a dostal hodně. Jasně, 60% je poměrně solidní výsledek, natož v horrorovém žánru, ale tohle, vážení, má být prostě v červených číslech. Takže tomu prohoďte hodnocení s tou trapnou užvaněnou plechovkou (nyní již téměř kompletně bez akce, zatou s koňskou dávkou pitvoření), nebo na vás všechny s pomocí obecního šamana sešlu strašlivou kletbu smradlavých nohou. Než se tak stane, dám filmu alespoň pět hvězdiček, navzdory tomu, že ač se mi film velmi líbil, tak se pořád nemůžu zbavit dojmu, že už jsem něco strašně podobného jednou viděl (muhahaha!). A ten váš fail v castingu, na tom něco bude, opravdu by se do hlavní role hodila nějaká ošklivější a uťápnutější dívčina, ale z toho, co jsem viděl já, nemůžu než konstatovat, že Chloe Grace Moretz podala excelentní výkon a já jí tu roli věřil. Takže pominu-li fakt, že jde o již poněkolikáté převařený sáček s čajem, tak je tenhle film parádní a neztratí se ani mezi již tak ohromným počtem všech těch spektáklů, co spadají do kolonky horror. A jelikož tenhle film dopadl nad očekávání dobře, zkusím to i s dalšími remaky a vyrážím do stanice Evil Dead. ()

ppetrnosek

Rly, Kimberly, rly? aneb jak zprznit Kinga a udělat z něj Hanu Montánu... to se ovšem netýká posledních 5 minut! To jen abych úplně nekřivdil celému filmu. ()

Franc1s

Pěknej vodpal toto...Už dlouho jsem se od začátku filmu tak nenudil, trapný až úsměvný. Nebyl důvod dělat další remake a jestli tohle je drama nebo horror, tak jsem čínskej bůh srandy... Ještě, že tu byla psychicky debilní matka v roli J.Moore a Chloë G. Moretz ať jde radši do KickAss3 snad na tohle rychle zapomenu 1/10. ()

Acrobat odpad!

Kde zase sa fláka ten profesor Xavier keď ho treba? Vždy mimo a tu nám vyvádza mutant ktovie akej triedy! Pozornejší fajnšmekri oželejú, že to nie je na based on true story. Kingovi sa ublížilo v minulosti cirkevno masochistickým spôsobom, za čo my súčasníci nemôžeme, no on chce aby bola preukázaná jeho zrelosť. Duševne sa teda pozerám na takmer nemožné skĺbenie náboženských fanatických hororov s americkým promnightom. Z odpustenia a modlenia priamo k vietnamskej(?) úprave nechtov. Nasucho neostanú ani brigádnici z Hamé alebo Heinzu. Nikde sa nedočítate či telekinézu sprevádzajú aj záhrobné zvuky. Ja si myslím, že 13-ročné dievča si niekde v Detve berie encyklopédiu umenia síce pohybom ruky ale bez záhrobných zvukov. S pokojom bez myšlienky odporu. Julianne Moore je zrejme namočená v exekúciách a berie čo príde podobne ako Nicky Cage; hoci je maskérsky najlepšou a bezkonkurenčnou postavou vypadnutou z ilustrácií virginských puritánskych náboženských sprievodcov. Netrýznite v kúte učupené dievča chlapci a ženy, berte limuzíny, bite prasatá, a tešte sa z neopakovateľnej atmosféry papundekľového a papierového bálu. Ty nevychovaný bastard, ceň si Carrie! Prijmeš moju ruku, Carrie? Ako Van Helsing prichádzam na pozvanie radodajnej učiteľky telocviku....?? (videné 01.02.2014, BDrip) ()

Eventyrer

Na tento film som sa veľmi tešila, ale veľmi ma sklamal. Najskôr ten neskutočne iritujúci strih a nepodarená kamera. Začiatok aj šikana od spolužiakov, ktorú Carrie musí znášať sa napodiv vydarila, lenže film stráca dych v momente, ako sa Carrie zmení. Pripadalo mi to, akoby režisérka stavila len na skvelú Chloe Grace Moretz, Julianne Moore a možnosť robiť šikovnejšie efekty, ako tomu bolo v rokoch prvého filmu o Carrie. ()

