Filmová pohádka, ve které spolu s herci hrají animované postavy.  Podlesí je malá vesnička, kterou se před lety přehnala válka s Turkem. Dobré houbové víly byly tehdy požádány o pomoc, ale protože vykonaly dobro i zlo zároveň, byly potrestány a staly se z nich houbové baby. A na Podlesí za to padla kletba. Teď přišel čas vše napravit, ale ve vsi se objevil Drak. A tak zatímco se Toník snaží zachránit svou milou Bětku ze spárů zlých víl, jeho strýc Kovář se, se svými zaměstnanci Veverkou a Křečkem, vypraví na Draka. Hlavní myšlenkou pohádky je, že se zlem nelze bojovat hrubou silou, ale naopak – rozumem, srdcem a odvahou. Kovář z Podlesí má poklidné tempo klasických pohádek a bez zbytečného spěchu vypráví příběh, ve kterém jde, jako v každé pohádce, o souboj dobra a zla. A protože je to „pohádka, ve které je všechno tak trochu jinak“ není ani dobro a zlo až tak úplně jednoznačné, a stejně jako děj filmu, je i jeho závěr nečekaný a originální. (oficiální text distributora)

Bluepiggie

Pekna pohadka... pro rodinu a hlavne deti, doufam ze takovych pohadek bude vice, protoze v moderni dobe jsou to sami animaci kde se vrazdi atd. myslim ze na tohle by se meli deti divat ()

PinkButterfl

Rozprávky miluje, táto ma ale vôbec nenadchla a nezaujala. Nudila som sa, dialógy mi prišli bez zmyslu a pripadalo mi že Szidi Tobias len recituje text.... Celkovo veľké sklamanie a nuda. ()

Unn

Nu, škoda. Celé to bylo jaké si kostrbaté, nezapadající. Potenciál by pohádka měla, nápady nebyly špatné. Zajímavé postavy, dobré kostýmy, hezké záběry. Ale pohořelo to hlavně na dialozích. Takové mdlé, místy podivné rozhovory. Moc jsem nepochopila, co tím chtěl autor vyjádřit. ()

KiR0 odpad!

Přiznávám se, že si nepamatuji, že bych byl tak zklamán českou pohádkou... Ať se na mne autor scénaře nezlobí, ale dialogy byly na úrovni žáka cca 5 třídy ZŠ. Já vím, je to film hlavně pro děti a ty můžou zaujmout postavičky Veverky a Křečka, ale to je tak maximálně vše... ()

vybka

Na české rozprávky nedám dopustiť ale táto sa naozaj "nepovedla". Nemalo to hlavu a pätu, nezmyselné a trápne dialógy. ()

plutofv odpad!

Přes veškerou snahu o novátorství tentokrát šlápli tvůrci vedle. Děj se vleče, nejhorší, když vás režisér coby vypravěč unudí. A v půlce přichází ještě scény jako dialog Toník s drakem - a to tak toporný, že film dokouká jen ortlý divák. Bohužel tady se snaha o originalitu vůbec nepovedla a vznikl film, který určitě nebude patřit mezi "vánoční klasiky." Dokonce aspiruje na Zlatou malinu za pohádku. ()

Takaru

Hezká milá pohádečka, spousta známých tváří, které nemohou zklamat. Rád se někdy podívám podruhé.70%. ()

Jarek572

Toto rozhodně není běžná pohádka. Zejména smysl pro humor je..velmi specifický. Ale pokud mu příjdete na chuť, budete se dobře bavit. Vše má jednotný styl a vnitřní logiku (i když není hned zřejmá). Moc se mi líbí, že do sebe vše zapadá a velmi často není takové, jak se na první pohled zdá - včetně postav, jejichž jednání a motivace jsou konzistentní, ale díky způsobu vyprávění se pro diváka nejdřív jeví jinak. Super! Navíc krásné rozlišování historických období a všechny ty mechanické vychytávky - není to česká verze steampunku ve středověku? Já si tuhle pohádku každopádně moc užíval! ()

Va3sek_here odpad!

Obsah filmu: kripl jede na draka. Se dvěma hlodavci a blešivcem. Ale teď vážně, tenhle film je opravdu horor, bez nějakého souvislého děje. Kovář tu jede na draka kvůli čemu? Otřesný herecký výkon Valerie Šámalové a Gregora Bauera. Polívka, který si myslí, že je opravdový hrdina a on vlastně je, protože má alespoň odvahu.  0,5/10. ()

roabe

Zvláštní bizár, těžko koukatelný, pro nějž mi přijde škoda kvalitní animace a triků i vcelku pěkné výpravy. Ale proč, když se jedná o "Podlesí" natáčené v typicky roubeném Rožnově, jsou postavy oblečené v jakýchsi vlámských kostýmech? A došlo někomu, nebo jaký to má význam, že kouzelný kámen je vlastně přeslen? ()