Carrie White je plachá dospívající dívka, která je díky přísné výchově své fanaticky věřící matky totálním outsiderem. Ve škole prožívá hotové peklo – její oblíbenější spolužáci (a hlavně spolužačky) ji neustále šikanují a krutě si ji dobírají. Ale Carrie má tajemství: jednoho dne zjistí, že byla obdařena vzácnou, a zároveň děsivou mocí telekineze. Toto nadání se umocňuje a vymyká kontrole při přílišném nervovém nebo emocionálním vypětí. Postupem času začne své síly využívat proti lidem ve svém okolí, kteří ji ubližují. Příběh vyvrcholí v momentě, kdy je Carrie pozvána na maturitní ples, kde se stane obětí velmi krutého žertíku svých zákeřných spolužáků. Carrie se její skryté schopnosti naprosto vymknou kontrole a všichni, kdo ji znemožnili, dostanou lekci: Pokud si budou hrát s ohněm, spálí se. Změní se studentský večírek v krvavá jatka, nebo vše dopadne úplně jinak? (Forum Film CZ)

Triple H

Originál som nevidel, ale je evidentné, že táto látka má krutý potenciál. Bohužel, jedná sa o klasický novodobý hororový remake - zbytočný, nudný, neinvenčný a sterilný. Atmosféra nula bodov s výnimkou pár široko roztrúsených miest. Chloe Grace Moertz na mňa urobila veľmi dobrý dojem v Kick Ass 2, to čo predvádzala tu bola ale evidentne slabšia chvíľka. Nebola presvedčivá ani v jednej polohe, čo som od nej popravde nečakal. Je možné, že to je režijným vedením, uvidíme. Film objektívne má relatívne dobré efekty, kameru a hudbu - ale po tohtoročných chuťovkách typu Insidious 2 a Conjuring sa v rámci žánru jedná o absolútne nefungujúci a čistý fail. ()

Motinski

Nie tak atmosferické ako originál a od pocitov aké som mal pri knihe už sa ušlo úplne niekam inam. Hlavná herečka je síce fajn ale pôsobí moc milo a uhladene na takúto postavu. Celkovo dosť sklamanie ktoré nemá ani jednu intenzívnejšiu scénu. ()

kinghome

Carrie se strašně špatně hodnotí, umím si představit že ti, co šli do kina s tím, že jdou na horor byli zklamaní a to dost, ale tohle ani horor bejt neměl, proto je lepší nejdřív si přečíst o čem film bude a nekoukat jen na trailer a na plakáty. Carrie je úžasné Drama s prvky hororu, ve kterém září Julianne More. Ano je to tak, do kina jsem šel kvůli Chloe, která hrála taky božsky, ale Julianne byla dokonalá psycho matka. Sedlo jí to ohodně víc než nějaká zhulená žačka v Don Jonovi. No zpátky k Chloe. Je tu jedinej problém a to je ten, že Chloe je prostě moc hezká na takovou roli. Neumí hrát hnusnou holku, prostě ne :D Celý film jsem byl v napětí a rozhodně to nebyla nuda, jak tu pár tupců píše. Konec byl jen třešnička na dortu, která příšerně potěšila. Zpomalené záběry jsou famózní a takové detaily jako je pulsování čoček jsem miloval. 4* proto, že vedlejší obsazení studentek nebylo nijak dobré, ale to je jen detail, zbytek stál rozhodně za to. 85% ()

