Veselý? příběh ušlápnutého úřednička, který se stal obětí hodně nejapného žertu. Jak ta svině v nás Češích doutná, jak dokážeme být škodolibí i závistiví. Nutně se mi vybavila nádherná anekdota. Co vznikne, když se skříží včela s prasetem. Přece typický český člověk, pracovitý, ale strašná svině. Z tohoto pohledu ten snímek nemá chybu, ale jako komedie mi až tak moc nepřišel. Trochu rozpolcen dávám 3*.(19.4.2012)

Peníze kazí charakter! Komedie svým obsahem stále aktuální i v dnešní době. Téma nečekané výhry v českém filmu do té doby, bylo zfilmováno několikrát, stačí si vzpomenou třeba na film s Jindřichem Plachtou "Kdybych byl tátou" aj. Film ukazuje typickou lidskou vlastnost, že pokud máte peníze, máte i dostatek přátel, jak je nemáte, své falešné přátelé pomalu ztrácíte. Uťápnutý ouředníček Oldřich Nový, který lehce nabyl, lehce pozbyl, je ve své roli přesvědčivý, jeho partnerkou mu je zde a to zcela poprvé v tomto spojení Hana Vítová. Ale nebyli to je oni dva, všechny role až do té nejposlednější byli dobře ztvárněny (včetně jejich charakterů), každý z herců, tu měl nezvykle docela velký prostor. Vtipálci Bejšovec (Pešek) a Voborník (Fiala), rovněž ušli, známe takové např. ze školních lavic:-) Záruka dobré zábavy která nás velmi dobře baví dodnes. Poznávacím znamením tohoto filmu, je neustále stěhující pracovní stůl, prskající cigarety a Oldovi nohy na stole před přednostou kanceláře.(11.5.2006)

"To je něco tak naivního... ale legrace by to byla." Legrace to teda fakt bola. Pešek a Marvan sú v svojich klasických polohách bezchybní. Nový ťahá celý film v ďalšej zo svojich typických rolí - tentokrát poisťovák. Sadlo mu to ako uliate. Poctivá komédia, ktorú som zhliadol hneď aj druhýkrát. Ak sa vám páčil film Eva tropí hlouposti, tak sa vám bude rovnako páčiť aj tento kus. Zamrazí však historka z nakrúcania. Odporúčam komentár užívateľa monolog.(24.9.2016)

Na podobne tema asi nejlepsi ceskoslovensky film. Oldrich Novy v roli placheho a duveriveho urednika se opet osvedcil. Jen nektere jeho momentalni milionarske manyry byly trochu krecovite. Vyborne jsou zde ale vykresleny postavy ve vedlejsich rolich a jejich postaveni k novemu milionari. Stale aktualni a proto tak casty a vdecny namet pro filmove zpracovani. Ostatne, kdo z nas se nekdy nezasni, jake by to bylo, ze:-)? Velmi dobre herecke obsazeni, Hana Vitova vsak postrada kvalitu a glanc Mandlove ci Gollove.(18.4.2012)

Určitou scénáristickou naivitu vtipně i výmluvně snímek přenáší na hlavní postavu a přespřílišnou doslovnost s neustálým vyzdvihováním socioekonomického aspektu lze hodit za hlavu díky perfektnímu tempu. V těžkých časech natočená příjemná veselohra, jejímuž absolutoriu brání jen dvě výše uvedené výtky.(26.12.2013)

• - K natáčení Valentina Dobrotivého se váže jedna tragikomická zajímavost. Souběžně se točil film Přijdu hned, v jehož průběhu byla gestapem zatčena (a později popravena) herečka Anna Letenská. Její tragický osud zasáhl do práce všech ostatních filmařů, následující den po zatčení Anny Letenské pracoval Martin Frič na scéně odchodu Valentina Plavce do úřadu. Oldřich Nový byl stejně jako všichni členové štábu rozrušen zprávami o Letenské a při snímání scény se sice převlékl, ale zapomněl se přezout a do úřadu odešel v bačkorách. Na tuto chybu se přišlo až později ve střižně a z provozních důvodů nešla již přetočit. I když scéna v podstatě logicky do děje zapadá (a pozorní diváci si jí jistě všimnou), její vznik měl zcela jiný podtext. (argenson)

• - Jedna scéna filmu je natočena v Roztokách u Prahy v hotelu Sakura z 20. let 20. století, který byl postaven v japanizujícím stylu. Jeho někdejší krásu a eleganci můžeme obdivovat už jen v tomto filmu, pozdějšími necitlivými zásahy byla stavba znehodnocena (byla zde nemocnice). (consuela1)