Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gore
  **

  Obsahově to nebylo špatné a docela to i sedělo na dnešní dobu a vztahy lidí, ale herecké výkony a technické aspekty dost pokulhávaly. Zvuk hodnotit nebudu, protože jsem viděl tu špatnou verzi z TV Barrandov, jinak bych musel jít níž. Ale i tak se jedná o jeden z lepších filmů společnosti Magnusfilm a naštěstí sám Magnusek měl jen malou roli.(2.1.2014)

 • Gekacuk
  **

  Slabší průměr současné české filmové tvorby. Od režiséra Šíchy se dal očekávat i horší film. Kritika současné reality docela sedí. Mladí lidé těžko nacházejí uplatnění a tak někdy nezbývá, než ze sebe dělat na ulici šaška a prodávat pochybné zboží. Film asi brzo zapadne a nikdo si na něj nevzpomene.(19.3.2014)

 • Big Bear
  odpad!

  Ševče, drž se svého kopyta! Nad Šíchou lámu hůl, ale tento výkřik je adresován hlavně R. Nedvědovi. Coby iluzionista je skvělý. Je vtipný, originální a jeho občasné přežblebtnutí k jeho číslům nezbytně patří. Bohužel co funguje na kouzelnických show nebo v Na stojáka!, nemusí nutně fungovat před kamerou a to o to více, že jsou triky vypuštěny a zůstává jen to přežblebtnutí... Na film holt každý nemá, byť je jinde sebepopulárnější. Dále se ve filmu mihnou všeliké ty zvolna vyhasínající hvězdy - serebrity, ba i ty co nikdy ještě nezazářily a ani už nezazazáří. Čím film zaujme zcela jistě, je obrovské množství neherců, kteří se sice hrát snaží, ale nejde jim to. Zápletka je o dvou podvodníčcích z Pardubic, kteří místo aby dělali to co jim jde, dělají různé podvody, což jim rozbije jejich vztahy... (No hrůza) Na konec však vše dobře dopadne a všichni jdou na kolotoč. Já osobně mám z filmu dojem, že si to ta parta točila tak nějak sama pro sebe z lásky k perníku (možná i na perníku). Myšlenku, či poselství, které měl film sdělit vědí jen oni a tak tedy pokud jste v této hrůze nehráli, ani na to nekoukejte. Toť mé doporučení. Z dnešní odpolední nabídky kanálu CS Film, kterou jsem žel využil jsem opravdu otřesen. Snad to bude i tím, že se zde naposledy mihl Petr Hapka... ODPAD!(26.7.2015)

 • MickeyStuma
  **

  Již na počátku snímek poukazuje na fakt, že se jedná o nekomerční komorní film. Inscenační vyznění neklade na náročnost projektu žádný potenciál. I ryze televizní optika tento fakt potvrzuje. Příběh nám ukazuje obchodní švindle, se kterými se můžeme setkat. Nebo spíše již setkali. Málo kdo byl někde na náměstí někdy nezastaven s nějakou nabídkou, jako jsou parfémy, či změna tarifu u mobilního operátora. O veledílo se tedy samozřejmě nejedná. Líbit se to může tak leda fanouškům Tv seriálu 'Ulice', neboť je to natočeno i odvyprávěno takříc ve stejném stylu. Nějaký filmový zážitek v tom tedy nehledejme. Žádný není. Televizním inscenacím vyrobené veřejnoprávní televizí však může konkurovat zcela jistě.(2.7.2014)

 • klukluka
  *

  Čekal jsem to horší. Má to 27% a komentář s lepším hodnocením, než s jednou hvězdičkou, aby člověk pohledal. Mělo to jakejsi příběh - 2 mladí kluci si zkouší vydělat nějakou korunu, jeden z nich to má asi o něco jednodušší, protože ač to dlouho vypadá, že je netáhlo a podvodník, je ve skutečnosti nejen šikovný muzikant, ale dokonce hudební skladatel. Druhej žádnou specializaci nemá, takže je odkázanej na blbý džoby a drobný podvůdky za pár stovek. Zatímco skladatelův příběh se jaksi uzavře, příběh toho druhýho kluka je v tomhle směru mnohem zkratkovitější - dozvíme se, že zůstal s holkou, které se pro její přelétavost přezdívalo Chřipka, jestli ale kápnul na nějakou lepší práci, o tom se už ve filmu nemluví. Místo toho se tady málem do posledního záběru rozjíždí další a další linky (skladatelův děda, sousedova rakovina atd. atp.). Nebýt jich, mohlo to být lepší, pak by určitě tolik nevadila například ta špatná televizní kamera. Herecky mě to nenadchlo, ale ani zvlášť neiritovalo. Z dílny pana Magnuska a jeho kolegů vychází opravdu specifický věci, který si podle mě najdou svoje diváky (včera mě známí v hospodě přesvědčovali o tom, že jsou Nebezpečné vztahy real - to jsou podle mě lidi, kteří si na tomto a podobných filmech doslova pošmáknou). Pozitivně na téhle tvorbě ale hodnotím to, že tady dostávají prostor i neokoukané tváře, které by v serióznějších projektech neměly nejmenší šanci. Kvalitativně to podrží herecké jistoty typu Lenky Zahradnické nebo Sandry Novákové a příjemně překvapí hereckým projevem třeba Petr Hapka, kterého bych tady ale jinak rozhodně nečekal. O jeho motivaci můžu jedině spekulovat, uměl bych si představit i důstojnější loučení se světem filmu. Ale taky trapnější a tragičtější. Nemůžu tomu upřít snahu něco sdělit. Že to nevyšlo? Poučná ukázka toho, že každému prostě není shůry dáno.(1.1.2019)

 • Petr Hapka

 • - Děj se odehrává hlavně v Pardubicích a ve Vysokém Mýtě, tedy v místech, které scenárista Patrik Ulrich podle svých slov velmi dobře zná. První klapka padla 8. 8. dopoledne v Sakařově ulici při natáčení scény s pošťákem. Štáb rovněž zavítal na zámek Choltice, do Chrudimi nebo Heřmanova Městce. [Zdroj: denik.cz, ceskenoviny.cz] (hippyman)

 • - Autor scénáře Patrik Ulrich si napsal hlavní roli na míru. (jenik71)