Drtic

Na túto Carrie som bol zvedavý, ale zároveň som nečakal veľa. V pôvodnom filme sa ten príbeh zdal trochu iný, a lepší než ostatné jemu podobné, ale to bola iná doba, a s pribúdajúcimi rokmi sa to už zdalo ako taká pohádka o ukrivdenom dievčati ktoré šokujúco svojimi schonostami zpôsobí masaker. Neveril som žeby niečo takéto dokázalo dnes prekvapiť a asi som mal pravdu pretože film nepriniesol nič originálneho čím by zaujal od originálu. Réžia aj scénár bol ako cez kopirák, a vôbec tomu nepomohol ani zvláštny výber hercou ktorý padol na Moretz a Moore ktoré skoro vôbec nepôsobili verohodne a ani ich zväčšený objem vlasou to nemohol zachrániť. Moretz mala výhodu pretože jej bolo umožnené svoju do tohto filmu nevhodnú krásu schovať nie za tú školskú Carrie, ale za tú krvavú Carrie. Jediné čo sa dá oceniť je aspoň tá malá snaha urobiť veci trochu inak aby fungovali v dnešnej dobe, ale žiaľ nefungovali. Carrie je už unavená, a nemala by sa nám moc ukazovať na očiach. ()

LolopelS

Veľmi nemastný film, ktorý mal veľa trhlín. Nebol som spokojný s vykreslením atmosféry u Carrie doma, do toho sa podľa mňa mohli oprieť viac, aj keď v takej stopáži asi nebolo veľmi kam. Dve hlavné postavy boli ale zvolené parádne, polomŕtvo vyzerajúcu a fanatickú matku som si teda užil naplno (bez vreckovky). Každopádne mi to ako horor nepripadalo ani náhodou. ()

Wann

Dokonale sprzněnej remake dobrýho filmu a hlavně skvělé knihy. Nevim co k tomuhle filmu řekl Stephen King ale myslim že to nebylo nic hezkýho. Tady nehledejte napětí, atmošku nebo prostě něco zajímavýho. Naprosto debilní film, s naprosto debilní Chloe, kterej si zaslouží pouze jednu hvězdičku a to za Julianne Moore. Nic víc, nic míň, tohle se posralo a doufám že dalších 20 let žádnej remake Carrie nevznikne. ()

Melvej

Román Carrie byl můj druhý od Kinga a trochu mě mrzí, že konec filmu se od předlohy až tak moc lišil. Velice hezky zahrané i od Chloë, přestože se do postavy Carrie vůbec nehodila. Opravdu není ošklivá jako hrdinka, kterou měla ztvárňovat. Nicméně zbytek seděl celkem přesně, obzvlášť lidská krutost. Za 4 i přes ten konec. ()

vikino1

Do role Carrie jsem si představoval daleko šerednější, daleko šikanovanější, daleko týranější herečku. Čekal jsem víc fyzického týrání ve škole, více psychyckého týrání fanatické matky. On to zas takovej hard core nebyl. Je to spíš určeno teenagerům (všichni sme mladí a krásní a tohle je naše noc), než aby Vám hrůzou slezly nehty a vlasy. Nicméně mě se to i tak líbilo, taková nenáročná jednohubka, obvzláště, když se rozjel maturitní večírek na plný koule :-). ()

xDirtyFrankx

Neberu výtky, že Chloe je moc hezká, i hezký holky jsou šikanovaný. Krása vás před krutostí vrstevníků nezachrání, kord když jste jako Carrie uzavřená a šedá myška, která má doma fanatickou matku. Musím dát 5, film mě bavil od začátku do konce a jednoznačně jsem všem těm sviním přál, aby jim Carrie udělala to nejhorší mučeníčko. Ve mě to emoce vyvolalo, takže prostě musím dát plný hodnocení. ()

Shaleman odpad!

I přes to, že se mi tato verze líbila více, než ta staromódní DePalmova, dávám odpad, neboť remake založený na kopírování původního díla okénko po okénku si nezaslouží absolutně žádnou chválu. Sice využitím moderní techniky a krvavějším provedením některých scén je film zábavnější než klasika, ale pořád je to jen sprostý plagiát. ()

Alexandre

A mně se remake velmi líbil. Docela mě překvapilo, jak se drží původního filmu. S postavami jsem problém neměl, triky považuji za naprosto skvělé a atmosférou jsem se nechal jednoduše unést. Ani při nejmenším jsem před zhlédnutím nečekal, že budu tak spokojený. Originálu to samozřejmě nesahá ani po kotníky, to je jiná káva, ale tohle je prostě moderní novodobý "nášup"... Plesová scéna opět nezapomenutelná! ()

lakart

Původní verzi z roku 1976 jsem viděl a díky tomuto filmu si ho cením ještě více, protože je vidět, že kdysi to lépe natočit nešlo. Tato moderní verze je v podstatě dobrou kopií původního filmu a knihy, ale nedosahuje těch kvalit. Největší problém spatřuji v hlavní roli, samotná Carrie není vůbec děsivá a nevěřil jsem ji moc ten zvrat na konci filmu. Jediné, co mě zaujalo, bylo obsazení Julianne Moore, která mě svým výkonem překvapila. Celkově se jedná o velmi průměrný horor, který zanikne. 50% ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek