Film, který balancuje mezi komedií a moralitou o ušlápnutém dobráckém úředníčkovi, na kterém si po výhře milionu v loterii smlsne kdejaká havěť... Nový válí jako vždycky, líbila se mi i Hana Vítová jako Helenka a Theodor Pištěk jako vykutálený strýc restauratér. Jinak jeden z mála filmů před a válečné éry, který nemá ústřední "písničkový" hit.(5.1.2014)

Skvělá stará komedie s Oldřichem Novým jako tichou šedivou kancelářskou myší, ze které si dva kolegové (vynikající Pešek a Fiala) dělají stále legraci. Až jednoho nde mu namluví, že vyhrál milion. Jeden z nejlepších Nového filmů vůbec, ta záplatka je nadčasová, lidi se od té doby nezměnili. Zkuste si mít peníze, jak vás hned spousta lidí začne mít ráda. A pak je ztratit...(13.11.2010)

Příjemná komedie o tom, co se může vše stát, když to někdo přehání s žertováním jako Ladislav Pešek (v roli Brejšovce) a Eman Fiala (v roli Voborníka). Jejich terčem byl "příliš hodný" úředník Plavec v podání Oldřicha Nového. A roztáčí se gejzír příhod, nakonec vše dopadne dobře a obět žertů vyvede žertík žertérům. Dobrou normu odvedli také Hana Vítová a Jaroslav Marvan v další roli přednosty úřadu. Co vše se může stát, pokud si myslíme, že jsme vyhráli velkou částku peněz a kolik kamarádů nacházíme, ale když je nemáme? Roztomilá a lehce dovádivá komedie.(30.9.2009)

Peniazom sa často a radi ľudia koria podobne ako Indovia posvätnej krave. V momente ich zacítenia sú okamžite schopní neuveriteľne pružne meniť názory a správanie. Tieto poznatky dokonale využili tvorcovia vydarenej protektorátnej komédie o jednom kanadskom žartíku spáchanom na dobromyseľnom kolegovi - úradníkovi. Navyše pri sledovaní filmu sa dozviete, čo znamená slovo POŽURŽIL.(22.3.2005)

Komédia, ktorá nezostarla. Teraz neviem, či je to dobrá, alebo zlá správa vzhľadom na to, že téma filmu je stále aktuálna a v súčasnosti by sa mohol sfilmovať tento scenár iba so zmenami na úrovni nových technológií. Ale vykašlime sa na to a sústreďme sa na zábavu. Tá je vďaka solídnym kanadským žartíkom stále dostatočne vtipná a to aj v prípadoch, kedy je vám jasné, ako bude situácia vypointovaná. Môžeme dokonca podozrievať Chytilovú, či tak trochu v prípade Kurvahšiguntntag nevykradla práve tento svižný Fričov film.(5.6.2017)

• - Jedna scéna filmu je natočena v Roztokách u Prahy v hotelu Sakura z 20. let 20. století, který byl postaven v japanizujícím stylu. Jeho někdejší krásu a eleganci můžeme obdivovat už jen v tomto filmu, pozdějšími necitlivými zásahy byla stavba znehodnocena (byla zde nemocnice). (consuela1)

• - K natáčení Valentina Dobrotivého se váže jedna tragikomická zajímavost. Souběžně se točil film Přijdu hned, v jehož průběhu byla gestapem zatčena (a později popravena) herečka Anna Letenská. Její tragický osud zasáhl do práce všech ostatních filmařů, následující den po zatčení Anny Letenské pracoval Martin Frič na scéně odchodu Valentina Plavce do úřadu. Oldřich Nový byl stejně jako všichni členové štábu rozrušen zprávami o Letenské a při snímání scény se sice převlékl, ale zapomněl se přezout a do úřadu odešel v bačkorách. Na tuto chybu se přišlo až později ve střižně a z provozních důvodů nešla již přetočit. I když scéna v podstatě logicky do děje zapadá (a pozorní diváci si jí jistě všimnou), její vznik měl zcela jiný podtext. (argenson)