Zvonilka: Tajemství křídel

• USA Tinker Bell: Secret of the Wings (více)

Zvonilka: Tajemství křídel je fantastickým příběhem, ve kterém se Zvonilka vydává napříč zapovězenou hranicí ze svého domova do tajemných Zimních lesů, kde se setkává s celou řadou nových zimních víl a odhaluje kouzelné tajemství – Zvonilka má totiž sestru, stejně veselou a hravou Modrovločku. Ta se s ní na oplátku vydává na návštěvu do Zvonilčina domova. Když se o jejich pouti dozví královna Clarion a král Milori, vládci Zimních lesů, varují obě před tím, že už nikdy nesmějí zapovězenou hranici překročit, a vysvětlují jim oběť, kterou sami museli za podobný přestupek podstoupit. Zvonilka a Modrovločka ale nemohou ovlivnit přírodu. Když stroj na výrobu sněhu, který Modrovločka při svém putování po Zvonilčině domově používá, začne ohrožovat strom, jenž je zdrojem kouzelného prášku víl, jsou obě sestry nuceny sjednotit letní a zimní víly a vše napravit dříve, než bude pozdě. (oficiální text distributora)

Cardik

Dám bez okolků pět hvězdiček, protože celá serie Zvonilky je skoro zázrak mezi dnešními agresivními animáky "pro děti". Oni snad mají u Disneyho nějakou uzavřenou skupinu osvícených lidí, která ještě pobrala zbytky rozumu a rodinné filmy dělají opravdu pro děti. Za celou serii tam kromě jedné rozmazlené a napravené víly snad nebyl ani jeden agresivní záporák, který by chtěl prvoplánově ničit nebo zabíjet - a na kterém by (jak je jinak smutným zvykem) stál celý příběh. Pro mě jako rodiče je to obrovská úleva. Nemusím vysvětlovat proč na sebe řvou a týrají se, proč si nadávají, proč ten chce toho zničit nebo mu ublížit... Naopak si sám vychutnávám nádherné prostředí, super animaci a celkově až nakažlivě pozitivní energii, která z toho prýští. Dnes jsme byli v kině s naší pětiletou dcerkou, která na Zvonilce vyrostla. A bylo vidět, že si ten kouzelný a hlavně nezákeřný svět na plátně užívá jak jen to jde... ()

zuzulend

Příjemná animovaná pohádka.Na tento film jsem šla s kamarádkou.Neměly jsme na výběr moc filmů,ale protože kino mělo velkou akci nakonec jsme se rozhodly pro tento a myslím,že jsme si vybrali na to,co bylo za výběr dobře.Krásná animace,prostě pastva pro oči.Děj na to,že to bylo udělané pro děti docela zajímavý.Když to shrnu krásná ,zajímavá pohádka,která se bude líbit určitě všem malým holčičkám :) Dávám 3 hvězdičky ()

Bednobuch

Velice zdařilé pokračování. Opět krásné písničky, opět pěkný příběh a hlavně krásná zima. Moc se mi to líbilo a i dětěm se to líbí. Moc krásná pohádka. Už jsem jí viděl několikrát. ()

Xawerius

Jak tu několikrát padlo, je to v rámci série hodně povedené. Pěkná animace, příběh, který šlape a pěkné písničky. Ja na tyto filmy sice moc nejsem, ale dcerce se to líbí a tak musím dát alespoň tolik hvězd, kolikrát v týdnu to vidím - tedy 5. ()

JARDAHONDA

Úžasný Disneyho film Zvonilka a Tajemství křídel přesvědčí diváka, že přátelství ani vztah mezi sestrami nezničí nic na světě a že tento svazek může navždy změnit i Hvězdnou roklinku.. Co k tomu více dodat : klasicky krásná animace, atmosféra zimního prostředí byla naprosto trefná a dokonalá. Moc milý příběh, který rozehřeje srdce, nejednomu malému divákovi. ()

Killy

Podle me po dlouhe dobe krasna Disneyovka...kouzelny pribeh, roztomile vily a krasna animace. Za me nejlepsi pohadky pro male slecny:) ()