Obchodníci

(festivalový název)

Komedie / Romantický / Hudební

Česko, 2013, 85 min

• Hepy13

Hóóódně dlouho jsem neviděl film kterej by u mě balancoval na hranici mezi jednou hvězdou a odpadem. Vypadá to jako kdyby jste si na dovolený natočily záběry, a pak je bez jakýhokoliv smyslu splácali v jeden film. O hereckých výkonech radši pomlčet. Oni vlastně ani hrát líp nemůžou, protože se tu objevují jen samý špatní herci, a nebo spíš neherci.(12.4.2015)

• patrikus

TV BARRANDOV NASADILA DO VYSÍLÁNÍ OMYLEM ŠPATNOU - DOKONCE PRACOVNÍ VERZI JEN S PRACOVNÍM ZVUKEM, CHYBĚLY POSTSYNCHRONY, MIX I MASTER. VE FILMU NEBYLA NASAZENA ANI HUDBA, FILM NEMĚL ANI GRADING A DALŠÍ TECHNOLOGICKÉ ÚPRAVY. DO TELEVIZE POSLAL MAGNUSFILM ŠPATNOU VERZI FILMU. OSOBNĚ TO VŮBEC NECHÁPU A POVAŽUJI TO ZA NEJVĚTŠÍ SKANDÁL V DĚJINÁCH TELEVIZNÍHO VYSÍLÁNÍ.(2.1.2014)

• dopitak

Ono to není zase tak amatérsky natočené, jak by tu mnozí rádi prezentovali. Vzpomínám si na kampaň, v níž byl tento projekt představován jako áčkový trhák (šel do kin, jeho premiéra byla několikrát odložena). Jenomže film nemá žádný děj, scénky jsou jen papírem šustící dialogy bez ladu a skladu, vývoj postrádá jakkýkoliv smysl. Patriku Ulrichovi bych doporučil, aby se odpříště u filmu věnoval jen hudbě, a v osobním životě začal pořádně cvičit, utuží si zdraví a hlavně nepraskne.(13.7.2014)

• pytlik...

Pak že mimozemšťani neexistují. Existují a dokonce už navštívili Zemi a natočili tady film, jak si představují mezilidské vztahy. Upřímně, po jeho zhlédnutí se mi dostavuje pocit, že invaze už začala, že k nám určitě nepřicházejí s dobrými úmysly, že tenhle film má být jen malou ochutnávkou toho, jaká nezměrná utrpení nás ještě čekají. Jinak abych byl spravedlivý, pár věcí člověka v díle potěší: Klaus pověšený na zdi za mřížemi, Goldflamův malíř, který místo krajinek začíná malovat akty, a to podle pěkného živého vzoru.(16.3.2014)

• rt12

Samotný fakt, že je u filmu napsáno Magnusfilm, mě automatiky varovalo a ani mě nenapadlo tuto věc shlédnou. Ovšem lákání v TV na poslední roli Petra Hapky, bylo nakonec rozhodující. Kupodivu to nebylo takové utrpení. Film jsem dokoukala a ani nijak netrpěla. Myšlenka slušná, zpracování ,,ani ryba , ani rak". Velmi přesně moje pocity z filmu popsal ve svém komentáři lekr.(5.12.2014)

• Petr Hapka

• - Autor scénáře Patrik Ulrich si napsal hlavní roli na míru. (jenik71)

• - Děj se odehrává hlavně v Pardubicích a ve Vysokém Mýtě, tedy v místech, které scenárista Patrik Ulrich podle svých slov velmi dobře zná. První klapka padla 8. 8. dopoledne v Sakařově ulici při natáčení scény s pošťákem. Štáb rovněž zavítal na zámek Choltice, do Chrudimi nebo Heřmanova Městce. [Zdroj: denik.cz, ceskenoviny.cz] (hippyman)