Filmová pohádka, ve které spolu s herci hrají animované postavy.  Podlesí je malá vesnička, kterou se před lety přehnala válka s Turkem. Dobré houbové víly byly tehdy požádány o pomoc, ale protože vykonaly dobro i zlo zároveň, byly potrestány a staly se z nich houbové baby. A na Podlesí za to padla kletba. Teď přišel čas vše napravit, ale ve vsi se objevil Drak. A tak zatímco se Toník snaží zachránit svou milou Bětku ze spárů zlých víl, jeho strýc Kovář se, se svými zaměstnanci Veverkou a Křečkem, vypraví na Draka. Hlavní myšlenkou pohádky je, že se zlem nelze bojovat hrubou silou, ale naopak – rozumem, srdcem a odvahou. Kovář z Podlesí má poklidné tempo klasických pohádek a bez zbytečného spěchu vypráví příběh, ve kterém jde, jako v každé pohádce, o souboj dobra a zla. A protože je to „pohádka, ve které je všechno tak trochu jinak“ není ani dobro a zlo až tak úplně jednoznačné, a stejně jako děj filmu, je i jeho závěr nečekaný a originální. (oficiální text distributora)

Huncút

Genialne! Tak trochu ma prekvapilo nizke hodnotenie tu na CSFD, ale co uz. Ja film hodnotim ako vtipny, hyriaci napadmi, vizualne krasny a perfektne stylizovany. Taka jazda s fantaziou, alebo kombinacia Butrona, Fantaghiro a nejakej pocitacovej adventury. ()

honzic

Hodně nepovedené dílo, trochu hloupé jako Saxana 2, ani Bolek to nezachrání a tupé dialogy, scénář a ne moc povedené triky a propojení 3D animace a hraného filmu ukazuje, že tudy cesta nevede. Je škoda, že se u toho utratilo zbytečně tolik peněz od koncesionářů nebo spíše ztratilo. Hodnocení: 30 % ()

Alden_Larson

Tento film se mi zatím z tvorby Pavla Göbla líbil nejvíc. Děj byl celkem zajímavý a originální. Prezentace byla velmi dobrá, líblo se m i použití stop-motion animace a ještě víc se mi líbilo její zakomponování do živého prostředí. Počítačové efekty taky nevypadaly špatně, ale bylo vidět, že už se na nich trochu podepsal čas. Herecké výkony byly slušné, ale výkon Valerie Šámalové se mi vůbec nelíbil. Hudba ale byla skvělá, perfektně se hodila do každé scény. 6/10 ()

rigby

Zešílel jsem já nebo tvůrci této srandičky? Nestíhal jsem vnímat zmatek, který se přede mnou odehrával a kterým byl obalen jinak vcelku prostinký příběh. Množství moderních vynálezů, spousta rádobyvtipů (zejména ten o kadění byl pro pohádku nevhodný), nemožné víly, dobrosrdečná ještěrka, navíc ještě mluvící veverky a roztomilý pejsek. Jako bonus poletující dušička a já jsem zralý objednat se k psychiatrovi do Kosmonoské léčebny. Jeden bod za snahu natočit něco neotřelého... ()

Ondrew

Hruza, des a bjes! Jeden z najstrasnejsich rozpravkovych vytvorov, aky kedy v CR vznikol. Osobne mam ceske rozpravky velmi rad, a tak vobec nechapem, ci mal v tomto pripade reziser a scenarista v jednej osobe fakt len nejake "zle obdobie" alebo je pes zakopany niekde inde. Zufalo tomu chyba akakolvek atmosfera, herci hraju akoby sa ich to cele v podstate ani netykalo, no skratka... tento film je dokonala ukazka toho, ako u divaka sposobit mozgove krce. 20%. ()

sha.piro

Tak vám nějak nevím... Příběh mě nezaujal vůbec ničím, herecky to stálo taky "za malinu" a jediné světlé chvilky, díky nimž to neodsoudím jako úplný propadák byly "neúplné" víly a drak. ()

