Carrie White je plachá dospívající dívka, která je díky přísné výchově své fanaticky věřící matky totálním outsiderem. Ve škole prožívá hotové peklo – její oblíbenější spolužáci (a hlavně spolužačky) ji neustále šikanují a krutě si ji dobírají. Ale Carrie má tajemství: jednoho dne zjistí, že byla obdařena vzácnou, a zároveň děsivou mocí telekineze. Toto nadání se umocňuje a vymyká kontrole při přílišném nervovém nebo emocionálním vypětí. Postupem času začne své síly využívat proti lidem ve svém okolí, kteří ji ubližují. Příběh vyvrcholí v momentě, kdy je Carrie pozvána na maturitní ples, kde se stane obětí velmi krutého žertíku svých zákeřných spolužáků. Carrie se její skryté schopnosti naprosto vymknou kontrole a všichni, kdo ji znemožnili, dostanou lekci: Pokud si budou hrát s ohněm, spálí se. Změní se studentský večírek v krvavá jatka, nebo vše dopadne úplně jinak? (Forum Film CZ)

JoeSO

Původní film jsem neviděl, tak alespoň nemám co porovnávat. Film to není špatný, ale zase ne nijak excelentní, abych mu dal více hvězd. Celý film jsem se těšil na ten konec a napjatě očekával, jak proběhne pomsta. Mám rád, když stříká krev (nemusí být nutně prasečí) a na konci aspoň nějaká byla. Za to jsem rád. ()

Bruce_cz

O dost slabší než skoro 40(!) let stará původní verze. Problém i je, že předloha je celkem těžko zfilmovatelná jednohubka, která kromě úvodní scény (na niž si smlsnou všechny teoretičky filmového feministického proudu) a finálního masakru, nemá zase tolik nosný děj. Prostě tento film servíruje v bleděmodrém to samé, co De Palmova Carrie, lepší je rozhodně v hereckém obsazení, dějově tlačí více na pilu, ale není to ku prospěchu věci. ()

Bernard Black

"Carrie,žere hovna"no a co?sto lidí,sto chutí:)rozhodně je to chuťově výraznější než tahle neslaná a nemastná kaše:)Kinga zbožňuji,ale zrovna tato předloha patří k podprůměru(vzhledem k tomu co za mistrovská díla později napsal),takže jestli se s ním teprve seznamujete tak raději sáhněte po filmech od Franka Darabonta(Mlha,Zelená míle,Vykoupení z věznice Shawshank)či Misery nechce zemřít...jedna hvězda za kameru a druhá za"sladkou Chloe" Oblíbené postavy:Bloody Mary Carrie:) ()

Tomko87

Prvú chybu Filmu vidím v tom , že sa až otrocky drží predlohy. Bez inovácií a ak sa tam aj objavia, sú tam zbytočné. Druhú chybu vidím v hlavnéj predstavitelke. Nieže by mala Hit Girl bola škaredá. To nie. Len ťažko uveriť že niekto s takou tváričkou bude šikanovaná. Proste výber Chloe ako Carrie nebola pre mňa najšťastnejšia voľba. No za to Julianne Moore parádne zahrala Margaret White, matku Carrie. Celý čas som mal z nej husiu kožu. Čo si budeme hovoriť. Človek celý čas čaká na maturitný ples. Ten bol pre mňa viac menej sklamanie. Bol príliž krátky. Skôr ako sa tam začne niečo diať, už to aj skončí. Určite sa s plesom dwlo vyhrať. Takže film je pre mňa priemer. Videl som aj oveľa horšie adaptácie ( Dobré manželstvo) ale aj lepšie ( Misery) ba aj perfektné ( Míľa, Vykúpenie a Hmla). ()

halberdier

Carrie pro moderní mladé publikum. Tam kde De Palma stavil na popisu vztahu hlavní postavy ke své matce a okolí a těžil ze skvělého výkonu "ošklivé" Sissy Spacek, tak nová Carrie nabízí jen tradiční moderně zpracovaný horror. Rozhodně není špatný a celkem dobře byl převedený na současnou dobu používání cyber šikany apod. Chloë Grace Moretz mě v hlavní roli příliš nezaujala, její Carrie je "divná" pouze svojí izolovaností od moderního světa, ale jinak je to obyčejná celkem šikovná holka. Ostatní postavy jsou nevýrazné, takže jediný skutečný herecký výkon ve filmu předvádí Julianne Moore. Knihu jsem četl, už si ji ale moc nepamatuji. Původní Carrie je lepší, ta současná nenadchne, ale slušně zabaví. ()

