Obchodníci

(festivalový název)

Komedie / Romantický / Hudební

Česko, 2013, 85 min

• Mylouch

Odvážná šance pro neherce, nerežiséra, amatérského kameramana (světlo je nepřítel), neproducenta z VOŠ, neskladatele a nezvukaře (prý pracovní zvuk je tu občas nasazen komplikovaněji než by mohla být finální verze). Hoši, hoši, vy nás taháte za nohu, budiž vám granty přístupné a televize štědré i shovívavé(2.1.2014)

• civalII

Ještě větší sračka než Kameňák.(5.9.2013)

• troufalka

V závěru jsem postřehla pokus přejít do vážnější roviny, který se bohužel rovněž nevydařil. Ne vždy je dobré vsadit na neherce. A když dostane film průměrný režisér s průměreným scénářem, vznikne podprůměrný film, který nezachrání ani pár dobrých hereckých výkonů ani pokus o kritiku současné společnosti.(10.3.2015)

• 2mig1

patrik ulrich - skladatel podprůměrnej, herec amatérskej, scenárista školáček. sandra nováková opět předvedla, že se dokáže zúčastnit jakýkoli zrůdnosti magnusfilmu. richarde, proč? jedna hvězda ani nevim za co(30.11.2013)

• Master19

Nechápu dvě věci, co to mělo znamenat a co tam dělali Petr Hapka a Michal Pavlata?(1.3.2017)

• - Děj se odehrává hlavně v Pardubicích a ve Vysokém Mýtě, tedy v místech, které scenárista Patrik Ulrich podle svých slov velmi dobře zná. První klapka padla 8. 8. dopoledne v Sakařově ulici při natáčení scény s pošťákem. Štáb rovněž zavítal na zámek Choltice, do Chrudimi nebo Heřmanova Městce. [Zdroj: denik.cz, ceskenoviny.cz] (hippyman)

• - Autor scénáře Patrik Ulrich si napsal hlavní roli na míru. (jenik71)