Filmová pohádka, ve které spolu s herci hrají animované postavy.  Podlesí je malá vesnička, kterou se před lety přehnala válka s Turkem. Dobré houbové víly byly tehdy požádány o pomoc, ale protože vykonaly dobro i zlo zároveň, byly potrestány a staly se z nich houbové baby. A na Podlesí za to padla kletba. Teď přišel čas vše napravit, ale ve vsi se objevil Drak. A tak zatímco se Toník snaží zachránit svou milou Bětku ze spárů zlých víl, jeho strýc Kovář se, se svými zaměstnanci Veverkou a Křečkem, vypraví na Draka. Hlavní myšlenkou pohádky je, že se zlem nelze bojovat hrubou silou, ale naopak – rozumem, srdcem a odvahou. Kovář z Podlesí má poklidné tempo klasických pohádek a bez zbytečného spěchu vypráví příběh, ve kterém jde, jako v každé pohádce, o souboj dobra a zla. A protože je to „pohádka, ve které je všechno tak trochu jinak“ není ani dobro a zlo až tak úplně jednoznačné, a stejně jako děj filmu, je i jeho závěr nečekaný a originální. (oficiální text distributora)

bloodcountes

"Promiňte, sme mysleli, že ste šel kadit. Pardon"..."Přešlo mě to". Ne, tohle teda není moc pohádka pro děti. Nějaká smatlanina Frankensteina, Mistra Yody, Tima Brutona, Večerníčka, pokusu o klasickou pohádku v nějakých peruánských kostýmech a kdovíčeho ještě..asi draka, ale k tomu jsem se nedostala a už asi ani nedostanu. Stačilo, můj čas je cenný. Prostě jenom kroutím hlavou. Přtom to není bytostně skrznaskrz blbý jako jiné novější pohádky, potenciál to má, fajn nápady, ta "vynálezecká"atmosféra taky, i ty burtonovské bludičky byly samy o sobě super.....ale prostě to není smysluplně využito a je toho moc, jako když pejsek s kočičkou vařili dort. A mladí herci jsou tragičtí, jako děcka z lidušky a možná ani to ne. Hudba bizár, kamera fajn. Celek: nedodíváno. ()

Blazin odpad!

Tak pohádka naprosto o ničem, děj takřka nulový, hrozná nuda, dialogy na úrovni mateřský školky, herci stejně tak až snad na p.Polívku, navíc je to podáno jak pro blbce a tohle máme pouštět našim dětem??? ()

mira007

Když jsem byl malý, tak jsem vzhlížel k akčním filmům a následně jsem tu akci hledal i v pohádkách, proto miluji S čerty nejsou žerty, takže pomale vyprávěná pohádka, která si myslí, že vše utáhne jen na jakousi staročeskou atmosféru mi nesedla. Polívka je válec, ale ani to nepomohlo v této relativně nové pohádce. Nuda by se dala krájet. ()

Fifer

Dávám 4 hvězdy, abych vyrovnal zdější tragické hodnocení, které nejspíš rozpoutal Franta Fuka, Goblův veliký fanoušek. Za prvé je opravdu potřeba myslet na děti, za druhé hledat ve fantasy pohádce logické zádrhele je také blbost. Režisérovi se povedlo natočit jinou pohádku. Po letech zbytečných pohádek, kde se sejdou hvězdičky v kostýmech, je tu konečně pohádka svěží a jiná. Není to extra vtipná kultovní řachanda jako Anděl páně, ale je to dobrá pohádka. Skvělá animace, vtipné dialogy a zajímavá vybočení ze schématů. Místy je to pohádka lehce "vyhulená", míním tím to, že se režisér opravdu nebál proudu dětského fantazírování a vykašlal se na nějaká svazující pravidla. V pohádce je všechno dovolené. A příběh i přes tyto fantaskní úlety drží pohromadě a je pochopitelný. Zdejší hodnocení nechápu. ()

zdeny99

Tahle pohádka má dva protipóly. Tím prvním je hraná verze, která je téměř nezajímavá a převážně nudná. Jediné zajímavé je na ní podomácku sestavený invalidní vozík Bolka Polívky, který pohání veverka s křečkem a kostýmy víl. Ty oproti jiným pohádkám nevypadají jako klasické víly, nýbrž jako houby. Především muchomůrka byla parádně ošklivá. A tím druhým protipólem je animovaná verze s lesními zvířátky, která je fantastická co se týče filmového zpracování. Bohužel v celkovém kontextu je to podprůměrná, dějově velice slabá pohádka, kterou již nikdy nepotřebuji vidět. [1153. hodnocení, 92. komentář, 38%] ()

