Cizinec a krásná paní (TV film)

Drama / Komedie

Česko, 2011, 91 min

Kdyby to hráli méně charismatičtí herci, mohl z toho být propadák, ale díky nim vznikl vcelku slušný TV film. Autor scénáře vmanipuloval postavy tam, kam chtěl, aby nám osvětlil, co je to multikulturalismus, ale obávám se, že ta konstrukce a manipulace za tím je příliš vidět a že je těžké ji přijmout bez výhrad.(14.5.2012)

Kukura mne překvapil, přeci jen jsem ho znal z Trháku a Nech brouka žít, kde mne moc nezaujal, ale zdá se, že herecky dozrál a hrál dobře, paní Drahokoupilová podala jen průměrný výkon, škoda! Scénář a režie jsou též průměrné, hudba je někdy až moc rušivá a některé pasáže jsou přehnané, Kačer mi tam moc neseděl. Hodnocení: 50 %(14.2.2014)

• claudel

Vůbec nerozumím, co chtěl tímto dílem jeden z našich předních spisovatelů sdělit, protože to je základ, od nějž se pak odvíjí televizní film. Prvních třicet minut jsem se přemáhal, abych pokračoval ve sledování, Jana Kolesárová lehce rozvířila stojaté vody, a pak jsem již vydržel. Nejsem nejspíš cílová skupina, s tvůrci jsme se nepotkali.(20.7.2018)

• mira007

Juraj Kukura jako kurdský uprchlík a Marie Drahokoupilová jako vdova s velkým bytem, kam hledá podnájemníka. Stylem mi to připomíná jakési bakáláře ve smutném a depresivním balení s pomalým vyprávěním jak pro důchodové příznivce nedělní chvilky poezie. Kukura je válec a potěší Janka Kolesárová v roli srbské barmanky v roli ještě před Sanitkou II. ale jinak hodně podprůměrný tv film.(22.4.2019)

Román jsem nečetl, ale nejednoznačnost postav se lehce promítá i do hereckých výkonů, člověk neví, co je ještě nechuť, póza a co už skutečné emoce charakteru, navíc klišé s jeho pootočením u jedné z figur film zbytečně sráží, stejně jako zpomalené záběry a la televizní snímek, které dynamickou scénu jen zbrzdí. Na čem se s ostatními shodnu na sto procent jsou výkony dvou hlavních aktérů.(12.6.2012)

• - Natáčení probíhalo v Budyni nad Ohří a v Litoměřicích. (skudiblik)