Jizni Tlapa

Drama možná, horor ani smykem!!!! Carrie, aneb Holky z naší školky je od začátku na pořadnou facku a lepáka dohromady,jen aby se herecky probrala a předvedla konečně opravdový STRACH. Celé to působí jako parodie a bohužel jindy oblíbená Moore nemá šanci na záchranu,jelikož jí v tom neprůlomně brání ichtylní scénář..přetmavené - opravdu strašně nasvícené scény a teen-age příběh.....nejhorší horor pokus posledních let...jedna jediná v hodnocení za půvab Ch.G.Moretz! ()

ecceHOMMO

Remake, ktorý stavil oproti originálu viac na efektný zážitok, než na ikonické zobrazenia. A urobil veľmi dobre. Je síce pravda, že pôvodná Carrie Sissy Spacek sa na svoju postavu hodila viac a že scény s matkou boli v originále reálnejšie (ale aj nezáživnejšie) podané, ale zážitok z videného bol rozhodne tu lepší. Samozrejme porovnávať film natočený v roku 1976 a 2013 sa úplne objektívne nedá, doba je iná, ale nová verzia dokonale využila prostriedky k tomu, aby dôležité scény ešte viac zvýraznila a diváka strhla. K dokonalosti chýbala už asi len druhá Sissy. ()

ivan_drago

Ničím nezkažený "Rímejk", jen posunutý do současnosti... Horror bych bral také s rezervou, spíš takový psychologický výlet do ztrápené a trápené duše jedné dospívající dívky, ovlivněné svojí šílenou, bohem posedlou matkou... Nicméně tato dívka zná tajemství telekineze a tak se všem svým trapičům pěkně pomstí... Atmosféra ucházející a i ty hrátky s kamerou filmu nijak neuškodili... Julianne Moore vyčnívá nad všechny a její výkon je jediný hodný zmínky... A taky po delší době vydíme premianta třídy a sportovce i s jeho krásnou dívkou, kteří se snaží jednat správně... To jak to dopadne už je věc druhá.... Film který zdaleka tak neurazí, jak by leckdo čekal... ()

psajko

Za mě veliké zklamání. Čekal jsem atmosféru 70. tet, kde mladá žena se svou super schopností telekineze ve mně dokáže vyvolat údiv a strach z takové moci. Zde jsem se dočkal pouze nekonečného čekání na finální scénu, kde všem ukázala, co její síla dokáže (to však nestačí). Nezbývá mi nic jiného než doufat, že se Carrie znovuzrodí a dokáže mi, že jsem se v ní zmýlil. ()

viperDavid

Každý malý dítě ví, že se nemá smát holce, která se jmenuje Carrie. A oni ne, furt to opakujou jak dementi a ona je řádně potrestá. Generace po generaci je tak pitomá. To fakt nemá smysl. Krásný efekty a luxusně zahraná carrie a její kurva drát pošahaná matka. 4* ()

DJ Rocco iNc

Vytvárať remaky slávnych filmov je bláznovstvo samo o sebe. Totiž výsledny efekt je minimálny. Výnimkou je napr. Batman a temný rytier. No v tomto prípade je to opačne. Vzhľadom na to, že ,, vylepšená " verzia filmu Carrie (1976) vznikla skoro o 40 rokov neskôr, nestojí ani za figu. Boli tam niektoré momenty, kde som zbystril pozornosť, no to sa stalo asi 2 krát. Trápny začiatok a ešte trápnejšie herecké podanie našej malej zabijačky a Julianne Moore. Julianne Moore mi nikdy nebola sympatická, no tu mi bola neskutočne odporná, ako aj jej herecký výkon. A malá Chloe by sa mala venovať radšej masakrovaniu v Kick Ass, než takýmto úlohám. To, ako rukami rozhadzovala v scéne, kde sa mstila na večierku bolo trápne. Čo sa týka ešte filmu, tak ten začiatok mal byť radšej vystrihnutý, pretože naozaj nebolo za potreby, aby tvorcovia ukázali, prečo matka neznáša dcéru, keď je to vo filme aj sama povedala. Videl som aj verziu Carrie z roku 2002 a tá bola oveľa lepšia, dokonca aj vizuálne efekty boli stráviteľné. A scéna, kde zlomyseľná mrcha so svojim priateľom narazia autom do Carrie bola oveľa lepšie prevedená, ako v najnovšej verzii. Veľmi som sklamaný a verím, že pokračovanie nebude. ()

