Obchodníci

(festivalový název)

Komedie / Romantický / Hudební

Česko, 2013, 85 min

• rt12

Samotný fakt, že je u filmu napsáno Magnusfilm, mě automatiky varovalo a ani mě nenapadlo tuto věc shlédnou. Ovšem lákání v TV na poslední roli Petra Hapky, bylo nakonec rozhodující. Kupodivu to nebylo takové utrpení. Film jsem dokoukala a ani nijak netrpěla. Myšlenka slušná, zpracování ,,ani ryba , ani rak". Velmi přesně moje pocity z filmu popsal ve svém komentáři lekr.(5.12.2014)

• candy_daze

Při sledování tohohle filmu jsem zjistila, že svět je pro mě jednou velkou záhadou. Proč někdo točí takový "skvosty"? Myslí se, že to má nějakou (uměleckou) nebo vůbec nějakou hodnotu? Proč to někdo nechá jít do vysílání? Proč to ten někdo nechá jít do vysílání se zvukem úplně na hovno? Proč lidi v takových filmech "hrajou", když vůbec hrát neuměj? Nestyděj se potom za sebe? Nebo jim chybí jakákoliv sebereflexe? Proč to má 40%? A jak jsem to vlatně zvládla dokoukat do konce bez toho, abych utrpěla vážný poškození mozku a následně upadla do kómatu? A ve finále: jakej druh lidí si takový filmy užívá? Jsou mentálně retardovaní? Fakt nechápu.(9.1.2014)

• Hepy13

Hóóódně dlouho jsem neviděl film kterej by u mě balancoval na hranici mezi jednou hvězdou a odpadem. Vypadá to jako kdyby jste si na dovolený natočily záběry, a pak je bez jakýhokoliv smyslu splácali v jeden film. O hereckých výkonech radši pomlčet. Oni vlastně ani hrát líp nemůžou, protože se tu objevují jen samý špatní herci, a nebo spíš neherci.(12.4.2015)

• Mylouch

Odvážná šance pro neherce, nerežiséra, amatérského kameramana (světlo je nepřítel), neproducenta z VOŠ, neskladatele a nezvukaře (prý pracovní zvuk je tu občas nasazen komplikovaněji než by mohla být finální verze). Hoši, hoši, vy nás taháte za nohu, budiž vám granty přístupné a televize štědré i shovívavé(2.1.2014)

• Stegman

Hodnotím tu "pracovní verzi" TV Barrandov, o které tu píše patrikus aneb Patrik Ulrich (hlavní role, hudba a scénář). Druhou šanci tomuhle kousku už ale nedám, to ať se na mě nikdo nezlobí (zvuk nebyl zdaleka jediná věc, která tu vázla). Vlastně bych se moc divil, kdybych si někdy v budoucnu pustil od režiséra Šíchy cokoli dalšího.(4.2.2014)

• - Autor scénáře Patrik Ulrich si napsal hlavní roli na míru. (jenik71)

• - Děj se odehrává hlavně v Pardubicích a ve Vysokém Mýtě, tedy v místech, které scenárista Patrik Ulrich podle svých slov velmi dobře zná. První klapka padla 8. 8. dopoledne v Sakařově ulici při natáčení scény s pošťákem. Štáb rovněž zavítal na zámek Choltice, do Chrudimi nebo Heřmanova Městce. [Zdroj: denik.cz, ceskenoviny.cz] (hippyman)