Obchodníci

Peddlers, The

(festivalový název)

Komedie / Romantický / Hudební

Česko, 2013, 85 min

Jsem rád, že hodnotím TV premiéru až po přečtení patrikusova příspěvku. Myslím, že film není vůbec špatný a se zúčastněnými a zejména pak s Patrikem Ulrichem, který je evidentně duší filmu, docela soucítím... Jen tedy moc nechápu (nevím, jak se to normálně dělá), to ten film nikdo v té televizi nezkoukne a nezkontroluje předtím, než jej pustí "naostro"? Přijde mi to i jako šlendrián TV Barrandov.(2.1.2014)

• Gekacuk

Slabší průměr současné české filmové tvorby. Od režiséra Šíchy se dal očekávat i horší film. Kritika současné reality docela sedí. Mladí lidé těžko nacházejí uplatnění a tak někdy nezbývá, než ze sebe dělat na ulici šaška a prodávat pochybné zboží. Film asi brzo zapadne a nikdo si na něj nevzpomene.(19.3.2014)

• rt12

Samotný fakt, že je u filmu napsáno Magnusfilm, mě automatiky varovalo a ani mě nenapadlo tuto věc shlédnou. Ovšem lákání v TV na poslední roli Petra Hapky, bylo nakonec rozhodující. Kupodivu to nebylo takové utrpení. Film jsem dokoukala a ani nijak netrpěla. Myšlenka slušná, zpracování ,,ani ryba , ani rak". Velmi přesně moje pocity z filmu popsal ve svém komentáři lekr.(5.12.2014)

• patrikus

TV BARRANDOV NASADILA DO VYSÍLÁNÍ OMYLEM ŠPATNOU - DOKONCE PRACOVNÍ VERZI JEN S PRACOVNÍM ZVUKEM, CHYBĚLY POSTSYNCHRONY, MIX I MASTER. VE FILMU NEBYLA NASAZENA ANI HUDBA, FILM NEMĚL ANI GRADING A DALŠÍ TECHNOLOGICKÉ ÚPRAVY. DO TELEVIZE POSLAL MAGNUSFILM ŠPATNOU VERZI FILMU. OSOBNĚ TO VŮBEC NECHÁPU A POVAŽUJI TO ZA NEJVĚTŠÍ SKANDÁL V DĚJINÁCH TELEVIZNÍHO VYSÍLÁNÍ.(2.1.2014)

• Hepy13

Hóóódně dlouho jsem neviděl film kterej by u mě balancoval na hranici mezi jednou hvězdou a odpadem. Vypadá to jako kdyby jste si na dovolený natočily záběry, a pak je bez jakýhokoliv smyslu splácali v jeden film. O hereckých výkonech radši pomlčet. Oni vlastně ani hrát líp nemůžou, protože se tu objevují jen samý špatní herci, a nebo spíš neherci.(12.4.2015)

• - Autor scénáře Patrik Ulrich si napsal hlavní roli na míru. (jenik71)

• - Děj se odehrává hlavně v Pardubicích a ve Vysokém Mýtě, tedy v místech, které scenárista Patrik Ulrich podle svých slov velmi dobře zná. První klapka padla 8. 8. dopoledne v Sakařově ulici při natáčení scény s pošťákem. Štáb rovněž zavítal na zámek Choltice, do Chrudimi nebo Heřmanova Městce. [Zdroj: denik.cz, ceskenoviny.cz] (hippyman)