LiborGondek

Tak jsem si celý film říkal fajn scifi psycho a kdy začne ten horor? No co vám budu vyprávět, horor sice začal, ale až na konci, tedy v době kdy už jsem v to ani nedoufal. Z Carrie si člověk může odnést hned několik ponaučení. Za prvé, buďte rádi, že vaši rodiče nejsou vyšinutí pánbíčkáři. Za druhé, nenaserte nikoho, kdo ovládá telekinezi. Za třetí raději se vyhněte maturitním plesům. Taky jsem nepochopil proč se nakonec mstila i těm relativně hodným... Ale co. Jinak mě snímek příliš nebavil, popravdě spíše nudil a rozhodně se nejednalo o nic převratného. Další film z nejobsáhlejší kategorie jednou a dost. 55% ()

Sfinkter

Originál Carrie je mou oblíbenou klasikou, celkově si příběhu hodně cením a finále na plese je pro mě kultem. Proto jsem byl na remake hodně zvědavý a ten vůbec nedopadl špatně. Hodně tomu samozřejmě pomáhají Moore a Moretz, které hrají bezchybně, naopak tomu mírně uškodil přetažený závěr. Atmosféru však celkově předělávka zanechala a umí divákovi předat stejně znepokojující pocit jako originál. Ples odzbrojující. Proto ne méně než za 4. ()

Ryuuhei

Ze začátku takové to klasické středoškolské drama o utlačované a neoblíbené outsiderce, které posléze přestoupilo k nějakým těm nadpřirozeným schopnostem (zde silná telekineze) a nakonec vygradovalo v takové finále, ze kterého jsem málem hledal spodní část úst kdesi pod stolem. Rozhodně mi stálo za to obětovat ani ne dvě hodiny spánku tomuto zajímavému a nakonec i dost šílenému filmu. ()

Johnny.ARN

Provokovať niekoho môžete iba do času, potom sa neovládne. Aneb neserte ousidera triedy, lebo nikdy neviete, akú temnú moc ovláda. Carrie je asi prvý horor, čo ma vyslovene bavil, a to nie len kvôli Moretz. Príbeh, gradácia, obsadenie, deštrukčné finále a pritom všetko podané na pozadí stredoškolského života. Postavy správne vyhrotené, žiadne nudné pasáže, žiadne zbytočné kekse a omáčky. Skvelé tempo, skvelo zahraté, skvelo zrežírované. 4 z 5 ()

elanius

(2/2014) / No na tu pani Moorovu sa nedalo pozerať, bohužial hrala len to čo mala v scenári a k tomu ešte hrozne nedôveryhodne. Moertz v pohoďke, aspoň to nekazila. Scéna s krivičkou na plese asi to najlepšie, celá ostatná stopáž hróóózná nuda, bezvýrazná vata. (5/10) ()

venison

Příběh až na detaily zůstává stále stejný.. Samozřejmě se markantně zlepšují efekty.. Tak se dají v podstatě hodnotit "jen" herecké výkony.. Chloë Grace Moretz podle mě neumí hrát a zkrátka jí snad ani jednu emoci nežeru.. Hodí se do Kick-Ass jako vraždící superdítko bez emocí, ale pro tenhle psychologický horor, jak byla taky příběh napsán, se fakt nehodí.. Plus dostává Julianne Moore, která se na šílenou maminku opravdu hodí.. Zbytek obsazení vypadal jak z nějakého muzikálu ze střední.. Atmosféra se hodila na horor pro děti a rozhodně ne pro dospělé.. Nepovedený remake, škoda.. ()

rockwoman

Carrie mám už napořád spojenou se skvělou Sissy Spacek . Tu roli jí už nikdo neodpáře. Ale jinak ani tohle roztomilý děvče nebylo vůbec špatný. Mimochodem nemůžu si pomoct, ale Chloë Grace Moretz mi tady připomínala německého herce Matthiase Schweighöfera. Stejný gesta, podobná tvář, skoro jako vejce vejci. :-) ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek