Z cizího krev neteče

• Nový Zéland

• Austrálie

• Kanada

Komedie / Krimi

USA, 2013, 111 min (Director's cut: 120 min)

• cukorek

Ďalšia nezaujímavá mastná škvrna na hladine mora, ktorú aj keď si niekto všimne tak si z toho nerobí žiadne starosti. Aj keď som dal jednu hviezdu neoplatí sa tomu filmu venovať čas, pretože je to jeden z filmov v ktorých sa stretla obrovská dávka sebectva a protivného výzoru stupídnej ženy (aj keď mala ťažké detstvo, to ju neoprávňovalo ničiť život druhým). Sebectvo, namyslenosť a egoizmus zo srdca nenávidím, takže možno aj preto môj pohľad na to je kritický a čudujem sa ľuďom, ktorí sa na tom bavia. Vôbec nič vo mne nevzbudilo úsmev, skôr som tu "beštiu" stále viac nenávidel, čo sa mi pri pozeraní filmu, už dlho nestalo. Trpezlivo som veril a očakával úspech skrachovaného manžela, čo bolo dôvodom, že som to dopozeral do konca. Najlepší a výstižný moment filmu padol hneď v úvode, keď "rozcuchaná veleryba" skočila do davu a dopadla rovno na podlahu a potom, keď jej mladý barman povedal " tí ľudia nie sú vaši priatelia oni len pijú za vaše peniaze".10%(10.7.2013)

• ywo666

Nie je to najhorší film aký som videl. Má to pár vtipov, pár zaujímavých postáv (zabijáci + Robert Patrick) a má to pár napinávých sekvencí. Ešte nikdy ma ústredná dvojica nesrala tak ako tu. McCarthy je jedna stará, škaredá, tučná a hlavne krajne nevtipná žena. A hrá totálne otrasnú postavu. Horšie je, že aj Bateman, ktorý býva v pohode, je totálny sráč. Mal som chuť ho prefackať, zobrať mu desiatu a potom ho pochcať niekde v rohu. Trpel som celý film. Preto dávam odpad. Skazilo mi to deň. Toto mala byť super komédia od dobrého režiséra s dobrých hlavným predstaviteľom. Dal by som hviezdu, ale ten sračkoidný záver ma dorazil (jedine posledné tri sekundy stoja za to). Opakujem, videl som aj horšie filmy. Ale nepametám si, že by som tak trpel u nejaké filmu, ktorý mal byť kvalitný!!! Keď idem pozerať sračku za 2 mega točenú v Moldavsku aspoň sa na to pripravým. Idem Grcať. Dopozeral som to iba preto aby som na to mohol nakydať!!! Odpad!!!(27.5.2013)

Nebýt to tak dlouhé a být tam méně toho výchovného balastu, bylo by to ještě zábavnější. Melissa je docela zábavná holčina, Jason tak nechutně unylý až se na tyhle role přesně hodí. Ale jo, v určitých scénách (seznámení v baru s kovbojem a následný přesun na pokoj v motelu, v restauraci "můj manžel je hasič") to bylo fakt zábavné. Já věděl, že ta nízká hodnocení jsou pro mě zaručenou zábavou.(27.7.2015)

Záměna identity cti netratí. Unisex jméno Sandy Patterson, jehož je hlavní hrdina majitelem, mu přivodilo pěknou svízel. Padlo totiž za obět zlodějce identit, která ho zneužila pro svoji potřebu se obohatit a vesele si vybírat z konta finance až do té doby, než do celé záležitosti zasáhne policie. Skutečný Sandy se za ní musí vydat z Denveru až na Floridu, aby ji přivedl, než jeho kariéra a s ní i dobrá reputace nabere nečekaný obrat k horšímu. Dianě, jak zni její údajné pravé jméno, se pochopitelně do želízek moc nechce a navíc z nich umí i pláchnout, je však lupičkou se srdcem na pravém místě, jak se později ukáže. Melissa McCarthy je skutečně naondulovaná medvědice, jak se sama ve filmu nazve, která je vedle umírněného až distingovaného Jasona Batemana hotový živel. Takový Jack Black v sukních. Její herecký projev ani její vizuál nemusí být hned každému sympatický, ale já s ní problém nemám. Horší to bylo se scénářem, který výjma dvou hlavních postav svoji propracovanost jen předstíral. Na co jsou ve filmu navzájem si konkurující vymahači, které řídí z vězení jakýsi šéf o němž se nic moc nedozvíme a i záměr jeho konání zůstane skrytý, na co se cestuje z jednoho státu do druhého, když se z toho příliš mnoho nevytěží, rovněž záměna identity není jistě tak jednoduchá, jak se nám pan scénárista Craig Mazin snaží namluvit a problém je i s Dianou, která je zpočátku svině nedbající následků svého činu, ale jakmile za ní poškozený Sandy dorazí, tak se z ní rázem stává citlivá osoba nad kterou by se i kámen ustrnul. Tohle všechno, a i ještě o něco víc, se dělo jen z iniciativní scénáristické vůle, jež film postupem času nasměrovala směrem k dojemné komedii. Je ovšem sporné, jestli bylo nutné a potřebné ho takto směrovat. A je jen na divákovi, zda bude ochoten tvůrcům tuhle místy až křečovitou a nepříliš ujasněnou proměnu negativní hrdinky, uvěřit. Režisér Seth Gordon s oblibou střídající televizní tvorbu s filmovou přidal do vyprávění řadu originálních scén z nichž prima originální dvojka McCarthy & Bateman vytřískala nejeden vydařený gag. Komedie má spád, řadu nepříliš obehraných situací a když je třeba, tak si zdatně vede i v nezanedbatelné porcičce akčních scén. V kině film příliš rozruchu nenadělal, ale v jistém ohledu je to námět neokoukaný při jehož zapeklitém (vy)řešení se použije nejedna svérázná metoda či postup. Nakonec můžou být všichni spokojeni, že film si zachoval nějakou svoji image a neodcizil mu ji předčasně vykutálený zloděj specializující na tyto druhy "krádeží". Mé hodnocení: 70%(29.5.2014)

• bourec

V hlavní roli nosorožec,a amíci se v tomhle zvířátku v hlavní roli asi viděj,proto šel snad každej do kina třikrát,jinak si neumim vysvětlit ty výdělky.Do dvacátý pátý minuty to bylo vcelku koukatelný,ale po ráně kytarou to začalo skomírat.Do tý doby právě hnusnej vzhled Melissy ve mě vyvolával touhy k tomu aby Bateman tuhle tlustou krávu nakop do hlavy prostě aby jí to dal pěkně sežrat.Jenže pak se snad začali i kamarádit,před někym utíkali,a já začal těžce usínat.A dokoukávat to už nebudu.Komedie nejsou stejně pro mě důležitej žánr,takže nasrat.Ale hodnotit budu.30%.(23.9.2013)

• Amanda Peet

• - V čase 48:37 Velkej Chuck (Eric Stonestreet) sundává kalhoty tak, že mu sklouznou až pod zadek. V dalším záběru je však opět znovu drží v rukou a stahuje. (Iveet)

• - Role Diany (Melissa McCarthy) byla původně napsána pro muže, ale Jason Bateman přesvědčil režiséra, aby obsadil právě Melissu, poté, co viděl její na Oscara nominovaný výkon v Ženy sobě (2011). (hansel97)