Heroine

Letos jsem byla pohádkama tak otrávená, že mně docela mrzelo, že právě Kováře z Podlesí jsem tak trochu odignorovala, protože už na mne padla definitivní rezignace. Když jsem se asi v polovině filmu začala dívat pozorněji, protože mně poměrně zaujal jak netradiční styl po filmové stránce (neafektovanost -kupodivu- dobře hrajících herců, slušné triky, normální ozvučení atd.), tak netradiční děj i styl humoru, zjistila jsem že je to dost slušná pohádka, že se líbila jak dětem tak rodičům, protože to sprostě neuráží inteligenci diváka, tak jako např. Duch nad zlato, a protože to není nijak vlezle roztěkané, trapné nebo hysterické. Je to mírně absurdní, zajímavá pohádka. Rozhodně česká nejlepší za poslední dobu. ()

MickeyStuma

Pohádkový příběh tak trochu jiného ražení. Žádný humor, žádná kouzla (skoro), žádné napětí, žádné juchání ..., zkrátka snímek pro děti, kteří se při sledování nemusí ničeho bát. Vyprávění příběhu lehce plyne jako vánek a vytváří tak atmosféru, jaká tu dlouhá léta nebyla. Zajímavostí je, že tvůrci použili starou filmovou školu, tedy to, že zvířátka jsou animované loutky, což vytváří dojem nostalgie. Tedy až na draka. Ten je již vytvořen ve 3D. A tak se stala nevídaná věc. V jednom filmu se střetla animace klasická s tou současnou. Ale nedopadlo to zase až tak zle. Těžko říci, jak se na to dívají děti, ale dospělý divák nad tímto počinem pouze nechápavě kroutí hlavou. A já říkám; konečně nějaká změna. Poslední dobou byly pohádkové snímky tvořeny podle jedné stejné šablony a už to mnohé přestávalo bavit. Mezi diváky si bude velmi složitě hledat cestu, ale myslím, že se přesto neztratí. Ale to ukáže čas. ()

josieaddms

Konečně po letech pohádka co se dá sledovat! Hrají herci, animace je povedená, není to stokrát viděné omílané téma. A co že je to trošku ujeté? A proč ne! Děti to mají rády, a dospělí často také. Pohádka hezky ubíhala, na konci byla pěkná písnička, Bolek Polívka si zahrál po letech v něčem co není úplný šyt, a Brabenec v roli draka mě pobavil. Milé překvapení. ()

Acrobat odpad!

Zrejme nie náhodou sa dáva nízka produkcia v ranných vysielacích časoch. Prepitý Polívka v príbehu, keď Turci zavítali na Hornú zem. Maglajz ktorý míňa účinkom. Ono k tomuto paškvilu viac nič, ale ber Juraja Červenáka a bi Turkov. ()

ANTYCHRYST

Nakonec to nebylo tak hrozný, jak to vypadalo. Příběh nic moc-spíše takovej křečovitej, ale dá se. Animovaný, mluvící postavičky-nebo co to bylo, křeček a veverky jsou tedy dost ujetý. Nejvíce se povedli mochomůrkové víly. Za ty by se nemusel stydět normální průměrnej horůrek :) Za to drak se teda moc nepovedl. Polívka opět nezklamal, i v pohádce si neodpustí chlast :) v podobě pívíčka. Nebyl to žádnej zázrak, ale poslední dobou ty pohádky nestojí za nic, až na pár vyjímek. Tohle je taková zlatá střední cesta. 45 % ()

Scraffy

Dosť nudná rozprávka, ktorej ako tak vtipné a dobré scénky sú tie, kde sa nachádzajú tie hovoriace postavičky. Inak nič moc. Ale cením tvorcov za to, že sa snažili natočiť niečo, čo sa dnes už moc netočí. ()