dogrose

Výborné! Po dlouhé době dobře odvyprávěný děj, který je pro diváka přehledný a srozumitelný a současně nenudí. Ano, sem tam to škobrtne, ale to je věc názoru. Trochu mne tam zatahala za uši věta "já myslel, že jdete kadit", poněkud nedomrlé věty té lesní královny Báry Seidlové a přemýšlela jsem o vhodnosti slova "rurální". Ale v kontextu jsou toto detaily. Animace skvělá, estetické loutky zaplaťpánbu s neotřelým dabingem Lněnička-Nebřenský. Přišlo mi legrační, že pan Křeček a pan Veverka mluvili jak Mistr Yoda. Vynálezy nejsou samoúčelné, jen dopomáhají, houby byly dost výživné :-). Drak po čertech dobrý, létající dušička skvělý nápad. Hudba fajnová. Všem bylo rozumět a nikdo neječel. Markoviče jsem fakt nepoznala. Moc mne potěšilo obsazení Rostislava Nováka ml. Jde to proti proudu, ale řemeslně poctivě a kulturně. Určitě se podívám znovu. Jen tak dál. ()

ssarka

tak tohle je hodně zlé...už jen proto,že mám fobii z pavouků a tady jsou pěkně detailně snímáni-pecka.díky...veverka která mluví jako mistr Yoda je už je poslední třešnička na dortu z halocinogenů,kterou si snad tvůrci dali... ()

Himbajz

Já jsem čekal asi také víc. Hrozně mě bavil ten nápad a scénář. Ale nevyznělo to tak. Houby super,to jo. Ale...Prostě jsem asi čekal asi více ujetou mechaňáckou pohádku. A ona z toho vylezla napůl klasika, napůl nedodělaná věc a navíc takové roztahané. Škoda. Jednu hvězdu bych nedal. U všeho, co normálně dokoukám dávám dvě. Dokoukáno, a neumřel jsem...:-) ()

Mates Hradecky

Pan režisér ve snaze zbourat stereotypy zboural celý příběh. Při psaní scénáře nejspíš ony houbové baby požil a následné halucinace sepsal. Pravdou je, že si Polívku na invalidním vozíku poháněném křečkem a veverkou budu dlouho pamatovat. ()

Heike

Vůbec nechápu jakékoli výše/níže i jinde uvedené výtky. Film je vtipný (v kině se krom mě smáli děti i rodiče), loutková zvířátka roztomilá. A je neuvěřitelné jak vše dohromady: loutky herci i 3D drak spolu funguje. Nastanou situace, které v pohádce prostě nečekáte - že třeba uslyšíte slova jako "kadit" a "rurální", ale naprosto sedí k postavám co je pronášejí, tak proč ne. Celkové pojetí filmu je jiné, než současné pohádky, ale o to zábavnější. A vidět Bolka Polívku s dřevěnou nohou a na hlodavci poháněném kolečkovém křesle je taky zážitek. Milan Markovič k nepoznání a roztomile přitroublý Rosťa Novák... A hlavně - moc přijemně se na film kouká - odborná ruka jednoho z rodu Skálů je na něm poznat. ()

ohneta

Mno nadšený jsem nebyl. ale ani nuerazilo. Pro mně pruměrná filmová pohádka, chtělo to prostě více sluníčka a ne sálodlouhé povídání ... ()

yloveiou

Chápu, že většině divácké populaci se tato pohádka líbit nebude. Také jak by mohla, děti jsou zblblé z pohádek typu Madagaskar apod. Mně se tyhle pohádky také líbí,ale kromě velké srandy, kdy se člověk neustále směje, pohádka nezaměstná mozek ani na vteřinu. Lidé a celkově děti jsou líní přemýšlet a je pro ně jednodušší koukat a nevnímat. Pohádka se mi líbí z toho důvodu, že se tvůrci snaží zachovat pohádkové rysy,ale zároveň se snaží o nějaký rozvoj vnímání a inteligence, kdy je třeba přemýšlet nad různými vynálezy, jednáním lidí, ukazují svět- zvířata a rostliny a snaží se poučit a tak dále. Myslím, že by zrovna děti neměly přemýšlet nad tím, že digitální triky a já nevím jaké nejsou dost kvalitní. Toť jen můj názor. ()

Maty.tekk

Jedním slovem "kravina". Je to spíš pro děti. Jinak Bolek Polívka ve filmu zrovna nezazářil, přijde mi že je film úplně o ničem. Ale za Bolka Polívku aspoň tu hvězdu :))) ()