Reklama

Reklama

Portia pracuje už šestnáct let na elitní univerzitě Princeton. Jejím úkolem je objíždět střední školy, vytipovávat vhodné adepty na studium, a pak se samozřejmě účastnit výběru, neboť poptávka daleko převyšuje nabídku. Jednoho dne se vypraví na poněkud alternativní venkovskou školu v New Hampshiru (trochu s postranním záměrem, protože nedaleko žije její matka), protože její ředitel a zároveň jediný učitel John Pressman ji upozornil na údajně geniálního žáka. Jeremiah je opravdu zvláštní. Do školy nastoupil teprve před pár měsíci, je to samouk, dítě adoptované chudou nevzdělanou rodinou, má celkem mizerné známky, ale je neuvěřitelně sečtělý, má filozofické sklony a hlavně hlubokou touhu poznávat. Portia ovšem správně odhadne, že na přijetí šanci nemá, protože prostě nezapadá do systému. Její postoj ale dozná obratu o 180°, když jí John předá kopii Jemeriahova rodného listu a řekne jí, že je to její syn. Portia totiž ještě jako studentka přišla do jiného stavu, porodila a týž den dala dítě k adopci. Tuto skutečnost zatajila i před vlastní matkou, jediný, kdo o tom věděl, byla její spolubydlící, čistě náhodou Johnova známá... (TV Nova)

(více)

Videa (23)

Trailer 3

Recenze (33)

Aljak 

všechny recenze uživatele

Mne to veru vôbec neprišlo až tak priemerné ako tu všetci píšete. Aj keď po celý čas som mal z toho pocit ako keby len čakám, kým sa roztrhne vrece s klišé. A napokon som sa nedočkal, takže už len z tohto pohľadu dosť prekvapivé a obdivuhodné. Na mňa celkovo ten film práveže pôsobil celkom prirodzene a bolo zaujímavé sledovať ako človek vníma ľudí okolo, ak je o niečom úplne presvedčený. Takže miestami tu bol aj dosť citeľný ten psychologický podtón. Navyše aj námet a prostredie boli celkom originálne, takže neviem prečo všetci píšu o povrchnosti a klišé. Mne prišiel tento film práveže celkom milý a nápaditý, no miestami mi liezol na nervy Paul Rudd - alebo lepšie povedané jeho postava. Tina Fey bola výborná, až nečakane výborná! ()

filipvrbik 

všechny recenze uživatele

Trochu ujetá komedie s nevýznou Tinou Fey a naprosto divným způsobem příjmaček na Princeton... Vůbec jsem ten jejich systém náboru nových studentů nepochopil, je naprosto subjektivní, divný a může se tam dostat kdokoliv, kdo celou střední leze někomu do zadku a naopak nedostat někdo, kdo je génius, ale šedá myš- prostě divné...50% ()

Reklama

koci 

všechny recenze uživatele

Není to špatný, na Tinu Fey bych se vydržel dívat pořád, kdyby byl na dvd bonus, jak si ráno půl hodiny vaří kafe, tak u toho budu pravidelně snídat. Navzdory mnoha klišé je to příjemný film, a jak scenáristi často neumí psát pro herečky, tady zas Karen Croner vůbec neumí psát mužský role, chudák Rudd opět neměl nic na práci. ()

janeke 

všechny recenze uživatele

Mám rada filmy, v ktorých sa točí o univerzite a mám rada Michaela Sheena. Ale toto je učebnicová ukážka premrhania peknej témy, hereckých výkonov a niektorých fajn dialógov. Kvantum zbytočných scén, nelogické správanie postáv, čudesná Tina, ktorá s Paulom Ruddom tvorila pár úplne bez chémie... Po hodine pozerania som si uvedomila, že ma z tej nezmyselnej vaty rozbolela hlava. Jedinú hviezdičku dávam za Lily Tomlin, jej postava je vtipná a sympatická. ()

quip 

všechny recenze uživatele

Po trailerech slibujících jednoduchý (ale lákavý) mix komediálního a transformačního příbehu, je Admissions nakonec velice nerozhodný snímek, který dělá vše proto, aby náhodou nezklamal někoho z potenciální cílové skupiny. Základní ingredience jsou: otázka žen, které chtějí "have it all", pidikritika kultury přípravy dětí na vysokou už od školky, roztomilý svobodný otec s roztomilejším adoptovaným synem a Michael Sheen jako nudný otrávený profesor. Vtipných i "dramatických" situací se pár najde, ale film dohromady vůbec nic neříká a příběh, který popisuje, nestojí za nic. Vše je velice tlumené, i na ty trošky ironie se musíte dívat s lupou, než řeknete "ale tak teda jo, jseš ironie". Film, který dvě hodiny zabije docela bez problémů, ale nepřinese vůbec nic (ani v trailerech slibované Of Monsters and Men). ()

Galerie (24)

Zajímavosti (6)

  • Pesničku "We Are Young," ktorá sa objavila vo filme, naspievala austrálska speváčka Vassy. (Crybaby)
  • Tetování s podobiznou Belly Abzug (bývalá členka Sněmovny reprezentantů USA a zásadní postava feministického hnutí), které má postava Susannah (Lily Tomlin) na rameni, vzešlo z návrhu samotné herečky. (jezurka42)

Reklama

Reklama