Anianna

Nerozumím tak nízkému hodnocení. Vizuální složka je velmi povedená - exteriéry, interiéry, hra se světlem, skvostná kamera, působivé pohledy shora dolů, kostýmy, originální rekvizity (třeba ten trakař!), animace hodna zahraničních produkcí... Příběh sám trochu pokulhává, chvílemi se děj táhne, ale špičkové herecké obsazení dělá, co může. A hlas Szidi Tobias bych mohla poslouchat pořád. 65%. ()

pekas

Ne "tak trochu jiná pohádka", nýbrž "hodně jiná pohádka". Houbové víly jsou jak po houbičkách, oba dětští herci divní a tak zbývá snad jen pokochat se krásnou mluvou, Barborou Seidlovou a nenápadnou komediálností Rostislav Nováka ml. s drakem. Lehounký nadprůměr. 55% ()

ostravak30

Spravedlivě řečeno - tři hvězdy asi vyjadřují vše. Neurazí ani nenadchne je něco, co používám možná často, ale v tomto případě se to opět hodí. Film obsahuje velmi těžkopádný scénář a spolu s ním korespondují nevýrazné herecké výkony v menších rolích. Jistě, pan Somr či pan Polívka zahráli svůj kvalitní standart, ale jinak to byla docela bída, ale nutno poznamenat, že scénář tomu nepomohl. Celý děj je - a opět mě nenapadá žádné víc hodící se slůvko než, těžkopádný a docela nezáživný. Jak je uvedeno výš, Kovář z Podlesí má opravdu pomalé tempo, ale aby divák neusnul, muselo by se občas přidat řádně do kroku. Nějaký vtip či alespoň píseň by diváka ze spánku probudilo. Absence humoru tak výrazně vadí. Triky jsou podstatně lepší než celý snímek, ale například víly se podle mě moc nepovedly. I jejich řeč připomíná spíše notoriky ze čtvrté cenové krátce před půlnocí, pokud jim je vůbec rozumět. Je to pohádka, na kterou se podíváte, mě jako Moraváka potěší natáčení ve skanzenech v Rožnově, ale celkově byla pohádka nezáživná a nudná. Z dětského pohledu - spravedlivě řečeno dávám za tři i pro hýbající se zvířátka, které by nejmenší děti zaujmout mohly. Závěrečná příšerná píseň ale jen podtrhuje o jak silně průměrné dílo se bohužel jedná. ()

Pitryx

Některé scény jsou dokonale pokažené špatnými dialogy. Například u víl. Je to jako špatně čtený text. Děj jede ve dvou liniích, což je občas rušivé. Ovšem při diskuzích s drakem jsem se opravdu bavil. ()

maniacxl odpad!

Kam se poděla ta lehkost české filmové pohádky?Naše skoro jediná přednost byla točit kvalitní pohádky,ale ta se už před možná 10 lety někam vytratila.Nechápu to,to je fakt tak těžký,udělat chytlavý,vizuálně dívatelný a s dobrou hudbou pohádkový příběh?Co to zas kurva mělo znamenat tentokrát vy pane Goble?Já se ptám:dokáže ještě někdo vůbec natočit "normální"pohádku pro celou rodinu??Hodina a půl naprosté sračky o ničem,s herci,co je jim divák totálně u prdele,protože jestli tohle bylo nějaký hraní,tak běžte pěkně do hajzlu Polívko,Markoviči a spol!!!!Fuj,tagédi jedni. ()

tsatsiki

toto je pohádka, která se musí jíst s popcornem nebo chipsy, jinak by vás pomalý začátek unudil. Plus dávám za animaci, ta se jim povedla a herecké obsazení bylo taky docela dobré. Jen ta pohádka mohla mít víc akce a větší spád. Jinak po shlédnutí celé pohádky hodnotím 60%. Počítám, že to bude vánoční pohádka čt pro tento rok. ()

Nonna

Z pohádky je cítit, že to autoři mysleli dobře, nějaká taková rádoby hravost, laskavost, snaha o originalitu. Ale nějak se to všechno nepovedlo skloubit dohromady. Příběh je roztříštěný, přelétavý, spousta rozehraných motivů zmizí v dalších bez vysvětlení. A nezachrání to ani dobré herecké obsazení (Somr, Polívka). Co mi vyloženě nesedělo byli dřevění mladí herci, celkem zbytečná animovaná zvířátka s podivnou gramatikou a pak podivně volená hudba - ta klasika při pokusech v první části filmu, no nevím. Nudné a jakoby zbytečné dílo. ()