belinko

Dávam jednu hviezdičku za Julianne Moore a jednu za to, že sa mi Chloe páči, no v tomto filme moc ani nehrala... aj keď vlastne nemala čo... scenár 0 bodov, dejová postupnosť 0 bodov, už cca v 40. minúte som vedel ako to skončí, žiadne prekvapenie sa nekonalo... neskutočné sklamanie... Stephen King sa musí za stolom otáčať... 2* ()

JenomDominik

Neviděl jsem původní film, takže to nemůžu porovnat, pokud to ale budu hodnotit jako film a ne jako remake, tak to byl pohodový film, kde se až ke konci začalo něco dít, celkově ale pěkný film až na ten možná trošku přehnaný konec, mě se to ale líbilo. 4* (70%) ()

blekekeke

Čtu jen filmy, takže nevím co předloha, ani jakákoliv jiná poloha, ale tady je to v poloze, hladce obratce, do pekla rovně a pak z kopce ... ()

BarkaS

K uzoufání blbé. Bohužel. Ani zajíček Ansel ani Chloë to nezachránili.. A ani Julianne Moore. Přehlídka ztraceného času. ()

el_chorro

Bál jsem se, co to bude za kravinu, ale nakonec docela průměrný horor. Navíc při srovnání se stávající brakovou vlnou amerických hororů, je to spíše nadprůměr. ()

Horác

Největší strašák je tu Moorka, takovou mamču bych fakt nechtěl. Jinak je to přes všechno nadpřirozeno vlastně hodně civilní film. A to je dobře, já to beru. Mám dokonce pocit, že se mi to líbilo víc než originál. Ale ten jsem viděl asi před 20 lety, takže si ho budu muset připomenout. ()

Optical

Oproti původní Carrie z roku 1976 nepřináší tato adaptace vůbec nic originálního, natož zajímavého či neviděného. Strachu ani napětí jsem se v tomto snímku nedočkal. Srovnání s předchůdcem se nevyhne. Přeci jenom Sissy Spacek působila mnohem děsivějším dojmem jakožto Carrie, než-li Chloë Moretz v tomto filmu. Nemluvě o režii, kterou obstaral Brian De Palma. Ve výsledku jde jen o modernější adaptaci Kingova díla, bohužel pro mě nikterak zajímavou oproti verzi z let 70. ()

brasek

Snímok má veľkého a nechceného konkurenta a to originál. Príbeh nemá čím prekvapiť, finálna scéna zmodernizovaná a miestami až príliš čo je na škodu. Skvelý výkon Julianne Moore, taká pravá fanatická mrcha. ()

tyrs26

Čekal jsem od toho úplně něco jiného. Byla to ztráta času. Herecké výkony dobré a některé efekty také, ale děj je hrůza děs a běs ()

Brenda.Ch

Pro mě tuctový horror, ta starší verze se mi líbila víc - ale to je častý osud odvážlivců oprašujících něco, co tu už bylo. Prostě jsem to Moretzové tak nějak nevěřila, Sissy byla prostě skutečnou ušlápnutou ošklivkou, která se na plesu změní na princeznu. Ale úvodní scéna s porodem se mi fakt líbila, to mělo grády. ()

BLEEDER

Veľmi ma tento film potešil. Nebol síce dokonalý ale mal v sebe niečo, čo mal mať. Herecké obsadenia boli výborné a herecké výkony tak isto. Dej bol v niektorých miestach nudný ale vždy tieto nudnejšie scény netrvali dlho a prišla pasáž, ktorá to všetko opravila. Koniec bol neskutočne napínavý a skvele premyslený. I keď sa tento film považuje za horor, mne tak neprišiel. To ale vôbec nevadí, pretože celkový dojem tohto filmu bol veľmi slušný. Dávam 4/5 ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek