Nymfomanka, část I.

• Dánsko Nymph()maniac (více)

Otevřená studie ženské sexuality, prostřednictvím hlavní postavy. Hlavní hrdinku Joe najde zmlácenou v parku, starší muž jménem Seligman. Nymfomanka Joe odhaluje samotářskému intelektuálovi tajemství svého pokrouceného životního osudu, plného sexuálních prožitků. Vyprávění Joe je rozděleno do osmi kapitol, ve kterých se postupně dostáváme od jejího mládí a dospívání až k dospělosti. (Aerofilms)

gicous

Jen těžko si lze mezi dnešní režisérskou smetánkou představit příhodnějšího režiséra k zfilmování dané tématiky než Larse von Triera, v jehož filmech hrál sex vždycky velice důležitou úlohu. Příběh o mladé nymfičce, v němž hlavní hrdinka vypráví své pohnuté osudy je především intimním rozhovorem, v němž Selinger zprostředkovává autorův pohled na problematiku lidské sexuality. Nepřináší nic příliš převratného, co by již nebylo naznačeno v ostatních Trierových filmech. Jediný rozdíl je v tom, že zde z toho všeho sexuálního udělal Trier hlavní téma, které rozebírá, o němž uvažuje a především ho připodobňuje k řadě jiných symbolů. Rozdělení na dva díly beru jako chytrý reklamní tah stejně tak jako pověsti o skandálnosti, které měly zřejmě přitáhnout do kin, co nejvíce filmových diváků. Většina asi byla zklamána, protože tohle filmové dílo určitě není určeno pro masy, ale především pro artověji založené fanoušky Larse von Triera. 6/10 ()

boombang odpad!

Prázdný, zbytečný a NUDNÝ film - porno pro ty intoše, kterým kapou sliny z každého von Trierova filmu, protože je to přece VON TRIER!!! Jasný?! Abychom si rozuměli, nevadily mi ty syrové sexuální scény - sice byly už na hraně přijatelnosti toho, co lze vidět v běžném kině, ale zase jich tolik nebylo. Ale vadilo mi všechno ostatní, protože tam nebylo čeho se chytit. Nic sympatického - a Charlotte a její hrdinka ze všeho nejmíň. Kdybych byl ženou, možná bych něco pochopil. Takhle mám akorát vztek, že jsem to kdy vůbec chtěl vidět. Jestli mne chtěl Lars naštvat a vyprovokovat (ještě aby ne...), tak se mu to povedlo dokonale. A jestli chce mou nechápavost považovat za důkaz mé omezenosti, pak ano, uznávám, jsem omezený a jsem na to pyšný! Buď je tento film opravdu myšlen ironicky a snaží se hlavně provokovat (včetně té pohádky o existující necenzurované verzi), nebo je to myšleno vážně. V prvním případě je to však velmi laciné, nezábavné a von Trier vykrádá sám sebe. V druhém případě je to už na hospitalizaci v nějakých dánských Bohnicích. ()

Solverino odpad!

Hnus a debilita na n-tou. Hnusná "herečka" (transvestita,) Gainsbourg vypadající jako rachitický chlapec. Film o totálně ničem, kromě uchyláren a trapných nudných debilek, šukajících za pytlík čokoládovejch bonbonů. No děkuji, ale takové "umění" je opravdu jen pytel sraček a nic jinýho! Jedině snad paní H... to byla aspoň prdel s Umou! :) ()

hepi_

V prvej časti nymfomanky sa cez retrospektívne rozprávanie dozvedáme o Joe - nevyliečiteľnej nymfomanke v podaní Charlotte Gainsbourg. Hovorí o svojom detstve, dospievaní, vzťahoch... . V jednotlivých kapitolách ju stvárňuje krásna Stacy Martin. Film nehovorí len o sexe ale aj o túžbe, láske o prázdnote a naplnení. Film sa dá vnímal aj ako uzavretý celok a ak môžem radiť, nenechajte si tento zážitok pokaziť druhou častou_Prepracované dialógy, hodnovernosť, herecké výkony 75% ()

The_Peach

Otravná, nudná chujovina. Že ja blbec som sa radšej po desiatich minútach nepodvolil a neoddal spánku, ktorý na mňa prišiel pri pozeraní tejto sračky, ale radšej som sa premáhal a dopozeral som to do samého konca. Určite by som lepšie urobil. Nejaké tlachanie nesympatickej herečky, ktoré asi zaujímalo nejakých honiBRKOV a inteleguánov a tí asi tento film pretlačili do červených čísel. ODPAD nezvyknem dávať, vždy ocením snahu, aj keď z nej niekedy vzíde SRAČKA. ()

BadAs odpad!

Lars von trotl natocil picovinu o blizne pani x...pani x je hrdina protoze jeji blizna vysukava s kazdym a je to velmi odusevnele a provokativni:-P...i ovarovy krk herkules sledujici tuhle picovinu na depilaci zad a beder se malem unudil a tak prepl na smouly:-*..lars von trus serviruje film o utrpeni o straslivem utrpeni pani x jejiz blizna chce za kazdou cenu byt stredem vesmiru...fanousci artu jdete to rozebrat k sklence oranjady:-P..cakry se mi musely po tomhle artovym svinstvu prestehovat mimo telo ()

FortKnox

Začátek velice slibný, dokonce mi připomněli své první zkušenosti se sexem, ale jakmile jsou povídky prokládaný židovským rybářem, jde celá atmosféra do kytek. ()

whysoserious

Mám za sebou obě části Trierovy Nymfomanky (bohužel ne režisérskou verzi). A moc nechápu co na tom komu přijde nechutný- explicitní sexuální scény tam jsou, ale nejsou prvoplánový a nemají za cíl vzbudit chtíč, tak nevím jak to někdo může vnímat jako porno. Jsou prostě součást příběhu. Sex jako takový v tom vlastně nehraje vůbec roli. Je to velmi dobrý psychologický příběh nemocné ženy- a přesně to jsem od toho očekával. Mimochodem scénický odkaz na Antikrista ve mě probudil stejné mrazení jako v úvodu původního filmu. A závěr- ten mě rozsekal. Snad jen ve druhé části mi přišlo, že je trochu víc pozornosti soustředěno na etapu s násilníkem, než u ostatních jejích mužů. Jinak jsem spokojenej. ()

DoNotCross

"Otevřená studie ženské sexuality podle kontroverzního dánského režiséra Larse von Triera." Jestli po tomhle žblebtu čekáte myšlenkou obtěžkané porno, běžte se rovnou bodnout. Je sice dost pravděpodobné, že jsem moc přiblblý na to, abych z těla tohoto bijáku vypreparoval ukryté myšlenky, o ženské sexualitě jsem se ale nic nového nedozvěděl. Snad jen, že sex může být stejně zničující droga, jako jakákoliv jiná. Co se týče explicitního zobrazení erotiky, nějakého toho ňadra se dočkáte, fanoušci pyjů taktéž zaplesají, jenže se toho před vámi mihne tolik, že to ani není moc vzrušující. Co tedy čekat? Efektně natočený filmeček o slečně, která ráda, ale moc ráda souloží. Výsledek mě moc bavil, dle mého soudu by mu ale prospělo drobné prostříhání a absence spousty kudrlinek v podobě vložených ilustrativních záběrů, co většinou otravují. Ale třeba po druhé dávce první Nymfomanky změním názor. Málo který film poslední doby ve mně ale vyvolal tak silnou touhu šlehnout si hned po vypnutí projektoru druhý díl. ()

hull

Viděl jsem pouze zkrácenou a cenzurovanou verzi a můžu napsat jediné, že i přesto to bylo dost dlouhé. Udělal jsem si přestávku, uvařil si čaj a vrátil se dobojovat tento film. Pár momentů bylo zajímavých, např. scénka, kdy se v bytě dotyčné objeví matka se třemi dětmi a sehraje výborný výstup, aby získala zpět svého manžela. Možná ještě souboj o pytlík bonbónů, ale jinak se mi nepodařilo proniknout do uměleckých a zřejmě přesahujících záměrů režiséra a scénáristy v jedné osobě. Místo druhé části si zřejmě raději pustím něco s Jakubem Vágnerem. ()

Neytirii

Lars von Trier patrí medzi neobvyklých režisérov so zaujímavým pohľadom na vec. Síce som nevidela 5 hodinovú verziu, no pre mňa osobne sú to ako dva odlišné filmy. Prvá časť bola pre mňa osobne geniálna a nemám jej čo vytknúť. Zvláštne prirovnanie sexu k muškárčeniu bolo naozaj až poetické a táto myšlienka sa niesla celým obsahom (prvej časti). Stacy Martin je zaujímavý zjav, neopozeraná tvár čo na kvalite filme naozaj len pridalo. Táto časť má napätie, myšlienku, atmosféru a tak zvláštne vás upúta a získa si vašu pozornosť, vaše myšlienky až sa tešíte na pokračovanie...(viď časť druhá) :) ()

Emjecko

Nymfomanka jako celek (rozumějte všechny kapitoly), balancuje na tenké hraně mezi odvážným zpracováním převážně tabuizovaných témat a vulgárním zobrazením nechutností, o kterých se mlčí z rozumných důvodů. Divácké hodnocení filmu je tak podle mě do značné míry ovlivněno právě tím, na kolik přijmete jeho obsah bez ohledu na zpracování, protože nosným tématem je závislost na sexu. Velmi detailní záběry na lidská přirození, nespočet pohlavních styků, různé tělní tekutiny, netradiční sexuální praktiky, slastné vzdychání, bolestivé výkřiky... Přesto se nejedná o porno, celý příběh je vyprávěn formou dialogu mezi Joe a panem Seligmanem, kdy Joe je nymfomankou vzpomínající na svůj život se závislostí a Seligman hraje roli filosofujícího hromosvodu, který k diskusi o nymfomanii používá značně asexuální příměry, čímž Joe konfrontuje s úplně jiným pohledem na bizarnost jejího života. Jako filmový námět se bezesporu jedná o zajímavou látku, ale bohužel netradiční téma celého filmu je jedním z mála skutečných positiv. Zpracování a dokonce ani obsah nepovažuji za tak oslňující, abych se nad Nymfomankou rozplýval, a vynášet ji do nebes jenom z důvodu, že je natočená o něčem „jiném“, mi přijde krátkozraké. Přesto se jedná o velmi zdatný průměr, který, když už pro nic, tak aspoň pro svou odlišnost stojí za zhlédnutí. ()

Herr_Karotte

Velice hezky a zajimavy film. Kdo ma rad Lars von Triera, tak ho tenhle pocin rozhodne nezklame! Nechapu ty, kteri to hodnotili jako "odpad" a pozaduji se za objektivni filmove znalce. ()

MartinTerran

Ne, že by to bylo nějaké veledílo, ale špatné to taky úplně není. Joe vypráví svůj příběh, aby dokázala že je špatný člověk nějakému cizímu chlapovi, což upřímně nechápu, ale co už. Příběh plný sexu bez lásky, smutku a zničených životů, přirovnávaným k rybaření a podobně. Snad nám druhý díl dá mozaiku do kupy. Hodnocení: 58/100. ()

Olafson

Zajímavá a hravá sonda do života jedné ploštěnky. Skutečně by mohla taková anorektická "kdenictunic" slečna střídat takovým způsobem téměř libovolně muže? Pochybuji o tom. A hlavně pochybuji, že by nějaký muž stál o Charlottu Gainsbourg, obvzlášť když si ještě vzpomenu, co strašného dokázala udělat Willemu Dafoeovi, byť v jiném filmu.. Brr). V podstatě dekameronové vyprávění postarší promiskuitní ženy, a později kdovíproč i sadomasochistky, glosované nesmyslnými ale vtipnými postřehy starého intelektuálního panice. https://www.youtube.com/watch?v=zDtTQ4gt7Mg ()

ondey

Parádní šu..cí jízda plná napínavejch, zajímavejch a šokujících historek. Kaleidoskop bizarností, kterým vidíte až do krku. Trier je prase a blázen a já si ho za to moc vážim :) ()

Lars von Trier a sériový vrah

Lars von Trier a sériový vrah

27.12.2016

Slavný dánský režisér se po Nymfomance na pár let odmlčel, jeho fanoušky tak určitě potěší, že konečně chystá další projekt. Trierův nový film se jmenuje The House That Jack Built, uvidíme ho v roce… (více)

PF 2014

PF 2014